Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1

    Çfarë do të bënit sikur ta dini se jeni fatkeq/e?

    Çfarë do të bënit sikur ta dini se jeni fatkeq/e?

    Ju ka shqetèsuar ndonjiherè ndjenja se jeni pèrcaktuar tè jeni fatkeqè, ndaj, c'fardo hapi qè tè bèni nè drejtim tè arritjes sè lumturisè, tè gjitha pèrpjekjet do tè jenè tè dènuara nè dèshtim? Sikundèr nèse doni ta ushqeni kompjuterin me formula matematikore dhe nè tè njejtèn kohè tè zemèroheni nèse i kèrkoni t'ju paraqesè vargjet e Shekspirit! Pra,gjith duam lumuturinè,,,desha tè di a èshtè e nevojshme mundimi, dèshira e mirè, apo vetèm ideja precize e mendimit pèr programin tonè mjafton dhe,, nuk do jemi mè fatkeqè ashtu si mendojmè???


    Kisha dashur tè pèrgjigjeni gjithe nga pak!!!
    ¿Quién ganará la Champions? = BARÇA

  2. #2
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anëtarësuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    kur marr ndonje nga ato gervish per te fituar them :sa pa fat qe jam. po per zakon e them .ca do beja... ic do shkoj ne shpi dhe te nesermen prape ne pune.
    mos na hap muhabete dashurije aman se ato s'jan fatkeqesi ato jan thjesht momente.
    fatkeqesite jan te tjera mendoj une,kur humbet ndonje te aferm .
    s'ka njerez 100% fatkeq se ndryshe s'do kishte jete .
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Pyetje shum interesante ket e kam mendu disa herê por e gjeta duke e ndegju Horoskopin...
    kam lexu shum per horoskopin europian ate kinez dhe studimet e planeteve me nji kojshi qe shkrunte keto libra.
    dje me erdhi nji ide kur foli ne radio per nji shenje dhe lidha me qka kam lexu ne nji reviste franqeze.thonte kjo shenje i ka shum pengesa ket vit se kur ka lind ishin keto planeta mbi at muj dhe kur lidha me ate qka kam lexu e pash qe palnetat ecin nuk rrin nji vend tani ose te duhet me prit ose me jetu pran atij qe i ecin punt
    ---------------------
    ka diqka te vertet ne horoskop por asht ne pergjithsi ti njofe veten e bene kartografin tende
    ky ishte mendimi im asht pak i komplikum nese nuk i din shenjat .

    --------------------------
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  4. #4
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Kur humber gjerat me te rendesishme ne jete krejt papritur e pakuptuar atehere po qe e beson qe je i pafat ... nuk ke ç'ti besh kjo eshte jeta.Nuk eshte fushe me lule per askend.
    E kur e mendon jeten qe po te iken nga duar,rinia qe kalon pa e ndjere nje jete e kote sa per te marr fryme... e cfare me shume.Me fatin nuk mund te zihesh dhe me jeten nuk mund te grindesh. Jeta eshte nje e vetme dhe duhet te perpiqemi cdo dite te jete e bukur e ndryshme e mbushur me jete e dashuri.Nqs mbyllemi ne idene jemi te pafate ,per mendimin tim kjo eshte fatkeqesia e vertete te pranosh me bindje qe nga jeta nuk do shijosh e nuk do fitosh asgje.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  5. #5
    Me Pushime Maska e ida1
    Anëtarësuar
    13-11-2007
    Vendndodhja
    Në Kërkim Të Vetvetes
    Postime
    220
    Çfarë do të bënit sikur ta dini se jeni fatkeq/e?

    Na ka ndodhur shpesh te mendojme qe jemi fatkeqe , dhe fati nuk eshte me ne. dhe te zhytemi ne deshperim , por mua kur me ndodh kjo mendoj per ndonje fatkeqesi me te madhe qe mund te ndodhe , dhe i gezohem fatit , se fatkeqesia nuk ka fund , por si gjithmone dhe ne ato momente qe ndihem fatkeqe ekziston gjithmone motoja qe:
    Shpresa vdes e Fundit
    Ruaje mikun kur e gjen, qe te mos e kerkosh kur te duhet.

  6. #6
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    kur ndonjehere mendoj qe jam pa fat,kthehem mbrapsht dhe analizoj jeten time...mendoj per ate qe kam dhe kam arritur te bej deri tani,dhe e kuptoj qe jam me fat....shikoj rreth vetes dhe shoh njerez me situata vertete te veshtira mendoj sa njerez kalojne jeten neper spitale apo ata femije qe jane te braktisur dhe vdesin urie...dhe pastaj i them vetes: ''ke per te ngrene,per te pire , ke shendetin. atehere kush eshte me mire se une?

  7. #7
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Shyqyr zotit nuk dihet e as qe nuk duam te jemi fatkeqe.
    Larg mendimeve te keqija se na ngjyrosin keq jeten...
    La vita è bella...

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-07-2007
    Postime
    101
    Eshte nje pyetje larg pergjigjeve te mia por doja te shtoj dicka FATI ESHTE SHKENCA E PASIGURIS fati per mendimin tim eshte vetem nje fjal e perdorur qe nuk ka identitet per mua qendron me shume KOINCIDENCA

  9. #9
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga drini.k Lexo Postimin
    Eshte nje pyetje larg pergjigjeve te mia por doja te shtoj dicka FATI ESHTE SHKENCA E PASIGURIS fati per mendimin tim eshte vetem nje fjal e perdorur qe nuk ka identitet per mua qendron me shume KOINCIDENCA
    Fati nuk eshte koiçidence !!!!
    <<<<<Eshte nje kunderpergjigje e veprimeve tona,qe heret a vone nda kthehen pas.Ne e quajme fat por nqs e mendon me shume gjithcka ndodh per nje arsye te caktuar..
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  10. #10
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Kam len 70.000 chipse ne poker, ca mendon se sjam fatkeq e??? Hapi deren se ske ca ben kur te vje fati keq!!

    pfff
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  11. #11
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Kam len 70.000 chipse ne poker, ca mendon se sjam fatkeq e??? Hapi deren se ske ca ben kur te vje fati keq!!

    pfff

    LooL
    epra eeee
    Po ne qe kemi len lek ne lloto ca duhet te themi
    Line pokerin........................nuk du me e permen.
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  12. #12
    谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
    Anëtarësuar
    20-06-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,090

    Ps

    Mundohu te pranosh ate qe te ka rene per hise nese eshte semundje difekt problem etj. mundohu te jetosh me te .. ta pranosh veten me ate qe ke ne "kurriz" eshte gjeja me e mire qe mund te besh dhe dicka nese i shmangesh problemti qe ke krijon nje problem tjeter plus atij qe ke .. .

    Nese nuk je pjese e problemit nuk je zgjidhja e tij ndaj kur ke problem eshte mire te perballesh.

    Me respekt AuGuSt

  13. #13
    谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
    Anëtarësuar
    20-06-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,090
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Fati nuk eshte koiçidence !!!!
    <<<<<Eshte nje kunderpergjigje e veprimeve tona,qe heret a vone nda kthehen pas.Ne e quajme fat por nqs e mendon me shume gjithcka ndodh per nje arsye te caktuar..
    Nese mendon se fati nuk eshte koecidence po te them qe ti beson nese nuk gaboj dhe rjedhimisht arim ne perfundimin qe jo cdo gje ka lindur rastesisht...pra eshte dicka "Hyjnore" Nese mund ta quaj keshtu qe ka vendosur regullat ne Toke.

    Me respekt AuGuSt

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •