Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 126 prej 126
 1. #121
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,759
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Varfėria dhe mizerja.

  Shume lexova ketu dhe tre gjera me bejne pershtypje

  1.Shqiptare idiote pa zanat pa pune bejne nga 8 kalamaj pastaj
  skane me cfare te ushqejne kalamajte....me e bukura eshte se lene shtepite
  ne Korce dhe vijne ne Tirane pa asnje zanat pa asnje aftesi te jetojne pa pune me 8 kalamaj
  Kulmi i idiotesise....
  2.Pse nuk permendet as kryqi i kuq as fondacioni i nene Terezes ,pse nuk permenden donacionet
  qe kane bere organizata te ndryshme per te varferit?????Tema eshte krejt e njeanshme,shume poste jane
  kopjime artikujsh gazetash interneti dhe perkthime te merzitshme bajate.
  Nuk permendet fare qe shume nga pjesetaret e ketyre familjeve te ashtuquajtura te varfera
  punojne ne te zeze,punojne ne cash dhe nuk paguajne taksa.
  3.Nuk permendet kryetari i marketingut te Sorosit,Duka jone i forumit Duka e Arberise,lol........
  Titulli i temes ka nje difekt dhe ska llogjike sepse eshte shkruar varferia dhe mizerja(mizerje do te thote varferi)
  Varferi dhe mizerja kane te njejtin kuptim,domethene jane fjale sinonime,kur thua mizerje do te thote varferi dhe kur thua
  varferi do te thote mizerje(Mizerje eshte fjale e huazuar nga romanet latinot e europes).
  Pse duhet te futen te dyja fjalet qe kane te njejtin kuptim si titull teme?
  Shqiperia i klasifikon te varferit mbi bazen e kansumit qe eshte gabim.
  Mund te jesh me biznes me para te madhe por harxhon shume pak dhe sipas ekonomisteve te zgjuar shqiptar quhesh i varfer sepse
  harxhon pak blen pak konsumon pak dhe per kete sipas staticieneve idiote futesh ne kategorine i varfer.
  Shume familje ne shqiperi jetojne me ushqim minimal,paguajne pak ne dyqan jo se s'kane leke te blejne por arsyeja eshte se duan te
  kursejne.Atehere sipas shtetit meqenese hane pak ushqim harxhojne pak ne dyqan quhen te varfer qe eshte vleresim i gabuar.
  Shume familje kane leke kane te ardhura te mira por jetojne duke kursyer fort,harxhojne pak leke,atehere keto nuk quhen te varfer
  ne te vertete jane KURSIMTARE te pergjegjshem ne shpenzime.Shteti jep statistika te deformuara qe nuk perbejne realitetin e vertete.
  Shqiperia duhet te klasifikoje te varferit mbi bazen e totalit te parave(te ardhurave) qe ato bejne cdo muaj dhe jo mbi bazen e konsumit.
  Konsumi nuk eshte gjithmone tregues qe verteton qe dikush eshte i varfer.
  Mund te kete shume familje me te ardhura shume te mira por harxhojne pak leke konsumojne pak ushqim sepse duan te kursejne,jane kurnace
  konsumojne pak energji elektrike etj?A mund te quhet kjo kategori e varfer?Kurrsesi jo sepse keto familje mund te kene para te madhe ne banka...
  dhe kursejne shume jetojne ne minimumin e konsumit ushqimor.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 17-04-2016 mė 21:18
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar benseven11 pėr postimin:

  martini1984 (22-05-2016)

 3. #122
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: Varfėria dhe mizerja.

  Shum i paragjykon personat o Ben... Dhe te shash vafrerine nuk eshte ndonje merite e madhe.

  Mizeria eshte ekstremi i varferise,eshte nje gjendje palumturie,pashprese,dhimbje. Latinet e ndanin varferine ne tre shkalle,qe ishte mizeria o i varferi ekstrem,i varferi,dhe i varferi i thjeshte qe ruante njefare dinjiteti ne jetese.

  Pa aftesi e pa zanat edhe "haet",po ti gjykosh sepse bejne kalamaj nuk shkon. Ai qe vjen ne Tirane sot,nuk mundet te vije e te mendoje se jetohet pa pune...Per faktin qe jeta ne Tirane kushton, dhe shkohet ne Tirane vetem sepse ka me shume mundesi per pune.

 4. #123
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  179 falenderime nė 161 postime

  Pėr: Varfėria dhe mizerja.

  Banned definitisht....sa mikrobe jeni si skipetaruc!
  Ptuhhhhhhhhhhhhh

 5. #124
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2016
  Vendndodhja
  Shkup
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Varfėria dhe mizerja.

  Po shkruajm per varferin. Mirpo ne kete temė kan hyrje vetem ato qe e kan pėrballuar atė, qe jan ne ate gjendje, jetojn me ket epidemi, dhe vuajn nga ajo.
  A ju ka ndodh ndonjeher juve me lut zotin o zot merma shpirtim mo se spo mundem me perballue, a u ka ndodh me u ngrit n'menjgjes e me hap frigoriferin zbrast, a keni pas raste kur ju kan thir shoqria e ju jeni justifikuar per gjera te kote veq mos shkoni mos me u turperuar, a keni punuar ju mbi 15 ore ne dit vetem me siguruar nje kafshat buke ku edhe ajo bile ka ndodh qe mos me u realizu, a i keni lutur najher grat e juaja ti shesin gjerdanat, a keni shkuar si femij ne dasma te kusherive me tesha jo te juaja dhe gjinis kunder bile.
  Keto jan disa shembuj e ka shum te tjera. Leni faktet jo vdiq jo kuedi qfar. Ndihmoni ato se zoti e don atė qe ia zgjat doren tjetrit. Mos tu behet qefi pse ju keni e komshiu po enedet rugve me ndihma sociale i papunź. Se kjo neve na shkatroj si popull. Nje shkak i fort qe duhet mar parasysh

 6. #125
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Varfėria dhe mizerja.

  te varferit rrojne me shpresa...mizerjet rrojne me enderra...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 7. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Varfėria dhe mizerja.

  mizerja eshte shkalle e padurueshme e varferise, e cila ne kohet e saj te bukura ka ditur te dhuroje kultura te thjeshta dhe te cudise boten e pasur qe duket e hapur dhe e padjallezuar kunder minjve te saj apo sic i konsideron te varferit, pasuria apo natyra.

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

 1. Berisha: Qeveria nė ndihmė tė familjeve qė marrin ushqimet me lista
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 28-04-2016, 20:25
 2. Varferia shton prostitucionin
  Nga Qerim nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-12-2008, 04:44
 3. Ekonomia (S.K.ZH.E.S.)
  Nga Gerrard nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 61
  Postimi i Fundit: 09-04-2007, 22:01
 4. Nė zonat rurale varfėria nė nivel tė lartė
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-12-2002, 14:12
 5. Fushė-Arrėz, aty ku varfėria nxit prostitucionin
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2002, 05:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •