Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Dhunohej nga bashkshorti, vetvritet 39-vjearja

  Shekulli
  05-09-2007


  Lindita Tare, nn e dy djemve, sht vetvrar me pistolet. Policia: Pas depresionit nga keqtrajtimet e vazhdueshme

  Arrestohet burri, si shkaktar i vetvrasjes. Familja e viktims: Motra nuk u vetvra, e vrau i shoqi


  Fier-Dhuna q ushtronte bashkshorti dhe keqtrajtimet e vazhdueshme kan uar n vetvrasje nj 39-vjeare, nga Fieri, nn e dy fmijve. Ngjarja ndodhi mesnatn e s marts, kur n gjendje t rnduar psikike, Lindita Tare i dha fund jets me nj t shtn pistolet, q i shoqi i saj e mbante pa leje n shtpi. Fqinjt dhe fmijt tregojn se ngjarja ndodhi pas nj sherri mes Lindits dhe bashkshortit t saj, Zalo Tares. Ndrkoh q familjart e gruas bjn me faj dhndrin, madje deklarojn se Lindita nuk sht vetvrar, por sht vrar nga bashkshorti dhe pr kt krkojn hetime t drejta. Policia ka vn n pranga burrin nn akuzn e shkaktimit t vetvrasjes dhe armmbajtjes pa leje.

  Ngjarja

  Mbrmjen e s marts, n familjen Tare kishte nisur nj debat i ashpr mes bashkshortve, q nga sa msohet ishte shoqruar edhe me dhun. Familja me dy bashkshortt dhe djemt, njri n klasn e pest dhe tjetri n t parn banon me qira n lagjen "Kryengritja e Fierit". Sipas fqinjve dhe familjarve, ngjarje t tilla nuk ishin t panjohura pr bashkshortt. Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes, saktsuar edhe nga deklaratat policore, 45-vjeari Tare ushtronte dhun mbi gruan dhe kjo bnte q mes tyre t plaste sherri dhe t kishte debate t shumta. Shpesh her kto ndodhnin n sy t djemve. Mbrmjen e s marts ndodhi po njsoj. Pas nj debati, q mendohet t jet shoqruar me dhun, gruaja nuk mundi t duronte dot m. Sipas t dhnave zyrtare t policis, ajo ka rrmbyer nj arm q gjendej n shtpi dhe ka vrar veten. Ka qen ora 22.00 kur fqinjt tregojn se nga apartamenti i tyre kan dgjuar nj t shtn.

  Policia: sht vetvrasje

  E njoftuar me urgjenc pr ngjarjen, policia mbrriti n banesn e viktims, dhe e ka gjetur at t pajet e t mbuluar n gjak. N vend jan marr dshmi t shumta, madje jan pyetur edhe dy fmijt, si dshmitar n ngjarje. "Shkak i vdekjes ka ardhur si rrjedhoj e keqtrajtimit n mnyr sistematike t kryer nga bashkshorti i saj Zalo Tare, 45 vje"- than dje burimet zyrtare t policis, pas mbledhjes s dshmive dhe ekspertizs n vendin e ngjarjes. N baz t gjitha t dhnave, ekspertve kriminal dhe gjurmve t gjetura gjat ekspertizs u konfirmua se kemi t bjm me nj vetvrasje n kushte depresioni.

  Arrestimi

  Menjher pas ngjarjes, policia vuri n pranga 45-vjearin. Msohet se ai u arrestua jasht baness, ndrkoh q para ksaj, policia kishte gjetur viktimn. Mbi kt shtetas rndojn dy vepra penale, 'shkaktimi i vetvrasjes' dhe 'armmbajtje pa leje,- thon burimet policore. Ai sht shoqruar n dhomat e paraburgimit n komisariatin e Fierit rreth ors 24.00 pa br rezistenc. Ai do t qndroj n pritje t vendosjes s mass s siguris dhe do t prballet me akuzat q tashm rndojn mbi t. Ndrkoh q do t prballet edhe me akuzn q familja e Lindits, ka br ndaj tij, jo si shkaktar i vtvrasjes, por si vrass.

  Familja

  Vllai: Linditn e vrau burri


  Aspak t bindur me versionin e dhn nga policia, familja e Lindits, pasi i ka br nderimet e fundit, ka krkuar hetime pr dhndrin. Duke e akuzuar at si vrass s t afrmes s tyre. Vllai i viktims, Sejdi Jahjaj, tregon se para se t ndodhte gjma, motra e ka marr n telefon ku e ka br me dije pr at q po ndodhte. "Lindita m mori n telefon dhe m tha se Zalua po e krcnonte",- thot ai, duke shtuar se pak koh m pas, ai s bashku me gruan u nisn n drejtim t shtpis. Por n mes t rrugs kan par furgonin e policis dhe prej andej dgjuan zrin e Zalo Tares, q i brtiste t ikte e t shihte motrn. "Un krkoj t drejtn, t zbardhet e vrteta, pasi motra ime nuk sht vetvrar, por sht vrar",- tha ai. Sejdiu pranon se ka nj varg dyshimesh pr versionin e policis. "Kur pyeta ata q bnin ekspertizn, m than se kjo del m von, pasi t hetohet shtja. Si tani doli menjher?",-vazhdon m tej ai, duke pyetur edhe se ku e ka gjetur armn e motra. "Nekemi br prpjekje pr t'i ndihmuar, por mua m ka nxjerr jasht dhe m ka krcnuar",- tregon vllai i viktims. Ai kujton se pasi motra ka qen pa jet, Zalua ka shkuar n shtpin e tyre dhe ka krcnuar motrn e Lindits. "Ai e rrihte motrn dhe para vrasjes motra kishte shenja t gryk. Pyeta djalin e ai m tha ia ka br babi",- prfundon ai.
  #VamosArgentina

 2. #2

  Pr: Dhunohej nga bashkshorti, vetvritet 39-vjearja

  si jeni deshiroj te flas me botuesin e ktij artikulli sepse un jam djali k viktimes edhe lajmi esht i gabuar

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,765
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Dhunohej nga bashkshorti, vetvritet 39-vjearja

  Citim Postuar m par nga Jugert Tare Lexo Postimin
  si jeni deshiroj te flas me botuesin e ktij artikulli sepse un jam djali k viktimes edhe lajmi esht i gabuar
  Lajmi eshte marre nga gazeta Shekulli dhe publikimi eshte bere para 14 vitesh, veshtire se e gjen me kete artikull pervec forumit shqiptar.

Tema t Ngjashme

 1. Sarande, 25 vjecarja vdes ne maternitet
  Nga white-knight n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-12-2008, 16:39
 2. Vetevaret 15 vjecarja
  Nga Henri n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-09-2005, 06:02
 3. Vetvritet n sy t prindrve 22-vjeari i papun nga Linza
  Nga EDUARDI n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 24-04-2005, 10:38
 4. Tropoj, vetvritet shefi i policis bashkiake
  Nga Genti^Itali n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-06-2004, 01:27
 5. Ushtari vetvritet me tre plumba
  Nga Beqari002 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2002, 07:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •