Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Harudi
  Anėtarėsuar
  08-09-2004
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime
  "Kurrgja nuk kam
  gabue pėr krejt
  atė qė kam ba n’kėtė
  jetė. Nuk mė vjen aspak
  keq qė nuk kam ba edhe
  ma shumė. Asgja nuk
  kam lanė mangut. Kam
  rrnue me kėnaqėsi. E
  tash, po pres. E ēka po
  pres? Nuk po pres ma
  duartrokitje, as
  rezultate, as kritikė,
  as... a? Po pres me
  pushue... Me ikė.”
  Faruk Begolli

  "Unė s’muj me thanė qė kam afinitet me shkue n’galeri, por muj me
  thanė qė kam afinitet me shkue n’kafe. Aty e ndiej vetėn mirė. Nė
  galeri me shkue, isha shetitė pak, isha lodhė, kisha kqyrė piktura.
  Interesant. E nė kafe, i di sendet, aty jam ekspert"
  Faruk Begolli

  "Kur je i dashunuem, gjithēka tė duket e bukur... Thue: o Zot, qysh e
  ka ba Zoti, e kisha hanger krejt... Unė jam njeri qė e do bukurinė e
  gruas, jo sall bukurinė e jashtme, por edhe ata t’mbrendshmen, sepse ajo
  asht shumė e rėndėsishme. Bukuria e grave mė inspiron."
  Faruk Begolli  "Thjesht, si tė m’lėshon fuqia,
  dėshiroj me shkue te Zoti, me dekė
  disi lehtė e bukur”,
  Faruk Begolli
  Faruk Begolli

  Faruk Begolli on IMDb: Movies, TV, Celebs, and more...
  www.imdb.com/name/nm0066800/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Harudi : 25-08-2007 mė 09:26
  Pijetoret janė vendet ku ēmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

  Lista e injorimit: Llapi

 2. #22
  HIJA E ZEZĖ Maska e Elmo
  Anėtarėsuar
  26-09-2006
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  31
  Postime
  101
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ngushllime Familjes BEGOLLI
  HIJA E ZEZĖ

 3. #23
  fushori Maska e Ermal 22
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  549
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  I ri paska shkuar por aktor i madh e njeri i mire. Ngushellime familjes e te aferme.
  Fatkeqsisht ne te Shqiperise nuk i njohim shume filmat e pjeset teatrale ku ka luajtur mjeshtri Begolli.

 4. #24
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  33
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėrkujtohet aktori i madh kosovar Faruk Begolli

  Ministri i Kulturės Valton Beqiri nė manifestimin pėrkujtimor tha se njerėzit e mėdhenj si Faruk Begolli duhet tė nderohen sa janė gjallė, e jo vetėm pasi tė vdesin.

  Aktori i madh kosovar Faruk Begolli ishte ikona e kinematografisė dhe teatrit dhe profesor i shumė gjeneratave tė aktorėve tė rinj qė sot kanė arritur suksese tė mėdha nė skenėn teatrale nė Kosovė dhe vendet e tjera. Kėshtu u shprehen sot aktorėt e Kosovės, nė njė vjetorin e vdekjes sė aktorit Faruk Begolli i cili ishte dhe themelues i Fakultetit tė Arteve nė Prishtinė dhe Themelues i Tetarit "Dodona".
  Ministri pėr Kulturė nė Qeverinė e Kosovės Valton Beqiri me kėtė rast u shpreh se njerėzit e mėdhenj si Faruk Begolli duhet tė nderohen sa janė gjallė, e jo vetėm pasi tė vdesin.
  "Me lejoni tė them dhe dėshiroj tė iu lus qė kolegėt t'i nderoni sa janė gjallė , t'i nderoni vlerat e tyre sa janė gjallė dhe jo pas vdekjes sė tyre. Unė vet si ministėr nė kėtė kohė , po e shihni bashkėrisht po mundohemi qė vlerat tona, njerėzit qė kanė krijuar qė kanė kontribuuar, t'i nderojmė dhe t'ua japim respektin e duhur nė shoqėri, tha ministri Valton Beqiri.
  Ndėrsa, aktori Armond Morina qė njėherėsh ishte dhe student i tė ndjerit Begolli tha se ėshtė fat i tij dhe shumė gjeneratave tjera qė pėr profesor kishin kėtė njeri.
  "Punė e profesori shihet edhe gjatė kohės sė okupimit, do tė thotė ėshtė krijues i njė baze tė aktorėve tė rinj, do me thėnė nė kohėn mė tė vėshtirė kur nuk kishte as televizion as asgjė. Edhe ėshtė njė fat pėr gjeneratat tona, timen dhe gjeneratat e reja qė ka vendosur ta themelojė kėtė fakultet. Profesori mund tė krahasohet me Lis Strazberg, i cili ėshtė njė ikonė e aktrimit nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės", pėrkujtoi aktori Morina.
  Ndryshe, me rastin e njė vjetorit tė vdekjes sė aktorit tė mirėnjohur shqiptar, Faruk Begolli, u promovua edhe monografia "Faruk Begolli" tė autorit Jeton Neziraj.
  Aktori Faruk Begolli aktroi nė shumė filma, sidomos nė kinematografinė e atėhershme jugosllave, ndėrkohė qė pas viteve tė 90-ta ishte angazhuar nė ngritjen e cilėsisė sė aktrimit nė Kosovė
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  57 falenderime nė 49 postime
  I madhi Faruk Begolli vdiq per te lindur pavdekesine.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,755
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Vdiq kolosi i kinematografisė shqiptare, Faruk Begolli  ARKIVI -1970 FARUK BEGOLLI

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 3. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 4. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
  Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
 5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •