Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  43
  Postime
  1,946

  Teatri Kombetar.

  Instituti Shqiptaro Europian
  Me Financimin e MTKRS

  Prezanton

  Ne Teatrin Kombetar
  4 nentor 2007

  Premiere

  Burri i Gruas Sime

  Nje komedi nga Miro Gavran

  Me Aktoret
  Rajmonda Bulku, Medih Malka, Vangjel Toēe

  Regjia
  Kastriot Ēipi

  Skenografia
  Rudin Koēi

  Kostumet
  Anila Zajmi Katanolli

  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  e kam pas ndjek shume teatrin ne shqiperi, me ata aktore te mrekullueshem, te paperseritshem

  fatkeqesisht nuk jetoj ne shqiperi, megjithate i uroj suksese trupes teatrit kombetar
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 3. #3
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  43
  Postime
  1,946
  Burri i Gruas Sime


  Prenoto tani ne 223022
  (Cmimi 300 leke)


  Ne Teatrin Kombetar


  8-9 nentor 2007
  Ora 19:00


  Nje komedi nga Miro Gavran

  Interpretojne
  Rajmonda Bulku, Medih Malka, Vangjel Toēe

  Regjizor
  Kastriot Ēipi

  Skenograf
  Rudin Koēi

  Kostumet
  Anila Zajmi Katanolli


  ---------------------------------

  TONI: Mendoja se isha martuar me gruan mė tė bukur e mė tė ndershme nė botė...

  Toni, njė roje fabrike nga Ljubljana, ka zbuluar se gruaja e tij, Eva, ėshtė e martuar edhe me Lukėn, njė ish-marinar nga Spliti.

  LUKA: Do ta vras! Do t’ia nxjerr sytė dhe zgavrat do t’ia mbush me kripė!

  Ajo jeton njė ditė me njėrin dhe njė ditė me tjetrin, duke u maskuar me punėn e saj si stjuardesė e trenit Split-Zagreb-Lubljanė.

  LUKA: O Zot, nuk mė besohet... Dashuria ime, drita e syve tė mi mė ka mashtruar!

  Tė dy burrat duhet tė gjejnė njė zgjidhje. Eva duhet tė jetojė ose me njėrin, ose me tjetrin. Por asnjėri prej tyre nuk dėshiron tė jetojė me tė, kur pushtohet nga ndjenja e hakmarrjes dhe asnjėri nuk dėshiron tė jetojė pa tė, kur e pushton ankthi i vetmisė.

  TONI: Nė fillim mė mashtron gruaja ime, tani kėrkon edhe i shoqi tė mė mashtrojė...

  Por dy burrat nuk mund tė jetojnė as bashkė. Eva ka edhe njė vajzė, tė lindur jashtė martese, tė cilėn Toni e do si vajzėn e tij, por qė Luka nuk do ta pranonte kurrė, pasi ai i urren fėmijėt.

  LUKA: O Zot, unė kam njė fėmijė dhe nuk e ditkam! Kjo mjafton qė tė vras veten sa hap e mbyll sytė!

  Kėshtu qė ata zgjedhin tė vazhdojnė jetėn si mė parė, duke bėrė sikur nuk dinė asgjė...

  TONI: Mund tė tė puth?

  LUKA: Nė ballė?

  TONI: Nė ballė!

  LUKA: Mundesh!

  AKTI I DYTĖ

  Ose Kthimi i Burrit tė Gruas Sime

  EVA: Kafshė! As tė heqėsh cizmet nuk di!

  ... derisa Toni zbulon se Eva ka edhe njė dashnor! Kėtė herė burrat vendosin t’i kėrkojnė llogari Evės, pėr bigaminė dhe pėr dashnorin. Ata do t’ia falin bigaminė, por do ta kėrcėnojnė se do ta denoncojnė nė polici, nėse ajo nuk ndahet menjėherė nga dashnori.

  EVA: “Mos, ju lutem mė falni! Nuk e bėra me dashje! Isha e sigurt se nuk do ta merrnit vesh kurrė...”

  EVA: Marrdhėnia ime me Nikolėn ėshtė thjesht fizike. Edhe seksologėt amerikanė e rekomandojnė: njė aventurė afatshkurtėr pėr tė thyer monotoninė e martesės...

  Pasi kėrkon falje pėr bigaminė, pastaj edhe pėr dashnorin, Eva justifikohet se gjithēka e ka bėrė nga dashuria pėr dy burrat e saj. Kėshtu arrihet njė kompromis i ri, me ndryshimin se tashmė bigamia ėshtė pranuar nga tė tre personazhet sė bashku.

  EVA: E dija unė qė ju tė dy ishit tė lumtur qė mė kishit grua dhe si njėri si tjetri do tė ishte i mjerė pa mua... Apo jo?

  Por Eva ėshtė mjaft e vetėdijshme pėr epėrsinė e saj, si grua e bukur dhe e aftė pėr punė. Duke e kuptuar se ėshtė frika nga vetmia qė i ka detyruar dy burrat e saj ta pranojnė bigaminė, Eva i kėrcėnon tė dy se do tė ndahet nga nga ai qė e do mė pak.

  LUKA: Ti e ke fajin pėr tė gjitha! Ē’t’u desh ty ta pėrgjoje? Tė humb unė gruan time pėr qejfin tėnd?

  Pėr tė provuar se sa vlejnė, Toni duhet tė lajė, ndėrsa Luka tė gatuaja, derisa Eva tė marrė njė vendim
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga EDUARDI : 08-11-2007 mė 05:31
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 4. #4
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  43
  Postime
  1,946
  PER ME TEPER MUND TE SHIFNI DHE NE WEB SITIN

  www.burrigruassime.com
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 5. #5
  Di gje, kur mbyllet sezoni i teatrit kete vit?
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,444

  Pėr: Teatri Kombetar.

  ........

  Ofertė speciale

  Ēmimi i Biletave
  Tė Mėrkurėn dhe tė Enjten – 150 Lekė
  Tė Premten, tė Shtunėn dhe tė Dielėn – 300 Lekė

  ........

  http://www.tiranaxxl.com/place/teatri-kombetar/

Tema tė Ngjashme

 1. Origjina e Himnit te Flamurit
  Nga Albo nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 06-12-2013, 21:51
 2. KF Elbasani, "TIGRAT VERDH E BLU"
  Nga ClaY_MorE nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 479
  Postimi i Fundit: 04-10-2008, 00:26
 3. Identiteti Kombėtar dhe Gjuha Standarde
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2006, 12:01
 4. Historia ndryshe
  Nga karaburuni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 01-07-2005, 09:53
 5. Abaz Ermenji
  Nga Eni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 12-03-2003, 14:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •