Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
  1. #1
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639

    Thjesht kuriozitet !!!

    Tema e hapur nga une " Triniteti : I sqaruar ( The Trinity : Explained) " si shum tema tjera e gjen rrugen ne menyre te cuditshme dhe perfundon tek koshi i forumit .
    Fundi i fundit , koshi i forumit per kete pune sherben qe tema te ndryshme qe nuk jane dakort me parimet e demokracis dhe njerezimit te shkojne atje dhe menyra me te cilin behet ajo pune regullohet permes regullave .
    Tani , deri me ketu cdo gje e kam te qarte , per kety e tutje me duhet ndihme ti kuptoj gjerat .
    Nqs se nje teme shlyhet dhe hapsit te temes i leshohet nje mesazh privat qe thot " Tema juaj u transferua nje nje forum tjeter pasi nuk i plotesonte regullat e forumit . Destinacioni Koshi i Forumit " dmth destinacioni Recycle Bin i forumit .
    Kuptojne qe tema jone paska thyer regullat e forumit . Okey . Cdo gje ne regull deri me ketu .
    Por nqs temat tona thejne regullaqt e forumit mendoj qe do te ishte e vendit qe hapesit te temes ti thuhej se tema juaj thue kete dhe kete regull ( disrkiminim , vandalizem , perhapje urejtjeje etj etj ) .
    Nuk jam kunder qe nsq tema e ime shlyhet por do te ishte njerezore qe te me tregohen se cilat rugulla then tema , ne menyre qe mos i perseris me .

    Dhe nje pyetje per moderatoret , nqs se tema ime ishte hapur ne forum te gabuar , a ka mundesi dikush nga ju te me tregoj se ku do te ishte e udhes te hapet ajo teme , tek cili forum ?!!!

    Falemenderit per mirekuptimin , Kapedani.

  2. #2
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639

    Hapja e një nënforumi të ri

    Duke pasur parasysh rregullat qe disa here jane te pakuptimta sidomos kur behet fjale tek forumi fetar .
    Ata qe vizitojne kete forum , dhe futen ne debate me vellezerit tjeter te feve te ndryshme lidhur ceshtjeve te ndryshme kane verejtur qe postimet e tyre shlyhen ngase sipas rregullave te forumit nje musliman nuk guxon te postoj shkrime ne forumet kristijane dhe anasjelltas nje kristijan nuk guxon te shkruaj shkrime tek nen forumi i fese islame .
    Per mendimin tim , ketu verehet nje politike izoluese e forumeve .
    Nese keto jane rregullat e forumit , no problemo , por mendoj qe do te ishte e drejte te hapen nje nenforum i ri me emrin " "DEBATE NDER FETARE" ne te cilin forum secili pa marr parashy se kujt konfesion fetar i perket , mund te hapi tema te postoj mendime dhe te debatoj me pjestaret e feve te tjera ne menyre te lirshme.
    Regullat te cilat do te perdoren per fshirje mesazhesh te jene psh :
    Fjalor vullgar - shly mesazhin
    postim ofendues ndaj nje feje perkatese - shly mesazhin ose edito permbajtjen e mesazhit , largo pjeset ofenduese.

    Por jo te shlyehen mesazhet sepse i takon nje grupacioni dhe jo tjetrit .
    Pra te jet forum i lire ne te cilen sic e theksova secili mund te debatoj lirshem dhe pa frike se mesazhet e tija do te shlyhen pershkak te regullores se forumit .

    Kapedani !!!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Ekziston forumi "Toleranca Fetare" per kete çeshtje qe ke ngritur ti...
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

  4. #4
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga celyy
    Ekziston forumi "Toleranca Fetare" per kete çeshtje qe ke ngritur ti...
    Tek forumi toleranca fetare vlejne te njejtat rregulla . Nuk mund te hapet nje teme aty per debat sepse tema e gjen destinacionin tek koshi i forumit pasi then regullat e forumit , pra nuk eshte teme qe hap tolerancen.
    Une kam fjalen per nje nen forum ne te cilin temat nuk do te shlyhen , do te lejohet nje debat i lire midis antareve , e jo me cenzura .

    Kapedani!!!

  5. #5
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Nq se jeton ne boten reale dhe lexon apo shikon ndonje lajm atje-ketu, do e kuptosh qe feja eshte shkaku kryesor i keqkuptimeve, keqtrajtimeve madje dhe luftrave ne Bote. Forumi nuk ka si qellim te reklamojme apo ti jape shkas veprimeve te tilla.

    Forumi u jep mundesine gjithe shqiptareve te mbeshtesin fete e tyre dhe te diskutojne mbi to me shqiptare te tjere, pa harruar vellazerine dhe identitetin kombetar. Feja nuk eshte politike dhe po te ishe besimtar do e kuptoje dhe ndarjen e forumeve si dhe arsyen e rregullave te forumit. Nje ndarje e tille nuk eshte aspak censure, por liri, sepse njerzit shprehen pa patur friken e ndonje paraqykimi nga besimtaret e feve te tjera.

    Toleranca fetare nga ana tjeter eshte krijuar si forum per te diskutuar mbi tolerancen midis feve dhe koegzistencen e tyre, jo per te fyer ndonjeren nga keto fe apo per te abuzuar lirine e fjales.

    Nq se kerkon te ofendosh dhe fyesh persona te ndryshem ne base te fese, gjinise apo moshes se tyre, atehere ke hyre ne forumin e gabuar, sepse te gjitha keto lloj mesazhesh do te fshihen.


    Pershendetje

  6. #6
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga Fiori
    Nq se jeton ne boten reale dhe lexon apo shikon ndonje lajm atje-ketu, do e kuptosh qe feja eshte shkaku kryesor i keqkuptimeve, keqtrajtimeve madje dhe luftrave ne Bote. Forumi nuk ka si qellim te reklamojme apo ti jape shkas veprimeve te tilla.

    Forumi u jep mundesine gjithe shqiptareve te mbeshtesin fete e tyre dhe te diskutojne mbi to me shqiptare te tjere, pa harruar vellazerine dhe identitetin kombetar. Feja nuk eshte politike dhe po te ishe besimtar do e kuptoje dhe ndarjen e forumeve si dhe arsyen e rregullave te forumit. Nje ndarje e tille nuk eshte aspak censure, por liri, sepse njerzit shprehen pa patur friken e ndonje paraqykimi nga besimtaret e feve te tjera.

    Toleranca fetare nga ana tjeter eshte krijuar si forum per te diskutuar mbi tolerancen midis feve dhe koegzistencen e tyre, jo per te fyer ndonjeren nga keto fe apo per te abuzuar lirine e fjales.

    Nq se kerkon te ofendosh dhe fyesh persona te ndryshem ne base te fese, gjinise apo moshes se tyre, atehere ke hyre ne forumin e gabuar, sepse te gjitha keto lloj mesazhesh do te fshihen.


    Pershendetje
    Nuk jam i sigurte por kam postuar me shum se 10 mesazhe tek forumi i protestanteve . Dhe nga te gjitha ato postime vetem dy ose nje ka ngelur . Vellai Paniel eshte shum i shkathet tek butoni " Shly mesazhin" .
    Une nuk kam te drejta te mjaftueshme te shkoj tek koshi i forumit dhe ti lexoj mesazhet e mija , por ti Fiori qe je admin , ti ke .
    Te lutem shko dhe lexoj mesazhet e mija , nqs kam fyer dike ne baze te fese , gjinis ose moshes , atehere do te kishe 100 % te drejte ne potimin tend te me parshem , se mesazhe te tilla nuk lejohen ne forum .
    Problemi eshte se as , shaj , as ofendoj njeri , thjeshte debatoj me njerez ne konceptin argument dhe kontra argument , harxhoj kohe , hap libra , stujoj , nuk jam tip qe do te postoj nje postim shkil e shko , sa per sy e faqe .
    Nuk jam tip qe vij ketu vetem sa me vra kohen dhe te postoj fyerje apo sharje .
    Fyerje dhe sharje eshte per mua akti i admineve qe i shlyejne mesazhet e mija vetem se atyre nuk u shkon per vallje .
    Hudhju nje sy mesazheve dhe shiko se cfar o ndodh .
    Nje krahasim do te ishte mohimi i punes se nje puntori te zellshem , ai puno e dikush rezo , vetem se ka ziline qe nuk mund ta bej punen e tij .


    Kapedani !!!

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-01-2007
    Postime
    135

    regullore absurde !

    Kapedan , njejt ndodhi edhe me shkrimet e mija tek Feja Protestante , duhet te pajtohesh me kete rezhim .

  8. #8
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    24-04-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    222
    ''Te bilte e cekulit te li!''

    Industria famekeqe islamike ska si te kete sukses ne nje FORUM SHQIPTAR, prandaj mblidhini rraqet dhe shkoni tek forumet e pa-shqiptare, si psh ai i synetit, ne te cilin ju mirepret nje fare ''Abu Dushane''!

    P.S: E keni te kote me propaganden tuaj sepse shqiptaret cdo dite i largohen te keqes, islamit.

  9. #9
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anëtarësuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perëndinë
    Postime
    1,258
    Kapedan.


    Nuk është çështje hakmarrjeje fshirja e postimeve të tua apo të të tjerëve. Kjo është rregullorja e Forumit dhe nëse ju keni problem me këtë, mund tu drejtoheni personave përkatës, Administratorëve.

    Edhe unë në tema të caktuara kam shpenzuar shumë kohë për të dhënë një përgjigje dhe një moment postimet e mia janë fshirë. Nuk më ka ardhur keq për këtë duke ditur se ku kisha postuar dhe duke ditur piksëpari rregulloren e këtij Forumi. Mendoj se më parë duhet të njiheni më parë me rregulloren dhe më pas të shfaqni ankesat tuaja nëse dikush nga ne apo unë, ka vepruar në kundërshtim me të.


    Faleminderit për mirëkuptimin,



    Nën Hirin e Tij,

    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtë I Shenjtë...

  10. #10
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga Peniel
    Kapedan.


    Nuk është çështje hakmarrjeje fshirja e postimeve të tua apo të të tjerëve. Kjo është rregullorja e Forumit dhe nëse ju keni problem me këtë, mund tu drejtoheni personave përkatës, Administratorëve.

    Edhe unë në tema të caktuara kam shpenzuar shumë kohë për të dhënë një përgjigje dhe një moment postimet e mia janë fshirë. Nuk më ka ardhur keq për këtë duke ditur se ku kisha postuar dhe duke ditur piksëpari rregulloren e këtij Forumi. Mendoj se më parë duhet të njiheni më parë me rregulloren dhe më pas të shfaqni ankesat tuaja nëse dikush nga ne apo unë, ka vepruar në kundërshtim me të.






    Nën Hirin e Tij,

    ns


    Faleminderit për mirëkuptimin,

    Okey me jep linkun te shkoj dhe te lexoj regullat e forumit !!!

    Kapedani !!!

    P.S. " do te bindi qe regullat qe perdon ti , nuk ekzistojne, jane regulla te paramenduara
    "

  11. #11
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anëtarësuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perëndinë
    Postime
    1,258
    Në fakt rregullorja është ajo që lexon piksëpari kur bëhesh anëtar i këtij Forumi. Neglizhimi nga ana e të gjithë anëtarëve të rinj, çon në pakënaqësi dhe në ankesa të pafund. Kjo është rregullorja e Forumit:

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=43161



    Dhe ky është misioni i Forumit:


    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=43160




    Ju lutem Smod apo Admin ti vendosin këto lidhje në një temë më vete dhe nëse është e mundur të ngjitet tek kryetemat në mënyrë që të gjithë që vijnë dhe sjelli shqetësimet e tyre lidhur me shkeljen e rregullores, të kenë mundësi të rilexojnë rregulloren përpara se ata të hapin tema me ankesat e tyre.



    Faleminderit.

    ns
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtë I Shenjtë...

  12. #12
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,439
    Postimet në Bllog
    17
    Seksioni i forumeve fetare ka tre objektiva:

    1. Krijimin e hapesirave per anetaret e forumit qe i perkasin nje besimi te caktuar dhe duan te mesojne me shume per besimin e tyre. Prandaj ne ate seksion qe nga myslimani e deri tek ateisti kane forumin e tyre ku mund e diskutojne me ata qe mendojne e besojne njesoj.

    2. Promovimin e harmonise fetare duke njohur me mire besimin e njeri-tjetrit. E perbashketa e madhe midis shqiptareve eshte injoranca ose indiferentizmi ndaj besimit fetar ne pergjithesi. Cdo anetar i forumit, edhe pse mund te mos besoje fare ne nje besim te caktuar, mund te lexoje e shfletoje sa per kulture per te mesuar mbi nje besim te caktuar. Njerezit qe kane nje njohje qofte edhe elementare te besimit te tjetrit jane ne gjendje te respektojne lirine e tjetrit per te besuar ne ate besim se ai qe nuk e ka idene fare per ate besim.

    3. Dhe forumi si ai i tolerances fetare ka per qellim qe te diskutoje probleme me karakter laik ne permbajtje por qe jane me interes per mbare shoqerine dhe kane te bejne me raportet e shtetit(ligjit) me komunitetet fetare. Ai forum nuk eshte hapur per te debat nder-fetar mbi Islamin apo Orthodhoksine, ai forum eshte hapur per te diskutuar probleme shoqerore qe kane ne qender raportet shtet-komunitet fetar.

    Shpresoj se kjo ju ndihmon te kuptoni me mire misionin e atij seksioni dhe perse moderatoret nderhyjne ne fshirjet e postimeve te anetareve qe nuk i perkasin atij besimi te caktuar ne forumet fetare.

    Mund te lexoni ne heshtje por nuk mund te shkruani ne nje forum fetar qe nuk i perkisni.

    Albo

  13. #13
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga Fenomeni
    ''Te bilte e cekulit te li!''

    Industria famekeqe islamike ska si te kete sukses ne nje FORUM SHQIPTAR, prandaj mblidhini rraqet dhe shkoni tek forumet e pa-shqiptare, si psh ai i synetit, ne te cilin ju mirepret nje fare ''Abu Dushane''!

    P.S: E keni te kote me propaganden tuaj sepse shqiptaret cdo dite i largohen te keqes, islamit.
    Kush je ti qe ben ashtu dallim mes Shqipetareve??

    Kush te ka then ty se Shqiptaret largohen nga ISLAMI
    per kundrazi zotri se Shqiptaret tani me shum futen en islam kuptohet ne ISLAMIN e vertet.
    Sui generis

  14. #14
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Boll tani me genjeshtra,te gjithe e dime qe Shqiptaret nuk jane fetare,shumica e tyre jo,ti nga Tetova ke qene ndonjehere ne Shqiperi?me sa duket,jo.Dhe boll me kto forume qe kerkoni te hapni me qellimin per te sulmuar besimin e tjetrit duke i fryre perçarjes,e thote mire Albo,do ti te flasesh per islam,ik te forumi musliman dhe shkruaj çfar te doje kokra e qejfit,stop propagandes islamike ne forumet e tjera,çdo forum ka arsyen e vet pse eshte ngritur
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  15. #15
    fushori Maska e Ermal 22
    Anëtarësuar
    19-07-2005
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    549
    Sikur ta dinte antari Kapehoxha se sa mesazhe te mira sqaruse na jan 'shkly' ne te tjereve prej princeshes myslimane moderatore [[La Luna me hene e Albo me diell]],, nuk do ankohej shume.

    Jeni bo si deshmitaret e Jehovait dhe ca nga ju myslimont se ne cdo nenforum keni qejf me i tregu te tjereve per fene. Mire jane keshtu sic jane ato nenforumet, dhe sic tha vehabisti celyy,, me mire me e len me u taku tek nforumi i tolerances.

  16. #16
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Citim Postuar më parë nga Fenomeni
    ''Te bilte e cekulit te li!''

    Industria famekeqe islamike ska si te kete sukses ne nje FORUM SHQIPTAR, prandaj mblidhini rraqet dhe shkoni tek forumet e pa-shqiptare, si psh ai i synetit, ne te cilin ju mirepret nje fare ''Abu Dushane''!

    P.S: E keni te kote me propaganden tuaj sepse shqiptaret cdo dite i largohen te keqes, islamit.
    pirdhu, pirdhu ende se pakez ke pirdh

  17. #17
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    24-04-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    222
    Citim Postuar më parë nga Armend
    Kush je ti qe ben ashtu dallim mes Shqipetareve??

    Kush te ka then ty se Shqiptaret largohen nga ISLAMI
    per kundrazi zotri se Shqiptaret tani me shum futen en islam kuptohet ne ISLAMIN e vertet.
    Kush jam une? Jam nje anti-islamik qe i do shqiptaret!

    Dallim...sepse shqiptaret islamike jane tradhetare, kane fene para kombit, jane pjese e te njejtit kosh mbeturinash me mbare boten humnere arabe!

    Dallim sepse eshte koha qe edhe ne shqiptaret te shohim dite duke shmangur erresiren.

    Dallim sepse islami nuk eshte shqiptar dhe as evropian.

    Dallim sepse qe kur ka hyre (me dhune) ne tokat shqiptare, mallkimi ka qene kolosal.

    Dallim sepse te gjitha kokat e medha te kombit shqiptar kane urinuar mbi islamin (perjashto Rexhep-komunisto-Qosen).

    Islami i vertete? C'nenkupton me ate fallso ti, po me te vertetin? Ne fakt ska nevoje per pergjigje!

    Dallim...dallim...dallim.......................!

  18. #18
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    24-04-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    222
    Citim Postuar më parë nga Ballisti_Tetove
    pirdhu, pirdhu ende se pakez ke pirdh
    Cuditerisht nuk i ndesh ne rruge tipat e tu dhe kam takuar mjaft edhe nga Tetova, sidoqofte fiksim me mbetet nese s'ta pastroj fjalorin duke te zhytur kepucen nr 43 ne goje!

Tema të Ngjashme

  1. Një rifreskim i rregullores së këtij nënforumi
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-02-2006, 20:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •