Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  47
  Postime
  707

  Akademia e shkencave pr shqiptart e Maqedonis

  Shqiptaret ne maqedoni urgjentisht kane nevoje per akademine e shkencave. Cka mendoni ju une mendoj se eshte e patjetersuseshme

 2. #2
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Gjithashtu mendoj se eshte e patjetersueshme.
  Sui generis

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  47
  Postime
  707
  Besoj se prof dr Agim Vinca nme kenaqesi do te kishte pranuar te behet kryetar i pare i Akademise shqiptare te Shkencave ne MK
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 4. #4
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  58
  Postime
  1,804
  Duhet pa tjeter...ka ajke intelektuale dhe Ilirida jone.. dhe s'ka dhe aq rendesi se kush do te jete kryetar nismetar...qellimi te jete i perkryer qe do me thene ti sherbeje popullates shqiptare ,ceshtjes kombetare ne pergjithesi ne menyre te plote neutrale..duke lene anesh lokalizmin primitiv ,dhe partizmin politik....Akademia Shqiptare ...si pararoje e zhvillimit te kultures shqiptare dhe zhvillimit kombetare shqiptare ne pergjithesi.Ti rrije si nje plis i bardhe mbi koke krahines shqiptare Ilirides....Akademi Shqiptare sic do ti thote emri , ti thote dhe vepra....shpresojme se do te behet se shpejti .. me fat!


  Me nderime ,
  bili99

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  47
  Postime
  707
  Duhet me e nxit kete teme qe realisht te behet kjo pune fundja skemi cka humbim mjaftemi humb me Marrevshjene Ohrit qe edhe ashtu spo respektohet
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 6. #6
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Antarsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914

  Kademi Shkencash

  Po Akademike sa kemi ?

 7. #7
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Citim Postuar m par nga Tigrimelara Lexo Postimin
  Po Akademike sa kemi ?
  Ka, ka.
  Tek tuk, ama ka.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #8
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Pse ka akademik shqiptar ne Maqedoni, a? Po te kete, cilet jane ato sipas jush? Kush duhet te jete ne krye te kesaj akademie? Thjesht, disa pyetje per kureshtje.
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #9
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Citim Postuar m par nga Davius Lexo Postimin
  Pse ka akademik shqiptar ne Maqedoni, a? Po te kete, cilet jane ato sipas jush? Kush duhet te jete ne krye te kesaj akademie? Thjesht, disa pyetje per kureshtje.
  Ka bre Davius plot ka , nuk e njeh haxhi takerlekin etj etj plot kena
  Sui generis

 10. #10
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Ta diskuotjme kete teme pas nje muaji, tani jane te zene me syfyre, iftare, taravija!
  • The rest is silence.


 11. #11
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Antarsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914
  Ky strugani a eshte akademik , e kam fjalen per at qe i ngjan Qoses.
  Albnologu sme kujtohet emri

 12. #12
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  58
  Postime
  1,804
  Me duket se vetem Luan Starova eshte nese nuk gabohem..por, ka kuadro qe mund te kualifikohen gjithesesi.(shkrimtar eminent,gjuhtar,dhe te profileve te ndryshme...Agim Vinca ,Ali Aliu, Luan Starova,Abdylazis Islami.....emra qe me rane menjehere ne mendje dhe nuk i bera une Akademike aman mos me vrisni..por,mendoj se jane kaliber qe meritojne nje titull "akademik" dhe duhet te kryejne pjesen e tyre te obligimit qe te kualifikohen si te tille....sigurisht se ka edhe te tjere..sa per fillim...)
  Ne fillim te themelimeve te gjithe akademive te shteteve fqinje thuajse nuk kane pasur asnje..fillimi si fillim me intelektuale qe jane kandidate potencial ...le te zgjohen ambiciet e atyre qe jane me afer ketij titulli .Kjo do te pershpejtoje edhe procesin themeltar te akademise shqiptare ne Maqedoni...E konsideroj ceshtje te rendesishme personalisht,akademia eshte nje institucion meritor dhe i perjetshem , nuk eshte nje shoqate ose nje organizate si qe na teket ti bejme ne per cdo dite.

 13. #13
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Antarsuar
  25-04-2002
  Mosha
  47
  Postime
  914
  Alajdin Abazi eshte akademik apo jo akoma ?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  47
  Postime
  707

  po

  Citim Postuar m par nga Tigrimelara Lexo Postimin
  Alajdin Abazi eshte akademik apo jo akoma ?
  Po rektori Abazi eshte akademik
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 15. #15
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Te gjithe ju siper meje ( pasi u njohe te gjithve pervec Zmobit qe besoj se edhe ky eshte apo ka qene ne fakultet ) bashke me mua pervec RapSoulit jemi akademik.

 16. #16
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Citim Postuar m par nga Ballisti_Tetove Lexo Postimin
  Te gjithe ju siper meje ( pasi u njohe te gjithve pervec Zmobit qe besoj se edhe ky eshte apo ka qene ne fakultet ) bashke me mua pervec RapSoulit jemi akademik.

  Permiresim

  Zombi e jo Zmobi

  Kjo e jo ky

  Fakultet kam mbaruar por jo, sjam akademik!

  • The rest is silence.


 17. #17
  Manitu Maska e kiniku
  Antarsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos t na vij cudi se cdo frymor nga vete natyra priret t kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  869
  Citim Postuar m par nga Tigrimelara Lexo Postimin
  Po Akademike sa kemi ?
  Shaban Trstena?
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 18. #18
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Citim Postuar m par nga kiniku Lexo Postimin
  Shaban Trstena?
  Me gjithe korin e ARM.
  Akademik ka, se nuk eshte edhe aq nam puna e kesaj.
  Drejt me thene, une ende nuk kam ndonje definim te drejte per Akademikun.
  Cka don te thote te qenurit akademik?
  Shembull doktoratura dihet, magjistratura poashtu...e akademikura?
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 19. #19
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  AKADEMIK
  1. Antar i drejtprdrejt i nj akademie t
  shkencave.
  2. Titull q i jepet nj dijetari, nj shkrimtari, nj
  artisti etj. nga nj akademi.

  • The rest is silence.


 20. #20
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Zombi, ti qenke taman per akademik.
  Flm per pergjigjen.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Rreth Prhapjes S Islamit Ndr Shqiptart
  Nga cobra n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 20-09-2012, 14:47
 2. Greqia u jep shtetsin minoritarve
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 411
  Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
 3. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 4. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
 5. Islamizimi I Popullit Shqiptar
  Nga altin55 n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2004, 04:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •