Close

Rezultati i Sondazhit: Politikani me i popullarixuar te shqiptaret ne maqedoni

Votues
52. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Menduh Thaci

  12 23.08%
 • Ali Ahmeti

  17 32.69%
 • Bardhyl Mahmuti

  0 0%
 • Rufi Osmani

  6 11.54%
 • Hysni Shaqiri

  1 1.92%
 • Alajdin Demiri

  0 0%
 • duhen emra te rinj

  5 9.62%
 • refuzoj te votoj

  4 7.69%
 • alternativa te reja

  3 5.77%
 • nuk e di

  4 7.69%
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 55
 1. #-19
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  47
  Postime
  707

  Politikani shqiptar m i vlersuar n Maqedoni?

  Pak ta thejme vapen e nxehtesise me nje sondazh. Cili eshte politikani qe ka rejting me se shumti sipas jush.

 2. #-18
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Antarsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,169
  Ali Qameti
  Nje gje thuaje:ZOT me ruaj prej MIQEVE se prej ARMIQEVE ruhem vet!!!!!!

 3. #-17
  Citim Postuar m par nga babadimri
  Pak ta thejme vapen e nxehtesise me nje sondazh. Cili eshte politikani qe ka rejting me se shumti sipas jush.
  Vapen e veres? Nxehtesine e veres? Po VAPA E NXEHTESISE ska kuptim fare, eshte sikur te thuajsh Nxehtesi ne katror apo Vape ne katror.
  Si duket e paska kap i nxehti i veres te shkretin babadimer, qe eshte mesuar ne jetoje ne temperatura te ulta.

 4. #-16
  i/e regjistruar Maska e panteri
  Antarsuar
  04-01-2006
  Postime
  196
  Pa dyshim, MENDUH THACI.

 5. #-15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-07-2006
  Postime
  82
  Definicioni per politikanin me te mire, gjithmone sipas meje, do te ishte ai i cili ka bere me se shumti per shqiptaret e Maqedonise dhe ne pergjithesi per shqiptaret ku jane, mendoj se ende duhet kohe qe ne skenen shqiptare ne Maqedoni te vijne politkane te mirfillte. Te tanishmit, kuptohet me perjashtime te vogla, kane probleme me shkollimin, kulturen politike, koruptohen shpejte etj etj.

 6. #-14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2007
  Vendndodhja
  Ne bote
  Postime
  192
  Oh, Hekni Te Gjithe Dhe Veni Gjakun E Rri!!! Na Duhet Nje Brize E Fresket Nga Bregu I Detit Qe Te Beje Orientimin E Politikes.

 7. #-13
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Menduh Thaci , natyrisht
  Sui generis

 8. #-12
  DOTT. SKUTHI Maska e SKUTHI
  Antarsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  It's not your business....
  Postime
  461
  Akoma s'eshte pjelle
  EVERYBODY'S BUSINESS IS NOBODY'S BUSINESS

 9. #-11
  Plaku i forumit Maska e Dr.Maxi
  Antarsuar
  28-06-2004
  Vendndodhja
  N penzion
  Mosha
  84
  Postime
  15
  ali ahmeti
  eshte politikan me serioz dhe qe ka me shume vota nga shqiptaret ne maqedoni
  Injoranca e popullit i pasuron politikant.

 10. #-10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Nje politikan ka pas maqedonia Arber Xhaferi!

  Ne kete sondazh vota ime shko per Menduh Thain.
  #VamosArgentina

 11. #-9
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  48
  Postime
  1,081
  se kuptoj si egzistojne akoma njerez qe besojne se menduh thaci eshte politikan.
  une votova per rufi osmanin sepse eshte vertete nje politikan i afte por qe duhet te angazhohet me teper .
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 12. #-8
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Po nuk e kuptoj si mund te jete Rufi Osmani politikan ku ka 10 vite qe nuk merret me politike, qofte me menyre direkte apo indirekte, ai eshte total jashta politikes! Shpesh pyetem: Pse valle gezon gjithe ate simpati Rufi Osmani ne turmen e lire? Ai nuk ka be asgje per kete shoqeri, per kete shqiptari? Edhe pse mund te jete shume me i demshem nje politikan si M.Thaci, ai perseri ka be dicka per shqiptaret, por Rufiu, jo, jo, ai mund te jete profesor i mire, (e falemderoj per noten 10-te qe kam marre tek lenda e tij ne universitet)- por, ai nuk mund te jete politikan. Ai shume lehte hoqi dore nga politika sepse pati frike te ballafaqohet me realitetin qe mbizotronte ne keto treva. Politika shqiptare ne Maqedoni don politikan te qendrueshem dhe jo labil. Une 'popullaritetin" e Rufi Osmanit e definoj keshtu: 'Per nga natyra te gjithe njerezit, i duan speciet e viktimizuara', keshtu qe Rufi Osmani ishte nje e tille, viktime e PDSH-se ne ate kohe, dhe tash turma e lire, pa asnje kriter politik e simpatizon nje njeri te viktimizuar, qe fare nuk ka te bej me politiken! Cohu shqiptar, cohu! Tema eshte cili eshte politikani me i mire, dhe jo cilin personalitet te njohur perkrahni ne Maqedoni tek shqiptaret!
  My silence doesn't mean I am gone!

 13. #-7
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  58
  Postime
  1,804
  Politika,
  Kur flitet per politike atje tek ne ', dhe per ne , thuajse as qe mund te ndahet nga dashuria per kombin.sidomos kur flitet per ne shqiptaret ne ate rajon. Kjo per arsye se maqedonia ende nuk eshte nje shtet qytetare me plot kuptimin e fjales ..ku do te flitej per vlera te pergjithshme ku mirevajtja e shtetit do tu interesonte te gjitheve njesoj, dhe begatimi i shtetit nder me te varferit ne Europe gjithashtu pune dhe perpjekje te pergjithshme kerkon.
  _*Ali Ahmeti,* jo vetem qe solli Bashkesine nderkombetare te ulen per here te pare ne historine e atij regjioni por edhe beri transformim shoqeror ne Maqedoni..kethehu dinjitetin e shqiptarve, dhe Levizja- Ushtria- Partia te gjithave u parapriu dhe eci me kohen , i beri ne kohe kur e kishin kohen,.. ne raport me rrethanat realiste kombetare dhe nderkombetare... Por , mbi te gjitha kudo qe te shkoj Ali Ahmeti dihet qe eshte nje thesare kombetar si rralle tjeter...eshte amblema dhe vula kombetare....
  Ai i rrin besnik ceshtjes kombetare dhe nuk e perdor dhe keqperdor kur i duhen vota..gjithe jeta e z. Ali Ahmeti eshte nje biografi e nje atdhetari idealist.
  Per ate a eshte politikan?..nga nje njeri i anatemuar..nga nje levizje e anatemuar.. ne ushtri te anatemuar..i kundershtuar nga Bashkesia nderkombetare dhe nje shtrese e qarqeve kombetare..Te uli bashkesine nderkombetare ne tavoline per here te pare ne histori per ne, te mobilizoj popullin ne ushtri per here te pare te atij niveli ne rajon, te ketheje dinjitetin dhe te flaki inferioritetin ndaj sllaveve per here te pare ne ate rajon...dhe te ketheje te gjitha anatemat dhe kundershtite te nderkombetareve dhe " kombetareve"..ne respekt dhe vleresim dhe si nje i ndjekur dje sot ne krye te tavolines te popullit te vet ne ato ane kjo eshte madheshtore... dhe kjo eshte politike per te huajt... dhhe dedikim jetesor i pastert kristal i atdhedashurise idealiste i ketij biri te madh te kombit...ketij trashigimtari te denje te Rilindasve shpirtndritur...Atdhetar Idealist dhe Politikan Realist ..Ky eshte Ali Ahmeti....

  Me nderime per Ali Ahmetin , dhe te gjithe qe politiken ne definicionin me banal e bejne me te huajt...dhe politiken kombetare e bejne si nje dedikim dashurie pa kushte per kombin dhe Atdheun.ku politika kombetare barazvleresohet me atdhedashurine e sinqert.
  Keshtu une mendoj , se sa i ndaje une shqiptaret ja e them ketu: Shqiptaret jane partia ime.!


  bili99
  Ndryshuar pr her t fundit nga bili99 : 14-07-2007 m 00:09

 14. #-6
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  34
  Postime
  2,501
  Vota ime shkoi per RUFI OSMANIN e meriton vetem ki e asnje tjeter prej ktyre.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 15. #-5
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Arben Xhaferri

  Po sqenka ne list

 16. #-4
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Menduh Thaci
  Askush tjeter
  Sui generis

 17. #-3
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  48
  Postime
  1,081
  [, ai eshte total jashta politikes! Shpesh pyetem: Pse valle gezon gjithe ate simpati Rufi Osmani ne turmen e lire? Ai nuk ka be asgje per kete shoqeri, per kete shqiptari? Edhe pse mund te jete shume me i demshem nje politikan si M.Thaci, ai perseri ka be dicka per shqiptaret,
  por Rufiu, jo, jo, ai mund te jete profesor i mire, (e falemderoj per noten 10-te qe kam marre tek lenda e tij ne universitet)- por, ai nuk mund te jete politikan
  . Ai shume lehte hoqi dore nga politika sepse pati frike te ballafaqohet me realitetin qe mbizotronte ne keto treva. Politika shqiptare ne Maqedoni don politikan te qendrueshem dhe jo labil. Une 'popullaritetin" e Rufi Osmanit e definoj keshtu: 'Per nga natyra te gjithe njerezit, i duan speciet e viktimizuara', keshtu qe Rufi Osmani ishte nje e tille, viktime e PDSH-se ne ate kohe, dhe tash turma e lire, pa asnje kriter politik e simpatizon nje njeri te viktimizuar, qe fare nuk ka te bej me politiken! Cohu shqiptar, cohu! Tema eshte cili eshte politikani me i mire, dhe jo cilin personalitet te njohur perkrahni ne Maqedoni tek shqiptaret!
  [/QUOTE]Davius ! shyqyr qe na tregove se morre 10 tek Rufiu.
  E para e punes ketu ja heq nje pik si profesor.Nga ajo qe lexoj se besoj se ka bere vleresim real zoti Rufi,sepse po te jete e merituar ske pse e falenderon.
  Plus te sugjeroj qe mos u fut shume ne diskutime politke sepse ste shkon jo per gje,aq me teper kur thua se Menduh Thaci ka bere dicka per shqiptaret.Me mire te mos besh asgje sesa te vrasesh shqiptare.
  Nuk e kuptoj ku nisesh kur thua qe Rufi Osmani eshte labil.Mos bazohesh ne faktin qe ai nuk iu dorezua pushtetit kur morri nje vendim shume kombetar ,ne kohen qe ishte kryetar komune.Kjo per ty mbase paraqet labilitet.
  Edhe pse ti zoti Davius arrin te na quash neve turmen e lire pa kriter une te them akoma se pyetja qe ti se ke lexuar si duhet eshte se cili eshte politikani me i vleresuar ne maqedoni.Ndersa politikan i mire per ty mund te jete dhe millosheviqi qe qendroi gjate ne pushtet dhe nuk u tregua " labil" si puna e Rufiut.
  Bej zgjedhje ti dhe veje kandidat Rufi Osmanin dhe shiko se sa pak vota do marri politikani qe eshte kunder ti.Kjo per mua tregon se ai eshte i vleresuar.

  Ndersa koha e shkurter ne politike e Rufiut nuk eshte tregues i paaftesise se tij.perkundrazi tregon pjekuri.Sepse Menduhu i "jot"nuk e mban pushtetin duke qene politikan i afte dhe per te rregulluar shqiptaret ne maqedoni apo edhe shtetin maqedon por per tu pasuruar dhe mbrojtur ate qe ka krijuar jo ndershmerisht.
  Nisur nga kjo politikanet e mire dhe te afte as qe e marrin mundimin te merren me politike.Prandaj politikanet e afte e kane "jeten"te shkurter.
  Ndryshuar pr her t fundit nga miki_al2001 : 14-07-2007 m 15:06
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 18. #-2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Miki,

  E shoh se keqinterpretuar fjalet e mia, por mundohem ne ca pika te shkurtera te te replikoj. Me ate qe thash per noten ne universitet, e tregova se e kam pasur profesor dhe e vleresoj per aftesite e tij akademike. Sa per M.Thacin, une thjesht kam be nje krahasim mes Rufiut dhe Thacit, sepse separi per mua Thaci eshte politikan (qoft i keq, apo i mire), e Rufiu eshte profesor. Ky eshte dallimi. Une nuk futem ne ate se si e mbajne pushtetin burrat e shtetit, por vlersoj aftesite partiake, jo aftesite morale te nje politikani/profesori. Politika si shkence eshte e poshter, e keqe, dhe kuptohet se nuk zgjedhen masat per te arritur tek pushteti. Kete e beri Thaci, por jo edhe Rufiu! Problemi ketu mes meje dhe teje eshte qe ty vlereson karatekterin human te nje njeriu qe lidhje s'ka ne politike, dhe une qe vleresoj nje politikan si M.Thaci (edhe pse nuk kam thene se e vleresoj, por e marrim ashtu sa per te dhene shembullin, eshte perdorim figurativ) . Thaci ka karakter te forte, eshte karikazmatik, eshte i keq shpirterisht, sic jane te gjithe lideret e botes sot, duke u nisur nga: Bush, Putin, Sarkozy, Prodi, Merkel, Ahmadinejad, etj, etj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Davius : 14-07-2007 m 15:39
  My silence doesn't mean I am gone!

 19. #-1
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,050
  asnjoni

  kap njonin perpjas per qetrin
  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 20. #0
  akoma ska lind nj politikan i vrtet n'Shqipri...

  kush sht mor me politik e sidomos kto aktualt... jan t'gjith hajvona.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
 3. Mbi konfliktin n Komunitetin Musliman Shqiptar
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 10:00
 4. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 5. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •