Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,599

  Pasojat e dhuns s ushtruar mbi femijt,ndikojn n personalitetin e tyre!

  Pas 6 muajsh ketu ne Greqi eshte hapur nje teme per nje djal 19-vjecar qe vrau babain pasi ai e rrifte mbi 15 vjet.Eshte e vertet qe asnjeri nuk ka te drejt te marri jeten nje njeriu per kete eshte drejtesia por pasi disa vjetesh me nje baba ""pianec "", dhe nje nene e cila i vdiq nga epilipsia dhe nga dhuna e burrit te saj.Ky djal u lirua pas 6 muajsh nga burgu edhe doli i pafajshem per vrasjen e te jatit te tij.Gjithashtu edhe i vellaji te vogel ka pesuar nje "dhune " prej me shume se 15 vjet.Mendoni se eshte e drejt keta njerez te dalin te pafajshem ndaj drejtesise dhe ndaj vrasjes?

 2. #2
  DOTT. SKUTHI Maska e SKUTHI
  Antarsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  It's not your business....
  Postime
  460
  Mendoj se ne disa kushte te vecanta ku cenohet rende gjendia:fizike ose mentale(shpirterore)nje reagim i tille eshte i pranueshem,pasi nje gjendje e jonormale sjell edhe reagime jonormale,veshtiresia ketu qendron ne faktin se kualifikimi i nje gjendje jonormale qe mund te justifikoje marrjen e nje jete,eshte shum i veshtire.Tani ekzistojne interpretime te ndryshme edhe ne fushen juridike,mbase nje gjykates tjeter do ta kishe denuar me rende kete djalin,sepse mund ta kulifikonte gjendje e jetuar nga djali jo proporcionale me aktin kriminal te kryer. Eshte ceshtje interpretimi..

 3. #3
  per mendimin tim duhet te denohen !!! por jo si vrasjet e tjera !!! asnjeri sic e ka thene edhe hapesja e temes nuk ka te drejte te marri jeten !!! dhuna fizike psikologjike denohet nga autoritet keshtu qe ky cun mund te shkonte fare mire ne komisariat aq me teper qe paska qene edhe 19 vjec edhe te denonconte babane e vet !!! gjithe te mirat !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  38
  Postime
  4,061
  A duhet te denohen femijet qe vrasin prinderit pasi kane kaluar nj dhune familjare?


  PO, se po nuk i dhe nje denim kan per te len dhe viktima te tjera mbrapa.  PS: nese vrasja eshte kryer pa dashje , munde edhe te lihet i lire.
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

Tema t Ngjashme

 1. T drejtat e gruas n nj kndvshtrim global
  Nga Lioness n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 171
  Postimi i Fundit: 25-03-2013, 09:30
 2. Virgjria tek femrat
  Nga klandestini n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 260
  Postimi i Fundit: 03-05-2007, 16:37
 3. Divorcet n Tiran, shum edhe prej dhuns
  Nga Davius n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 05-02-2007, 17:52
 4. Rriten aktet e dhuns s extremistve t djatht n Gjermani
  Nga Humdinger n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2006, 23:01
 5. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-01-2004, 15:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •