Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  un Kavaljer! Maska e Slimshaddy
  Antarsuar
  13-08-2007
  Vendndodhja
  Albania/Tropoj
  Postime
  310

  Exclamation ifti kinez krkon ta quaj vajzn "@" !!

  Nj ift kinez po bn t pamundurn q vajzn ta thrras "@", ose m mir "et", sipas simbolit t adress s posts elektronike. Prindrit e rinj thon se ky simbol i bn jehon dashuris s tyre pr fmijn. Emri i pazakont ka kuptim t veant, veanrisht n gjuhn kineze, e cila nuk ka alfabet por prdor dhjetra mijra karaktere pr t prezantuar fjalt. "E gjith bota e prdor pr t shkruar "e-mail", dhe e prkthyer n gjuhn kineze do t thot "duaje", shpjegon babai. Ata shpesh e prdorin fjaln "et" pr ta shqiptuar, e cila ngjan me fjaln kineze "ai ta", q do t thot "duaje".
  Mendja sht Dhurat - Shfrytzimi i Saj Mrekulli!

 2. #2
  fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
  Antarsuar
  23-01-2006
  Vendndodhja
  ata ketu ne qiell ne toke
  Postime
  684
  lol

  Ps: hmm me duhet me shkrujt 10 germa per te postuar nje mesazh :d
  Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

Tema t Ngjashme

 1. Qeveria po i krkon administrats fotografin e vots n kmbim t puns
  Nga flory80 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 20-06-2009, 11:21
 2. Shteti dhe Individi ne Islam.
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 17-12-2005, 08:55
 3. Dshmia: Si linda fmijn me vajzn e xhaxhait
  Nga Beqari002 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 29-05-2003, 15:31
 4. Pranga 60-vjearit, shiti vajzn 6000 euro
  Nga Artur_1985 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-04-2003, 16:38
 5. Berisha kerkon shkeljen e kushtetutes!!
  Nga Vinny_T n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-07-2002, 10:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •