Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 71
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-06-2005
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shqiptar n Texas.

  Nga Shtatori mund te transferohem me pune ne Dallas (Texas) edhe dosha me dit nese ka nanji nga forumi qe jeton atje, qe te me thote dicka per qytetin.

 2. #2
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Antarsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perndin
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime n 8 postime

  Shqiptar n Texas.

  Prshndetje.


  Kisha dshir t msoja pr shqiptart q ndodhen n kt shtet t Ameriks. Nuk banoj aty por jam i interesuar t msoj nse ekzistojn grupe, shoqata etj n kt shtet dhe nse sht e mundur n Huston.


  Kush ka informacione apo ndonj shqiptar nga ky shtet sht i rregjistruar ktu n Forum, sht i lutur t m jap disa informacione.  Faleminderit,


  ns
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjt I Shenjt...

 3. #3
  Larguar Maska e lone_star
  Antarsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Houston, TX
  Mosha
  38
  Postime
  224
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Shqiptare ka plot.

  Une jam ne Austin gjate vitit po kete vere punoj ne Houston.

  Ne Houston dhe ne Dallas ekzistojne shoqata shqiptare, do t'te dergoj informata specifike sapo ti mesoj. (Adrese, # telefoni etj). Megjithse mesa di i vetmi aktivitet qe organizojne eshte mbremje per 28 nentor. :P

 4. #4
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Antarsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perndin
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime n 8 postime
  Faleminderit pr interesin dhe i mirpres informatat.

  n
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjt I Shenjt...

 5. #5
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga lone_star
  Shqiptare ka plot.

  Une jam ne Austin gjate vitit po kete vere punoj ne Houston.

  Ne Houston dhe ne Dallas ekzistojne shoqata shqiptare, do t'te dergoj informata specifike sapo ti mesoj. (Adrese, # telefoni etj). Megjithse mesa di i vetmi aktivitet qe organizojne eshte mbremje per 28 nentor. :P

  E njejta gje ndodh dhe ne MA.. lol..

  Pse kaq dobet ne shqiptaret ne USA?
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  E njejta gje ndodh dhe ne MA.. lol..
  Pse kaq dobet ne shqiptaret ne USA?
  Ajo qe me beri pershtypje ne MA ishte sasia e madhe e korcareve dhe percarja e shqiptareve ne pergjithesi...
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 7. #7
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Lushnjar, Vlonajt, Tirans, Fierak, Berats, Korcar etj etj etj jane shume mbizoterues ne MA
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 8. #8
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  po ne usa fierak edhe korcar ka plot edhe tirona jo per gje po jemi me te miret :P
  just joking
  Partizoni

 9. #9
  100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
  Antarsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  Texas USA
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shqiptar Ne TeXaS

  Pershendetje Gjithe Shqiptareve ku do qe jane ne Shqiperi Kosove Maqedoni Mal-i-Zi ameri ,Nga Cdo Vend i Shqiptar

  i Ftoj TE Shkruajne ktu Shqiptaret Qe Ndodhen ne TEXAS
  Respekte
  BanDa-BuTueSi

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-07-2006
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Po i njof un disa kosovar bile punojn n restorantin
  Venezia Italian Cafe
  908 Audelia Rd Ste 500
  Richardson, Dallas TX 75081

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-06-2003
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  I kam disa te afert qe jane diku afer Dallasit, kane nje restorant te vetin, dhe jane bile disa familje aty.

 12. #12
  100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
  Antarsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  Texas USA
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju Ftojme Shqiptaret ne TeXaS sidomos ata Qe Jetojne ne Dallas Fort Worth Tek Albanian Grill Restaurant "" Cdo Fund Jave Ka Muzike Live Shqip 100% keng dhe valle


  Restauranti ndodhet ne rouf Snou av Ne Fort Worth ""
  BanDa-BuTueSi

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-04-2008
  Postime
  530
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Bukur. Si eshte ambienti, zona? a ka muzik vetem ne fundjave?
  Cfare muzike luhet zakonisht?

 14. #14
  100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
  Antarsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  Texas USA
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  muzike dasmash ,nga muziket popullore qytetare nga gjitha anet e trevave shqiptare
  kte jave e kishim Hane Nikprelaj nga Mali i Zi per cdo vund jave Ka Kengetare te Ndryeshem
  Atmosfera eshte e mire . po ashtu kuptohet dhe ushqimet jan Shqiptare
  BanDa-BuTueSi

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-04-2008
  Postime
  530
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  falemnderit.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e p_selimi
  Antarsuar
  24-06-2008
  Vendndodhja
  ........
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up

  xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-09-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Student ne AUSTIN

  Une jam nje student i shkolles se mesme ne Austin TX 17 vjecar nga Kosova ne nje exchange program.

  Deshta me dite nese ka naj shqipetar ketu sepse do te rri nje vit dhe tani fillimi eshte pak i veshtire.

  Ju pershendes.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-09-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une jam ne Austin. Kisha pase shum deshir me u taku me shqipetar tjere.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime
  Gjat nje vizite qe bera kesaj vere ne Dallas mesova se aty jetojne reth 300 familje shqiptare shumica prej tyre (sipas te thenave nga ata vet) 90% jan pronar te retoranteve dhe picerive, sidoqoft un kam pershtypje se shumica ishin te suksesshem ,jetohej me mire se ne shum ane te usa-se.

 20. #20
  100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
  Antarsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  Texas USA
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  un tani per tani rrij 35 miles larg nga Austin quhet tyler por nga here ne Dallas n Fort Worth por jam cdo jave ne 6 St Austin numri im eshte 214 763 2997 ,Njof Shqiptar sa te duash ne Austin .
  BanDa-BuTueSi

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 17:32
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 3. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 14:25
 4. Kristo Frashri: Dilema pr Himarn
  Nga Qafir Arnaut n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
 5. Letrsia Shqiptare
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 15:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •