Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 115
  1. #21
    T'majt e jotja. Maska e Reiart
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Atje ku arrin tymi i SHARRES
    Postime
    621
    Nuk ishte synimi i postit per te akuzuar. Megjithate pergjigja e shpejte pas postit te dyte nuk me le shije te mire.
    Fotot vendosen ne photobucket ne formatin 800x600,sipas udhezimeve te postit 11, photobucket eshte e disponueshme deri ne fund pa asnje problem, problemi lind kur dua ta vendos ne forum pasi bej kopjo dhe ngjit linkun dhe per ta perfunduar me ngarko, pas disa sekonda me del invalid file. Nuk di te shpjegoj me shume sepse nuk jam ekspert ne kete fushe.
    Injoranti eshte......
    Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

  2. #22
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Citim Postuar më parë nga Reiart Lexo Postimin
    Fotot vendosen ne photobucket ne formatin 800x600,sipas udhezimeve te postit 11
    Fotot mund ti vendosesh ne photobucket me c'do lloj permase qe deshiron, por pastaj mund te besh ndryshime te permasave duke perdorur funksionin edit dhe pastaj resize ku te jep nje variacion me permasa te ndryshme.Ne kete rast une rekomandoj qe foto te ndryshohet nese ka permasa te medhaja duke u dhene permasa 800x600.


    Citim Postuar më parë nga Reiart Lexo Postimin
    problemi lind kur dua ta vendos ne forum pasi bej kopjo dhe ngjit linkun dhe per ta perfunduar me ngarko, pas disa sekonda me del invalid file..
    Reiart, nuk mund te ngarkosh nje link, thjesht postoje ne poste.Duhet te kesh parasysh qe poshte c'do fotografije ke 4 lidhje (link) te cilat jane destinuar per perdorime te ndryshme (si email link,HTML tag, direct link) por ajo qe do te duhet te kopjosh dhe postosh eshte vetem IMG Code. Thjesht perdor copy&paste ne ate IMG code dhe hidhe ne poste pa qene nevoja te perdoresh funksionin "Vendos Foto" qe ndodhet ne kreun e tabeles.

    Pamja e linkut qe poston duhet te jete perafersisht dicka e tille si me poshte....

    [IMG] http://i121.photobucket.com/albums/o230/bardhiDJ/................ [/IMG]

    PS: Mund te eksperimentosh duke postuar ne kete teme se i fshi postimet e panevojshme une pastaj.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  3. #23
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anëtarësuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bëhen qinglat
    Postime
    1,527
    Po bej dhe une nje prove..
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-04-2006
    Postime
    560
    pershendtje, deshta vetem ta provoj se si po shkon puna me foto.
    kete foto ebera ne nje zoo ne Australi.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga dardaniAU : 26-05-2008 më 10:58

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Medi1
    Anëtarësuar
    06-01-2007
    Vendndodhja
    Ne tok kudo
    Postime
    185

    Post me dergimin e fotos problem

    Pershendetje... te gjithve kam problem me dergimin e fotos , shkon procedura per mrekulli deri te bashkangjit fotografi , ku thot prisni disa sekonda dhe mbaron - nderpritet ku eshte problemi ju lutem...
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Medi1
    Anëtarësuar
    06-01-2007
    Vendndodhja
    Ne tok kudo
    Postime
    185
    Kjo prov ishte si herat e tjera qe nuk e dergonte foton , por duke lexuar edhe njiher me lart fotoja u dergua suksesshem, pyetja esht se si mund te heqi paswordin i cili esht i pa nevojshem ne pc se duhet te shtipet enter dhe del ne desktop. Pra si ne foto duket- prej startimit te dali ne desktop pa at tabelen qe lyp pasvord.
    Ju flm... shum

  7. #27
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Pershendetje... te gjithve kam problem me dergimin e fotos , shkon procedura per mrekulli deri te bashkangjit fotografi , ku thot prisni disa sekonda dhe mbaron - nderpritet ku eshte problemi ju lutem...
    Medi1...a mund te tregosh ne menyre pak me te detajuar?

    Eshte fjala per menyren e opstimit te nje imazhi ne forum, dhe me cfare shikoj ti ja ke arritur me sukses ne postimin e mesiperm. Ti ke postuar nje imazh duke perdorur menyren e skedareve te bashkangjitur....dhe kjo eshte e gjitha cfare diskutojme ne kete teme.

    Dergimi i fotos eshte tjeter gje! Dhe dergimi i fotografive (supozojme nje anetari) nuk eshte nje opsion i dhene nga forumi.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Medi1
    Anëtarësuar
    06-01-2007
    Vendndodhja
    Ne tok kudo
    Postime
    185
    Pershendetje... Zeri_i_Mirdites !
    Do te mundohem te jem ma i qart pak, se pari e falemenderoj shum anetarin "PATRIOTI" qe me ndihmoi deri ketu ku u gjetajuve, e lexova me vemendeje udhezimin dhe veprova ashtu ku dhe ia arita qellimin te postoj nji imazh sic thua ti, kam vepruar keshtu edhe ma par por njilloj por pa sukse - ku ka qen problemi nuk e kuptoj.
    Tani jam i gezuar qe ia arita qellimit ku me anetaret mund te bashkepunoj ma lehte.
    P.s. nese mundet te cila kryeteme gjindet kjo teme ?
    Edhe njiher falemenderit shum dhe kalofshi mire.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    BVizion
    Un postoj fotot me imageshack.us , mirpo mund ta shikojsh se fotot qe paraqes un mund te klikohen me klikun e majt , ndersa ata qe i paraqet ti dhe te tjeret nuk mund ti klikojsh.
    Si ta bej edhe un keshtu ? E di se nuk i postoj mir fotot , nese mundesh te ndihmosh.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  10. #30
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    BVizion
    Un postoj fotot me imageshack.us , mirpo mund ta shikojsh se fotot qe paraqes un mund te klikohen me klikun e majt , ndersa ata qe i paraqet ti dhe te tjeret nuk mund ti klikojsh.
    Si ta bej edhe un keshtu ? E di se nuk i postoj mir fotot , nese mundesh te ndihmosh.
    Sepse ti perdor tjeter kod per fotot qe poston.

    Psh.....ja nje fotografi e jotja ashtu siq i paston ti



    Ti e hedh kodin sebashku me adresesn URL...qe do te thote fotografia lidhet me faqen nga merret fotoja me anen e klikimeve.

    Nese deshiron ta evitosh...kopjo vetem kodin IMG, pa pjesen tjeter.

    Ja psh... [.IMG]http://img80.imageshack.us/img80/3156/11012008027yc4.jpg[/IMG.]

    I kam vene dy pika anash kllapave qe te mos nxjerre fotografine.

    Posto vetem pjesen qe e kam ushtruar me te zeze.

    Edhe ashtu siq i ke postuar ti nuk ka problem, po nganjehere shikuesit ngaterrohen duke klikuar ne te dhe dalin nga faqja e forumit.

    Perfundimisht do dale e tille



    Shpresoj te te kem sqaruar.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Faleminderit për udhëzimin. Besoj se do të kemi këtu foto të bukura.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    BVizion flm shum ,mendoj se tash esht ne rregull

    http://www.forumishqiptar.com/showpo...9&postcount=48
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Sa për provë kësaj radhe
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Më vjen mirë që nga udhëzimi i Bvizionit e mësova dërgimin e fotove në forum. Ky është një vizatim imi, i thjeshtë.

  15. #35
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    xani1, i kam prembledhur fotografite e tua ne nje teme te vetme ne te cilen mund te vazhdosh ti postosh, per arsye se kete teme ketu e kemi vetem per pyetje, udhezime dhe prova.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Të faleminderit! Udhëzimi ishte aq i qartë, sa e kuptova shpejt, anipse për shumë gjëra në kompjuter ndihmë kërkoj nga sugari im.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e NEOLK
    Anëtarësuar
    10-04-2006
    Vendndodhja
    vlore
    Postime
    331
    Citim Postuar më parë nga Reiart Lexo Postimin
    Ndoqa te gjithe proceduren per te postuar foto nga photobucket dhe ne fund me del invalid file. Cfare duhet bere per ta rregulluar?

    Pershendetje Rejart !

    I njejti problem me del edhe mua Invalid fajl , Ku eshte gabimi ?. Nuk po gjej nje shpjegim.



    invalid fajl .
    Rrug' e gjatë do ngare ngadalë (8204)

  18. #38
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    A mund ti besh nje print screen qe ta shohim egzaktesisht se ku eshte problemi?

    Ti NEOLK poston fotografi nga photobucket, ne cfare rastesh te paraqitet ky problem?
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e NEOLK
    Anëtarësuar
    10-04-2006
    Vendndodhja
    vlore
    Postime
    331
    EUREKA . Me te vertet e gjeta tek po beja kete post me siper dhe po shkruaja kodin img , me doli dhe fotoja ne postim . Tash e kuptova nuk perdoret skedari bashkengjitur por direkt , si nje postim i thjesht .
    Rrug' e gjatë do ngare ngadalë (8204)

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e NEOLK
    Anëtarësuar
    10-04-2006
    Vendndodhja
    vlore
    Postime
    331
    Citim Postuar më parë nga BvizioN Lexo Postimin
    A mund ti besh nje print screen qe ta shohim egzaktesisht se ku eshte problemi?

    Ti NEOLK poston fotografi nga photobucket, ne cfare rastesh te paraqitet ky problem?
    Flm . Bvizion ! tash pash postimin tuaj ,paske qene shume i shpejt ne komunikim . flm . Siç e shikon me doli fotografia tek po jepja rrugen qe ndiqja .
    Qenka e thjeshte nuk eshte e domosdoshme te shtypet skedari bashkengjitur ,apo jo ?.

    Kam postuar nga photobucket me perpara 3-4 foto , perdorja skedarin bashkengjitur copy paste Img code , me dilte invalid file , i hiqja [Img] nga te dy anet dhe fotoja me dilte ne forum prap e reduktuar 600x480

    Sot ishte tentativa ime e dyte per te zgjidhur kete problem .

    Pra nu k qenka e domosdoshme te perdoresh postim ne hap te avancuar por post i zakonshem kur fotot i ke ne photobucket .
    flm flm .
    Ndryshuar për herë të fundit nga NEOLK : 30-07-2008 më 17:05
    Rrug' e gjatë do ngare ngadalë (8204)

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •