Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 115
  1. #81
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    prove

    http://www.forumishqiptar.com/attach...1&d=1261995196
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  2. #82
    -Holy Sinner- Maska e sam1r
    Anëtarësuar
    26-11-2007
    Vendndodhja
    FusheKosove
    Postime
    1,695
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    shume te bukura fotot , por ke nxjerre vetem vendet e bukura te tiranes, kam bere ca foto qe ta shikoni tamam fytyren qe ja fsheh ti tiranes, por kane format te madh dhe nuk di si ti postoj
    Shikoje pak kte temen ketu poshte, ka tutoriale per postimin e fotografive ne forum. Mbaj parasysh rregullin e permasave, nuk duhet te jene me te medha se 800x600 .

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=86079
    ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

  3. #83
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Citim Postuar më parë nga sam1r Lexo Postimin
    Shikoje pak kte temen ketu poshte, ka tutoriale per postimin e fotografive ne forum. Mbaj parasysh rregullin e permasave, nuk duhet te jene me te medha se 800x600 .

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=86079
    flm per shpjegimin e kam bere disa here kete qe paske nxjerre , por formati eshte me i madh se 800x600 dhe nuk di si ti zvogeloj

  4. #84
    -Holy Sinner- Maska e sam1r
    Anëtarësuar
    26-11-2007
    Vendndodhja
    FusheKosove
    Postime
    1,695
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    flm per shpjegimin e kam bere disa here kete qe paske nxjerre , por formati eshte me i madh se 800x600 dhe nuk di si ti zvogeloj
    At'her provo t'i besh upload me imageshack.us - eshte i lehte per t'u perdorur dhe aty ke opcionin resize image, pastaj zgjedh permasat e caktuara.. eshte shume e thjeshte. Ne fund krejt vetem ben copy njerin nga linqet qe mban titullin direct link, e ben paste ne forum permes opcionit lart vendos foto dhe perfundoi.

    P.S postet zhvendosen ne temen e caktuar. Flm per mirkuptim.
    ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

  5. #85
    i/e regjistruar Maska e pa-emer
    Anëtarësuar
    26-09-2009
    Vendndodhja
    ne parajse--aty ku sje Ti
    Postime
    257
    Citim Postuar më parë nga sam1r Lexo Postimin
    At'her provo t'i besh upload me imageshack.us - eshte i lehte per t'u perdorur dhe aty ke opcionin resize image, pastaj zgjedh permasat e caktuara.. eshte shume e thjeshte. Ne fund krejt vetem ben copy njerin nga linqet qe mban titullin direct link, e ben paste ne forum permes opcionit lart vendos foto dhe perfundoi.

    P.S postet zhvendosen ne temen e caktuar. Flm per mirkuptim.
    me leje me falni po nderhuj ktu pakez edhe une

    tash ka ndryshu imageschack nuk shifet me resize qka duhet bere
    fotografia-hobi im

  6. #86
    -Holy Sinner- Maska e sam1r
    Anëtarësuar
    26-11-2007
    Vendndodhja
    FusheKosove
    Postime
    1,695
    Citim Postuar më parë nga pa-emer Lexo Postimin
    me leje me falni po nderhuj ktu pakez edhe une

    tash ka ndryshu imageschack nuk shifet me resize qka duhet bere
    Ja ku e ke opcionin e renovuar..

    ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

  7. #87
    i/e regjistruar Maska e pa-emer
    Anëtarësuar
    26-09-2009
    Vendndodhja
    ne parajse--aty ku sje Ti
    Postime
    257
    flm shum ket se pasna vrejt hiq bile. flm shum admin
    fotografia-hobi im

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Merdita shume faleminderit per keto.
    ===================
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  9. #89
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2010
    Postime
    40
    Citim Postuar më parë nga ximo Lexo Postimin
    Une dua te postoj ca fotografi por nuk e kam kete pjesen poshte te hapesires ku mund te postosh qe thote manaxho skedaret e bashkangjitur.

    Faleminderit per ndihmen.

    Duhet te shtypesh pergjigje e avancuar

  10. #90
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    ju lutem...

    si mund ta paraqesesh nje foto qe eshte publikuar te nje teme perseri te nje teme tjeter...psh eshte paraqite te tema e albumit fotografik dhe dua ta paraqes edhe te tema e shtyput te dites...
    fl....
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  11. #91
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    si mund ta paraqesesh nje foto qe eshte publikuar te nje teme perseri te nje teme tjeter...psh eshte paraqite te tema e albumit fotografik dhe dua ta paraqes edhe te tema e shtyput te dites...
    fl....
    Malsor,duhet asaj foto t`ia nderrosh permasat,te mos jene te njejta sikurse kjo qe ke postuar me pare ne forum.Mendoj se eshte keshtu pasi edhe une kam pasur rastin e njejte me dy foto.Me eshte dashur vetem pak t`iu nderroj permasat dhe i kam vendosur ne forum pa problem.Te njejtat nuk mundesh dy here ti postosh.
    Sigurisht dikush tjeter mund te kete ndonje sqarim me te sakte per kete mirepo une te solla pervojen time lidhur me kete lloj postimi te fotove.

    Pershendetje.

  12. #92
    i/e regjistruar Maska e kryenece
    Anëtarësuar
    17-01-2005
    Postime
    167
    po e provoj edhe une nje here ...
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  13. #93
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Citim Postuar më parë nga BvizioN Lexo Postimin
    MI CORAZON, ajo qe thote Altin1 eshte e vertete.

    Por siq e tha ClaY_MorE mund te perdoresh programe te ndryshme per te zvogeluar permasat e fotos ne rast se ke problem. Nje menyre tjeter eshte te hapesh nje llogari falas ne Phtobucket ,ku mund te vendosesh fotot e tua dhe pastaj c'do foto nga poshte ka nje kod IMG te cilin duke perdorur metoden copy & paste e merr dhe e kalon ne posten ku deshiron te kesh foton. (Por mundohuni te keni foton ne permasa 800X600 piksels per te mos deformuar strukturen e forumit)

    Nje illustrim me skica.......

    Ju regjistroheni falas ne photobucket per te permbledhur fotografite tuaja.




    Ketu keni mundesi te terhiqni deri ne 20 fotografi njeheresh nga kompjuteri.

    Thjeshte klikno ne Browse dhe shfletoni neper dosjet e dekumentave ne PC'ne tuaj te gjeni foton.C'do kanal shfletues (browse) ka mundesi te terheqe nje foto per c'do radhe.Pasi keni vendosur fotot qe deshironi neper kanale, kliko ne Upload qe ndodhet poshte kanaleve.



    Pasi keni terhequr fotot, u krijohet mundesia ti shikoni, tu beni ndryshime ne permasa (etid) dhe siq thashe me pare permasat ideale ne forum do ishin 15' (800X600), ti sistemoni neper dosje te ndryshme etj. Nese deshironi te postoni nje foto te caktuar, vetem nenvizoje kodin IMG duke shtypur butonin e majte te mousit dhe duke e zvarritur pergjate shkrimit. Pastaj perdor metoden Copy & Paste per ta kaluar ne poste.





    ximo, normalisht forumi duhet te lejoje nje dicka te tille (pervec ne rastin qe ti mundohesh te postosh foto ne nje pjese te forumit ku ndoshta nuk mund te lejohen fotot).

    PS: Nese dikush ka nevoje per ndihme me programet e fotoshopeve (CS2, CS3, CS3 Extended) le te me dergoje nje MP.
    Ju faleminderit shumë për këshillën-ndihmën. Do ta provojmë. Unë më heret sipas ndihmës Suaj, kam postuar foto por tash më doli një problem që nuk më lejon. Do të shohim me sugarin tim, ai kupton më shumë në kompjuter.

  14. #94
    i/e regjistruar Maska e letaa
    Anëtarësuar
    25-04-2010
    Vendndodhja
    ketu afer, atje larg
    Postime
    1,268
    flm shum per ndihmen dhe keshillat

  15. #95
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    nje prove...
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  16. #96

    Edhe unë kam një pyetje

    Sa mirë që e paska qenë kjo temë e postuar më herë, sepse e kisha ndërmend ta hapja një, pikërisht për fotografitë, meqë kam dëshirë të di nëse ka mundësi që gjatë postimit, fotografitë që do të përdoret për ilustrim a ka mundësi të vendoste ku të dojë postuesi, apo vetëm ashtu siç del tash vetëm në fund të shkrimit.
    Ilustrimi i shkrimit me një fotografi ia shton jo vetëm hijeshinë shkrimit, por edhe e pasuron atë?

    Njëherësh si mund të përdoren fotografitë që janë të ruajtuar në konton e një anëtari?

    Po përpiqem që edhe me një foto ta saqroj këtë që u mundova ta them me fjalë:
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  17. #97
    ^Jo, nuk eshte e mundur ta besh kete gje ne nje forum.
    Welt Meister 2014

  18. #98
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Gi de Masha, ashtu siq e tha dhe Altini, eshte e pamundur momentalisht qe imazhet te renditen ne nje forme te tille perbri shkrimeve (siq kryhet neper disa bloge apo gazeta) Shkrimet vene gjithmone siper apo poshte imazhit, ndersa hapesira majtas apo djathtas imazhit ngelet e zbrazet nese permasat e imazhit jane relativisht te vogla. Shpresoj qe te kemi ndihmuar sadopak.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  19. #99

    provë/ mëde¨shtoi prova

    . .
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 10-09-2010 më 15:05
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  20. #100
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anëtarësuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Ei po si vihen fotot nga kompiuteri ketu?...
    https://www.behance.net/robberysk1100

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •