Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1

  far do t bnit sikur ta dini se jeni fatkeq/e?

  far do t bnit sikur ta dini se jeni fatkeq/e?

  Ju ka shqetsuar ndonjiher ndjenja se jeni prcaktuar t jeni fatkeq, ndaj, c'fardo hapi q t bni n drejtim t arritjes s lumturis, t gjitha prpjekjet do t jen t dnuara n dshtim? Sikundr nse doni ta ushqeni kompjuterin me formula matematikore dhe n t njejtn koh t zemroheni nse i krkoni t'ju paraqes vargjet e Shekspirit! Pra,gjith duam lumuturin,,,desha t di a sht e nevojshme mundimi, dshira e mir, apo vetm ideja precize e mendimit pr programin ton mjafton dhe,, nuk do jemi m fatkeq ashtu si mendojm???


  Kisha dashur t prgjigjeni gjithe nga pak!!!
  Quin ganar la Champions? = BARA

 2. #2
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  45
  Postime
  1,491
  kur marr ndonje nga ato gervish per te fituar them :sa pa fat qe jam. po per zakon e them .ca do beja... ic do shkoj ne shpi dhe te nesermen prape ne pune.
  mos na hap muhabete dashurije aman se ato s'jan fatkeqesi ato jan thjesht momente.
  fatkeqesite jan te tjera mendoj une,kur humbet ndonje te aferm .
  s'ka njerez 100% fatkeq se ndryshe s'do kishte jete .
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Pyetje shum interesante ket e kam mendu disa her por e gjeta duke e ndegju Horoskopin...
  kam lexu shum per horoskopin europian ate kinez dhe studimet e planeteve me nji kojshi qe shkrunte keto libra.
  dje me erdhi nji ide kur foli ne radio per nji shenje dhe lidha me qka kam lexu ne nji reviste franqeze.thonte kjo shenje i ka shum pengesa ket vit se kur ka lind ishin keto planeta mbi at muj dhe kur lidha me ate qka kam lexu e pash qe palnetat ecin nuk rrin nji vend tani ose te duhet me prit ose me jetu pran atij qe i ecin punt
  ---------------------
  ka diqka te vertet ne horoskop por asht ne pergjithsi ti njofe veten e bene kartografin tende
  ky ishte mendimi im asht pak i komplikum nese nuk i din shenjat .

  --------------------------
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 4. #4
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Kur humber gjerat me te rendesishme ne jete krejt papritur e pakuptuar atehere po qe e beson qe je i pafat ... nuk ke 'ti besh kjo eshte jeta.Nuk eshte fushe me lule per askend.
  E kur e mendon jeten qe po te iken nga duar,rinia qe kalon pa e ndjere nje jete e kote sa per te marr fryme... e cfare me shume.Me fatin nuk mund te zihesh dhe me jeten nuk mund te grindesh. Jeta eshte nje e vetme dhe duhet te perpiqemi cdo dite te jete e bukur e ndryshme e mbushur me jete e dashuri.Nqs mbyllemi ne idene jemi te pafate ,per mendimin tim kjo eshte fatkeqesia e vertete te pranosh me bindje qe nga jeta nuk do shijosh e nuk do fitosh asgje.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #5
  Me Pushime Maska e ida1
  Antarsuar
  13-11-2007
  Vendndodhja
  N Krkim T Vetvetes
  Postime
  220
  far do t bnit sikur ta dini se jeni fatkeq/e?

  Na ka ndodhur shpesh te mendojme qe jemi fatkeqe , dhe fati nuk eshte me ne. dhe te zhytemi ne deshperim , por mua kur me ndodh kjo mendoj per ndonje fatkeqesi me te madhe qe mund te ndodhe , dhe i gezohem fatit , se fatkeqesia nuk ka fund , por si gjithmone dhe ne ato momente qe ndihem fatkeqe ekziston gjithmone motoja qe:
  Shpresa vdes e Fundit
  Ruaje mikun kur e gjen, qe te mos e kerkosh kur te duhet.

 6. #6
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,900
  kur ndonjehere mendoj qe jam pa fat,kthehem mbrapsht dhe analizoj jeten time...mendoj per ate qe kam dhe kam arritur te bej deri tani,dhe e kuptoj qe jam me fat....shikoj rreth vetes dhe shoh njerez me situata vertete te veshtira mendoj sa njerez kalojne jeten neper spitale apo ata femije qe jane te braktisur dhe vdesin urie...dhe pastaj i them vetes: ''ke per te ngrene,per te pire , ke shendetin. atehere kush eshte me mire se une?

 7. #7
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  Shyqyr zotit nuk dihet e as qe nuk duam te jemi fatkeqe.
  Larg mendimeve te keqija se na ngjyrosin keq jeten...
  La vita bella...

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-07-2007
  Postime
  101
  Eshte nje pyetje larg pergjigjeve te mia por doja te shtoj dicka FATI ESHTE SHKENCA E PASIGURIS fati per mendimin tim eshte vetem nje fjal e perdorur qe nuk ka identitet per mua qendron me shume KOINCIDENCA

 9. #9
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Citim Postuar m par nga drini.k Lexo Postimin
  Eshte nje pyetje larg pergjigjeve te mia por doja te shtoj dicka FATI ESHTE SHKENCA E PASIGURIS fati per mendimin tim eshte vetem nje fjal e perdorur qe nuk ka identitet per mua qendron me shume KOINCIDENCA
  Fati nuk eshte koiidence !!!!
  <<<<<Eshte nje kunderpergjigje e veprimeve tona,qe heret a vone nda kthehen pas.Ne e quajme fat por nqs e mendon me shume gjithcka ndodh per nje arsye te caktuar..
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 10. #10
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Kam len 70.000 chipse ne poker, ca mendon se sjam fatkeq e??? Hapi deren se ske ca ben kur te vje fati keq!!

  pfff
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 11. #11
  Maseli Maska e JaCk_DaniELs
  Antarsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  As Vet Se Di
  Mosha
  33
  Postime
  923
  Citim Postuar m par nga Apollyon Lexo Postimin
  Kam len 70.000 chipse ne poker, ca mendon se sjam fatkeq e??? Hapi deren se ske ca ben kur te vje fati keq!!

  pfff

  LooL
  epra eeee
  Po ne qe kemi len lek ne lloto ca duhet te themi
  Line pokerin........................nuk du me e permen.
  E kam t vshtir t gjykoj t tjert , por t tjert e kan t vshtir pr mos m gjykuar mua.....

 12. #12
  谷ஜ๑۩۞۩๑谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Antarsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,084

  Ps

  Mundohu te pranosh ate qe te ka rene per hise nese eshte semundje difekt problem etj. mundohu te jetosh me te .. ta pranosh veten me ate qe ke ne "kurriz" eshte gjeja me e mire qe mund te besh dhe dicka nese i shmangesh problemti qe ke krijon nje problem tjeter plus atij qe ke .. .

  Nese nuk je pjese e problemit nuk je zgjidhja e tij ndaj kur ke problem eshte mire te perballesh.

  Me respekt AuGuSt

 13. #13
  谷ஜ๑۩۞۩๑谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Antarsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,084
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  Fati nuk eshte koiidence !!!!
  <<<<<Eshte nje kunderpergjigje e veprimeve tona,qe heret a vone nda kthehen pas.Ne e quajme fat por nqs e mendon me shume gjithcka ndodh per nje arsye te caktuar..
  Nese mendon se fati nuk eshte koecidence po te them qe ti beson nese nuk gaboj dhe rjedhimisht arim ne perfundimin qe jo cdo gje ka lindur rastesisht...pra eshte dicka "Hyjnore" Nese mund ta quaj keshtu qe ka vendosur regullat ne Toke.

  Me respekt AuGuSt

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •