Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 119
  1. #21
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar më parë nga sherri Lexo Postimin
    Personat e zgjuar zgjedhin nick-e me 4 germa.
    Kush e ka nxjerre kete teori?!
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  2. #22
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Citim Postuar më parë nga Hero i Popullit Lexo Postimin
    Duket qe nga Nick-u qe perdor anetari i Forumit! Do te thoni ju clidhje ka nicku? Ka se dhe Nicku ka nje kuptim dhe lidhet me personalitetin dhe mendimin e cdo njerit nga ne


    As ka te bej fare Nick me personalitetin e antarit.


    Ps:Nick qe une perdor ma ka sugjeruar Clay_More eshte thjesht nje mask per forum e Chat.

    Nuk ka te bej me personalitetin tim.

    Flm "Marseli"
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  3. #23
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    mencurine per mua e ka ai postimi i te cilit/es embleson syrin tim kur shikoj filan postim qe ka bere !!! mencuria eshte relative si cdo gje !!! edhe dy budallenj kur rrine bashke i thone njeri tjetrit i zgjuar !!! kshu qe mencuria eshte e tille kur me embelson syrin mua shkrimi i filanit qe quhet i zgjuar ne thonjza !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  4. #24
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Pergjigja eshte teper e thjeshte:
    Anetaret e zgjuar nuk gricen me Albon e as me Fjorin, perndryshe fluturojne me shkelma nga forumi.
    Kete metode perdori edhe Ramiz Alia me Enverin dhe jetoi me shume se shoket e tij.
    Kjo verteton me se miri ate shprehjen,guximi eshte virtyt i budallait

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga Hero i Popullit Lexo Postimin
    Ja ky ketu 2043 - i hidhur por i zgjuar ama!


    une nuk jam edhe kaq i zgjuar.
    Aresyeja: - Gricem shpesh me Albon , me brooklyn, me blu sky. C`te besh?- Jam natyre rebele dhe nuk me rihet pa kthy pergjigje kur dicka nuk me duket e drejte.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2007
    Vendndodhja
    Tirana
    Postime
    9
    "Mos mendo kurre se tjetri ka te drejte deri ne momentin qe nuk e ke kundershtuar."
    Kush esht i zgjuar ta kuptoje vet pergjigjen.
    Mos ma merrni per keq por mendoj se gabimet gramatikore jan pjese e shkalles se inteligjences, aty tregon veten per bazat qe ke marre.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga Rehina Lexo Postimin
    "Mos mendo kurre se tjetri ka te drejte deri ne momentin qe nuk e ke kundershtuar."
    Kush esht i zgjuar ta kuptoje vet pergjigjen.
    Mos ma merrni per keq por mendoj se gabimet gramatikore jan pjese e shkalles se inteligjences, aty tregon veten per bazat qe ke marre.
    Po e gjete sa gabime gramatikore ke bere ti tek shkrimi yt, do te te fus tek te zgjuarit.

  8. #28
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Citim Postuar më parë nga sherri Lexo Postimin
    Personat e zgjuar zgjedhin nick-e me 4 germa.
    Se kisha ngju naihere Kete teori.

    Pse ato qe e kan me shum se 4 germa Nick nuk jan te zgjuar?
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Kosovare_CH
    Anëtarësuar
    19-06-2007
    Postime
    50
    Njerezit e zgjuar , nga ana tjeter, marrin maksimumin e mundshem duke dhene minimumin e domosdoshem. ...
    Une nuk urrej njeriun por veset e tij.

  10. #30
    son of eagle Maska e eri12ing
    Anëtarësuar
    13-08-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    150

    Talking

    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Pergjigja eshte teper e thjeshte:
    Anetaret e zgjuar nuk gricen me Albon e as me Fjorin, perndryshe fluturojne me shkelma nga forumi.
    Kete metode perdori edhe Ramiz Alia me Enverin dhe jetoi me shume se shoket e tij.
    A e di cfare kam degjuar ne nje film,kam degjuar se ne pyll ujku jeton vetem tre vjete ndersa gomariri 9-te.
    Pse do thoni ju?
    Po eshte e thjeshte,gomari eshte i dobishem per njeriun dhe ai e ushqen ndersa ujku...ujku jo!
    A do te behemi dhe ne gomeret e Albos?
    Une jo njehere,do mbetem ujk.
    2043 i ke rene ne shenje bisedes plako.
    Sons of eagle we are and like eagles we fight in war.

  11. #31
    Moderator Maska e Pratolini
    Anëtarësuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Personalisht do shprehesha shum shkurt rreth temes :

    Mendoj se te gjitha atributet te cilat duhet te posedoje dikush ne forum per tu mbiquajtur "i zgjuar" jane me se miri te misheruara te zemrushja. Ajo perfaqeson ne menyren me te denje zgjuarsine qe e karakterizon nje te ri shqiptar !

  12. #32
    kill your idol Maska e Pedro
    Anëtarësuar
    15-01-2003
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    410
    Nuk me vjen gje tjeter ne mend, qe te kontriboj ne kete teme teper delikate, vecse te perdor shprehjen:

    "Hedh nje budalla nje gur ne lume, dhe oburra turren dyzet te mencur te diskutojne perse e hodhi".

    Por fundja, kjo nuk eshte as tema e pare dhe as e fundit e kesisoj ne kete forum. Po te lexosh te gjitha titujt e temave te hapura ne kete forum, do te shikosh, se shumica e tyre jane krijese e mendjeve me nje IQ sa temperatura e dhomes ne dimer.
    Lista nr5

    6 kanatjere
    6 mbathje
    6 shami

    prej kohesh ka vene studjuesit ne mendime,per arsye te mungeses totale te corapeve

  13. #33
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin

    Problemi shtrohet keshtu. Ne forum hyjne e dalin shume anetare perdite te cilet japin mendime ne temat e shumta te forumit. Pyetja qe une po ju bej eshte se si e dallon veten nje anetar i zgjuar nga nje anetar me nje zgjuari mesatare apo te vogel.

    Albo
    Per mua zgjuarsia nuk ka limite dhe ne jeten e tij njeriu meson perdite e me shume.
    Ne kete forum ka anetare te cilet i karakterizon nje zgjuarsi dhe dije e vecante dhe nga te cilet te gjithe mesojme,pasi qe te gjithe kemi nevoje te japim dhe te marrim nga dijet e tjetrit!
    Nje anetar i zgjuar per mendimim tim,e dallon veten qe eshte i tille,ne rradhe te pare duke pare sa i dobishem mund te jete per ti dhene mendime te tjereve dhe gjithashtu duke gezuar respektin e tyre,pasi eshte i tille....
    Nje anetar i zgjuar eshte me teper i zgjuar atehere kur nuk e shfaq mendimin e tij per dike duke i pohuar qe tjetri ka nje zgjuarsi me inferiore se e tija!
    Nje njeri i zgjuar eshte i tille kur ve zgjuarsine per te ndihmuar te tjeret dhe duke mos bere dallime.
    Personalisht mund te them qe ky forum drejtohet nga njerez te zgjuar dhe ka shume anetare nga te cilet mesojme cdo dite.

    respekte per temen
    "Carpe Diem"

  14. #34
    rrushja Maska e Bejbi
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Këndej rrotull
    Postime
    382
    te gjithe jemi te zgjuar me mendjet tona,apo jo?
    I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

  15. #35
    Pro Floodist :D Maska e ino89
    Anëtarësuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Elbasan
    Postime
    212
    nga budallelleqet qe thote ne forum nga ketu duket i mencuri

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Per mua zgjuarsia nuk ka limite dhe ne jeten e tij njeriu meson perdite e me shume.
    Ne kete forum ka anetare te cilet i karakterizon nje zgjuarsi dhe dije e vecante dhe nga te cilet te gjithe mesojme,pasi qe te gjithe kemi nevoje te japim dhe te marrim nga dijet e tjetrit!
    Nje anetar i zgjuar per mendimim tim,e dallon veten qe eshte i tille,ne rradhe te pare duke pare sa i dobishem mund te jete per ti dhene mendime te tjereve dhe gjithashtu duke gezuar respektin e tyre,pasi eshte i tille....
    Nje anetar i zgjuar eshte me teper i zgjuar atehere kur nuk e shfaq mendimin e tij per dike duke i pohuar qe tjetri ka nje zgjuarsi me inferiore se e tija!
    Nje njeri i zgjuar eshte i tille kur ve zgjuarsine per te ndihmuar te tjeret dhe duke mos bere dallime.
    Personalisht mund te them qe ky forum drejtohet nga njerez te zgjuar dhe ka shume anetare nga te cilet mesojme cdo dite.

    respekte per temen
    Ketu ja ke futur kot per zotin Po si moj nje anetare qe qenka i zgjuar se shfaqka mendimin per dike,qe t'i tregoje tjetrit se zgjuarsia e atij eshte inferiore ndaj te tijes Kur thjeshte mendimi qe ai shfaqe ne nje debate te caktuar, automatikisht i tregon tjetrit qe eshte me pak i zgjuar se i zgjuari,qe ai nuk eshte niveli tij.S'eshte nevoja qe ai ta pohoje ate direkte,ate e bejne thjeshte mendimet e shprehura te atij.

    p.s alfeko sukaraku,tema eshte si dallohet nje njeri i zgjuar ne forum,jo kush nga anetaret eshte me i zgjuari.Kuptoji mire gjerat.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Endless : 28-09-2007 më 11:01
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Me leje...Ka ndryshim midis te zgjuarit ne forum dhe te zgjuarit jashte Forumit? Ju pyes juve mqse jeni te gjithe kaq te ditur dhe te zellshem me pjesemarrjen tuaj ketu. Domosdo dhe te zgjuar do jeni.

  18. #38
    son of eagle Maska e eri12ing
    Anëtarësuar
    13-08-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    150
    Po mire po kur ta ka qejfi te thuash budallalleqe si i behet kur do te tallesh e te shfrysh,si i bie te jesh budalla?Ka nevoje njeriu te jete edhe i lumtur ndonjehere,mirpo te lumtur zakonisht jane budallenjte!
    Sons of eagle we are and like eagles we fight in war.

  19. #39
    son of eagle Maska e eri12ing
    Anëtarësuar
    13-08-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    150

    Wink

    Citim Postuar më parë nga KozyShack Lexo Postimin
    Me leje...Ka ndryshim midis te zgjuarit ne forum dhe te zgjuarit jashte Forumit? Ju pyes juve mqse jeni te gjithe kaq te ditur dhe te zellshem me pjesemarrjen tuaj ketu. Domosdo dhe te zgjuar do jeni.
    Po domosdo qe edhe ka ndryshim sepse aty jashte nje i zgjuar mund te sjelle dicka te dobishme dhe aty jashte nuk ka vend per tu fshehur sepse te njihet identiteti dhe po ta vune vulen te mbeti,ndersa ketu mund te gjarperosh sic ta ka qejfi po te duash mund ta vesh ne pune trurin e te terheqesh vemendien por vetem kaq.C'fiton do thuash?
    Po ja fiton kenaqesine e te zoteruarit te debatit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga eri12ing : 28-09-2007 më 11:14
    Sons of eagle we are and like eagles we fight in war.

  20. #40
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    Ketu ja ke futur kot per zotin Po si moj nje anetare qe qenka i zgjuar se shfaqka mendimin per dike,qe t'i tregoje tjetrit se zgjuarsia e atij eshte inferiore ndaj te tijes Kur thjeshte mendimi qe ai shfaqe ne nje debate te caktuar, automatikisht i tregon tjetrit qe eshte me pak i zgjuar se i zgjuari,qe ai nuk eshte niveli tij.S'eshte nevoja qe ai ta pohoje ate direkte,ate e bejne thjeshte mendimet e shprehura te atij.

    p.s alfeko sukaraku,tema eshte si dallohet nje njeri i zgjuar ne forum,jo kush nga anetaret eshte me i zgjuari.Kuptoji mire gjerat.


    Ja ti psh me dukesh teper i zgjuar.....kete arrita te kuptoja!
    "Carpe Diem"

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 08-01-2009, 09:10
  2. Cili është njeriu më i zgjuar në botë?
    Nga Albo në forumin Lojra dhe rebuse
    Përgjigje: 80
    Postimi i Fundit: 12-05-2007, 22:45
  3. Meshkujt me te zgjuar se femrat?
    Nga AuGuSt_ në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 52
    Postimi i Fundit: 14-05-2006, 18:09
  4. Gjakova sot është zgjuar si “Krahinë Autonome” Kosovë
    Nga mani në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 24-11-2004, 18:13
  5. " Dhjete virgjereshat".
    Nga deshmuesi në forumin Komuniteti protestant
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 13-02-2003, 02:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •