Close
Faqja 32 prej 32 FillimFillim ... 22303132
Duke shfaqur rezultatin 621 deri 632 prej 632
  1. #621
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Citim Postuar më parë nga thekthi Lexo Postimin
    Do mbetët vetëm një ëndërr sy qel për ju.

    sorry
    aaaa paske thon denise a gabim lexoj un se moti nuk paskam hi ktau hahaaahahhahahah eneeeee hec meniher ke ajo tema futbolli ne fyrom sezoni 2009/2010 ta kallxojsh kush oshte kampion per sezonin 2010/2011 se de ta caj mrencen
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  2. #622
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    vetem per kenaqesine e thekthit



    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  3. #623
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049


    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  4. #624
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    KUSi, sja vlen loqk t'harxhojsh fjal, mjafton vetëm pamja, 15 vjetori ishte 1 ene kjo e djeshmja 2, shpesh e pys veten A ka ma tfort a?
    Sui generis

  5. #625
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    thekthi a ke pa kso sende kto as nuk haen as nuk pajhen aaaaaaaaas nuk lipajhen hahahaah kto jon cato xhonat xhi kallen shajfi fotot ma nalt xhi jon kto

    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  6. #626
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Rekordi i shikuesve ishte thaj, aman kush e ka mbajt rekordin e meparshem? Prap ne, e thajm njo tonin.
    Sui generis

  7. #627
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    omelsaja per ne fund ce ene videon

    http://<a href="http://www.youtube.c...e=youtu.be</a>


    p.s ene niher te kerkoj falje xhi psotova cekac shaum postime thekthi i nderuar
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  8. #628
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    me ke eshte tifoz thekthi
    kusi flm per fotot e videon
    JO SEKS PARA MARTESE

  9. #629
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    me ke eshte tifoz thekthi
    kusi flm per fotot e videon
    thkethi nuk e di edhe vet per cilen skuader ben tifo hiihihhihiih une i them behu me me te fortin ai skupton

    goldian, ka edhe shume shume foto dhe video tjera me te bukura (nuk do te thot se kto sjan te bukura heheheh) por do ja lem ne dorezim rapsoul-it ti postoj
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  10. #630
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga KUSi Lexo Postimin
    thkethi nuk e di edhe vet per cilen skuader ben tifo hiihihhihiih une i them behu me me te fortin ai skupton

    goldian, ka edhe shume shume foto dhe video tjera me te bukura (nuk do te thot se kto sjan te bukura heheheh) por do ja lem ne dorezim rapsoul-it ti postoj
    Loqko san i xhij me kualitet tmajr, kit do video ene foto telefoni sm duhen, kto si taj xhi i ke cit bomba jon.
    Sui generis

  11. #631
    i/e regjistruar Maska e getomental
    Anëtarësuar
    18-04-2008
    Vendndodhja
    Shkup-Dardani-Shqipri.
    Postime
    251
    Citim Postuar më parë nga KUSi Lexo Postimin
    omelsaja per ne fund ce ene videon

    http://<a href="http://www.youtube.c...e=youtu.be</a>


    p.s ene niher te kerkoj falje xhi psotova cekac shaum postime thekthi i nderuar
    Ej Atmosfera esht kon fantazi,bravo edhe nje her dhe urime.
    Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

  12. #632
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    16-01-2012
    Postime
    20

    Ofendimet e skajshme të tifozëve maqedonas kundër

    hOfendimet në adresë të shqiptarëve të bëra nga tifozë e sportistë maqedonas në Kampionatin Evropian të Hendbollit që po zhvillohet në Serbi, këto ditë janë bërë temë bosht e medias elektronike dhe asaj të shkruar. Si kundërpërgjigje ndaj këtij tifozllëku ka ardhur edhe djegia e flamurit shtetëror të Maqedonisë, nga një shqiptar në qytetin e Strugës dhe gjithë kjo, në mungesë të reagimeve zyrtare, ka ndezur gjakrat në të dyja “taborret”. Vëzhguesit, thonë se fakti që ditët e fundit tifozët maqedonas nuk përsëritën “arsenalin” urrejtës ndaj shqiptarëve, nuk përjashton mundësinë që ato të jenë të orkestruara, aq më tepër pasi transporti i tyre është financuar me para të shtetit. Pavarësisht nga kjo, është fakt se në një vend ku vlerësohet brishtësia e marrëdhënieve ndëretnike, luajtja në kartën e mbjelljes së urrejtjes së ndërsjellë, është lojë tepër e rrezikshme. Se kjo është kështu, flet dhe trajtimi i kësaj çështjeje nga e përditshmja “Dnevnik” e afërt me qeverinë e kryeministrit Gruevski. Kjo gazetë është e bindur se ofendimet e ndërsjella që shkëmbejnë tifozët maqedonas dhe shqiptarë mund të reshtin nëse grupet e tifozëve të të dyja komuniteteve arrijnë marrëveshje për të mos bërë “tifozllëqe” të tilla.

    “Nëse bëhet një analizë e mëvetësishme e brohoritjeve që shfrytëzohen nga tifozët për të ofenduar “palën tjetër”, do të shihet se ky arsenal edhe nuk është gjithaq i madh, por është skajshmërisht ofendues dhe munnd të ketë pasoja të këqija. Kështu, për shembull, nga ana e tifozëve maqedonas shfrytëzohen më së shumti ofendimet “Shqiptarët e mallkuar”, “Për shqiptarë- dhoma gazi”, “Allahu është p...r”, “P... shqiptare”, ndërsa tifozët shqiptarë kundërpërgjigjen me “Vdekje kaurëve-maqedonas”, “ to Albania”, “Great Albania”, “P... kaurësh”, që së bashku përbëjnë një fond pa të cilin tifozët do të vinin në një situatë sa të mos mund të anaojnë për skuadrat dhe të përzgjedhurit e tyre,”- shkruan “Dnevnik”

    Kjo gazetë ka kontaktuar përfaqësues të të dyja taborreve, maqedonas e shqiptar, dhe rezulton se nisma për një pakt të llojit të vet është mirpritur, si nga tifozë maqedonas, ashtu dhe ata shqiptarë.”Nëse nuk bëhet një marrëveshje e tillë për heqje dorë nga ofendimi i ndërsjellë, vetëm se ka për të vazhduar spiralja e dhunës. Për këtë është e nevojshme një ujdi mes grupeve të tifozëve dhe kjo duhet inicuar sa më parë”- konsideron Vanço Shehtanski, avokat.

    Deri tani, organet kompetente maqedonase nuk kanë ndërmarrë ndonjë veprim të rëndësishëm me qëllim të sanksionimit të të parrullave ofenduese të tifozëve, megjithëse Ligji për pengimin e dhunës në sport parashikon dënime të rrepta, - transmeton korrespondenti i Kohës Ditore në Shkupshkrimin e gazetës “Dnevnik”.

    Ndërkohë, bëhet e ditur se edhe Federata Evropiane e Hendbollit është duke vëzhguar me vëmendje mënyrën e “tifozllëkut” të maqedonasve në Kampionatin Evropian të Hendbollit në Serbi: “Ajo që nuk duhet ta harrojmë, është fakti se të gjitha konfliktet në ish-Jugosllavi filluan me fjalë. Fjalët u paraprinë atyre krimeve që ndodhën në të kaluarën. Luftërat filluan me fjalët e politikanëve, ndërsa shumë shpejt u transferuan nëpër stadiume mes tifozëve kroatë e serbë,”- thotë për gazetën Koha profesori Denko Maleski, ish-shef i diplomacisë maqedonase.

Faqja 32 prej 32 FillimFillim ... 22303132

Tema të Ngjashme

  1. 2 muaj para zgjedhjeve
    Nga Alienated në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 41
    Postimi i Fundit: 18-02-2009, 07:16
  2. Tetovë - Edicioni i XII i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë
    Nga Fiori në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 07-11-2008, 22:03
  3. Masakra e Monopolit 1944 - Tetovë
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-04-2006, 14:21
  4. Nuse shqiptare në Tetovë, për 500 euro
    Nga ArberXYZ në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 10-07-2005, 13:19

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •