Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 143

Tema: Muzika sot

 1. #21
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 2. #22
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Kėngėt nė vazhdim janė shkėputur nga albumi i fundit i Negramaro titulluar 'La Finestra', i cili u publikua nė korrik tė kėtij viti.


 3. #23
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Fergie bėri publike vidion nė vazhdim nė 27 shtator tė kėtij viti...hah 'Big girls don't cry' mė pėlqen mė shumė.


 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  She Wants It - 50 Cent (ft. J.T.)

  #VamosArgentina

 5. #25
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Ne fakt arsyeja e mbylljes se temes "I hate MTV" ( e cila mu konfirmua privatisht) ishte pikerisht kjo qe permend Fiori. Megjithese e mendoj si te gabuar kete veprim nuk kundershtova ( ndoshta sepse ishte dhe e kote ) per faktin se ne fund te fundit jane moderatoret ata qe i dine me mire keto gjera dhe eksperienca i ben qe shpeshhere ti paraprijne edhe premisave qe mund te kete nje teme e caktuar. Vazhdoj ti mbetem idese qe nje teme e tille i mungon forumit, ndoshta eshte e vertete qe ajo u trajtua pak keq nga ana ime por kjo ndodhi sepse edhe nga moderatoret nuk me erdhi asnje ndihme.

  E megjithate me shume deshire po ndjek kenget qe postohen ketu dhe tek revival sepse tek tuk mund te kapesh edhe ndonje qe eshte vertete e denje ( jo vetem e re) .

  Ju pershendes !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pratolini : 25-10-2007 mė 06:15

 6. #26
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  radiohead - bodysnatchers  sa ka qe ka dale. 1 muaj? anyway, eshte i fresket. taaaaze
  dhe mund ta beni donwload ne menyre te ligjshme fare nga vete banda ne http://www.inrainbows.com/
  nga te gjitha kjo sikur me beri click me heren e pare qe e degjova.

 7. #27
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Citim Postuar mė parė nga Clauss Lexo Postimin
  radiohead - bodysnatchers

  http://www.youtube.com/watch?v=KsMQnOCH0Cg

  sa ka qe ka dale. 1 muaj? anyway, eshte i fresket. taaaaze
  dhe mund ta beni donwload ne menyre te ligjshme fare nga vete banda ne http://www.inrainbows.com/
  nga te gjitha kjo sikur me beri click me heren e pare qe e degjova.
  Vetem ti qe s me zhgenjen mua ! :P
  Kryeveper fare kenga. Shyqyr me ne fund pak ritmik Radiohead se qe pas Paranoid Android se kishin arritur asnjehere kete lloj performance.

 8. #28
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  37
  Postime
  489
  Kush me gjen kengen e fundit te ciljetes falma ti falma flm

 9. #29
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Kėnga nė vazhdim titullohet 'Calabria 2007' , siē e prezantoi radioja dje - 'Njė qytet i vogėl nė Itali' - hehe : ) Kėnga u prezantua fillimisht nė ditėt e para tė Tetorit.
  Enur ėshtė producent dhe DJ nga Denmark. Gjurmėt e tij nė industrinė e muzikės janė ndjerė qė prej 1995, bashkė me vėllain e tij Johannes Torpe. Tė dy kanė nėnshkruar kontratė me Skint Records nė 2002. Enur njihet gjithashtu dhe si Rune dhe kjo kėngė ėshtė versioni i ri i 'Calabria' ndaj dhe emrit ju shtua viti, pra 'Calabria 2007'. Ky version ka tinguj tė rinj ragga tė kėnduara nga artistja e re nga Danimarka, Natasja Saad. Fatkeqsisht Natasja vdiq nė njė aksident me makinė nė qershor tė kėtij viti nė Xhamaikė.

 10. #30
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  37
  Postime
  489
  Citim Postuar mė parė nga Fiori Lexo Postimin
  Kėnga nė vazhdim titullohet 'Calabria 2007' , siē e prezantoi radioja dje - 'Njė qytet i vogėl nė Itali' - hehe : ) Kėnga u prezantua fillimisht nė ditėt e para tė Tetorit.

  http://www.youtube.com/watch?v=29KxM2Wm2H8


  Enur ėshtė producent dhe DJ nga Denmark. Gjurmėt e tij nė industrinė e muzikės janė ndjerė qė prej 1995, bashkė me vėllain e tij Johannes Torpe. Tė dy kanė nėnshkruar kontratė me Skint Records nė 2002. Enur njihet gjithashtu dhe si Rune dhe kjo kėngė ėshtė versioni i ri i 'Calabria' ndaj dhe emrit ju shtua viti, pra 'Calabria 2007'. Ky version ka tinguj tė rinj ragga tė kėnduara nga artistja e re nga Danimarka, Natasja Saad. Fatkeqsisht Natasja vdiq nė njė aksident me makinė nė qershor tė kėtij viti nė Xhamaikė.
  Mos ka lidhje me Destination Calabria te ALEX GAUDINO

 11. #31
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  http://www.youtube.com/watch?v=gbXrdOwDlGc

  Mrekulli e vertete albumi i fundit "In Rainbows" nga Radiohead. Kritika parashikon nje sukses edhe me te madh se albumi i tyre me i mire " Ok Computer"

  Kenge si "Bodysnatchers", "Nude", "Videotape", "All I need", "Jigsaw fallin into place" etj, kane mrekulluar fansat (dhe jo vetem) ne te gjithe boten. Ju keshilloj ta shijoni
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pratolini : 24-11-2007 mė 14:22

 12. #32
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  37
  Postime
  489
  Fiori prsh

  Ndonje keng e re e Nelly Furtado ka dal ne treg ??

 13. #33
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Citim Postuar mė parė nga chamillionare Lexo Postimin
  Fiori prsh

  Ndonje keng e re e Nelly Furtado ka dal ne treg ??
  Me sa di unė kėnga mė e re e Nelly ėshtė 'Do it' e cila u bė publike si kėngė nė 7 Gusht, 2007.
  Gjithashtu kėtė vit, pas koncerteve nė shtete tė ndryshme, publikoi sėrisht nė 4 Dhjetor cd-nė 'Loose' me kėngėt:

  1 Afraid
  2 Say It Right
  3 Do It
  4 Wait For You
  5 Showtime
  6 All Good Things (Come To An End)
  7 I'm Like A Bird
  8 Glow
  9 No Hay Igual
  10 Promiscuous
  11 Maneater

  Kjo cd u publikua dhe nė 20 Qershor 2006 me kėngėt:

  1 Afraid
  2 Maneater
  3 Intro/Promiscuous
  4 Glow
  5 Showtime
  6 Intro To No Hay Igual/No Hay Igual
  7 Te Busque
  8 Say It Right
  9 Do It
  10 In God's Hands
  11 Intro For Wait For You/Wait For You
  12 All Good Things (Come To An End)
  13 Te Busque

 14. #34
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  "Into the wild" nje film i Sean Pean me OST nga Eddie Vedder, frontman i Pearl Jam. "Guaranteed" u propozua per Grammy ndersa disku per 2 Golden Globe.

  Hard sun


  Guaranteed
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Nje kengetar i ri me kenge te re.

  Korab Shaqiri (I biri i kengetarit te madh shqiptare, Ilir Shaqiri)


  Korab Shaqiri - Banesa e Vogel
  http://youtube.com/watch?v=iq8dEIWSVzE
  #VamosArgentina

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,960

  Pėr: Muzika sot


 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,960

  Pėr: Muzika sot


 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,960

  Pėr: Muzika sot


 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,960

  Pėr: Muzika sot


 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,960

  Pėr: Muzika sot


Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Muzika klasike, 101 pjesėt mė tė bukura
  Nga Tannhauser nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 29-03-2019, 09:02
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Muzika, si po deformohen shijet
  Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
 4. Muzika - thjesht njė melodi, apo ndoshta njė gjenerator ndjenjash dhe emocionesh?
  Nga EXODUS nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-02-2004, 12:00
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2003, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •