Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 97
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
  Anėtarėsuar
  12-06-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  671

  Kryeministri: Kombėtarja e futbollit shiti flamurin

  Kryeministri Berisha reagon ashpėr ndaj humbjes sė fundit 6-1 tė Shqipėrisė me Rumaninė pėr eliminatorėt e kampionatit evropian, duke e akuzuar kombėtaren pėr shitjen e flamurit dhe tė fanellės kuqezi.

  Dy javė pasi kombėtarja e ish-trajnerit Oto Bariē pėsoi njė humbje tė turpshme nė fushėn rumune, kreu i qeverisė ka folur hapur pėr njė grup mafioz qė ka shkemuar flamurin kuqezi, nė mes tė Evropės, siē e quaji ai. "Turpi qė kanė bėrė, aty ėshtė flamuri kombėtar, ajo nuk do tė mund tė kapėrcehet, ē'ėshtė ai grup mafioz qė shkelmon mbi flamurin qė bėn njė amoralitet tė madh nė mes tė Evropės si pėrfaqėsuesi i kombit. Kam pritur njė reagim shumė mė tė madh nga mediat dhe shoqėria civile, ai ishte njė poshtėrim, fyerje pėr tifozėt e Shqipėrisė dhe shqiptarė, tė cilėt kanė ndjekur kėtė futboll mė me pasion se ēdo gjė tjetėr. Kanė skuqur me flamur kombėtar jo vetėm stadiumet e Shqipėrisė, por edhe stadiumet e Evropės. Duhet tė marrė pėrgjigjen mė tė rreptė", u shpreh kryeministri nė emisionin “Pėrballė” tė gazetarit Lutfi Dervishi. Njė vit e gjysmė mė parė pėrfaqėsuesit e Ministrisė sė Kulturės dhe Sportit u futėn nė njė "luftė tė ftohtė" me Federatėn e Futbollit, ku u kėrkua edhe largimi i presidentit tė FSHF-sė, Armand Duka, i akuzuar nga ish- ministri Bujar Leskaj pėr korrupsion me fondet e shtetit, edhe pse organizmi mė i lartė i futbollit nė vend varet vetėm nga UEFA. Ndėrkohė qė mbrėmė kryeministri Berisha ka folur nga njė pozicion tjetėr, jo si zyrtar i lartė i vendit, por si sportdashės pėr tė sulmuar krerėt e lartė tė federatės sė futbollit. Ndonėse e ka pranuar se nuk mund tė bėjė ekspertin dhe tė vlerėsojė rolin e ish-trajnerit Oto Bariē, kryeministri ėshtė shprehur, se nėn drejtimin e tij kombėtarja ka zhvilluar ndeshje shumė tė mira, ku ka pėrmendur edhe lojėn me Holandėn nė "Qemal Stafa". "Deri tani nuk ka asgjė, duket se e pėrzunė atė kroatin. Unė nuk jam ekspert pėr tė vlerėsuar kapacitetet e tij, por kjo skuadėr nė drejtimin e tij realizoi lojėra nga mė tė shkėlqyerat, siē ishte ajo me Holandėn qė ishte pėr mua e vetmja "humbje fitore" qė kisha parė. Si pa gjė tė keq e pėrzunė, shitėn golat, shitėn flamurin, shitėn ēdo gjė. Situata ėshtė jashtėzakonisht dramatike. Nuk mundet qė njė grup mafioz tė mėkėmbė pėrfaqėsimin kombėtar", tha mė tej kryeministri. Sipas kreut tė qeverisė, njė grup tė papėrgjegjshmish pa asnjė vetėdije kombėtare e bėnė dy javė mė parė kėtė turp vendit, duke i kėrkuar nė tė njėjtėn kohė, organeve pėrgjegjėse qė tė merren masat ndaj tė gjithė atyre lojtarėve qė nė mėnyrė tė papėrgjegjshme, sipas tij, kanė shkelur simbolet kombėtare. "E kam pėrjetuar me trishtim shumė tė madh, me njė fyerje shumė tė madhe. Njė grup tė papėgjegjshmish pa asnjė vetėdije kombėtare i bėjnė kėtė turp vendit. Pėrgjegjėsit duhet tė vendosen para tė gjitha pėrgjegjėsive, duhet tė pėrjashtohen nė mėnyrėn mė tė prerė nga aktivitetet kombėtare tė kėtij vendimi dhe tė bėjnė ēdo lloj dėnimi dhe dinjiteti kombėtar tė rivendoset", theksoi mė tej kryeministri Berisha.

  Gazeta PANORAMA

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-04-2003
  Postime
  1,348
  O zot i madh ky njeri eshte nje kafshe i vertete, nje cakall mali vetem per te injektuar konflikt, urrejtje dhe polarizim kudo ne shoqerine shqiptare. Si dikur Hoxha qe shikonte armiq kudo dhe qe e ndyu cdo gje me politike edhe ky koketrash po e qelb jeten shqiptare deri edhe tek sporti.

  Tani edhe skuadra kombetare do ndahet politikisht dhe ne vend qe te fokusohet tek problemet e verteta te saj, do merret me analize politike ndaj vetvetes. Edhe PPSH nuk i zgjdhte problemet e sportit me politike, por ky xhahil anadollak po.

  Shqiperia eshte zhytur ne erresire si kurre ndonjehere, cmimet jane rritur me shume se kurre me pare, ai i bukes eshte dyfishuar, financimi i ekonomise ka rene me 34%, borxhi i jashtem eshte rritur me 40%, etj etj, dhe ky rrumpalle flet "fluturon gomari"

  O Zot ca i ka gjet shqiptaret .... dhe pastaj thone pse e therresin malok....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zarathustra. : 01-12-2007 mė 17:41

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,379
  une them qe qenka permiresu ca, s'ka permend Duket e krimit, as klanin e Zemunit.

  por i ka ra te vegjelve, lojtareve
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #4
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Ne fakt pergjigja me lart eshte pjese e nje interviste te gjate qe tha z. Berisha.

  Te lexosh te gjithe intervisten, pastaj ...

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,131
  Zarathustra, si mundet ti thoni gjith ato ofendime, fjal te renda, Berisha esht zgjedh nga populli, pastaj Berisha nuk esht prej dje ne politik . E cka nese prap ne zgjedhjet e ardheshme fiton Berisha ? Ateher ke ofendu gjith shqipetaret
  Cmimet jan te larta ne gjith Europen e sidomos ne Ballkan, kjo per shkak te thatesis qe mbizotroj , ktu ne Maqedoni secili produkt eshte rrit e disa jan dyfishu ne cmim, ne Bosnje nje liter vaj ushqimi kishte arrit ne 2,6 euro per liter ndersa ka qen 1 euro , kupton ??
  A mos ka per ty faj Berisha qe nafta ka arrit ne 96 dollar per barel ne gjith boten ?

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,379
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  A mos ka per ty faj Berisha qe nafta ka arrit ne 96 dollar per barel ne gjith boten ?
  Qe thu ti Renea, gjate 97 nje jevg e kap gruan e tij me dashnorin, duke qene se ai qe i punonte grun, ishte i forte, doli ne ballkon ngriti kallashin e filloi tuj shti duke thrrit:

  edhe kete ma bone Sali Berisha, edhe ket ma bone Sali BERISHA
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e NEOLK
  Anėtarėsuar
  10-04-2006
  Vendndodhja
  vlore
  Postime
  331
  Nuk ka ofeze me te madhe per ata futbolliste ēka foli Berisha , nuk futen ne nje thes te gjithe futbollistat . Edhe ne se ka ndodh nje gje e tille , munde te jete produkt i disa lojtareve , por ēkusur ka pjesa me e madhe e futbollistave me personalitet . (Por personalishte kam bindje se nuk ka ndodhe nje gje e tille , shitje e ndeshjes ).

  POR PER SALIUN KEMI FAKTE ( SE SI MASHTROI PER TE MARE VOTEN E POPULLIT )
  - 24 ORE DRITA - REZULTATI 6-8 ORE NDERPRERJE .
  - ENERGJIA ELEKTRIKE POPULLIT TI JEPET ME 6 % TVSH . JO VETEM QE SU UL TVSH ja POR U RRIT ēMIMI PER POPULLATEN E GJERE ME 60 % . NGA 4 NE 7 LEK/KWH PA TVSH
  .
  - NE QEVERIN E BERISHES ADMINISTRATA SHTETERORE ESHTE MBUSHUR ME MILITANTE , DUKE EDHUR NE RRUGE SPECIALISTET E KUALIFIKUAR , AQ TE DOMOSDOSHEM PER FORCIMIN E SHTETIT DHE EKONOMIS KOMBETARE .

  .................................................. .................................................. ..............................
  BIR SELMANI NENES KE TE QAJ ME PARE ?

 8. #8
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Postime
  2,406
  Ky Sali Berisha Qenka I Papam Re!!

  Po Ky Harron Qe Ka Shit Gjith Shqiperin Tani Na Vraska Mendjen Per Kombetaren E Futbollit!! Ohhh Harrova Une Qe President I Federates Eshte Nje Zyrtar Socialist.

  Me Keta Qe Kemi Ne Ne Krye Nuk Behet Jo Kombetarja Po As Vet Shqiperia.

  Mjer Populli Shqipetar Thuaj Se Ai Po I Ha Te Gjitha Mbi Kurriz
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 9. #9
  Shqiptar Maska e EdiR
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  962
  Nuk besoj se ka share kombetaren por drejtuesit e FSHF. Po te lexosh gjithe intervisten kete gje kupton por se si e interpreton eshte tjeter gje.
  Pastaj kritikat kombetarje e secili prej nesh duhet ti mireprese pavaresisht nga kush vijne.
  Kalofshi mire dhe mos jepni pergjigje mqs Berisha ka thene dicka c'fare ka thene eshte me vlere.
  Ed

 10. #10
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Nuk i ben nder Sali Berishes, te merret fare me futboll, me mire te kishte nxjerr naj Pal Dajc per kte pune sesa te kishte fol vet.

 11. #11
  AdIdAs Maska e DoLpHiN
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  Hono Lulu
  Postime
  1,453
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Qe thu ti Renea, gjate 97 nje jevg e kap gruan e tij me dashnorin, duke qene se ai qe i punonte grun, ishte i forte, doli ne ballkon ngriti kallashin e filloi tuj shti duke thrrit:

  edhe kete ma bone Sali Berisha, edhe ket ma bone Sali BERISHA
  Fjale me vend... per c'do gje Sales ja rrasin.
  Por nuk eshte vetem fjalimi i Berishes ne kete mes... Edhe ministria e rinise dhe sporteve ka kerkuar hetimin e dy ndeshjeve te fundit nga UEFA. Vetem ne fund te hetimeve do te merret vesh se kush ka te drejte : Sala qe shan lojtaret , apo Zarathustra qe shan Salen.
  `That` is good and `that` is funny...but it costs a lot of money...

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-04-2003
  Postime
  1,348
  Valle askend nga ju nuk e ngacmon fakti qe Berisha kerkon te zaptoje edhe kreun e FSHFs?? A ka llogjike kjo, pasi ke tashme kontroll absolut ne cdo institucion shteteror?

  Ta haje dreqi askujt nuk i ben pershtypje fakti qe Berisha po jep direktiva se si te behen gjerat edhe ne fusha ku politika nuk hyn (tamam si dikur Hoxha), dhe mbi te gjitha qe Berisha projekton edhe nje grup armik, sabotator apo anti-shqiptar edhe ne sportin e futbollit (shiten flamurin)??

  Apo mos valle jeni ju nga ata patriote qe per para nuk do ta shisni flamurin shqiptar? Une besoj se do ulnit edhe breket.

  Sa idiot duhet te jesh te pretendosh se po iku Duka, FSHFja nuk do shese me ndeshje?? Dhe pse pikerisht FSHFja i paska shitur ndeshjet dhe jo lojtaret? Perse askush nuk jep nje arsye te vetme se pse do shiteshin keto ndeshje, dhe si u shitkan keto ndeshje keshtu pa e marre vesh asnje, pasi FSHF duhet te bjere dakort me lojtaret, dhe sekreti nuk quhet me sekret.
  Te pakten Duka eshte i kamur dhe s'ka nevoje per para aq sa do kete ndonje bythegrisur tjeter qe ju kerkoni ta bej punen e vet per shpirt te babes.

  Futbolli eshte futboll. Duhet te jesh idiot te mos te pranosh se ne kete sport mund te behen 100 pislleqe. Dhe gjithmone jane bere kudo e do behen. Italia dhe Argjentina iken qe ne grup ne Boterorin e 2002, por askush nuk i quajti lojtaret mafioze, apo armiq te popullit?! As kaq nuk e kuptoni, qe sporti nuk mund te ndyhet me politike. A nuk e kuptoni se cfare ambienti krijohet, kur perzihet merzia dhe inati per humbjen me polarizimin politik te sportit? Hajt pra ti varim ne litar tradhetaret, mbase do tiu qetesohen shpirtrat ju nacionalisteve te leshit bashke me rrumpallen ne krye.

  Por ne fakt Berisha ka efekt ne masa me keto gomarlleqe qe keput. Sidomos tek masat injorante, pasi fjalet e Berishes gjithmone i apelojne emocioneve (tradhetare, armiq, mafioze) dhe jo llogjikes. Dhe njeriu mund te jete idiot e i paedukuar, apo a-llogjik por njerez pa pasione dhe emocione rralle se gjen.

  Me tej futbolli shqiptar ka qene pak a shume gjithe jeten ne kete nivel qe eshte sot. Nuk eshte se skuadra kombetare e sotme ka prishur nje tradite te larte futoblli qe ne te themi obobo cfare po na shohin syte. Por as komunizmi nuk gjeti armiq ne kete fushe, dhe sot del nje rrumpalle e te ben armik, apo te jep direktiva "te eleminohet kombetarja se shiti flamurin" per gjera qe ne sport jane krejt normale.

  Kaq llulla jeni sa nuk e kuptoni se shoqeria shqiptare nuk ka nevoje per sherre dhe konflikte te tilla dhe se asaj me shume se kurre i duhet stabilitet, qofte ky edhe vetem ne aparence.

  Perse askush nuk pyet se pse Berisha nuk akordoi kurre nje fond shperblimi per fitoret qe ti shtynte sado pak ata te kombetares te luajne me mire, perse Berisha nuk denjoi kurre ti takoi e te shtrengoje duart me ta, dhe ti inkurajoje per me shume angazhim, duke pare se morali i tyre nuk ishte ne nivelin e duhur. Dikur Nano e bente kete gjithmone, dhe kombetarja e Brigelit doli me mire edhe pse jo me keta lojtare me cilesore qe ka sot.

  Apo per ju nuk ka si sherri dhe konflikti, se doni te shikoni filma ju dhe jo te zgjidhni problemin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zarathustra. : 01-12-2007 mė 23:05

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-08-2002
  Vendndodhja
  N.Y.
  Postime
  660
  A eshte per tu share Kombetarja. Une them se PO. Pas atyre lojrave te dobeta dhe rezultateve jo te kenaqeshme. Them se me mua jane dakort edhe shume sportedashes dhe tifoze . Dhe per mua fjalet e Berishes kane nje fare kuptimi. Por zarathustrat dhe te tjeret me emra te ngaterruar nuk lene rast pa u marre me Berishen. Per zotin beheni qesharake.A do ishte me mire per ju te gjeni menyra te tjera per te shfryre dufin tuaj qe nuk e di prej ku buron. Hajt pra iu paca merruni me gjera me te vlera se boll ia keni futur kot.

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  ne kabul tu bo plazh
  Postime
  784
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  Zarathustra, si mundet ti thoni gjith ato ofendime, fjal te renda, Berisha esht zgjedh nga populli, pastaj Berisha nuk esht prej dje ne politik . E cka nese prap ne zgjedhjet e ardheshme fiton Berisha ? Ateher ke ofendu gjith shqipetaret
  Cmimet jan te larta ne gjith Europen e sidomos ne Ballkan, kjo per shkak te thatesis qe mbizotroj , ktu ne Maqedoni secili produkt eshte rrit e disa jan dyfishu ne cmim, ne Bosnje nje liter vaj ushqimi kishte arrit ne 2,6 euro per liter ndersa ka qen 1 euro , kupton ??
  A mos ka per ty faj Berisha qe nafta ka arrit ne 96 dollar per barel ne gjith boten ?
  AI U ZGJODH NGA POPULLI SE POPULLI Y6N HARRON SHPEJT.EDHE TI I PASKE HARRUAR NGJARJET E 97 DHE FATKEQESIT QE I SOLLI KTIJ POPULLI TE VUAJTUR.SA PER NAFTEN JAM DAKORT QE ESHT RRIT POR NE VENDET E RAJONIT NAFTA ESHT 80 CENT PER LITER KURSE NE SHQIPERI NAFTA D2(CILESIA ME E KEQE)ESHT 140L OSE1 EURO E PAK.DAKORT.HAJDE JETO NE SHQIPERI ENE DO TA SHOFIM.PASTAJ SE CA PUNE KA SALA ME KOMBETAREN UN SE DI.FSHF ESHT INSTITUCION I PAVARUR JA BERI TE QART ENE UEFA PO KY TIPI I KA HYP GAMORIT ENE I DUKET VETJA SHPETIMTAR.SALA=ENVER.KY ESHT KONKLUZIONI SE JU FUTEM POLITIKES TANI.ESHT RRAF ENE ANGLIA 5 ME 0 NGA GJERMANIA STHA NJERI GJE KY I JONI ESHT ME I MENCUR SE TONI BLER DHE I FUT HUNET ATY KU SDUHET
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga offspring : 02-12-2007 mė 02:21

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-04-2003
  Postime
  1,348
  Citim Postuar mė parė nga beni67 Lexo Postimin
  A eshte per tu share Kombetarja. Une them se PO. Pas atyre lojrave te dobeta dhe rezultateve jo te kenaqeshme. Them se me mua jane dakort edhe shume sportedashes dhe tifoze . Dhe per mua fjalet e Berishes kane nje fare kuptimi. Por zarathustrat dhe te tjeret me emra te ngaterruar nuk lene rast pa u marre me Berishen. Per zotin beheni qesharake.A do ishte me mire per ju te gjeni menyra te tjera per te shfryre dufin tuaj qe nuk e di prej ku buron. Hajt pra iu paca merruni me gjera me te vlera se boll ia keni futur kot.
  Cfare kuptimi kane fjalet e Berishes perse nuk na i shpjegon. Ndoshta zotrote kupton gjera qe te tjeret nuk i kutpojne!

  Ne ketu nuk po flasim per te jemen e Zeqos, por per pikerisht ate qe tha Berisha. Keshtu qe si mund te flasim per ate qe tha Berisha pa u marre me ate qe tha ai?
  Ti kupton shqip apo jo?

  Dhe mjaft na e bete "viktime" pa lidhje ketu Berishen, askush nuk po thote ketu se kombetarja humbi per faj te tij, sic kerkoni ta interpretoni ju. Ketu po thuhet pikerisht qe Berisha s'ka pse i fut turinjte ne ate ceshtje duke e politizuar. Vetem kaq.

  Hej bela, duhet tua shpjegish si te jene femije ne klase te katert.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Postime
  2,690
  Me sa kuptoj une, qenkemi ende te gjithe pjese e tifozllekut te semure shqiptar. Futni ne kete fjale, "tifozllek", cdo fushe te jetes shqiptare(politIke, ekonomike, kulturore, sportive, intime, etj, etj) dhe do me kuptoni me mire. C'kujtuam ne, do bente perjashtim nga ky tifozllek dhe kryeministri!? E huuu, sa uje duhet te rrjedhe akoma....
  ------------------------------------------------------
  SHIKOJ DHE NUK BESOJ ATE QE SHIKOJ
  BESOJ DHE NUK SHIKOJ ATE QE BESOJ(E.SH)

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-09-2007
  Postime
  39
  Besoj qe eshte ma mire me thane qe nje mafioz si Duka ka uzurpu federaten shqiptare tesh gjashte vjet ne fillim me ndihmen e Nanos e tesh sepse kerkush nuk i thet asgja keshtu qe shpresoj qe Berisha tja fusi sa me shpejt nje shqelm beths.Sa per Zarathustren un nuk e di se sa merrsh ti me futboll dhe sa e kupton kete sport por nqs merresh tham qe do te dish qe futbolli shqiptar ka problemet ma themelore qe kerkund ne rajon nuk ekzistojn dhe fal njatyre personave qe sot jane ne fshf nje shqiptar ne europe apo amerike duhet ti paguj 280.000 lek digitalbit per ti pare keto ndeshjet e shmetuara te kombtares e te kampionatit shqiptar keshtu qe nqs mendon per te miren e popullit tan duhesh me ken i gzum qe dikush po tenton me vu rregull aty ku mbizotron anarkia dhe mafia qe merret me shitblerje ndeshjesh e me abuzim te te drejtave televizive por si gjithmone ne Shqiperi gjithēka politizohet

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518
  epo kur flet edhe sala per futbollin mos ngelte me njeri pa fol.
  tani vetem federata e futbollit i ka ngel pa uzurpuar
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Anėtarėsuar
  07-12-2006
  Postime
  719
  lene se mos po i mushet menja me e lane politiken e me dal me lujte futboll..

  o Sali o futboller.
  "Qė t’i ēqitėsh kėta . . . duhet t’u preē jo vetėm duart e kokėn, po edhe kėmbėt e trupin." Fan Noli

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  ne kabul tu bo plazh
  Postime
  784

  Talking O Robo

  Citim Postuar mė parė nga shkodrani1982 Lexo Postimin
  Besoj qe eshte ma mire me thane qe nje mafioz si Duka ka uzurpu federaten shqiptare tesh gjashte vjet ne fillim me ndihmen e Nanos e tesh sepse kerkush nuk i thet asgja keshtu qe shpresoj qe Berisha tja fusi sa me shpejt nje shqelm beths.Sa per Zarathustren un nuk e di se sa merrsh ti me futboll dhe sa e kupton kete sport por nqs merresh tham qe do te dish qe futbolli shqiptar ka problemet ma themelore qe kerkund ne rajon nuk ekzistojn dhe fal njatyre personave qe sot jane ne fshf nje shqiptar ne europe apo amerike duhet ti paguj 280.000 lek digitalbit per ti pare keto ndeshjet e shmetuara te kombtares e te kampionatit shqiptar keshtu qe nqs mendon per te miren e popullit tan duhesh me ken i gzum qe dikush po tenton me vu rregull aty ku mbizotron anarkia dhe mafia qe merret me shitblerje ndeshjesh e me abuzim te te drejtave televizive por si gjithmone ne Shqiperi gjithēka politizohet
  E PARA NUK LOZ DUKA FUTBOLL POR LORIKU.LALA.DALLKU.BEQAJ.BOGDANI.KAPLLANIMUKA.DURO .ETJ.FUTBOLLI ESHT I PA POLITIZUAR POR BUDALLAI SKA BRIR SE VRET TE TJERET PRANDAJ E KA LEN ZOTI PA BRIR ATE TIPIN QE TE VRASI VETEN PO AI AS VETEN SVRET DOT

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. KF Elbasani, "TIGRAT VERDH E BLU"
  Nga ClaY_MorE nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 479
  Postimi i Fundit: 04-10-2008, 00:26
 2. Loro Boriēi, legjenda e futbollit shqiptar
  Nga Albo nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-08-2006, 14:09
 3. Sheriati nė futboll....
  Nga Cappuccino nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 14-07-2006, 11:56
 4. "BRIGEL IK" - Ėshtė koha pėr ndryshime.
  Nga Qerim nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 140
  Postimi i Fundit: 22-03-2006, 16:42
 5. Kronika nga Historia e Futbollit Shqiptar
  Nga BlueBaron nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-01-2006, 12:27

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •