Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129

  T martohesh me nj t huaj?

  M duhen disa informacione rreth martess s nj shtetasi shqiptar me nj shtetas jo shqiptar.

  far dokumentash duhen?


  Ju faleminderit paraprakisht!
  Ndryshuar pr her t fundit nga ClaY_MorE : 29-11-2007 m 12:55

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,276
  po cfar pashaporte ke dhe ku do te martohesh ne cfar shteti desha me then

 3. #3
  Te duhet nje leje martese nga bashkia e personit qe ti do te martohesh dhe nje vule apostile nga ministria e jashtme e po atij vendi.
  Ne Shqiperi duhet te presesh rreth 10 dite derisa te aprovohet martesa.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  Citim Postuar m par nga goca-bules Lexo Postimin
  po cfar pashaporte ke dhe ku do te martohesh ne cfar shteti desha me then
  Cfare dokumentash me duhen mua nga shqiperia? martesa do behet ne nje ishull romantik te greqise dhe te bashkia e Greqise do me duhen dokumentat

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  Citim Postuar m par nga samer Lexo Postimin
  Cfare dokumentash me duhen mua nga shqiperia? martesa do behet ne nje ishull romantik te greqise dhe te bashkia e Greqise do me duhen dokumentat
  Ik ne Shqiperi dhe merr certifikate personale dhe certifikate per martese dmth qe nuk je e martuar tani.
  Varet se nga je sepse ka vende ne Shqiperi qe me ca para ja japin certifikaten nje te afermi.
  Kjo certifikata nr. 2 do beje nja 2 jave te dali.
  Pastaj vete ne Bashkine e ishullit romantik dhe martonesh.
  Pashaporte greke per 10 vjet do shohesh me sy dhe ate po bere cun se do veje ushtar. Po bere goce..flasim pas 15 vjeteve.

  Ate ishullin do na e thuash dhe neve te te themi sa romantik eshte???
  Se mos eshte Mykono moj korbe???
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  Eshte Santorini. certifikate martese dy jave? do te shkruajne nga nje germe cdo dite?

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  Citim Postuar m par nga samer Lexo Postimin
  Eshte Santorini. certifikate martese dy jave? do te shkruajne nga nje germe cdo dite?
  gjasme me kontrollojne neper mjet tyre se mos je martuar apo ndere ne vend tjeter.
  Ehhh Sandorini ..kryemrekulli..
  Te vafte mbare..
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  FLM elen
  Jetoj ne kete ishull dhe vertete eshte mrekulli!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,400
  Citim Postuar m par nga elen Lexo Postimin

  Ate ishullin do na e thuash dhe neve te te themi sa romantik eshte???
  Se mos eshte Mykono moj korbe???
  pse mi ca ka mykoja?
  e di andros-in, qe eshte mu perpara mykos? une atje ndejta nje vere se ca miqte tone kishin nje shtepi dhe s'e perdornin. e qe nga andros vup ne anije e shkoja ne mykos. por isha dhe e me vogel atehere. ne vafsha tani pa di une si bej.

  ne santorini s'kam qene, por qejfi ma ka. mgjse greqia me ka dale nga qejfi. njerez harbute, vende te qelbura. po te jete ashtu, shkoj ne shqiperi une.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  Citim Postuar m par nga KozyShack Lexo Postimin
  pse mi ca ka mykoja?
  e di andros-in, qe eshte mu perpara mykos? une atje ndejta nje vere se ca miqte tone kishin nje shtepi dhe s'e perdornin. e qe nga andros vup ne anije e shkoja ne mykos. por isha dhe e me vogel atehere. ne vafsha tani pa di une si bej.

  ne santorini s'kam qene, por qejfi ma ka. mgjse greqia me ka dale nga qejfi. njerez harbute, vende te qelbura. po te jete ashtu, shkoj ne shqiperi une.
  pse mi ca ka mykoja?


  Mykono e ka emrin per gey qe shkojne atje eshte vendi i tyre i preferuar

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  Citim Postuar m par nga KozyShack Lexo Postimin
  pse mi ca ka mykoja?
  e di andros-in, qe eshte mu perpara mykos? une atje ndejta nje vere se ca miqte tone kishin nje shtepi dhe s'e perdornin. e qe nga andros vup ne anije e shkoja ne mykos. por isha dhe e me vogel atehere. ne vafsha tani pa di une si bej.

  ne santorini s'kam qene, por qejfi ma ka. mgjse greqia me ka dale nga qejfi. njerez harbute, vende te qelbura. po te jete ashtu, shkoj ne shqiperi une.
  moj moter xhani..po ku dilet Greqia nga qejfi??
  E kam llafne per pushime se vetem per pushime ja vlen atje..
  Ke vajt ne Corfuz ti??Po ne Krete ke vajtur ti??Po ne Halkidhiki ke qene??
  Po ne Rodhos (mama mia) ke qene ti??
  Po ne Zakintho a ke qene??Ne Kefallonja ndoshta??Se besoj ta dish Lefkadhan.
  dhe as Monembasian.Ne Trikala (vend dimeror) ncuq them una. Sandorinin e morem vesh..
  dhe nje ca mijera vende te tjera..
  Ne Andro kemi shtepi ..hehehe

  Tani une i di vendet mire se kam qene ne te gjitha keto,po mi nxjerr shpenzimet po e bej mundimin dhe te te shetis.

  cke me greket ti..leri ne mizerjen e tyre..
  Ndryshuar pr her t fundit nga elen : 28-11-2007 m 17:09
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  Citim Postuar m par nga samer Lexo Postimin
  pse mi ca ka mykoja?


  Mykono e ka emrin per gey qe shkojne atje eshte vendi i tyre i preferuar
  E pra ku e ka te keqen ??Jo vetem per gay dhe vip-at kalojne andej.
  Atje punonte Monika Beluci para se te behej e njohur si kamariere le te themi.
  Dance nate-dite dhe zhurrme me bollek..
  eshte per rinine dhe kjo cupa lart eshte rini fare.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 13. #13
  kozy, t'i paska bere edhe me bold tjetra

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Urime fejesen ishalla duheni gjat.
  Ju duhet te shkoni ne komune ,aty ju tregojn krejt qka duhet
  ti shko ne komunen tende ai ne te veten dhe tregoni ne cilen vend bahet martesa.
  do me then martesa bahet aty ku banon njeni apo tjetri.
  -----------------
  kush tha siper per nji qertifikat duhet me prit 2 jav ????? ne cilin kontinent ndodh kjo 2 jav.
  a doni me hy ne europ a jo ????
  ketu ne bruksel qdo ertifikat del sa je ti para tij !kompjuteri e qet ti pagun ka shum qe jan edhe Falas psh ertifikata e lindjes asht falas...per shkoll etj...
  ------------------------
  a ke deshmitar se duhen dy ?
  a don me marr dikend nga ne ?
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  Citim Postuar m par nga samer Lexo Postimin
  FLM elen
  Jetoj ne kete ishull dhe vertete eshte mrekulli!!!!
  dhe ste thashe edhe pse besoj ti e di.
  Ajo certifikata do 80 euro...
  20 ne Shqiperi nen dore, 30 ne Ambasaden e ujqeve, 20 ne Eforine e cakejve, 10 per perkthyesin.
  Ste leverdis me te martohesh me shume se 1 here.
  Po ku do tja dish ti per eurote ,helbete...e dashuruar.
  __________________
  Doruntina ne Hene jeton ti xhan??
  po nuk u dhe ca para ndoshta ben dhe 2 muaj ajo certifikata..
  ca Belgjike dhe falas thua ti!!!
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  Citim Postuar m par nga elen Lexo Postimin
  dhe ste thashe edhe pse besoj ti e di.
  Ajo certifikata do 80 euro...
  20 ne Shqiperi nen dore, 30 ne Ambasaden e ujqeve, 20 ne Eforine e cakejve, 10 per perkthyesin.
  Ste leverdis me te martohesh me shume se 1 here.
  Po ku do tja dish ti per eurote ,helbete...e dashuruar.
  __________________
  Doruntina ne Hene jeton ti xhan??
  po nuk u dhe ca para ndoshta ben dhe 2 muaj ajo certifikata..
  ca Belgjike dhe falas thua ti!!!
  Jemi mesuar ne te japim leke, kush po e cane koken per te derisa nuk kemi mundesi te mbarojme punet shpejt pa leke. besoj se femijet tane do kene mundesi ti marrin kollaj certifikatat ashtu sic jane ne shume vende te botes

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,276
  Citim Postuar m par nga samer Lexo Postimin
  Cfare dokumentash me duhen mua nga shqiperia? martesa do behet ne nje ishull romantik te greqise dhe te bashkia e Greqise do me duhen dokumentat
  po mund te maresh ambasaden tone ne greqi dhe ti pyesesh dhe se ato te ndihmojne se cfar dokumentash te duhen nga greqia dhe nga shqiperia

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  Mbasada jone ne Greqi ka nje site ku te shpjegon cfare dokumentash dhe si i ben, te cilen nuk mun ta gjej dot ne google.
  Flm te gjitheve per urimet

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2005
  Postime
  2
  shum gabim eshte me u bashkue me te huaj apo te huajen...se e huaja nuk behet e jotja hehehe suksese!!!

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2005
  Postime
  2
  lidhja e kurores munde te behet ku te deshiron dhe deri ku i ke mundesit....pershendetje

Tema t Ngjashme

 1. Lejohen martesat me dashuri ne islam ?
  Nga baby_b n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 151
  Postimi i Fundit: 11-03-2010, 17:58
 2. Prgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 30-09-2009, 15:09
 3. Adelina Ismaili
  Nga The Dardha n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 1208
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 02:06
 4. Humor nga Xhuxhumaku
  Nga Xhuxhumaku n forumin Humor shqiptar
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-01-2006, 19:23
 5. Moda e re, te martohesh shtatzene
  Nga Beqari002 n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 07-07-2003, 04:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •