Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 141
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e pseudo
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Postime
    366
    Citim Postuar më parë nga valaje Lexo Postimin
    pershendetje dashta me ju vet juve nese dini,mua se 6 dit nuk ikam pas mestrscionet,dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis,me kan dal pozitiv,dhe tash nuk po kam ene kurfar shenje qe jam shtatzane as nuk pom munon me vjedhje ne mengjes as kurgja,jam ne merak per veten se ni vit jam ka pres me met me barr por tash pom doket ndodhi kjo mrekulli dhe,

    aju ka ndodh kjo sen juve ju lutem tregonmi
    Ura, ura, urime dhe me nje vajze .
    Po kaq shpejt i dashke shenjat ti ?, mos don te lindesh qe neser?
    Ri e qete , si duket duhet ta kesh vajze , se ato jane si qengje te urta qe ne barke te nenes.
    Hajde rri e qete dhe urime edhe nje here.

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2008
    Postime
    537
    Valaje nese e ke ciklin te rregullt,(28 dite),prit nja 15 dite,per testin dhe e ke pergjigjen definitive.Gjithesesi perderisa te ka dale 2 here rresht ,dmth qe je me siguri me barre.

    Urime dhe me nje çun,qe kur te rritet te behet futbollist!

  3. #43
    Betimi i Hipokratit
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Citim Postuar më parë nga valaje Lexo Postimin
    pershendetje dashta me ju vet juve nese dini,mua se 6 dit nuk ikam pas mestrscionet,dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis,me kan dal pozitiv,dhe tash nuk po kam ene kurfar shenje qe jam shtatzane as nuk pom munon me vjedhje ne mengjes as kurgja,jam ne merak per veten se ni vit jam ka pres me met me barr por tash pom doket ndodhi kjo mrekulli dhe,

    aju ka ndodh kjo sen juve ju lutem tregonmi
    E paske arrit qellimin.Duhet te jesh m3 barre.Prit edhe nja nje jave dhe shko me nje eko .
    Urime!
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  4. #44
    valaje
    Anëtarësuar
    04-01-2008
    Vendndodhja
    ne kosov
    Postime
    8
    tung
    dashta me ju vet se jm pa pervoj,se 6 dit nuk me kan ardh mestracionet,
    dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis me kan dal pozitiv,endjej veten te lodhur dhe gjinijet me jan fry dhe me dhimin shum a tregojn kto se jam shtatzane?

  5. #45
    Betimi i Hipokratit
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Citim Postuar më parë nga valaje Lexo Postimin
    tung
    dashta me ju vet se jm pa pervoj,se 6 dit nuk me kan ardh mestracionet,
    dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis me kan dal pozitiv,endjej veten te lodhur dhe gjinijet me jan fry dhe me dhimin shum a tregojn kto se jam shtatzane?

    Fakti qe testi ka dale pozitiv tregon qe je shtatezane.Aq me teper kur te del dy here pozitiv.Por gjinjte e fryre dhe gjera te tjera nuk jane shume domethenese perpara faktit tjeter.
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e pseudo
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Postime
    366
    Citim Postuar më parë nga valaje Lexo Postimin
    tung
    dashta me ju vet se jm pa pervoj,se 6 dit nuk me kan ardh mestracionet,
    dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis me kan dal pozitiv,endjej veten te lodhur dhe gjinijet me jan fry dhe me dhimin shum a tregojn kto se jam shtatzane?
    Mos u be merak jane shenja normale.
    E gjitha do fryhesh, 12 kg do shtosh nqs mban regjim , nqs nuk mban regjim me shume se 12 kile do shtosh .
    Rendesi ka te mos te fryhen kembet , por megjithate mire eshte te besh te gjitha analizat dhe te jesh marre ne evidence nga nje gjinekolog.
    Mos u bej merak , deriisa te lindeshesh do te fryhet trupi , ndersa pas lindjes do te te fryhet koka nga gezimi sigurisht

  7. #47
    valaje
    Anëtarësuar
    04-01-2008
    Vendndodhja
    ne kosov
    Postime
    8

    lorena

    hi njez dashta me ju vet,se une qe 9 dit,nuk me kan ardh mestracionet dhe ikam bere deri me tani 3 testa do me than ata testa kan kushtu 15€ vetem nje do me than se si mukan te mjeku jan te sigurt,por edhe te mjeku ka me shku neser,qka menoni ju per ket situat a ajm shtatzane ajo ju lutem me tregoni????? ju faliminderit shum.

  8. #48
    valaje
    Anëtarësuar
    04-01-2008
    Vendndodhja
    ne kosov
    Postime
    8
    lorena jam prap ato testa me kan dal pozitiv?

  9. #49
    valaje
    Anëtarësuar
    04-01-2008
    Vendndodhja
    ne kosov
    Postime
    8
    Citim Postuar më parë nga antikonformisti Lexo Postimin
    A funksionon testi i shtatzanis ne muajin e pare ?
    E jep pergjigjen e sakte apo jo ?
    Sepse doli negativ dhe menstruonet nuk po me vijne kam 5 dite sot qe duhet te me kishin ardhur. Me ndihmon dot njeri????
    ej testi ndodh se esht i prishur nga nihere,por une besoj se je shtatzane ose heret je e nuk ta tregon testi,mos uben merak besoj se je shtazane ose munet me ndodh se nuk je ne rregull por provoe prap me test ose kontakto mjekun,kjo esht,mos uben marak

  10. #50
    valaje
    Anëtarësuar
    04-01-2008
    Vendndodhja
    ne kosov
    Postime
    8
    kisha pas qef me ju vet diqka une,a esht normale me pas dhimbje barku ka pak,shum pak ka nihere me dhem a esht normale,me me kap shum shpesh urina? ju lutem me ndiihmon njeri ju lutem

    dhe jam shtatzane
    Ndryshuar për herë të fundit nga valaje : 23-06-2008 më 10:32 Arsyeja: jam shtatzane

  11. #51
    valaje
    Anëtarësuar
    04-01-2008
    Vendndodhja
    ne kosov
    Postime
    8
    ju lutem a me tregon ndo kush doni adres me te cilen muj te shof beben me muaj tu rrit ju lutem po menoj qdo muj 1 2 3 etj,po kam deshir mepa

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-03-2008
    Postime
    537
    Valaje...po te jap kte sitin,eshte italisht,eshte pak e veshtire me i kuptu pamjet.

    http://www.ecogin.it/ecoost.htm

    Bebin tend do presesh 2-3 muaj,pastaj shko te doktori dhe e sheh.

  13. #53
    valaje
    Anëtarësuar
    04-01-2008
    Vendndodhja
    ne kosov
    Postime
    8
    flm lenc bukuroshi

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Kush eshte shtatzane ketu , mund te tregoj mas mire shenjet e shtatzanis ))

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Flora82 Lexo Postimin
    Kush eshte shtatzane ketu , mund te tregoj mas mire shenjet e shtatzanis ))
    une psh.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e pseudo
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Postime
    366

    Smile

    Disa keshilla :
    Pergjate shtatezanise, indiferent nga periudha, mos pini ilace sipas kokes edhe sipas vjerres
    Mos pini aspirine , per cfaredo lloj dhimbjesh, mezi , koke apo dhembesh, mos pini as nje ilac qe jane antinflamatoare jo steroidien sepse provokojne avorte sidomos ne tremujorin e pare , ose favorizojne malformacione ne zemren e femijes.
    I vetmi ilac i keshillueshem eshte paracetamoli, per cfaredo lloj dhimbjesh, dhe nuk ka efekte anesore.
    Ndryshuar për herë të fundit nga pseudo : 25-06-2008 më 10:19

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    une psh.
    po si ndihesh pra na trego , ke oreks per buke , se zakonisht shtatzanat kan deshire qe qfardo qe shofin te hane .
    mendoj qe duhet se paku nje here ne dite te dalesh shetitje per ajre te paster , si dhe lengje te pa gazirune te perdorni ; )

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Flora e paske me sevda me duket te besh nje femije.OK po them disa fjale.
    Oreks si zakonisht.Vetem kam ndryshim ne shije Nuk ha disa gjera qe i kam ngrene shume dhe po ha ca ushqime qe i haja shume rralle.Nuk kam neps kur i shoh ushqimet ,apo kur hane te tjeret ,vetem kur me vete mendja vet.Jam shume e pergjumur sidomos ne mengjes mezi me del gjumi.Nuk para dal gjate javes se punoj dhe vij shume e lodhur dhe dua vetem te rri shtrire.Vetem ne fundjave dal.Lodhem shume shpejt.I bej punet e shtepise me nderprerje.Lengjet nuk me pihen ,pervec dhallit.keto jane shenjat e shtatzanise sime pak a shume.

  19. #59
    KuCoVaR Maska e Olimp
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    QS
    Postime
    484
    Nje pyetje sa per informacion te pergjithshem ta kemi ne te ardhen parasysh edhe ne te mos vdesim injorant....


    A ka ndonje shenje te vecante Qe e kane te gjitha femrat kur ngelen shtatzane?

    Ose me sakte a ka ndonje Shenje qe e kane te gjitha femrat dhe qe ska shanc te mos e kene kur jane shtatzane se per teste dhe te vjella etj pothuajse i dime te gjitha keto shenja
    Ere mire mire

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e pseudo
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Postime
    366

    Smile

    Citim Postuar më parë nga Olimp Lexo Postimin
    Nje pyetje sa per informacion te pergjithshem ta kemi ne te ardhen parasysh edhe ne te mos vdesim injorant....


    A ka ndonje shenje te vecante Qe e kane te gjitha femrat kur ngelen shtatzane?
    U fryhet Barku

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kundra Ateizmit !
    Nga _Mersin_ në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 12-05-2011, 06:26
  2. Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 04-04-2009, 15:02
  3. Dy mënyra për ta njohur Krijuesin
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:31
  4. A duhen respektuar shenjat e mira/këqija?
    Nga aluando në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 26-09-2008, 17:29
  5. Shenjat e Kijametit
    Nga Shën Albani në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 26-02-2003, 12:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •