Close

Rezultati i Sondazhit: A duhet te jape dorehqjen Prokurori i Pergjithshem???

Votues
17. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po

  12 70.59%
 • Jo

  6 35.29%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
 1. #-19
  ssdwcdcee Maska e SENSUALI_TR
  Anėtarėsuar
  01-02-2007
  Vendndodhja
  Ne vendin ku Extremet i kalojne kufijte e imagjinates
  Postime
  277

  Post A duhet te jape doreheqjen Prokurori i Pergjithshem

  Nisur nga "gjullurdia" e diteve te sotme per ceshtjen "Sollaku" hapa kete sondazh rreth shkarkimit te tij ose jo.Komisioni Parlamentar i Ligjeve do te shqyrtoje sot kerkesen e mbi 28 deputeteve te maxhorances per ngritjen e nje komisioni te ri hetimor per shkarkimin e Prokurorit Te Pergjithshem Theodhori Sollaku ,i ftuar per te marre pjese dhe vet kreu i akuzes ,i cili nuk u paraqit ne seancen degjimore te dates 17 ,pasi kerkoi me teper kohe ne dispozicion per tu pergatitur ne lidhje me mbrojtjen dhe sqarimeve ndaj akuzave te ngritura ndaj ti nga mazhoranca.


  Mos harroni te jepni voten tuaj ne sondazh!!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SENSUALI_TR : 22-10-2007 mė 07:06
  * Jeta ėshtė Mundėsi, Pėrfito nga Ajo*

 2. #-18
  i/e regjistruar Maska e resina
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Vendndodhja
  ne nje vend te bukur,ku cdo stine ka bukurine e vet
  Postime
  286
  Une mendoj se me e drejte do te ishte qe Prokurori te jape doreheqjen vete,se qe ai do te ike nga ajo detyre nuk diskutohet me.
  JETEN TA JETOSH PA E VRARE

 3. #-17
  i/e regjistruar Maska e pellumbi
  Anėtarėsuar
  30-04-2005
  Mosha
  43
  Postime
  320
  Citim Postuar mė parė nga resina Lexo Postimin
  Une mendoj se me e drejte do te ishte qe Prokurori te jape doreheqjen vete,se qe ai do te ike nga ajo detyre nuk diskutohet me.
  e verteta ashtu eshte.............. i bashkohem ketij mendimi......
  Nuk mbahet me zor................... kjo eshte e sigurte...........
  Nese ajo qe do te thuash nuk eshte me e mire se heshtja atehere me mire hesht.

 4. #-16
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  shqiperin e sundon banda hakmarrja me deget e saje.. PS-ne.. e satelitet e saje.. Prokurorine dhe Gjykatat..

  Saliu ka celsat e kashtes ne dore.. bashke me Bamirin Jozin etj..

  edvini ram-iz e Altini Arapo Kapo e Meto gjinushet jane zoter te vendit..

 5. #-15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  1,100
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  shqiperin e sundon banda hakmarrja me deget e saje.. PS-ne.. e satelitet e saje.. Prokurorine dhe Gjykatat..

  Saliu ka celsat e kashtes ne dore.. bashke me Bamirin Jozin etj..

  edvini ram-iz e Altini Arapo Kapo e Meto gjinushet jane zoter te vendit..
  shqiperin e sundon mosdhenia e drejtesis per 1997?kush e gjakosi shqiperin?kush e dhunoj tiranen edhe provokoj dorheqien e nanos?kush e beri nanon me mafioz se ishte.Kamė dėgjuar per altin arapin ....edhe nuk e di ne se grupi i tyre munde te quhet "hakmarrje per drejtesi"?pasi hakmarrje per drejtesi do te thote te vrasesh sali berishen fatos nanon jozin ruēin ramen miushin fino qenin etje etje...sepse keta jane politikanet e hurit edhe litarit,ndaj harbutit harbutshe ashtu si edhe vlora me 97?pas 97 shenoj fatkeqsin me te madhe te ketij vendi sepse politika e hurit edhe e litarit e azem hajdarit vendosi largimin e dipllomacis politike nga shteti yne edhe ardhjen e politikanve gangisterr si ilir koktrashi,gramos ruēi etje,duke e kthyer politiken e vendit ne nje politike gangisterrash....kunderpergjigjia erdhi me 2005 kur sala me nje grupe te fuqishem mafiozesh rierdhi ne pushtet...fakte?1)sokol olldashi ,kryemafiozi i transportit te heroines edhe kokaines,ata qe i bene fushaten elektorale u akuzuan nga policia italiane edhe jane brenda(kujt ju prish gjaku per kete?kryprokurori na duhet)2)lul basha ...pak si te ēuditshme miliardat e tij.por ja qe ju doli tymi?3)oketa-nishani-patozi,shenuan frymen antikushtetuese berishiane sepse u ngriten ne detyre duke shkelur kushtetuten edhe duke KERRCENUAR hapur presidente edhe drejtesi.

  pyetje? a u zhduke komunizmi ne shqiperi???nuk e besoj sepse shoku sali me kompani po kerkojne shkarkimin e kryeprokurorit me metoda komuniste"keshtu duam ne"

  Jame per shkarkimin e kryeprokurorit edhe arrestimin e tije vetem e vetem se nuk hodhi drite mbi leket e grabitura edhe gjakun e derdhur me 1997....por kjo duhet te behet ne baze te respektimit te kushtetutes edhe mosshkelies se saj.MJAFTE ME INJORANCE EDHE ROBERI O E MJERA SHQIPERI.RESPEKTIM TE TE DREJTAVE NJERZORE NUK DO TE THOTE TI BEJME HATERET BOLLANO KURVES POR MBI TE GJITHA DO TE THOTE REVOLUCION NE MENYREN E TE MENDUARIT EDHE E TE TE VEPRUARIT=I PAFAJSHEM DERI SA TE VERTETOHET DREJTESIA E TIJ.....POR POLICAT TANE TRIMA BASHKE ME KRYEMAFIOZET SHEFA EDHE MINISTRA KAPIN NDONJE HAJDUT PULASH EDHE E GJAKOSIN DUKE E NXJERRE PARA TELEVIZIONIT...E EE JO?KJO DUHET TE MARRE FUNDE NE NJE SHTETE TE ORGANIZUAR...KEMI POLICI-GJYKATES -AVOKAT-PROKURORE,KUR TE VENDOSET FAJSIA ATEHER LER TE VEPROHET SIPAS KUSHTETUTES...SI PER PULAXHIUN EDHE PER KRYPROKURORIN LIGJI ĖSHTE NJĖ=VERTETIMI I SHKELIES SE KUSHTETUTES EDHE PASTAJ LEHJET E ZAGARVE OKETA-NISHANI-PATOZI-TOPALLI.

 6. #-14
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  39
  Postime
  489
  Mendoj se ka ardhur koha qe kryeprokurori te jap doreheqejn pasi esht e nevojshme qe te zbutet kjo klime e renduar politike dhe dorehqeja e tij do ishte 1 problem me pak ne mardheniet mazhoranc opozit ne kuader te bashkpunimit per mirqenjen e vendit

 7. #-13
  lepurushe Maska e bebushja
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  jo absolutisht jo nuk duhet dorheqja e tij ...............
  ter pushteti po kalon ne nje ane partiake nuk eshte e drejt aspak
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 8. #-12
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  39
  Postime
  489
  E dashur bebushja pushteti tashme esht ne duart e mazhorances qe me ardhjen e presidentit topi por arsye tjeter esht se kryeprokurori nuk esht i perjetshem

 9. #-11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  1,100

  A duhet te jape dorheqien Prok......

  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  shqiperin e sundon banda hakmarrja me deget e saje.. PS-ne.. e satelitet e saje.. Prokurorine dhe Gjykatat..

  Saliu ka celsat e kashtes ne dore.. bashke me Bamirin Jozin etj..

  edvini ram-iz e Altini Arapo Kapo e Meto gjinushet jane zoter te vendit..
  shqiperin e sundon mosdhenia e drejtesis per 1997?kush e gjakosi shqiperin?kush e dhunoj tiranen edhe provokoj dorheqien e nanos?kush e beri nanon me mafioz se ishte.Kamė dėgjuar per altin arapin ....edhe nuk e di ne se grupi i tyre munde te quhet "hakmarrje per drejtesi"?pasi hakmarrje per drejtesi do te thote te vrasesh sali berishen fatos nanon jozin ruēin ramen miushin fino qenin etje etje...sepse keta jane politikanet e hurit edhe litarit,ndaj harbutit harbutshe ashtu si edhe vlora me 97?pas 97 shenoj fatkeqsin me te madhe te ketij vendi sepse politika e hurit edhe e litarit e azem hajdarit vendosi largimin e dipllomacis politike nga shteti yne edhe ardhjen e politikanve gangisterr si ilir koktrashi,gramos ruēi etje,duke e kthyer politiken e vendit ne nje politike gangisterrash....kunderpergjigjia erdhi me 2005 kur sala me nje grupe te fuqishem mafiozesh rierdhi ne pushtet...fakte?1)sokol olldashi ,kryemafiozi i transportit te heroines edhe kokaines,ata qe i bene fushaten elektorale u akuzuan nga policia italiane edhe jane brenda(kujt ju prish gjaku per kete?kryprokurori na duhet)2)lul basha ...pak si te ēuditshme miliardat e tij.por ja qe ju doli tymi?3)oketa-nishani-patozi,shenuan frymen antikushtetuese berishiane sepse u ngriten ne detyre duke shkelur kushtetuten edhe duke KERRCENUAR hapur presidente edhe drejtesi.

  pyetje? a u zhduke komunizmi ne shqiperi???nuk e besoj sepse shoku sali me kompani po kerkojne shkarkimin e kryeprokurorit me metoda komuniste"keshtu duam ne"

  Jame per shkarkimin e kryeprokurorit edhe arrestimin e tije vetem e vetem se nuk hodhi drite mbi leket e grabitura edhe gjakun e derdhur me 1997....por kjo duhet te behet ne baze te respektimit te kushtetutes edhe mosshkelies se saj.MJAFTE ME INJORANCE EDHE ROBERI O E MJERA SHQIPERI.RESPEKTIM TE TE DREJTAVE NJERZORE NUK DO TE THOTE TI BEJME HATERET BOLLANO KURVES POR MBI TE GJITHA DO TE THOTE REVOLUCION NE MENYREN E TE MENDUARIT EDHE E TE TE VEPRUARIT=I PAFAJSHEM DERI SA TE VERTETOHET fajsija E TIJ.....POR POLICAT TANE TRIMA BASHKE ME KRYEMAFIOZET SHEFA EDHE MINISTRA KAPIN NDONJE HAJDUT PULASH EDHE E GJAKOSIN DUKE E NXJERRE PARA TELEVIZIONIT...E EE JO?KJO DUHET TE MARRE FUNDE NE NJE SHTETE TE ORGANIZUAR...KEMI POLICI-GJYKATES -AVOKAT-PROKURORE,KUR TE VENDOSET FAJSIA ATEHER LER TE VEPROHET SIPAS KUSHTETUTES...SI PER PULAXHIUN EDHE PER KRYPROKURORIN LIGJI ĖSHTE NJĖ=VERTETIMI I SHKELIES SE KUSHTETUTES EDHE PASTAJ LEHJET E ZAGARVE OKETA-NISHANI-PATOZI-TOPALLI.

 10. #-10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  1,100
  Citim Postuar mė parė nga chamillionare Lexo Postimin
  Mendoj se ka ardhur koha qe kryeprokurori te jap doreheqejn pasi esht e nevojshme qe te zbutet kjo klime e renduar politike dhe dorehqeja e tij do ishte 1 problem me pak ne mardheniet mazhoranc opozit ne kuader te bashkpunimit per mirqenjen e vendit
  o cheke vara,shteti nuk eshte feste fetare si puna e kurban bajramit edhe duhet therur kryeprokurori...duhet te qerohet vetem ne se ka shkelur kushtetute edhe jo perse do sali cheke vara(sala e vetquajti veten keshtu para pak kohesh)a munde te vertetohet se ai ka shkelur kushtetuten???ne se po ,te zhduket,ne se jo I PAFAJSHEM DERI NE VERTETIME TE FAJSISE....kaq mundesh te kuptosh?kjo ėshte demokracia edhe ajo qe thoni ju ėshte marja e pushtetit me dhune komuniste.......

  problemi numer 1 maxhorance opozit????librin e shtepis maxhorances edhe opozites ne se kane si probleme te pare kete edhe nuk shohin varferin injorancen rruget dritat ujin ASISTENCE NDIHME KUNDRA VARFERIS.

 11. #-9
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,316
  Une votova Po dhe Jo, sipas kerkeses se sondazhit.

 12. #-8
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  39
  Postime
  489
  Citim Postuar mė parė nga alfeko sukaraku Lexo Postimin
  o cheke vara,shteti nuk eshte feste fetare si puna e kurban bajramit edhe duhet therur kryeprokurori...duhet te qerohet vetem ne se ka shkelur kushtetute edhe jo perse do sali cheke vara(sala e vetquajti veten keshtu para pak kohesh)a munde te vertetohet se ai ka shkelur kushtetuten???ne se po ,te zhduket,ne se jo I PAFAJSHEM DERI NE VERTETIME TE FAJSISE....kaq mundesh te kuptosh?kjo ėshte demokracia edhe ajo qe thoni ju ėshte marja e pushtetit me dhune komuniste.......

  problemi numer 1 maxhorance opozit????librin e shtepis maxhorances edhe opozites ne se kane si probleme te pare kete edhe nuk shohin varferin injorancen rruget dritat ujin ASISTENCE NDIHME KUNDRA VARFERIS.
  Spo diskutojm per programin e qeverisjes por per kryeprokurorin dhe kryeprokurori nuk esht mbret qe esht ne post deri sa te vdes !! Ka ardhur koha qe te jap doreheqjen

 13. #-7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  1,100
  Citim Postuar mė parė nga chamillionare Lexo Postimin
  Spo diskutojm per programin e qeverisjes por per kryeprokurorin dhe kryeprokurori nuk esht mbret qe esht ne post deri sa te vdes !! Ka ardhur koha qe te jap doreheqjen
  O CHEKE,kush e vendose ARDHJEN E KOHES?????KUSHTETUTA APO PKSH??APO TI?

 14. #-6
  kill your idol Maska e Pedro
  Anėtarėsuar
  15-01-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  410
  Citim Postuar mė parė nga SENSUALI_TR Lexo Postimin
  Nisur nga "gjullurdia" e diteve te sotme per ceshtjen "Sollaku" hapa kete sondazh rreth shkarkimit te tij ose jo.Komisioni Parlamentar i Ligjeve do te shqyrtoje sot kerkesen e mbi 28 deputeteve te maxhorances per ngritjen e nje komisioni te ri hetimor per shkarkimin e Prokurorit Te Pergjithshem Theodhori Sollaku ,i ftuar per te marre pjese dhe vet kreu i akuzes ,i cili nuk u paraqit ne seancen degjimore te dates 17 ,pasi kerkoi me teper kohe ne dispozicion per tu pergatitur ne lidhje me mbrojtjen dhe sqarimeve ndaj akuzave te ngritura ndaj ti nga mazhoranca.


  Mos harroni te jepni voten tuaj ne sondazh!!!
  Ti nuk ke hapur sondazh rreth shkarkimit te tij, por nese duhet te jape doreheqjen, gje e cila te ben te mendosh qe ose nuk je i qarte vete se per cfare u kerkon mendim njerezve duke u kerkuar vota per sondazhe ose nuk e kupton fare konceptin e doreheqjes dhe te te shkarkimit.
  Mesa e kuptoj une nga shkrimi hyres i temes tende, ti u kerkon njerezve te votojne nese duhet te shkarkohet Sollaku apo jo, sepse do te ishte budallallek qe te votojne njerezit per nje vendim, si ai i doreheqjes, i cili eshte i karakterit personal dhe mund te merret vetem prej personit qe mban postin dhe kerkon te heqe dore prej tij. Si mund ti thuash tjetrit ti: Hiq dore! Perse? Me cfarelloj argumentacioni?
  Kurse shkarkimi prej detyres eshte tjeter gje.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pedro : 23-10-2007 mė 07:43
  Lista nr5

  6 kanatjere
  6 mbathje
  6 shami

  prej kohesh ka vene studjuesit ne mendime,per arsye te mungeses totale te corapeve

 15. #-5
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Po duhet te jep , per me shume lexoni temen perkatese , tek Shtypi I Dites.
  Sui generis

 16. #-4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Ne fakt koha per te dhene doreheqjen , ka kaluar.
  Tani eshte koha ta heqin .
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 17. #-3
  Canna-log Maska e Artson
  Anėtarėsuar
  24-07-2007
  Vendndodhja
  Loading...
  Mosha
  17
  Postime
  416
  Absolutisht jo.

  Kesaj i thone qe mqs ke shume kundershtare, dorezohu.

  Nuk luftohet korrupsioni me emra o njerez.

  Besoj se ceshtja duhet te ishte : a duhet te shkoje Z. Basha ne prokurori fillimisht duke dorezuar dhe imunitetin.
  Kur jam rrethuar nga njerėz tė vegjėl s'ndjej madhėshti, por mjerim! M.Roēi

 18. #-2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Citim Postuar mė parė nga Artson Lexo Postimin
  Absolutisht jo.

  Kesaj i thone qe mqs ke shume kundershtare, dorezohu.

  Nuk luftohet korrupsioni me emra o njerez.

  Besoj se ceshtja duhet te ishte : a duhet te shkoje Z. Basha ne prokurori fillimisht duke dorezuar dhe imunitetin.
  Korupsioni luftohet pikerisht me emra.
  Jane persona te vecante ata qe bejne ose mbrojne korupsionin.
  Dhe denimet per ta jane personale , me emer.
  Ndryshe do flisnim per denime kolektive, te cilave u ka ikur koha.
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 19. #-1
  Canna-log Maska e Artson
  Anėtarėsuar
  24-07-2007
  Vendndodhja
  Loading...
  Mosha
  17
  Postime
  416
  Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
  Korupsioni luftohet pikerisht me emra.
  Jane persona te vecante ata qe bejne ose mbrojne korupsionin.
  Dhe denimet per ta jane personale , me emer.
  Ndryshe do flisnim per denime kolektive, te cilave u ka ikur koha.
  ... e nese eshte keshtu sic shprehesh ti, une do te citoja ndo1 emer me te degjuar per ne shqiptaret.

  Megjithate mendoj se korrupsioni i ka gllaberuar te gjithe dhe reforma antikorrupsion ne vetvete, duket si konkurence per te zene koken e korrupsionit ne Shqiperi.
  Kur jam rrethuar nga njerėz tė vegjėl s'ndjej madhėshti, por mjerim! M.Roēi

 20. #0
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Citim Postuar mė parė nga Artson Lexo Postimin
  ... e nese eshte keshtu sic shprehesh ti, une do te citoja ndo1 emer me te degjuar per ne shqiptaret.

  Megjithate mendoj se korrupsioni i ka gllaberuar te gjithe dhe reforma antikorrupsion ne vetvete, duket si konkurence per te zene koken e korrupsionit ne Shqiperi.
  Po jam plotesish dakord te sjellim emrat ketu.
  Fajet jane individuale dhe individet kane emra.
  Psh: Edi Rama eshte i cilesuar edhe nga raporte te agjensive te specializuara si i koruptuari me i madh i dhjetvjecarit.
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gjykata zbardh vendimin: SHIK-u vrau Remzi Hoxhėn si ‘agjent serb’
  Nga ex-x nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 384
  Postimi i Fundit: 26-09-2013, 08:45
 2. Gjirokastėr, shembet pallati. 3 banorė nėn rrėnoja, mes tyre njė fėmijė
  Nga Jack Watson nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 13-11-2008, 04:27
 3. Moisiu: Nuk nėnshkruaj shkarkimin e kryeprokurorit Sollaku
  Nga Antimafia nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 30-09-2007, 18:11
 4. Emėrime, shkarkime, ndryshime listash e falsifikime mandatesh
  Nga Zemrushja nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 01-05-2007, 15:21
 5. Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 28-09-2005, 21:55

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •