Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime

  Si t krijojm nj sondazh?

  Kam t drejt t krijoj nj sondazh?

  T gjith antart kan t drejt t krijojn nj sondazh. Sondazhin mund ta krijoni kur jeni duke hapur nj tem ose tek nj tem q keni hapur para disa kohsh.

  M posht keni disa udhzime sesi mund t krijoni nj sondazh.

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Si mund t krijoj nj sondazh?

  Kur jeni duke hapur nj tem t re n forum, tek mundsit e saj keni opsionin e krijimit t nj sondazhi n at teme. Ky funksion ju lejon ju t shtroni nj pyetje dhe t prcaktoni numrin e alternativave si zgjedhje.
  Pr t shtuar nj sondazh tek tema mjafton t zgjidhni opsionin e m poshtm, 'Po, publiko nj sondazh me kt tem' dhe shtypni butonin 'Posto Temn e Re' ose ndqni udhzimet e treguara n foto.
  Pasi t keni zgjedhur opsionin e krijimit t sondazhit do t hapet nj faqe e re ku krkon t shkruani pyetjen dhe alternativat e mundshme t sondazhit.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 3. #3
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Si mund t shtoj nj sondazh tek tema?

  Kur jeni duke lexuar temn q keni hapur dhe ju lind ideja/dshira pr t hapur nj sondazh, ju duhet t shkoni n fillim t faqes. M pas duhet t klikoni tek Mundsit n Tem > Shto Sondazh n Tem ose ndiqni udhzimet e treguara n foton e mposhtme. Pasi t keni zgjedhur opsionin pr hapjen e nj sondazhi n tem, do t hapet nj faqe e re (e njjta procedur si m sipr).
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 4. #4
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  U hap faqja ku krkon pyetjen dhe alternativat, si t veproj?

  Pr krijimin e sondazhit ju duhet t shkruani vetm pyetjen dhe alternativat e tij.
  Vini re: Pyetja dhe alternativat e sondazhit duhet t jen sa m t shkurtra dhe prshkruese.

  • M duhen m pak/shum alternativa pr sondazhin?
   Mjafton t vendosni numrin e alternativave tek kutia dhe t klikoni tek butoni 'Ndrysho opsionet', i cili do t ndryshoj numrin e alternativave.
   Numri nuk duhet t jet m i madh se maksimumi i treguar n t majt t kutis.
  • Mbyll e sondazhin pas disa ditsh?
   Nse dshironi q sondazhi t mbyllet pas disa ditsh, ju duhet t shkruani numrin e ditve tek kutia bosh dhe sondazhi do t mbyllet pr x dit. Nse nuk doni q sondazhi t mbyllet, lreni kutin bosh ose vendosni numrin 0.
  • Lejo m shum se nj prgjigje.
   Ky opsion do t lejoj antart t zgjedhin m shum se nj alternativ. Mund t prdoret npr sondazhe q krkojn m shum se nj mundsi zgjedhjeje.
  • Bje votn publike.
   Funskioni i ktij opsioni sht t bj votat publike, pra lista me emrat e antarve q kan marr pjes n sondazh do t renditen tek alternativat q ata kan zgjedhur.
   Lista e antarve mund t shihet duke klikuar tek numri i votave q ka marr alternativa.

  Shnim: Opsionet e msiprme nuk jan t detyrueshme pr tu zgjedhur. Ato mund t zgjidhen sipas preferencave.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 5. #5
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Nse ju duhet ndihm kontaktoni me moderatort e nnforumeve prkatse.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e s138942
  Antarsuar
  24-06-2007
  Vendndodhja
  Torino
  Mosha
  31
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Question Pyetje se si te hap nje sondazh...

  Kisha nje pyetje rreth menyre se hapjes te nje sondazhi pasi nuk arrita te hapja nje sondazh qe doja dhe u drejtova qe te bej pyetjen time tek Pyetje - prgjigje, por ketu nuk me lejon qe te bej nje postim per te ber pyetjen time duke me dhen kete sqarim:

  s138942, nuk jeni i autorizuar q t vizitoni kt faqe. Arsyeja pr kt mund t jet nj nga aryet m posht:

  1. Llogaria juaj nuk ka lejet e duhura pr t vizituar kt faqe. Mos jeni duke u prpjekur t ndryshoni postimin e dikujt tjetr, apo duke dashur t hapni nj faqe q e perdor vetm stafi i forumit?
  2. Nse jeni duke u prpjekur t postoni nj mesazh n forum, ka mundsi q llogaria juaj n forum t mos jet ende e aktivizuar ose administratort mund ta ken pezulluar.

  Keshtu qe u detyrohem ta bej pyetjen time ketu edhe pse ne vendi e gabuar, por me par doja te kuptoja pse un smund te bej pyetje tek Pyetje - prgjigje , pra pse e kam te mohur kete te drejt derisa jam anetar si gjith te tjeret apo eshte i bllokuar per te gjith ne kete periull kohe ?

  Duke hyr tani direkt ne pyetjen qe kishan ne fillim, pra si mund te hap ne sondazh pasi dhe kjo gje me mohohet apo ka ndonje problem, lexova edhe tek pyetjet KETU se si hapet nje sondazh, por edhe pse e klikoj kuadratin (Po, publiko nj sondazh me ket tem) asnje mundesi nuk me hapet per te vendosur mundesit ne sondazh pra nuk arrij ta krijoj sondazhin.
  Me pak fjale doja nje sqarim pse me ndodh kjo gje mua, eshte problem teknik i forumit, me mohohet mua nje e drejte e tille, apo ka ndoje menyr se si te postohet nje sondazh qe un nuk kam arritur ta kutoj se si behet ?

  Ma falni per hapjen e temes ne vendin e gabur por isha i detyruar per arsyet qe theksova me siper dhe shpresoj ne nje pergjigjje qe do me zgjille kete problem konkret me forumin.
  Nje faliminderim paraprak...!
  URL .net http:// .com www. .it ftp:// .al https:// . . . . . . . . .

 7. #7
  The chocolate guy Maska e Snickers
  Antarsuar
  15-04-2008
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  31
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ti sado larg t shkosh mos harro nj premtim, kudo q t jesh do jesh shpirti im...

 8. #8
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  N forum ndodhet nj tem ku t tregon sesi t hapsh nj sondazh (si edhe ta kan dhn adresn m sipr).

  Jep m tepr informata, n cilin prej nnforumeve je munduar t krijosh nj sondazh dhe nuk t sht dhn e drejta. Ke provuar n ndonj nga nnforumet e tjera t krijosh nj sondazh?


  Tek pyetje-prgjigje mund t postoj apo krijoj tema vetm stafi i forumit, qllimi i forumit sht informues. Prsa i prket shkrimeve nga antar t ndryshm, kan ardhur si rezultat i lvizjes s temave n at nnforum.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e s138942
  Antarsuar
  24-06-2007
  Vendndodhja
  Torino
  Mosha
  31
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Thumbs up

  Ok shum faliminderit per shpjegimin pasi tani e kuptova se si ja arrij te postoj nje sondazh, pasi u bera konfuz sepse ne gjith forumet e tjere qe perdor kur dua te postoj nje sondazh e vendos njekosisht me teme, pra i postoj njeheresh dhe ketu un e kisha par kete opsion per tja shtuar sondazhi por mendoja pse nuk me lejon qe ta bej direkt dhe thash mos eshte problem vetem i imi.

  Dhe nje her faliminderit Snickers dhe ClaY_MorE per ndihmen .
  URL .net http:// .com www. .it ftp:// .al https:// . . . . . . . . .

 10. #10
  ***
  Antarsuar
  03-07-2008
  Postime
  846
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Si mund te hapen tema sondazhi ne forum?

  A ka mundesi te me tregoni se si mund te hapesh nje teme sondazh ne kete forum?? Falemnerit atij qe do te me ndihmoje.

 11. #11

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Kur shtyp hap teme te re ne fund fare ke nje opsion.
  Po, publiko nj sondazh me ket tem.
  Jepi shenjen ok dhe numrin e alternativave.Pastaj ndiq hapat njeri pas tjetrit qe te thote vet forumi...Kalofsh Mire..
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Tema t Ngjashme

 1. Sondazhet dhe shqiptart
  Nga Albo n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-09-2009, 19:32
 2. Sondazh mbi zgjedhjet parlamentare n Shqipri
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 08-03-2006, 08:08
 3. Sondazh pr krijuesit n forumin e letrsis
  Nga ...askushi... n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 16-02-2006, 21:46
 4. Buletini javor nga Forumi Shqiptar
  Nga Fiori n forumin Buletini javor
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2003, 17:40
 5. Buletini javor nga Forumi Shqiptar
  Nga Albo n forumin Buletini javor
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-06-2003, 19:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •