Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 143

Tema: Muzika sot

 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Muzika sot

  Duke qėnė se jam rritur dhe nė shkollė muzike, gjithmonė i kam pasur si fiksim kėngėt e reja. Doja gjithmonė tė isha e para t'i dėgjoja kėto kėngė, e para t'u mėsoja tekstin dhe sigurisht e para t'i kėndoja lart e poshtė nėpėr shkollė. E sigurisht gjithė ky zell i madh kishte dhe pasues shoqe/shokė tė tjerė ndaj dhe une nxitesha si mė shume, se inat me veten s'ahet : )

  Nė atė kohė bėja qejf sepse dhe i njihja mirė ose i kisha familjarė ata qė shkruanin kėngė ndaj dhe kuptohet qė fitoja. Por dhe kur kohėt ndryshuam si me MTV e famshme (e cila me vitet ka humbur dhe vlerat e saj) ashtu dhe me internetin, gjithmonė kam qėndruar e mirė-informuar pėr muzikėn dhe tingullin e ri.

  Sot (pėrsėri e nxitur nga dikush tjetėr) mendova tė hap njė temė tė re ku ne mund tė vendosim kėngėn mė tė re nė listat e muzikės botėrore. Pra, kėnga nuk duhet tė jetė luajtur nėpėr stacione radioje (apo tv) mė shume se njė jave se pastaj quhet e vejtėr Mund tė bėjmė pėrjashtime dhe tė prezantojmė dhe kėngė tė cilat kanė njė javė + qė luhen, pėr aq kohė sa kėto dy javė s'ka pasur kėngė tė tjera, ose nq se dikush ka harruar ta prezantojė kėtė kėngė gjatė dy javėve qė ajo ėshtė prezantuar pėr dėgjuesin e gjėrė.

  Sigurisht janė tė mirėpritura kėngė tė tendencave tė ndryshme muzikore, pėr aq kohė sa bėhet fjalė pėr njė tingull tė ri sot.


  Po e filloj me njė kėngė tė Alicia Keys, marrė nga albumi 'As I Am'. Kėnga ėshtė luajtur pėr herė tė parė nga njė stacion radioje nė Atlanta nė fund tė Gushtit 2007. Data e prezantimit tė saj ėshtė 10 Shtator, 2007. Nuk besoj tė kenė nxjerrė vidion e kėngės - tė paktėn unė s'kam parė gjė (s'po mė kujtohet ndonjė kėngė mė e re, gjatė javėve tė fundit).
  p.s. nuk mė kujtohet ku, por dje dėgjova disa nga poezitė e Alicia Keys marrė nga libri i saj i parė tė recituara nga vetė ajo. Mė pėlqyen aq sa dėgjova...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 04-10-2007 mė 20:48

 2. #2
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  A e degjuat kengen me te re nga Alicia Keys, NO ONE...sa drite ka brenda! Eshte kenaqesi te shohesh sesi nje kengetare rritet ne kenge kaq bukur, kaq mire!

  Alicia Keys - No One


  nga "As I Am" album

  I just want you close
  Where you can stay forever
  You can be sure
  That it will only get better
  You and me together
  Through the days and nights
  I dont worry cause
  Everythings gonna be alright
  People keep talking
  They can say what they like
  But all I know is everything's gonna be alright

  No one no one no one
  Can get in the way of what I'm feeling
  No one no one no one
  Can get in the way of what I feel for you
  You you
  Can get in the way of what I feel for you

  When the rain is pouring down
  And my heart is hurting
  You will always be around
  This I know for certain

  You and me together
  Through the days and nights
  I dont worry cause
  Everythings gonna be alright
  People keep talking
  They can say what they like
  But all I know is everything's gonna be alright

  No one no one no one
  Can get in the way of what I'm feeling
  No one no one no one
  Can get in the way of what I feel for you
  You you
  Can get in the way of what I feel for you

  I know some people search the world
  To find something like what we have
  I know people will try
  Try to divide
  Something so real
  So till the end of time
  Im telling you that

  No one no one no one
  Can get in the way of what I'm feeling
  No one no one no one
  Can get in the way of what I feel for you
  oh oh oh....


  te drejten e videos me se pari ia paskan dhene yahoo-se. Tani e gjeni aty!  p.s. Dordi1,

  ka pasur ca DJ kete vit ne vere ne Shqiperi. S'mbaj mend emra une, por di qe te rinjte mezi i kane pritur dhe i kane ndjekur ne Durres e Vlore (me duket!)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 26-09-2007 mė 22:36

 3. #3
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Kėto ditė isha duke dėgjuar kėngėt e 'Paramore' (Paramour) dhe u kujtova qė nė forum nuk janė pėrmendur gjėkundi ndaj ndoshta ju takon si grup tė jenė tek kjo temė.

  Grupi e ka origjinen nga Franklin, TN - ndėrsa kėngėtarja dhe pse ka jetuar nė TN ka lindur nė fakt nė Mississippi (ta dini si tė shkruani dhe kėtė shtet : ))

  'Misery Business' mė duket ėshtė bėrė publike is kėngė nga fundi qershorit tė kėtij viti.
  Ka dhe disa kėngė tė tjera tė tyret qė mė pėlqejnė, por ato s'jane aq tė reja ndaj do i pėrmend tek ndonjė temė tjetėr : )

 4. #4
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Kengen ne vazhdim e kam sjelle ne forum muaj me pare, gjithashtu vete e kam degjuar gati nje vit para (club, kafe nuk e mbaj mend mire) kur kengetarja ishte akoma e pa afirmuar dhe kendonte falas vetem per te bere te njohur emrin e saj. Dua ta theksoj qe eshte nje nga kenget e mia me te preferuara kete vit : )

  Sot rastesisht e degjova ne radio si dhe degjova se cd-ja e saj e pare si dhe kjo kenge qenkan bere publike ne 24 shtator.

  Ju pershendes pra me 'Bubbly' nga Colbie Caillat:  I've been awake for a while now
  you've got me feelin like a child now
  cause every time i see your bubbly face
  i get the tinglies in a silly place
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 16-10-2007 mė 21:19

 5. #5
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Ne yahoo kishin sjelle per shikim videon e kenges me te re te Eros Ramazzotti ne duet me Ricky Martin. Kenga mban titullin "Non siamo soli". Nuk ishte e keqe. Me gjasa te mira do ngjitet ne krye te klasifikimeve. Ishte pak komike t'i shihje te dy bashke ne kenge, por edhe bukur. Ricky Martin kendon ne italisht.

  Kėnga  Njė pjesė nga video
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 01-10-2007 mė 10:15

 6. #6
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Alison Sudol (Monro) njihet nė Amerikė me pseudonimin e saj 'A Fine Frenzy'. Ka lindur nė Seattle, WA nė 1985 dhe sipas tė thėnave e ka mėsuar pianon nė mėnyrė autodidakte. Kėngėt e saj i shkruan vetė dhe nė fakt ndihet njė farė ngjashmėrije midis kėngėve, gjė qė mund t'i bėjė ato pak tė bezdisshme, gjithsesi aty kėtu ka ndonjė kėngė tė bukur si 'Almost Lover' e cila ėshtė bėrė publike nė 17 Gusht, 2007. Nė radio akoma s'i kam dėgjuar kėngėt e saj...

 7. #7
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  Citim Postuar mė parė nga Fiori Lexo Postimin
  Kengen ne vazhdim e kam sjelle ne forum muaj me pare, gjithashtu vete e kam degjuar gati nje vit para (club, kafe nuk e mbaj mend mire) kur kengetarja ishte akoma e pa afirmuar dhe kendonte falas vetem per te bere te njohur emrin e saj. Dua ta theksoj qe eshte nje nga kenget e mia me te preferuara kete vit : )

  Sot rastesisht e degjova ne radio si dhe degjova se cd-ja e saj e pare si dhe kjo kenge qenkan bere publike ne 24 shtator.

  Ju pershendes pra me 'Bubbly' nga Colbie Caillat:

  http://www.youtube.com/watch?v=2PWfB4lurT4

  I've been awake for a while now
  you've got me feelin like a child now
  cause every time i see your bubbly face
  i get the tinglies in a silly place
  Dhe mua me pelqen shume kjo kenga. Qe heren e pare qe e kam degjuar ne radio me ka pelqyer shume . Kenge qe ta kap veshi qe me heren e pare si nga muzika dhe teksti i kenges , fjalet jane te mrekullueshme dhe i guess eshte dhe dashuri me degjim te pare .

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,400
  Nice teme kjo. Per mua njehere qe nuk degjoj as radio e nuk shoh as tv, dhe s'e kam idene e kengeve te reja.
  Ja t'ju degjoj tashi.

 9. #9
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  Apologize..timbaland ft one republic

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 11-10-2007 mė 21:43

 10. #10
  ~Dreams Come True~ Maska e Rudina_USA
  Anėtarėsuar
  23-10-2006
  Vendndodhja
  Smile even your smile is sad,because more sad than a sad smile is,sadnnes that doesen't smile never. Remember my friend.
  Postime
  135
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Apologize..timbaland ft one republic
  http://www.youtube.com/watch?v=h8oBykb_Pqs

  Shume e bukur kjo keng.
  “During your life, never stop dreaming. No one can take away your dreams”

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,240
  Ju pershendes te gjithve me nje kenge te re nga grupi Elita 5.

  #VamosArgentina

 12. #12
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Kjo kėngė ėshtė e re e vjetėr, sepse John e ka bėrė publike nė disa versione kėto dy vitet e fundit. Gjithsesi duke qėnė se sot po dėgjoja cd-nė e tij dhe nė forum sikur s'kam parė tė publikohen shumė nga kėngėt e kėtij albumi po e vendos kėtu. Nuk besoj si kėngė tė ketė vidio, megjithse unė nuk para shikoj tv ndaj dhe mund tė jem gabim pėr kėtė...

  Belief, eshte gjithashtu kenge e albumit te fundit te J. Mayer
  We're never gonna win the world
  We're never gonna stop the war
  We're never gonna beat this
  If belief is what we're fighting for
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 14-10-2007 mė 23:14

 13. #13
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  'Brave' eshte nje nga kenget e albumit te fundit te J.Lo Kenga u be publike per radiot para pese ditesh, dmth 12 tetor. Nuk eshte kushedi por ka melodi dhe refreni te ngelet ne mendje...

  Albumi 'Family' i Leann Rimes u publikua gjithashtu ne daten 12 tetor. Ne kete album ajo ka dhe nje kenge me Bon Jovi. Kenga ne vazhdim eshte marre nga ky album:

  Dashboard Confessional publikuan albumin e tyre te fundit titulluar 'The shade of Poison Trees' ne 8 tetor. Ne vazhdim po vendos 'These bones'. Me sa vura re gjithe kenget e tjera te albumit mund ti gjeni tek youtube. Mua nuk me mbeti ndonje kenge ne mendje nga ky album. Si e e njejta kenge disa here me degjoheshin...


 14. #14
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  'Magic' eshte nga albumi me te njejtin titull te Bruce Springsteen. Albumi u publikua ne 2 Tetor. Video e kenges nuk ka dale akoma dhe fotot te cilat e shoqerojne tek ky version i youtube jane pak prekese...

  Kenga ne vazhdim titullohet 'Just a dream' dhe do te publikohet ne daten 23 tetor si nje nga kenget e albumit te fundit te Carrie Underwood - Carnival Ride. Kenget e albumit nuk duken keq ne pergjithesi.

  Sot degjova nje kenge te re ne radio ku luante dhe Carlo Santa, po s'po me kujtohet titulli tani qe ta kerkoj ndoshta e sjell ne ditet ne vazhdim ketu...


  Albumi i shume pritur per disa 'Unbreakable' nga Backstreet Boys, do te dale per shitje ne 30 Tetor. Ne vazhdim kenga 'Unmistakable' nga ky album. Nuk e di, ne pergjithesi me pelqyen kenget e albumit. Ndoshta sepse me kujtojne gjimnazin, ndoshta sepse me ngjasojne pak me Pet Shop Boys e asaj kohe...


 15. #15
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Publikimi i videos se fundit te Britney Spears u shty per ne daten 29/30 Tetor. Gjithsesi kenget e albumit mund ti gjeni ne internet. Per ketu zgjodha 'Radar' sepse eshte shume e lehte per tu mbajtur mend - tara rara, tara rira, tara rara tara rira rira rira lol : )
  Kaq per sot,
  pershendetje : )

 16. #16
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  39
  Postime
  489
  o fiori me gjen dot ndonje keng te re te timbaland
  flm !! kisss

 17. #17
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Albumi i fundit i Timbaland u be publik ne 3 Prill, 2007. Ne vazhdim po te vendos nje permbledhje te kengeve te kesaj cd-je.

  'Board Meeting' eshte marre perseri nga kjo CD :


 18. #18
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,400
  O Fior, pse eshte mbyllur ajo tema "I hate MTV"? Ata qe s'pelqejne rrymat popular te muzikes, ku te bashkohen?

 19. #19
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  39
  Postime
  489
  Citim Postuar mė parė nga Fiori Lexo Postimin
  Albumi i fundit i Timbaland u be publik ne 3 Prill, 2007. Ne vazhdim po te vendos nje permbledhje te kengeve te kesaj cd-je.

  http://www.youtube.com/watch?v=Y_GgLZNoeBs  'Board Meeting' eshte marre perseri nga kjo CD :

  http://www.youtube.com/watch?v=rOn6hfebdZs
  rrofsh yllo ! puc je shum e mir

 20. #20
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Citim Postuar mė parė nga KozyShack Lexo Postimin
  O Fior, pse eshte mbyllur ajo tema "I hate MTV"? Ata qe s'pelqejne rrymat popular te muzikes, ku te bashkohen?
  Me sa kuptova arsyeja e mbylljes se asaj teme eshte sepse kishte 'premisa : )' per tu kthyer ne nje teme te dyte pershendetjesh per faktin se tek tema e hapur nga Dita, postojne dhe anetare qe s'e pelqejne MTV apo rrymat popullore te muzikes.

  Tani jane dy tema, nje teme per pershendetjet - Revival - ku mund te vendosen kenget e vjetra te te gjitha rrymave per te pershendetur anetaret. Dhe nje teme per Muziken Sot ku mund te vendosen kenget me te reja perseri te te gjitha rrymave. E para eshte teme me shoqerore ku ju mund te pershendesni shoqerine tuaj virtuale duke rikujtuar kohe dhe kenge te vjetra. Ndersa e dyta eshte teme pak me informative duke sjelle lajme per te muziken sot (e mire apo e keqe qofte kjo, MTV apo VH1 etj).


  Pershendetje

  p.s. nq se pyet per mendimin tim personal vitet e fundit as mua nuk me pelqen MTV per faktin se po i largohet shume muzikes dhe po kthehet ne nje kanal pa lidhje fare...

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Muzika klasike, 101 pjesėt mė tė bukura
  Nga Tannhauser nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 07-05-2021, 15:06
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Muzika, si po deformohen shijet
  Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
 4. Muzika - thjesht njė melodi, apo ndoshta njė gjenerator ndjenjash dhe emocionesh?
  Nga EXODUS nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-02-2004, 12:00
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2003, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •