Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Eja tek un - Ndarja Poezi 2007

  Eja tek un

  Trndafilat e zemrs tnde
  do t'i ujis me uj t bekuar
  nga syt e shpirtit.
  Fluturat e ndrrave
  do t fluturojn magjishm..

  N parajsn e shpirtit tim
  kumbon arom jete
  lumejve t kuq rrjedh dashuri,
  pranver' e vonuar
  lri lulet e stins
  n shprthime ekzotike
  eja tek un.........

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  Kur vargjet e bejne dashurine ta dashurosh...Ka me frymezuese se kaq?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  EJA TEK UN

  Poezi q n shikim t par duket fare e thjesht, por s' sht krejt ashtu. N pak vargje q kan nj ritm, dinamik dhe thyerje t rregullt kemi tendenc pr ikje nga t shprehurit deklarativ; kshtuq takohemi me dy-tri figura q shtrihen mir brenda tekstit poetik, si: Trnafilat e ndrrave, syt e shpirtit, fluturat e ndrrave
  Kto figura q hasen n strofn e par dhe premtojn, n strofen e dyt bie intensiteti i t folurit poetik duke ecur m shum kah deklarativja.

  Urime t sinqerta!
  Sidoqoft, mirmngjes Jet!

 4. #4
  e kitht Maska e Rebele
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpr
  Postime
  1,088
  Duhet kujdes ne perdorimin e fjaleve 'shpirt', 'zemer' e aq me teper 'dashuri' ne poezite e dashurise. Perndryshe, behen te afermendshme.

Tema t Ngjashme

 1. Ndarja e Maqedonis do t jet e pashmangshme
  Nga Faik n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 07:00
 2. Dalja nga ndarja e fese - Vizita e Papes fillim historik.
  Nga DYDRINAS n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 08:25
 3. Ndarja e fjalve n fund t rreshtit
  Nga sadete71 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2006, 09:14
 4. Moore: Ndarja e Kosovs, recet pr rindezje t konflikteve
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2006, 23:53
 5. Petersen: Ndarja e Kosovs nuk sht opsion
  Nga Albo n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 01-03-2005, 18:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •