Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 193 prej 193
  1. #181
    jakowar Maska e vetevendosje
    Anëtarësuar
    31-05-2009
    Vendndodhja
    N'GJAKOVË
    Postime
    64
    Ndoshta me keqkuptove ...
    Jo populli ta udheheq vendin .. por populli ta udheheq ndryshimin qe vjen permes reformave apo revolucionit,reformat ne Kosove siq e dijm te gjith kan deshtuar si ne arsim kultur shendetsi dhe gjitha sferat e jetes.Po mbetet nje Revolucion ... shum kush nga ne i frikohet ketij procesi por e dijm shum mir se ne gjitha vendet perendimore tashme te zhvilluara revolucionet kan qen frytdhanse...!

    Kur diktatura eshte nje fakt Revolucioni eshte nje e drejt...!!

  2. #182
    i/e regjistruar Maska e firaku
    Anëtarësuar
    03-04-2008
    Vendndodhja
    Nen qiell
    Postime
    660
    Citim Postuar më parë nga vetevendosje Lexo Postimin
    Kur diktatura eshte nje fakt Revolucioni eshte nje e drejt...!!
    Vetevendosje siq e dine edhe ti mire ne ne Kosoves kemi bere shume protesta, demonstrata e edhe lufte kemi bere te bejme shtetin tone,e simbas teje tani po u dashka te fillojme me disa Revoluciona qe nese ndodhin nuk jeni ne gjendje as ta kontrolloni.
    Mos mendoni se jeni me te miret,dhe mos mendoni se te tjeret nuk dijne asgje,me keso paramendime dhe paragjykime nuk mund te beni asgje,edhe kritikat e juaja do ta humbin efektin.
    E sidomos me thirrjen per mosdalje ne zgjedhje nuk i bani asnje sherbim te mire Kosoves.
    Mendoje se jemi sqaruar mjaft per kete teme.
    Kosova duhet te dale masovikishte ne zgjedhje,kjo eshte ne te mire te Kosoves.
    Pershendetje.

  3. #183
    jakowar Maska e vetevendosje
    Anëtarësuar
    31-05-2009
    Vendndodhja
    N'GJAKOVË
    Postime
    64
    Ne e kemi nisur luften dhe e kemi fituar ate per nje Kosove absolut tjeter karrshi kesaj qe kemi sot..

    Asniher nuk kemi menduar nese jemi me te miret a po me te keqijt kete ia kemi lene popullit ta tregoj .. dhe e di mir qe te gjith e din te drejten mirpo jo gjithkuj i konvenon ta thot ate ..kritikat tona nuk po e humbin efektin perkundrazi siq po e shoim kohen e fundit efketi vetem sa vjen dhe rritet por edhe frika per rritjen ton po shtohet..zyrat tona sulmohen qdo nat nga policia e Kosoves ne te gjitha qendrat.Dhe ju e dini mir se kush i sulmonte njerzit qe mendonin ndryshe sesa nga pushtetaret dikur ..!!
    Mendoj se nuk jemi zgjatur fare me kete tem por mendoj se jemi sqaruar se Kosova duhet te bojkoton plotsisht zgjedhjet dhe te flej mu ne diten e zgjedhjeve e te zgjohet te nesermen ta permbys padrejtsin dhe ta vazhdon rrugen drejt liris dhe vetevendosjes.!

    MOS VOTO PARTI
    REFERENDUM PER LIRI

  4. #184
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Citim Postuar më parë nga vetevendosje Lexo Postimin
    Ndoshta me keqkuptove ...
    Jo populli ta udheheq vendin .. por populli ta udheheq ndryshimin qe vjen permes reformave apo revolucionit,reformat ne Kosove siq e dijm te gjith kan deshtuar si ne arsim kultur shendetsi dhe gjitha sferat e jetes.Po mbetet nje Revolucion ... shum kush nga ne i frikohet ketij procesi por e dijm shum mir se ne gjitha vendet perendimore tashme te zhvilluara revolucionet kan qen frytdhanse...!

    Kur diktatura eshte nje fakt Revolucioni eshte nje e drejt...!!
    -------------
    Sipas teje;-c`eshte revululcioni ...?
    ---
    Vertete jam kurreshtar te di se cka nenkupton me revolucion levizja e juaj ?

  5. #185
    jakowar Maska e vetevendosje
    Anëtarësuar
    31-05-2009
    Vendndodhja
    N'GJAKOVË
    Postime
    64
    Proceset ne Kosove po zhvillohen ne menyr komplet anti-demokratike..vullneti i popullit po shperfillet po mirren vendime pa e perdor te drejten per referendum..!
    Kosova eshte e vershuar nga misione te huaja politike te cilat thirren kinse misione mbikqyrese mirpo kan program komplet udheheqes dhe vendimmarres ne Kosove,largimi i ketyre misioneve nga Kosova si dhe formulimi i nje kushtetute qe bazohet ne themelet e ketij shteti e qe eshte lufta per liri...krijimi i referendumit per flamur dhe himn...Shpallja e pavarësisë nuk na bëri të pavarur. Edhe pse e rëndësishme, as njohja nga shtetet e botës nuk na bën të pavarur. Është ndryshimi radikal i situatës në terren – kush ushtron pushtetin, nga kush dhe ndaj kujt, si dhe deri ku e ushtron atë – është ajo që do të na bënte të pavarur...

    Keto i parasheh revolucioni yne ...

  6. #186
    i/e regjistruar Maska e firaku
    Anëtarësuar
    03-04-2008
    Vendndodhja
    Nen qiell
    Postime
    660
    Citim Postuar më parë nga vetevendosje Lexo Postimin
    Ne e kemi nisur luften dhe e kemi fituar ate per nje Kosove absolut tjeter karrshi kesaj qe kemi sot..
    Ti po prezentohesh ketu ne forum si "vetvendosje"prandaj nuk qendron fare thenja se ju e paskeni nisur luften,realiteti flet krejt ndryshe dhe dihet shume mire kush e ka nisur luften,e di edhe tere bota.
    E tani po e ftoni popullin qe te fleje ne gjume diten e zgjedhjeve e te presim qe gjerat te ndryshohen vetvetiu e kur te zgjohemi nga gjumi qe po na propozoni ju do ti gjejme gjerat te rregulluara si ne parajse apo xhenet.
    Ftoni popullin ne nje fare "Revolucioni"qe as vete nuk po mundeni ta artikuloni arsyen e ketij fare "Revolucioni"
    Dalja ne zgjedhje eshte forma me demokratike e nje qytetari qe deshirone ndryshime dhe nje shtete te forte e demokratike.
    Thirrja per mosdalje ne zgjedhje eshte shkurtpamese dhe nje demagogji e keqe.

  7. #187
    jakowar Maska e vetevendosje
    Anëtarësuar
    31-05-2009
    Vendndodhja
    N'GJAKOVË
    Postime
    64
    Nuk e pata fjalen ktu qe NE - levizja VETEVENDOSJE! por ketu nenkuptova ne populli i Kosoves filluam luften per nje Kosove krejt ndrryshe karrshi saj qe e kemi sot...!

    Populli shqipetar edhe ashtu po flen,tash e sa koh mirpo te flej edhe ne diten e zgjedhjeve ku eshte me se e nevojshme ti thuhet JO atyre zgjedhjeve dhe te zgjohet qe ne te nesermen ne demonstrata gjithnje e me madhore ne mbrojtje te sovranitetit dhe drejt vetevendosjes.!

    Dalja ne zgjedhje eshte forma me demokratike... kete e kam shum te qart..mirpo sigurisht qe e dini edhe ju shum mir zoteri se edhe ne 1992 patem votuar dhe gjith bota na ka perqeshur se si po luanin politikanet e asaj kohe me ne..nje shtet qe nuk ka sovranitet dhe ska territor te siguruar nuk e di se qka i duhen zgjedhjet ..!!

    Ne Kosove demokraci kemi qdo 4 vjet qe do te thot ne Kosove kemi demokraci vetem neper proceset zgjedhore dhe a dini pse? sepse rezultati i ketyre zgjedhjeve nuk varret nga vota e qytetarit por nga apetiti i zyrave te huaja ne Prishtine...!!Per kete arsye politikanet dhe partit nuk bejne probleme ne kohen e zgjedhjeve sepse e din shum mir se ata ulen neper poste nga ambasadat e huaja...

    Thirrja per mosdalje ne zgjedhje eshte rezultat i premtimeve te deshtuara dhe i politikes shitese...shitese ne demin e vendit dhe ne favorin e tyre personal ..!!

    MOS VOTO PARTI ---REFERENDUM PER LIRI

    une votoj
    ti voton
    ai-ajo voton
    ne votojm
    ju votoni
    ATA PERFITOJN

  8. #188
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Bojkotoni Zgjedhjet

  9. #189
    i/e regjistruar Maska e firaku
    Anëtarësuar
    03-04-2008
    Vendndodhja
    Nen qiell
    Postime
    660
    Citim Postuar më parë nga alibaba Lexo Postimin
    Bojkotoni Zgjedhjet
    Futja gjume Alibaba ne shpellen e Pirateve se bahet mire.
    Ndryshuar për herë të fundit nga firaku : 08-06-2009 më 14:49

  10. #190
    jakowar Maska e vetevendosje
    Anëtarësuar
    31-05-2009
    Vendndodhja
    N'GJAKOVË
    Postime
    64
    ALIBABA ..gjum te embel ne diten e zgjedhjeve ..!!

    te zgjohemi per liri dhe vetevendosje ..!!

  11. #191
    I Pavarur nga poli.ditore
    Anëtarësuar
    29-12-2006
    Postime
    56
    Derisa ju keni vendosur të flini ditën e zgjedhjeve (është e drejtë e jujaja) unë mendojë që një kombinim prej LDK-es dhe AKR-es pra Sejdiut dhe Pacollit do të ishte shumë fitimprurëse për Kosovën.

    Tju them disa fakte.

    Ldk për hirë të kosovës gëlltiti humbjen e disa votave duke u ndar me LDD dhe iu bashakngjitur PDK-es.
    Ky koalicion nuk është bërë për pal qejfesh, këtu nuk pati rrugëdalje tjetër.

    Tashti kemi edhe Pacollin (ka mundësi që njerzia të identifikojn më leht Pacollin se sa partin e tij ë Akr-en) që është treguar si një Pirroa i vërtetë, ka mundësuar njohjen e Kosovës nga shumë vende, ka shkrir kapital (dikush do të thonte ka investuar kapital) për Kosovën. prandaj unë edhe jam i mendimit që një post ngjashëm me atë të punëve të jashtme apo edhe kryeminister duhej ti takonte.

    Pra zgjedhjet e Tetorit në Kosovë:

    LDK+AKR=Qeverin
    Edhe nëse do të vdisja nuk do të mërzitësha, ama ti bijer njëher autostrades Durrës-Morinë

  12. #192
    Q0k0lin Maska e Liza1
    Anëtarësuar
    09-06-2009
    Vendndodhja
    please wait....
    Postime
    34
    Anjeher skam dal edhe as qe dua te dal ne zgjedhje
    Allahu nuk e ndryshon gjendjen e nje populli, perderisa ata ta mos e ndryshojne vet veten e tyre .

  13. #193
    jakowar Maska e vetevendosje
    Anëtarësuar
    31-05-2009
    Vendndodhja
    N'GJAKOVË
    Postime
    64
    Citim Postuar më parë nga Liza1 Lexo Postimin
    Anjeher skam dal edhe as qe dua te dal ne zgjedhje
    E lumja ti qe e ke kuptuar shum heret lojen e politikaneve .. te lumte

    rrespekte ..!

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Tema të Ngjashme

  1. Bisedimet për statusin e Kosovës në tetor 2005
    Nga Harudi në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 08-10-2005, 16:27
  2. Strategjia e opozitës në zgjedhjet lokale
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 08-08-2003, 11:12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •