Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 46
  1. #21
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Thashe se do thoje me keq se dhelpra pas..... dashit.. nejse..

    Ka lezet.. Dua te te hap syte, se rakia ti ben te bukura te tera femrat.. Po te mos jesh i pire do e shofesh se sa te bukura jane femrat ne pergjithsi/vecanti
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  2. #22
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga Zemrushja
    Thashe se do thoje me keq se dhelpra pas..... dashit.. nejse..

    Ka lezet.. Dua te te hap syte, se rakia ti ben te bukura te tera femrat.. Po te mos jesh i pire do e shofesh se sa te bukura jane femrat ne pergjithsi/vecanti
    Nese ty te ka plasur cipa,une jam burre me namus..asnjehere nuk te kam quajtur as dhelper e as kunadhe..nese ti ke te tilla manira,pune per ty,por te lutem mos me ngaterro edhe mua..sa per femrat,me mjafton te shoh se kush perkujdeset per mua kur jam i dehur...prej teje,pervec sharjeve dhe mallkimeve,nuk kam marre gje tjeter...per tu rikthyer te tema...nje goce si ty,ja falja me gjithe zemer shokut...aman"..do i thosha...merre...ta kam falur

  3. #23
    Moderator Maska e Pratolini
    Anëtarësuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Ah mor tanku mor tanku.
    Po vargjet e mija i ke te postuara me kohe ketu ne forum, tek ditari i meditimeve. Madje edhe dy krijime te miat, por me sa duket arti im nuk ka qene i nivelit te duhur dhe nuk eshte vleresuar nga anetaret e forumit.

    Gjithsesi ate rakine e dua une :P

  4. #24
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Nese ty te ka plasur cipa,une jam burre me namus..asnjehere nuk te kam quajtur as dhelper e as kunadhe..nese ti ke te tilla manira,pune per ty,por te lutem mos me ngaterro edhe mua..sa per femrat,me mjafton te shoh se kush perkujdeset per mua kur jam i dehur...prej teje,pervec sharjeve dhe mallkimeve,nuk kam marre gje tjeter...per tu rikthyer te tema...nje goce si ty,ja falja me gjithe zemer shokut...aman"..do i thosha...merre...ta kam falur

    Ncuk, un te hap syte se te duken te gjitha njeshke.. ke parasysh dhe kur i shtrembron syte prape njesoj te duken.. po s'e ke fajin ti dmth e ka fajin rakia bukuroshe qe ta con mendjen qoshe me qoshe

    Si i thone nje fjale? Kush te shan te do aman mos u bej sikur te vura ne seder
    Ndryshuar për herë të fundit nga Zemrushja : 09-07-2007 më 18:42
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Postime
    202
    Po si nuk e kuptove nje here te pakten se tankut sido qe ti vengerrohen syte nga rakia te gjitha i duken si ty moj zemrushe.Ai me buke dhe ti me gure, o moj zemrushe qe se kuptove tankun kurre

  6. #26
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    S'ka gje po he Pse ku do duket forca burrit Po ky as per burre s'eshte ore jo se m'gjes drek dark rrogoz e ke.. (Rrogoz e le shpine, dopio rrogoz vete).. Po rakia ka lezet njehere per festa e jo perdite.. megjithate vlen te them qe humorin rakia s'ia heq noiher.. Mire qe vjen tap ktu qe s'mban mend sa her e shaj

    Un po i them te leje rakine t'i hapen syte se aha, kshu si e ka nis, n' kanal do e gdhije n'vazhdim
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  7. #27
    Do te kisha nje sugjerim mbi kete teme. Mbase me e pershtatshme mund te ishte tek Kategoria e Dashurise, sesa tek e Letersise.
    Per vete faktin qe poezia ketu eshte e "orientuar"...(patjeter duhet te ekzistoje raporti dy me nje), le te kete diku tjeter, liresi mendimesh apo hedhje - pritje pa kufi...(si me siper)...qe s´kane te bejne shume me Letersine.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Palma : 09-07-2007 më 18:52

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Postime
    202
    Citim Postuar më parë nga *PaLmA*
    Do te kisha nje sygjerim mbi kete teme. Mbase me e pershtatshme mund te ishte tek Kategoria e Dashurise, sesa tek e Letersise.
    Per vete faktin qe poezia ketu eshte e "orientuar"...(patjeter duhet te ekzistoje raporti dy me nje), le te kete diku tjeter, liresi mendimesh apo hedhje - pritje pa kufij...(si me siper)...qe s´ka te beje shume me Letersine.
    Ke te drejte o Palma, por c'ti bej ketyre te dyve(zemrushes me tankun) qe nuk duan t'ja dine se ne c'teme "krruhen", boll te flase dy fjale njeri se ja kthen tjetri. T'ju flas seriozisht dhe ti "perze" s'me ben zemra se e shoh qe jane te dashuruar edhe pse nuk ja pranojne njeri - tjetrit. E vetmja gje qe me ka ngelur eshte ti bej "karshillek" tankut dhe te "gjuaj" zemrushen per tu gjendur pak ne teme.lol
    Te pakten me ndihmo ti dhe thuaj dicka per temen, ose me sakte shkruaj disa vargje per temen, qe jo domosdoshmerisht lidhen me ty, por te pakten ne aspektin e kendveshtrimit.

  9. #29
    Moderator Maska e Pratolini
    Anëtarësuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Peticion (pjesa 3)


    Kur kisha kembanen shkund dhe kendezin zgjon nga gjumi
    kur hekurat dhe llamarinat mbi asfalt nxjerrin tym
    kur alarmi ores sime kendon s s’ka me fryme
    digjet shtrati im tave e une brenda tij brumi

    Kembet I kam zbathur qe te digjem sa me mire
    perpelitem rrotullohem te marr zjarr nga cdo ane
    zemra ime furre dhe shpirti gaz butan
    binom burim pa fund qe arsyen me kane mpire

    Perse Zot poet me linde ne kete jete
    ose perse me solle ketu ku poetet s’kane vend
    mos ne boten platoniane kam lenduar ndokend
    qe ky ndeshkim Hyjnish ekzistencen po me tret ?!!

    Apo ndoshta une te njoh dhe ky eshte nje gabim
    mund te jem nje pjese e jotja dhe ende se kuptoj
    injorant ne furren time vazhdoj dhe lengoj
    rrebel bertas me merr ose me sill nje shpetim !

  10. #30
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Po marr guximin te te shkruajne vargje
    Se me rreshta merziten mysafiret
    o qe te hengert ty i gjo e keqe
    se te ngeli mendja vec per t'pire

    Po si ske turp ore mavri
    mendjen vec rakia ta vajis
    pastaj hiqesh si i druajtur
    i persekutuari n'dashuri

    Nejse.. e vazhdoj me vone
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  11. #31
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Peticion (pjesa 3)


    Kur kisha kembanen shkund dhe kendezin zgjon nga gjumi
    kur hekurat dhe llamarinat mbi asfalt nxjerrin tym
    kur alarmi ores sime kendon s s’ka me fryme
    digjet shtrati im tave e une brenda tij brumi

    Kembet I kam zbathur qe te digjem sa me mire
    perpelitem rrotullohem te marr zjarr nga cdo ane
    zemra ime furre dhe shpirti gaz butan
    binom burim pa fund qe arsyen me kane mpire

    Perse Zot poet me linde ne kete jete
    ose perse me solle ketu ku poetet s’kane vend
    mos ne boten platoniane kam lenduar ndokend
    qe ky ndeshkim Hyjnish ekzistencen po me tret ?!!

    Apo ndoshta une te njoh dhe ky eshte nje gabim
    mund te jem nje pjese e jotja dhe ende se kuptoj
    injorant ne furren time vazhdoj dhe lengoj
    rrebel bertas me merr ose me sill nje shpetim !
    Sa shkojne per meze poetet e pjekur ne furre

    Gati e kam tamzanen e rakise,Pratolini...me thuaj ku ndodhesh dhe bej gati dy gota..sa per meze,ne poetet jemi mesuar te hame veten tone cika cika..gezuar dhe keshtu te pafsha gjithmone,duke shkruar vargje...dhe te mos ta degjoj me ate shprehjen...."me solle ne kete bote ku poetet s'kane vend"...ne mini hapsiren kaotike te quajtur bote,ose ndryshe,"bar tymi" ka vend edhe per ne..

  12. #32
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga adidu
    Ke te drejte o Palma, por c'ti bej ketyre te dyve(zemrushes me tankun) qe nuk duan t'ja dine se ne c'teme "krruhen", boll te flase dy fjale njeri se ja kthen tjetri. T'ju flas seriozisht dhe ti "perze" s'me ben zemra se e shoh qe jane te dashuruar edhe pse nuk ja pranojne njeri - tjetrit. E vetmja gje qe me ka ngelur eshte ti bej "karshillek" tankut dhe te "gjuaj" zemrushen per tu gjendur pak ne teme.lol
    Te pakten me ndihmo ti dhe thuaj dicka per temen, ose me sakte shkruaj disa vargje per temen, qe jo domosdoshmerisht lidhen me ty, por te pakten ne aspektin e kendveshtrimit.
    Merre....merre,sinqerisht ta them...t'a kam falur..nuk jam aspak xheloz,perkundrazi",do te ndihesha njeriu me i lumtur ne bote nese do te shpetoja nje here e mire prej saj...megjithese,te te them te drejten..do te me vinte shume keq per ty"...vertet do ta beje nje sakrifice te tille per mua

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Postime
    202
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Merre....merre,sinqerisht ta them...t'a kam falur..nuk jam aspak xheloz,perkundrazi",do te ndihesha njeriu me i lumtur ne bote nese do te shpetoja nje here e mire prej saj...megjithese,te te them te drejten..do te me vinte shume keq per ty"...vertet do ta beje nje sakrifice te tille per mua

    Je i papare...por tek e fundit ce gjeti robin e se hoqi?lol

  14. #34
    KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
    Anëtarësuar
    09-01-2007
    Vendndodhja
    atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
    Postime
    610
    Citim Postuar më parë nga adidu
    Je i papare...por tek e fundit ce gjeti robin e se hoqi?lol

    ca ju ka gjet ju te dyve qe po beni shere e shamata?????
    dont worry be happy

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    58
    Me pelqejne replikat qe beni ne mes Shoku-tanku,Adidu dhe Zemrushes.I japin nje nuance te shijeshme temes.

  16. #36
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga adidu
    Je i papare...por tek e fundit ce gjeti robin e se hoqi?lol
    Mire e ke or mik,por ka vuajtje e vuajtje"..me nje vajze si kjo me siper(nuk dua t'i permend as emrin se me ngjethet mishi),do te perqafoje me kenaqesi nje fund me dhimbje pasi te jesh i bindur qe nuk do t'i rrezitoje dot dhimbjes pa fund qe do te te shkaktonte....eshte nga ato lloj femrash qe ta bejne jeten,si thote populli..."malore"
    Citim Postuar më parë nga zhorzhi
    ca ju ka gjet ju te dyve qe po beni shere e shamata?????
    Asgje moj zhorzhi,asgje"....thjesht po diskutojme per femren e tipit,"mishngrenese"...adidu me thote se eshte i afte qe ta shnderroje ne vegjetariane,ndersa mua me duket dicka e pamundur...ja...per kete po zihemi

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Postime
    202
    [QUOTE=shoku_tanku]Mire e ke or mik,por ka vuajtje e vuajtje"..me nje vajze si kjo me siper(nuk dua t'i permend as emrin se me ngjethet mishi),do te perqafoje me kenaqesi nje fund me dhimbje pasi te jesh i bindur qe nuk do t'i rrezitoje dot dhimbjes pa fund qe do te te shkaktonte....eshte nga ato lloj femrash qe ta bejne jeten,si thote populli..."malore"


    Nigjo ktu tanko..se mos me thush masanej:" si spate turp o adidu dhe ma more zemrushen, vetem se bona sikur se pelqesha me e provu ate se sa do rezistote dhe a do me dashurote edhe po ta shajsha".
    Po te dal borxhit daje, e po te them qe shife i her me sy pa dhimbje "maloren" tate, se po erdhi ke una masanej se mer dot mo dhe mund ta hudhesh kokrren e lotit sa i shalqi. Aaaa ka rreglla e nuk kom faj une masanej kur te dhemesh nga dashnia e humbme.

  18. #38
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    E vetmja gje qe do te te thosha ne nje rast te tille,do te ishte,se pari nje ngushellim i sinqerte familjareve...dhe se dyti,nje mirenjohje pa fund qe pranove te beheshe fli' ne vendin tim...do e te quaja vertet nje shok per koke nese do ti hyje kesaj maloreje e cila kerkon te me rrembeje me dhune, per te me shnderruar ne nje kavie eksperimentale dhe per te trumpetuar me pas suksesin qe do te arrinte nese do te me bente te lija rakine...e perkthyer ne menyren se si e shoh une,nese do te me merrte jeten"

  19. #39
    A thua ishte zane e zbritur,
    A thua ishte perendi,
    A thua s´kishte tjeter vajze,
    Por vetem nje, ne shoqeri?

    A thua mendjen, ia kish marre
    Si me magji, ne nje perralle,
    A thua tjeter vajze, s´kishte
    Qe ata djem, i la pa fjale?

    Vec syte e saj, ishin pikture,
    Vec zeri i saj, nje melodi
    Dy shoke, te njejtin emer ndanin,
    Ushqeheshin, nga nje dashuri.

    Ne mendje ngjyrshem pikturuar,
    Te njejtit sy, i njejti emer,
    Dy, qe fryme merrnin njeheresh,
    Rrahje, per te njejten zemer.

    Ne nje perralle, tre personazhe
    Ai, ajo, ai.
    Ata i shprehnin dashurine,
    Ajo, shkruante poezi.

  20. #40
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar më parë nga Atij qe i ngjethet mishi
    Mire e ke or mik,por ka vuajtje e vuajtje"..me nje vajze si kjo me siper(nuk dua t'i permend as emrin se me ngjethet mishi),do te perqafoje me kenaqesi nje fund me dhimbje pasi te jesh i bindur qe nuk do t'i rrezitoje dot dhimbjes pa fund qe do te te shkaktonte....eshte nga ato lloj femrash qe ta bejne jeten,si thote populli..."malore"
    po fushore ke degjuar??? Ja ti psh nga maloria kur je kshu si i thone xurxull te duket edhe toka si det me alga siper dhe do te besh ndonje saltro nga maja shkembit.. nisesh te besh nje not delfini, krejt papritur e pakujtuar zhytesh per ne 'det' dhe... pastaj thua olelel... cmu desh mua

    Nejse tanksit.. Sinqerisht, me nje burre si ty, hapu dhe e futu i thone nje fjale

    Pastaj, mua sme quajne Rita qe te 'ha burra' le qe ca te te hash ty mor ditzi, ti te helmon gjakun, ta ben raki sade te saponxjerre nga kazani looooooool

    Ok, per mos ti prish qejfin Palmes ja po bej nje pizi te shkurter

    N'embelsin e ktij mengjesi
    n'kafenen e preferuar
    qetesin e atij mengjesi
    ti vajz ma ke pushtuar

    teksa rruges ecje
    nisur e stolisur
    zemra ime c'heqte
    kur takat te tringellinin

    Te veshtroja mprehtas
    as syte s'mi hodhe
    po c'faj kam un i varfri
    se zemre-ne ma more?

    ps. vazhdon
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Jezusi ka të njëjtën lavdi si Ati
    Nga daniel00 në forumin Komuniteti protestant
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-03-2009, 22:15
  2. Shkrimet e Hershme: Tertuliani mbi lutjen
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-12-2006, 08:34
  3. Muhamedi, Nje Perpjekje Perendimore Per Te Kuptuar Islamin
    Nga forum126 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 06-02-2006, 10:44
  4. Si te kem qasje ne dy Workgroupa ne te njejten kohe?
    Nga headsh0t13 në forumin Rrjeti kompjuterik
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 16-12-2004, 00:19
  5. A mund te dashurosh dy persoan ne nje njejten kohe?
    Nga korcarja_16 në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 02-04-2004, 10:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •