Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 141
 1. #41
  Citim Postuar m par nga valaje Lexo Postimin
  pershendetje dashta me ju vet juve nese dini,mua se 6 dit nuk ikam pas mestrscionet,dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis,me kan dal pozitiv,dhe tash nuk po kam ene kurfar shenje qe jam shtatzane as nuk pom munon me vjedhje ne mengjes as kurgja,jam ne merak per veten se ni vit jam ka pres me met me barr por tash pom doket ndodhi kjo mrekulli dhe,

  aju ka ndodh kjo sen juve ju lutem tregonmi
  Ura, ura, urime dhe me nje vajze .
  Po kaq shpejt i dashke shenjat ti ?, mos don te lindesh qe neser?
  Ri e qete , si duket duhet ta kesh vajze , se ato jane si qengje te urta qe ne barke te nenes.
  Hajde rri e qete dhe urime edhe nje here.

 2. #42
  Valaje nese e ke ciklin te rregullt,(28 dite),prit nja 15 dite,per testin dhe e ke pergjigjen definitive.Gjithesesi perderisa te ka dale 2 here rresht ,dmth qe je me siguri me barre.

  Urime dhe me nje un,qe kur te rritet te behet futbollist!

 3. #43
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  47
  Postime
  1,081
  Citim Postuar m par nga valaje Lexo Postimin
  pershendetje dashta me ju vet juve nese dini,mua se 6 dit nuk ikam pas mestrscionet,dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis,me kan dal pozitiv,dhe tash nuk po kam ene kurfar shenje qe jam shtatzane as nuk pom munon me vjedhje ne mengjes as kurgja,jam ne merak per veten se ni vit jam ka pres me met me barr por tash pom doket ndodhi kjo mrekulli dhe,

  aju ka ndodh kjo sen juve ju lutem tregonmi
  E paske arrit qellimin.Duhet te jesh m3 barre.Prit edhe nja nje jave dhe shko me nje eko .
  Urime!
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 4. #44
  valaje
  Antarsuar
  04-01-2008
  Vendndodhja
  ne kosov
  Postime
  8
  tung
  dashta me ju vet se jm pa pervoj,se 6 dit nuk me kan ardh mestracionet,
  dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis me kan dal pozitiv,endjej veten te lodhur dhe gjinijet me jan fry dhe me dhimin shum a tregojn kto se jam shtatzane?

 5. #45
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  47
  Postime
  1,081
  Citim Postuar m par nga valaje Lexo Postimin
  tung
  dashta me ju vet se jm pa pervoj,se 6 dit nuk me kan ardh mestracionet,
  dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis me kan dal pozitiv,endjej veten te lodhur dhe gjinijet me jan fry dhe me dhimin shum a tregojn kto se jam shtatzane?

  Fakti qe testi ka dale pozitiv tregon qe je shtatezane.Aq me teper kur te del dy here pozitiv.Por gjinjte e fryre dhe gjera te tjera nuk jane shume domethenese perpara faktit tjeter.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 6. #46
  Citim Postuar m par nga valaje Lexo Postimin
  tung
  dashta me ju vet se jm pa pervoj,se 6 dit nuk me kan ardh mestracionet,
  dhe ikam bere 2 testa te shtatzanis me kan dal pozitiv,endjej veten te lodhur dhe gjinijet me jan fry dhe me dhimin shum a tregojn kto se jam shtatzane?
  Mos u be merak jane shenja normale.
  E gjitha do fryhesh, 12 kg do shtosh nqs mban regjim , nqs nuk mban regjim me shume se 12 kile do shtosh .
  Rendesi ka te mos te fryhen kembet , por megjithate mire eshte te besh te gjitha analizat dhe te jesh marre ne evidence nga nje gjinekolog.
  Mos u bej merak , deriisa te lindeshesh do te fryhet trupi , ndersa pas lindjes do te te fryhet koka nga gezimi sigurisht

 7. #47
  valaje
  Antarsuar
  04-01-2008
  Vendndodhja
  ne kosov
  Postime
  8

  lorena

  hi njez dashta me ju vet,se une qe 9 dit,nuk me kan ardh mestracionet dhe ikam bere deri me tani 3 testa do me than ata testa kan kushtu 15 vetem nje do me than se si mukan te mjeku jan te sigurt,por edhe te mjeku ka me shku neser,qka menoni ju per ket situat a ajm shtatzane ajo ju lutem me tregoni????? ju faliminderit shum.

 8. #48
  valaje
  Antarsuar
  04-01-2008
  Vendndodhja
  ne kosov
  Postime
  8
  lorena jam prap ato testa me kan dal pozitiv?

 9. #49
  valaje
  Antarsuar
  04-01-2008
  Vendndodhja
  ne kosov
  Postime
  8
  Citim Postuar m par nga antikonformisti Lexo Postimin
  A funksionon testi i shtatzanis ne muajin e pare ?
  E jep pergjigjen e sakte apo jo ?
  Sepse doli negativ dhe menstruonet nuk po me vijne kam 5 dite sot qe duhet te me kishin ardhur. Me ndihmon dot njeri????
  ej testi ndodh se esht i prishur nga nihere,por une besoj se je shtatzane ose heret je e nuk ta tregon testi,mos uben merak besoj se je shtazane ose munet me ndodh se nuk je ne rregull por provoe prap me test ose kontakto mjekun,kjo esht,mos uben marak

 10. #50
  valaje
  Antarsuar
  04-01-2008
  Vendndodhja
  ne kosov
  Postime
  8
  kisha pas qef me ju vet diqka une,a esht normale me pas dhimbje barku ka pak,shum pak ka nihere me dhem a esht normale,me me kap shum shpesh urina? ju lutem me ndiihmon njeri ju lutem

  dhe jam shtatzane
  Ndryshuar pr her t fundit nga valaje : 23-06-2008 m 10:32 Arsyeja: jam shtatzane

 11. #51
  valaje
  Antarsuar
  04-01-2008
  Vendndodhja
  ne kosov
  Postime
  8
  ju lutem a me tregon ndo kush doni adres me te cilen muj te shof beben me muaj tu rrit ju lutem po menoj qdo muj 1 2 3 etj,po kam deshir mepa

 12. #52
  Valaje...po te jap kte sitin,eshte italisht,eshte pak e veshtire me i kuptu pamjet.

  http://www.ecogin.it/ecoost.htm

  Bebin tend do presesh 2-3 muaj,pastaj shko te doktori dhe e sheh.

 13. #53
  valaje
  Antarsuar
  04-01-2008
  Vendndodhja
  ne kosov
  Postime
  8
  flm lenc bukuroshi

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Antarsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  899
  Kush eshte shtatzane ketu , mund te tregoj mas mire shenjet e shtatzanis ))

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Citim Postuar m par nga Flora82 Lexo Postimin
  Kush eshte shtatzane ketu , mund te tregoj mas mire shenjet e shtatzanis ))
  une psh.

 16. #56

  Smile

  Disa keshilla :
  Pergjate shtatezanise, indiferent nga periudha, mos pini ilace sipas kokes edhe sipas vjerres
  Mos pini aspirine , per cfaredo lloj dhimbjesh, mezi , koke apo dhembesh, mos pini as nje ilac qe jane antinflamatoare jo steroidien sepse provokojne avorte sidomos ne tremujorin e pare , ose favorizojne malformacione ne zemren e femijes.
  I vetmi ilac i keshillueshem eshte paracetamoli, per cfaredo lloj dhimbjesh, dhe nuk ka efekte anesore.
  Ndryshuar pr her t fundit nga pseudo : 25-06-2008 m 10:19

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Antarsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  899
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  une psh.
  po si ndihesh pra na trego , ke oreks per buke , se zakonisht shtatzanat kan deshire qe qfardo qe shofin te hane .
  mendoj qe duhet se paku nje here ne dite te dalesh shetitje per ajre te paster , si dhe lengje te pa gazirune te perdorni ; )

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Flora e paske me sevda me duket te besh nje femije.OK po them disa fjale.
  Oreks si zakonisht.Vetem kam ndryshim ne shije Nuk ha disa gjera qe i kam ngrene shume dhe po ha ca ushqime qe i haja shume rralle.Nuk kam neps kur i shoh ushqimet ,apo kur hane te tjeret ,vetem kur me vete mendja vet.Jam shume e pergjumur sidomos ne mengjes mezi me del gjumi.Nuk para dal gjate javes se punoj dhe vij shume e lodhur dhe dua vetem te rri shtrire.Vetem ne fundjave dal.Lodhem shume shpejt.I bej punet e shtepise me nderprerje.Lengjet nuk me pihen ,pervec dhallit.keto jane shenjat e shtatzanise sime pak a shume.

 19. #59
  Nje pyetje sa per informacion te pergjithshem ta kemi ne te ardhen parasysh edhe ne te mos vdesim injorant....


  A ka ndonje shenje te vecante Qe e kane te gjitha femrat kur ngelen shtatzane?

  Ose me sakte a ka ndonje Shenje qe e kane te gjitha femrat dhe qe ska shanc te mos e kene kur jane shtatzane se per teste dhe te vjella etj pothuajse i dime te gjitha keto shenja
  Ere mire mire

 20. #60

  Smile

  Citim Postuar m par nga Olimp Lexo Postimin
  Nje pyetje sa per informacion te pergjithshem ta kemi ne te ardhen parasysh edhe ne te mos vdesim injorant....


  A ka ndonje shenje te vecante Qe e kane te gjitha femrat kur ngelen shtatzane?
  U fryhet Barku

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kundra Ateizmit !
  Nga _Mersin_ n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 12-05-2011, 06:26
 2. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-04-2009, 15:02
 3. Dy mnyra pr ta njohur Krijuesin
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:31
 4. A duhen respektuar shenjat e mira/kqija?
  Nga aluando n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-09-2008, 17:29
 5. Shenjat e Kijametit
  Nga Shn Albani n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 26-02-2003, 12:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •