Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  shqipetar Maska e elza
  Anėtarėsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  Ne nje skaje te dynjase
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

  "Un jam bir i keti popuuli dhe me jeten time do ta kryej obligimin tim ndaj Atedheut tim te shtrenjet""....Afrim Zhitia
  Po afron Nentormadhi i shqiptarise,nentori i Gjergjit ,i Imail qemailit,nentori i Afrim zhitise e Fahri Fazliut,nentori i Adem Jasharit e Zahir Pajazitit,nentori i kuq i trojeve shqipetare.
  Po afron Dy Nentori dita e qendreses dhe renjes heroike te Afrim Zhitise dhe Fahri Fazliut.
  Edhe kete vit,si edhe ne vitet e tjera populli i kujton dhe i nderon keta bij te mdhej te vet.
  Na eshte ber si e zakonshme qe neper pervjetore te flasim me respekt e madheshti per ata qe na e falen jeten e tyre ,ne menyre qe jeta e jon te mos rrjedh nen hekura ,
  na eshte ber e zakonshme ta kujtojm qendresen e tyre,trimerine,jemi mesuar ti kujtojm me armee uniforma,perballe armikut.
  E kujtojm qendresen e tyr eneper burgjet serrbe,
  vuajtjet e tyre atje,pathyeshmerin e tyre fizike eshpirterore,
  aftesit luftarake dh eorganizative
  duke e len pak anash nje segment shum te rendesishem te jetes se tyre,
  ata para se te beheshin luftetar lirie dhe te binin deshmor,ishin njerez te dashur te afert ishin bije e vllezer te mire,ata ishin djem te bukur dh ete kulturuar,ata ishin moderrn,ishin intelektual.
  Ata dinin ta fitonin dashurine dhe respektin e njerzve per rreth.Sjellja e tyre ne familje dhe shoqeri ishte refleksion i personalitetit te tyre progresive e liridashes.
  Ata kishin shpirt te lire qe si duron prangat ne duart e askujt e lere me ne duart e popullit te tyre.

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime
  elza
  Veq ekziston nji tem tek Elita kombėtare per
  Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu. (Temė me disa faqe 1 2)
  Vlerėsimi i Temės: 8 vota, 4.00 mesatarja. Llapi

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=12555

 3. #3
  shqipetar Maska e elza
  Anėtarėsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  Ne nje skaje te dynjase
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Liapi ,me fal sepse un jam e re,ketu ne forum dhe si njof rregullat e forumit.
  Kam menduarqe ajo ishte ne arhiv,andaj e hapa kete teme te re.
  Me vjen keq nese kam shkel rregullin.
  Megjitheate un ketu do ta jap tekstin e fteses qe ishte te faqja e klubit politik afrim Zhitia
  www.kp-afrim-zhitia.com

  FTESE
  POPULL SHQIPTAR;ME DYNENETORE 2007,BEHEN 18VITE NGA QENDRESA DHE RENJA HEROIKE E UDHEHEQESVE POLITIKE DHE USHTARAK TE LEVIZJES POLITIKE ILEGALE NE KOSOVE E VISE, DESHMORVE TE KOMBIT AFRIM ZHITIA DHE FAHRI FAZLIU:
  NE NDERIM TE GJAKUT TE TYRE TE DERDHUR PER LIRI E QLIRIM TE POPULLIT SHQIPTAR TE KOSOVES DHE VISEVE TE SAJA NGA PUSHTUESI SERRB;ME DY NENTOR 2007,NE ORA16, NE TEATRIN KOMBETAR NE PRISHTINE, MBAHET AKADEMI PERKUJTIMORE.
  GJAKU I DESHMORVE NDEROHET EDHE DUKE MARRE PJESE TE GJITHE NE AKADEMINE PERKUJTIMORE.
  KLUBI POLITIK "AFRIM ZHITIA"


  NE ORA 11.00 NE FSHATIN LAUSHE HOMAZH TE VARRI I DESHMORIT FAHRI FAZLIU
  NE ORA 12.00 NE FSHATIN LUGE ; HOMAZH TE VARRI I DESHMORIT AFRIM ZHITIA
  NE ORA 14.00 VENDOSJEN E LULEVE TE VENDI I RENJES NE BREG TE DIELLIT
  NE ORA 16.00 AKADEMI PERKUJTIMORE NE TEATRIN KOMBETAR-PRISHTINE


  p.s.Lapi te lutem me ndihmo qe keto qe i shkrova te jen ne vendin e duhur
  pershendetje

 4. #4
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu


 5. #5
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

  Me 2 nėntor homazhe pėr nder tė rėnies sė Heronjėve tė Kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

  29/10/2016
  Me 2 nėntor homazhe pėr nder tė rėnies sė Heronjėve tė Kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

  Me rastin e 27 vjetorit tė rėnies sė Dėshmorėve te Kombit, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu,me 2 nėntor do tė behėn homazhe te Obelisku i Heroit te Kombit Afrim Zhitia nė fshatin Llugė si dhe te Prmendoret e Heronjeve tė Kombit Fahri dhe Bahri Fazliu ne fsatin Llaushė, njofton Keshilli Organizativ, transmeton Lajm.

  Dy dėshmorėt e rėnė mė dy nėntor tė vitit 1989, Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia nga Komuna e Podujevės, edhe sot e asaj dite kujtohen si dy tė rėnė pėr tė mbrojtur atdheun e tyre, duke mos e menduar asnjėherė ndarjen e Kosovės me Shqipėrinė.

  Lexoni itenerarin e homazheve me 2 nėntor (E mėrkurė):

  Ne ora 11.00 homazhe ne fsh. Llugė,te Obelisku i Heroit te Kombit Afrim Zhitia!

  Ne ora 12.00 homazhe te Prmendoret e Heronjeve te Kombit Fahri dhe Bahri Fazliu ne fsh. Llaushė!

  Ne ora 14 nderim ne Breg te Diellit ne vendin ku kane rene heroikisht Heronjet e Kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu!

  Keshilli Organizativ/Lajm

Tema tė Ngjashme

 1. UNIONI Shqiperi-Kosove
  Nga besi84 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 25-11-2011, 11:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •