Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Duke shtegtuar ne Krishtin qe banon brenda meje
  Mosha
  37
  Postime
  177

  Harry Potter dhe Urdhri i Feniksit

  Mund te me thote dikush kur do dale filmi i peste i Harry Potterit ne Shqiperi?
  Sarayu, the one who is streaming.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2007
  Postime
  2

  Harry Potter, fantastiku i larget per shqiptaret

  J.K.Rowling e nisi si nje aventure, duke qene se edhe gjendja e saj ekonomike ishte e dobet, por nuk e dinte se do te ishte pikerisht ai, krijesa magjike e imagjinates se saj, Harry Potteri qe do t'i silte asaj nje fame te paparashikueshme qe shoqerohej nga nje pasuri me e madhhe se ajo e mbretereshes se Anglise.
  Ne pergjithesi moshat e reja nga 10-17 vjec jane te dhene pas ngjarjeve dhe personazheve fantastike, si SUPERMENI, SPIDER-MANI apo ZORRO, por tek Harry Potter cdonjeri prej tyre ka gjetur nje pjese nga vetja, duke u bere pa e kuptuar edhe vete pjese e ngjarjeve te serive te Harry Potter.
  Edhe lexuesi shqiptar ka rene pre e fantazise se Rowlingut, si te gjithe femijet e botes, ppr ndryshe nga keta te fundit, nuk ka mundur ta beje ate prone te veten qe diten e pare te shitjes ashtu sic ndodh ne oren 00:00.
  Ne korrik te ketij viti u botua edhe velimi i shtate dhe i fundit te serise se "Harry Potter", i quajtur, "Hharry Potter and the deathly hallows", te cilin tashme te gjithe njerezit e te gjitha moshave e kane ne dore dhe rrjedhimisht kane marre vesh fundin e shume personazheve.
  Por ne Shqiperi ndodh ndryshe: Te gjithe kerkojne ne Web genjeshtra per fundin e personazheve dhe ne genjehemi pas tyre.
  Megjithate dicka eshte e sigurte, Harry Potter dhe te gjitha serite e tij do te mbeteten gjithmone thesar i "Letersise Boterore per Femije".
  P.S. Nese keni edhe ju ndonje mendim shkruani ne kete forum ose ne adresen ingro.the.best@gmail.com
  Faleminderit.
  Nga INGRO

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2007
  Postime
  2
  edhe une mezi po pres por duhet te dish dicka : qe shqiperia eshte destinacioni i fundit i cdo premiere

Tema tė Ngjashme

 1. Simboli i shqiponjės me dy koka nė flamurin tonė kombėtar
  Nga Albo nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 462
  Postimi i Fundit: 28-10-2022, 08:41
 2. Urdhri i Milanit i perandorit Konstandin, viti 314 Pas Krishtit
  Nga Tannhauser nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2006, 10:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •