Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Mendime mbi Konkursin - Pas mbylljes 2007

  Rregullat pėrfundimtare pėr konkursin letrar, Albasoul :

  1. Konkursi do tė ketė dy ndarje

  Poezi
  Prozė

  2. Pėr shkak tė kohės sė kufizuar romanet nuk do tė marrin pjesė nė konkurs. Krijuesit janė tė mirėpritur t'i dėrgojnė krijimet e kėtij zhanri pėr publikim tek Forumi Shqiptar dhe Albasoul.

  3. Krijimet pėr konkurs nuk duhet tė kenė qėnė tė botuara mė parė nė internet apo print.

  4. Nė nq se stafi i forumit tė letėrsisė konstaton se krijimet janė tė vjedhura apo kanė qėnė tė publikuara mė parė, pjesmarrėsit do tė skualifikohen. Gjithashtu pjestarėt qė dėrgojnė shkrime tė kopjuara do tė pėrjashtohen nga forumi.

  5. Konkursi fillon nė datėn 4 Dhjetor, deri atėherė stafi do tė presė krijimet pėr pjesmarrje. (Data kėtu u shty pėr tu dhėnė pak mė shumė kohė krijuesve)

  6. Nq se njė ndarje pėr konkurim ka mė pak se tre krijime, ajo ndarje do tė hiqet nga konkurrimi.

  7. Ēmimet do tė vendosen nė bazė tė pjesmarrjes, nė datėn 4 Dhjetor. Deri nė atė kohė ne do tė dimė sa krijues janė tė interesuar pėr kėtė konkurs.

  8. Fituesit do tė shpallen mė 25 Dhjetor.

  9. Krijimet pėr pjesmarrje mund tė dėrgohen nė adresėn webmaster@forumishqiptar.com

  10. Nga data 25 nėntor deri nė datėn 24 dhjetor krijimet do tė publikohen nė forum nė mėnyrė anonime.

  11. Emrat/pseudonimet e fituesve dhe pjesmarrėsve do tė publikohen nė datėn 25 Dhjetor.

  12. Krijuesit mund tė zgjedhin t'i dėrgojnė krijimet e tyre nėn njė pseudonim. Nė kėto raste nq se krijuesit fitojnė ēmim, krijimet e tyre nuk do tė publikohen nė revista apo gazeta.

  13. Njė krijues mund tė konkurojė nė tė dyja ndarjet vetėm me nga njė krijim pėr secilėn.

  14. Krijuesit mund tė vlerėsojnė krijimet nė forum, por vlerėsimet e tyre nuk do tė merren parasysh nq se ata vlerėsojnė veten.

  15. Tė gjithė vizitorėt e regjistruar do tė kenė tė drejtėn e njė vote pėr ndarje. Vizitorėt do tė jenė dhe vetė juria e konkursit.

  16. Krijimet qė kanė pėr qėllim abuzimet e rregullave tė forumit Shqiptar dhe Internetit nė pėrgjithsi, si dhe ato krijime tė cilat kualifikohen si propaganduese, raciste apo degjeneruese ndaj njė grupi tė caktuar shoqėror, do tė skualifikohen nga konkurrimi.

  17. Nq se gjatė konkurimit njė nga kėto rregulla shkelet, krijuesit do tė eliminohen.


  Ky konkurs dhe pjesmarrja nė tė ėshtė krejtėsisht nė dorėn e vizitorėve tė forumit. Pjestarėt e stafit tė letėrsisė gėzojnė tė drejtėn e anullimit tė kėtij konkursi nq se pjesmarrja ėshtė e vogėl ose krijimet nuk kanė seriozitetin e duhur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 15-11-2007 mė 10:18

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  cka ndodhur mendova nje dizaj qe spo hedh kush me krijime te reja..
  hmm.. tani e kuptova..
  qetsi para stuhise..
  krijuesit jan ulur e po shkruajne..

  suksese..

 3. #3
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Brari, mos i ngaterro te interesuarit. Shkrimet duhet te dergohen ne adresen e webmaster-it (pra administratores Fiori) dhe jo te vendosen ne forum. Lexoje me vemendje sa ka shkruar ajo ne postimin e vet.

 4. #4
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Deri sot vetėm tre shkrime pėr ndarjen e 'Poezisė' kanė ardhur nė adresėn tonė. Do ju lutesha qė nė titullin e mesazhit tuaj tė vendosit diēka nė lidhje me krijimin qė po dėrgoni, sepse nė adresė tė webmaster vijnė mė shumė se 40 mesazhe nė ditė, e unė kontrolloj vetėm ato qė kanė emrin tim si titull nė mesazh, ose kanė diēka si 'Krijimi im pėr konkursin'...

  Siē e pėrmenda dhe mė lart, nq se krijuesit nuk do tė shprehin ndonjė interesim tė madh pėr konkursin, konkursi do tė anullohet.


  Pėrshėndetje

 5. #5
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Kur vjen puna per te share njeri tjetrin, apo per te vazhduar disa pseudo-poezi te tipit : pse me ike un te doja, hajde kthehu pse s me do, te gjithe jane gati te kakarisin ketu.
  Sot qe ju jepet nje mundesi reale per nje konkurim miqesor mbi te gjitha ku te mbizoteroje niveli, deshira per te mesuar realisht nga arti i njeri-tjetrit, na qenkerkan vetem tre vete.

  Nejse si te doni beni ! Per t'ju dhene nje "mesim" te mire une jam i mendimit qe edhe me tre krijime, konkursi i poezise te behet. Ne kushte shume te papershtatshme por te behet. E nderkohe "krijuesit" tane te jene te qete te "krijojne" dhe prodhojne art pasi e gjithe kjo te kete mbaruar. Ku krijuesja jone te na vazhdoje : jo kthehu mos me ik, more mik more mik !

  Respekte nga Pratolini !

 6. #6
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Edhe une mbeshtes mendimin e Pratolinit...

  Konkursi le te behet sado te pakta te jene krijimet.
  As une nuk arrij te kuptoj pse kaq pak krijime ne nje kohe ku ketu ka shume njerez te talentuar.
  Ju bej thirrje te gjitheve duke ju kerkuar te merrni pjese ne kete konkurs dhe mos kini frike te gjykoheni,eshte thjesht diēka miqesore...nuk jemi poete te vertete,por shume nga nga ju mund te behen nje dite!Edhe nqs jo,mjafton deshira dhe kenaqesia e shkrimit!

  respekte
  "Carpe Diem"

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  63
  Postime
  2,690
  Pse alarmoheni per pjesemarrjen? Konkursi vazhdon dhe mund te ndodhe ne vazhdim vershim krijimesh. Une shpresoj qe kjo do ndodhe, pasi sic konstatoi me pare Brari, vihet re nje ndalim ne vend i temave te krijuesve. Pra, dicka ose gatuhet, ose eshte gatuar dhe po piqet, ose po cohet kete cast ne konkurs. As pjesemarrja nuk tregon cilesi, as mospjesemarrja, mungese deshire apo mosbesim ne aftesite krijuese. Per mua ky Forum eshte nje lloj konkursi i perhershem dhe te them te drejten, ne cdo cast kur shkruaj dicka ketu, me duket vetja si ne provim, para komisionit me te larmishem forumist.

 8. #8
  i larguar :-)) Maska e albunkers
  Anėtarėsuar
  10-04-2007
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  139
  Si ta di une qe e keni marre krijimin tim qe e kam nisur qe gati 10 dite me pare ?
  a nuk do te ishte me mire sikur te kisha marre nje konfirmim qe krijimi yt , arriti ,,, pranohet spranohet etj,,, ose e tregoni ne forum qe vetem krjimiet qe plotesojne kriteret do te konfirmohen a dicka te tille se keshtu nuk merret gje vesh...
  gjith te mirat dhe suksese krijuesve....
  .....................................

 9. #9
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Citim Postuar mė parė nga heathcliff Lexo Postimin
  Si ta di une qe e keni marre krijimin tim qe e kam nisur qe gati 10 dite me pare ?
  a nuk do te ishte me mire sikur te kisha marre nje konfirmim qe krijimi yt , arriti ,,, pranohet spranohet etj,,, ose e tregoni ne forum qe vetem krjimiet qe plotesojne kriteret do te konfirmohen a dicka te tille se keshtu nuk merret gje vesh...
  gjith te mirat dhe suksese krijuesve....

  Per kete ke te drejte heathcliff ! Edhe une sugjeroj qe moderatoret te dergojne nje sms konfirmimi tek te gjithe pjesemarresit qe dergojne krijimet e tyre.

  Fior, me ty e kam ! :P

 10. #10
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Nė fakt unė kam dėrguar pėrgjigje pėr ato krijime qė kam marrė. Ata persona qė i kam kontaktuar e dinė vetė (pėr kėto gjėrat sekrete nuk ma pret fare mėndja ). Mesazhi thotė :

  'E morėm krijimin tuaj. Faleminderit pėr pjesmarrjen nė Konkursin Letrar Albasoul.

  Suksese'

  Do ju hedh dhe njė sy krijimeve dhe adresave elektronike, mund tė ketė ndodhur dhe ndonjė 'difekt teknik' nq se nuk keni marrė pėrgjigje. Po filloj tu dėrgoj pėrgjigje dhe te kutia e mesazheve private nė forum, qė tė jem e sigurt qė e morrėt pėrgjigjen. Gjithashtu keni parasysh qė tė shkruani diēka nė lidhje me konkursin tek subjekti i mesazhit.


  Pėrshėndetje

 11. #11
  Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
  Edhe une mbeshtes mendimin e Pratolinit...

  Konkursi le te behet sado te pakta te jene krijimet.
  As une nuk arrij te kuptoj pse kaq pak krijime ne nje kohe ku ketu ka shume njerez te talentuar.
  Ju bej thirrje te gjitheve duke ju kerkuar te merrni pjese ne kete konkurs dhe mos kini frike te gjykoheni,eshte thjesht diēka miqesore...nuk jemi poete te vertete,por shume nga nga ju mund te behen nje dite!Edhe nqs jo,mjafton deshira dhe kenaqesia e shkrimit!

  respekte

  Mendoj qe eshte krijuar nje pershtypje e gabuar, ne lidhje me konkuruesit.
  Qe krijimet nuk kane arritur ende (ose nuk ka ende nje numer te konsiderueshem), mendoj qe tregon te kunderten. Te pakten per mua!

  Interesimi eshte me i madh, por njehkohesisht kerkohet nje prezantim dinjtoz. Pra, indirekt...ne vleresojme kete konkurs ne maksimum, edhe pa e derguar ende krijimin. Eshte si puna e nje provimi, qe kur ke nje kohe te caktuar (e zeme 45 minuta) do t“a shfrytezoje ate kohe deri ne fund, madje do i hidhje dhe nje sy perserites...per te pare nese gjithcka ishte ne rregull.
  Me pas fleta dorezohet, duke respektuar vleresimin.

  Ndaj mendoj, qe nuk ka vend per "thirrje". Arti i te shkruarit eshte thjesht deshire dhe pasion.Kete gje e dime mire te gjithe ne, qe lexojme apo shkruajme ketu.

  Pershendetje edhe nga une!


 12. #12
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga *PaLmA* Lexo Postimin
  .Ndaj mendoj, qe nuk ka vend per "thirrje".....esht deshire dhe pasion.Kete gje e dime mire te gjithe ne, qe lexojme apo shkruajme ketu.

  Pershendetje edhe nga une!


  Thirrjen e bera thjeshte per ata qe nuk guxojne dhe me duket se je keqkuptuar.
  Gjithsesi te kerkoj falje nqs ti e ke marre si ofeze, duke te uruar sukese!
  "Carpe Diem"

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Lidhur me Konkursin LETRAR

  Idea pėr shpalljen e Konkursit Letrar, duhet tė them qė nė fillim, ėshtė ide qė duhet pėrshėndetur.
  Konkurset Letrare nuk janė pa traditė. Siē e dimė, qysh nė Greqinė antike mbaheshin konkurse letrare nė fushėn e artit dramatik. Personalisht, gjithnjė mendoj se Konkursi Letrar mund tė nxjerr nė pah vlera, mund tė inkurajoj dhe mund tė sjellė edhe befasi. Patjetėr qė shumė e rėndėsishme ėshtė ajo se kush merret me ato vlera.
  Me sa kuptova, e dėshiroj tė mos jetė ashtu siē e kam kuptuar unė, me Konkursin do tė merren tė gjithė antarėt e forumit.

  PSE KISHA PASUR DĖSHIRĖ TĖ MOS JETĖ ASHTU
  Nė radhė tė parė, letėrsia bashkėkohore (moderrne, postmoderne) nuk ėshtė pėr masat, ajo ėshtė pėr eliten, lexuesin e pasionuar dhe pėr ata qė letėrsinė e duan e prodhojnė dhe e konsumojnė letėrsinė me pasion.
  Ka plot anėtarė nė forum, jam i bindur pėr kėtė, se do tė zgjedhnin, krijime tė kapshme, tė tejdukshme dhe deklarative. Njė juri e fortė do ta kuptonte atė ēka thashė mė lart, fare lehtė. Po t'i shtinte anėtarėt e FORUMIT tė votonin; jam i sigurt se pikėrisht krijime me vlera tė larta ideoestetike do tė hudheshin nė shportė.
  Letėrsia nuk komunikon, e as qė ka komunikuar me tė gjitha shtresat ndonjėherė, madje as vlerat e REALIZMIT SOCIALIST, ani se nė shikim tė parė dukeshin fare pranė masave.

  Ju uroj sukses tė gjithė pjesėmarrėsve.

 14. #14
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  nė realitetin e hidhur
  Mosha
  38
  Postime
  2,166
  Kur shkruajti Mitrush Kuteli poezine e lamtumires nga kjo jete i'u deshen te pakten 6 muaj!

  Sigurisht ate poezi nuk do e harroj kurre per ate bukuri madheshtore ne strofe dhe mendim.... por sigurisht as per Kutelin nuk ishte i lehte ky muhabet, 6 muaj i'u deshen Kutelit t'a shkruaj nje poezi kaq te bukur.... po Kryeplakut sa vjet do i duhen te shkruaj dicka te bukur?

  E pra faleminderit shume per ftesen por une personalisht nuk mundem t'ju bej ndonje mrekulli deri per Krishtlindje....

  ju qe besoni tel mrekullia e Krishtlindjeve.... Gezuare per shume vjet!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar mė parė nga trysil Lexo Postimin
  Me sa kuptova, e dėshiroj tė mos jetė ashtu siē e kam kuptuar unė, me Konkursin do tė merren tė gjithė antarėt e forumit.

  PSE KISHA PASUR DĖSHIRĖ TĖ MOS JETĖ ASHTU
  Nė radhė tė parė, letėrsia bashkėkohore (moderrne, postmoderne) nuk ėshtė pėr masat, ajo ėshtė pėr eliten, lexuesin e pasionuar dhe pėr ata qė letėrsinė e duan e prodhojnė dhe e konsumojnė letėrsinė me pasion.
  tyrsil,
  forumi shqiptare eshte per "masat", edhe pse nuk arrij te kuptoj se ē'quan ti me masa dhe elite, prandaj e drejte eshte te gjykohet nga masat.

  Une nuk marr vesh nga letersia, as nuk e kam shume me qejf, dhe jam i sigurte se nje juri e zgjedhur poetesh do jepte gjykimin me te drejte.
  Po ketu jemi njerez te thjeshte, ku lexojme nga njerez te thjeshte, per njerezit e thjeshte.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e desaparacidos
  Anėtarėsuar
  23-10-2007
  Postime
  163
  Me keshilluan te shkarkoja nje roman qe kishte vene Fiori ketu, po s'po e gjej per qamet. Ndihme...

  Une do kisha nis ndonje gje po me sa morra vesh romanet nuk lejohen keshtu qe ...

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,616
  Citim Postuar mė parė nga desaparacidos Lexo Postimin
  Me keshilluan te shkarkoja nje roman qe kishte vene Fiori ketu, po s'po e gjej per qamet. Ndihme...

  Une do kisha nis ndonje gje po me sa morra vesh romanet nuk lejohen keshtu qe ...
  Qe e ke ketu ne kete lidhje. lexim te kendshem;
  http://www.forumishqiptar.com/showth...ewpost&t=87733

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2007
  Postime
  197
  Z.xfiles,
  mė ka shkuar mendja se mund tė keqkuptohem, por qėllimi im ka qenė fisnik dhe vetėm fisnik.
  Ma kujton njė gjė qė dihet se forumi ėshtė i masave, dhe pikėrisht pėr kėtė mė pėlqen.
  Por, nuk heq dorė nga ajo qė kam thėnė.
  Artet, me qė nė tė shumtėn e rasteve, nė kėtė rast letėrsia, janė polidimensionale, nuk kuptohen njėsoj nga tė gjithė.
  Po e pėrsėris, qėllimi im ėshtė fisnik dhe vetėm fisnik
  Sidoqoftė, mirmėngjes Jetė!

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar mė parė nga trysil Lexo Postimin
  Z.xfiles,
  mė ka shkuar mendja se mund tė keqkuptohem, por qėllimi im ka qenė fisnik dhe vetėm fisnik.
  Ma kujton njė gjė qė dihet se forumi ėshtė i masave, dhe pikėrisht pėr kėtė mė pėlqen.
  Por, nuk heq dorė nga ajo qė kam thėnė.
  Artet, me qė nė tė shumtėn e rasteve, nė kėtė rast letėrsia, janė polidimensionale, nuk kuptohen njėsoj nga tė gjithė.
  Po e pėrsėris, qėllimi im ėshtė fisnik dhe vetėm fisnik
  me falni per keqkuptimin atehere.

 20. #20
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Kam marre shume krijime dy ditet e fundit per konkursin, por nga vizitore te Albasoul dhe te forumit te cilet nuk jane te regjistruar ne forum. Ky konkurs u krijua nga vete anetaret e forumit Shqiptar dhe u dedikohet atyre, ndaj do ju lutesha nq se doni me patjeter te merrni pjese ne konkurs duhet dhe te regjistroheni qe vizitoret e forumit te letersise tu njohin pak me shume.

  Ne te kundert krijimet e anetareve te cilet nuk jane te regjistruar, do i publikoj pas konkursit ne nje teme me vete ne forum.

  Pershendetje

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Mendime te ēastit
  Nga bono nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 10-03-2021, 13:10
 2. Mendime Tė Trazuara
  Nga Dr. Leone nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-02-2009, 18:50
 3. Mendime rrethrrotulluese nga Tos Lubonja
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 25-12-2005, 06:47
 4. Kam rene ne mendime...
  Nga Shpirta nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 23-07-2005, 15:52
 5. Mendime rreth zgjidhjes se ceshtjes afatgjate te liderave shqiptare!
  Nga saimiri-uk nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-11-2004, 04:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •