Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
 1. #1
  bir i Perendise se gjalle Maska e barElohim
  Anėtarėsuar
  30-06-2007
  Vendndodhja
  per castin shtegtar ne toke
  Postime
  15

  Ku mund tė gjej veshje tradicionale popullore?

  Pershendetje!

  Nuk e di nese drejtohem ne vendin e duhur ne forum por mendoj se dikush do kete ketu ndonje informacion.
  Jemi nje grup shqiptaresh qe interesohemi per veshje popullore, kryesisht te laberise por edhe te krahinave te tjera.
  Nese dikush ketu ne forum di dicka se ku mund te gjejme ndoshta ndonje punishte per keto veshje ku te kete dhe cmime te arsyeshme do te na ndihmonte shume.

  faleminderit te gjitheve!

 2. #2
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Ne Tirane ke plote dyqane qe shesin veshje popullore cilesore. Te rruga e Durresit keni shume dyqane qe i ofrojne. Edhe te Labrise ka, besoj.

 3. #3
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  38
  Postime
  2,408
  ke sa te duash sidomos ne korce i ke me shumice
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 4. #4
  bir i Perendise se gjalle Maska e barElohim
  Anėtarėsuar
  30-06-2007
  Vendndodhja
  per castin shtegtar ne toke
  Postime
  15
  Ju faleminderit qe te dyve!

  Ne Korce nuk kemi vajtur por per sa i perket Tiranes cmimet jane shume te larta
  sepse kane qellime turistike.

  Ajo qe po perpiqemi te gjejme eshte ndonje punishte ne ndonje fshat ndoshta
  qe qep per ndonje asambel apo per arsye te tjera kulturore.


  sido qofte faleminderit!

 5. #5
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  37
  Postime
  5,314
  Ne Shqiperi ka me bollek veshje tradicionale popullore. Ne Tirane ka me bollek veshje popullore te te gjitha krahinave e ne veēanti te Shqiperise se mesme. Per veshjet e jugut mund te shohesh ne Korēe dhe ne Vlore ndersa per te veriut ne Kruje ne tregun e kalase ka pothuajse te gjitha llojet e veshjeve te krahines se veriut.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #6
  bir i Perendise se gjalle Maska e barElohim
  Anėtarėsuar
  30-06-2007
  Vendndodhja
  per castin shtegtar ne toke
  Postime
  15
  Po ishte e mundur dhe keni dicka konkrete, ndonje numer telefoni apo adrese,
  ma shkruani ju lutem.

  faleminderit!

 7. #7
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Citim Postuar mė parė nga barElohim
  Pershendetje!

  Nuk e di nese drejtohem ne vendin e duhur ne forum por mendoj se dikush do kete ketu ndonje informacion.
  Jemi nje grup shqiptaresh qe interesohemi per veshje popullore, kryesisht te laberise por edhe te krahinave te tjera.
  Nese dikush ketu ne forum di dicka se ku mund te gjejme ndoshta ndonje punishte per keto veshje ku te kete dhe cmime te arsyeshme do te na ndihmonte shume.

  faleminderit te gjitheve!

  Ne Kruje, Korce, TR ke plot... vendet e tjera si di se nuk para shkoj...
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 8. #8
  Une jam nje zoteri nga Kruja dhe zoteroj veshje popullore te cilat jane te punuara me dore kryesisht te Shqiperise se mesme per meshkuj dhe femra me dimensione dhe permasa te ndryshme dhe me modele te ndryshme me cmime shume te arsyeshme. per cdo informacion te me telefononi dhe te dergoni mesazh ne kete numer telefoni 0683027229 ose 0693033962 ose me shkruani tek bledibob15@hotmail.com. adresa jone ne kruje eshte lagja "hoxhe" siper stadiumit
  faleminderit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bledi_nga_kruja : 05-09-2007 mė 05:53

 9. #9
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Flm per informacionet, do te kontaktoj kur te jem ne Shqiperi.
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 10. #10
  Kontaktimi ne lidhje me kerkesen per veshjet popullore (kostumet kombetare te shqiperise se mesme) te cilat ne i disponojme ne punishten tone duhet te behet sa me i shpejte per arsye se punimi i tyre eshte i lidhur me nje varg procesesh qe ta diktojne nje gje te tille. ju konfirmojme edhe nje here numrin e telefonit ku mund te kontaktojme per me gjate 0683027229.
  ju faleminderit

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,765
  Kush mund tė mė dėrgojė dy kostume kombėtare tė zonės sė Labėrisė.tel.0030.6932.849.587

 12. #12
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Ne Tirane ke plote dyqane qe shesin veshje popullore cilesore. Te rruga e Durresit keni shume dyqane qe i ofrojne. Edhe te Labrise ka, besoj.
  Unė i kontrollova tė gjitha kėto dyqanė nė Janar por tė gjitha ishin Imitacione shumė bajate. Fustanella pėr shembull ishte si fustan grash, thjesht njė fustan i gjerė me njė copė tė zakonshme puliestėr dhe skishte asgjė tė pėrbashkėt me Fustanellėn e Toskėrisė ose siē njihet ndryshe Fustanella me 400 palė.
  Qeleshe tė Jugut as qė egzistonin fare. Xhamadanėt ishin pėr turp dhe pa shije.
  Unė gjeta disa veshje origjinale vetėm nė dyqanin e Muzeut Kombėtar por vetėm nga krahinat e Veriut. Desha tė blija njė xhamadan edhe kur mora vesh ēmimin ika me vrap. 600 Euro pėr njė xhamadan
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

 13. #13
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  51
  Postime
  933
  Neper dyqne ke imitim te thjeshta e me materiale qe te lejne shume per te deshiruar,sido se mund te jap nje keshill tek sheshi vjeter avni rustemi ne tiran fillimi rruges hoxha tasim ke nje dyqan te madh (eshte Krutane)ka shum zgjedhje,e nga ketu qe blejne dhe dyqanet e tjera qe shesin me pakice ne tiran.Aty i bleva dhe un nje veshje me Tirq:kujdes jelekun eshte me i rendesishmi insisto per nje te punuar bukur.....edhe per patallonat meri ato me cope me te trash.
  Kemisha len per te deshiruar si dhe punimet dhe cilesia e koplet veshjes po per 100mij lek smund te pretendosh me shume.
  Mos u habit per cmimet nje kostum origjinal mund te shkoj dhe 800euro e po ta dhan.

 14. #14
  Ne Kruje. Edhe pse punimet jane ne pergjithsi te dobet, nuk u kushtojne fare vemendje.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-12-2016
  Postime
  3

  Pėr: Ku mund tė gjej veshje tradicionale popullore?

  Kostumet popullore ne shqiperi ndahen ne disa standarte,varet se perse i doni,per qellim koleksioni do tu sygjeroja kostume te qendisur me fije ari te cilet i perkasin familjeme te pasura shqiptare dhe jane te trasheguara neper breza,por kane cemime te larta,kurse kostumet tradicionale te cilet riprodhohen ne ditet e sotme jane kthyher ne funksion komercial te plot dhe ato i gjeni ne tregjet e qyteteve te medha,per te paren mund tu sygjeroj kontakt

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-12-2016
  Postime
  3

  Pėr: Ku mund tė gjej veshje tradicionale popullore?

  Kostumet popullore ne shqiperi ndahen ne disa standarte,varet se perse i doni,per qellim koleksioni do tu sygjeroja kostume te qendisur me fije ari te cilet i perkasin familjeme te pasura shqiptare dhe jane te trasheguara neper breza,por kane cemime te larta,kurse kostumet tradicionale te cilet riprodhohen ne ditet e sotme jane kthyher ne funksion komercial te plot dhe ato i gjeni ne tregjet e qyteteve te medha,per te paren mund tu sygjeroj kontakt

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-11-2017
  Postime
  1

  Exclamation Pėr: Ku mund tė gjej veshje tradicionale popullore?

  Citim Postuar mė parė nga Kledian Lexo Postimin
  Kostumet popullore ne shqiperi ndahen ne disa standarte,varet se perse i doni,per qellim koleksioni do tu sygjeroja kostume te qendisur me fije ari te cilet i perkasin familjeme te pasura shqiptare dhe jane te trasheguara neper breza,por kane cemime te larta,kurse kostumet tradicionale te cilet riprodhohen ne ditet e sotme jane kthyher ne funksion komercial te plot dhe ato i gjeni ne tregjet e qyteteve te medha,per te paren mund tu sygjeroj kontakt
  Pershendetje Kledian, jam i interesuar per veshje femrash tradicionale, kam pak urgjence! Faliminderit 069-7654056.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2022
  Postime
  1

  Pėr: Ku mund tė gjej veshje tradicionale popullore?

  Ckemi jam Xhezairi uka NGA kuksi ku mind gjej veshje traditional te vjeter NGA kuksi falimderit shume numri asht +44786156583

Tema tė Ngjashme

 1. Polifonia Popullore
  Nga Eni nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 15:27
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. kostumet popullore
  Nga olimpiadisti nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-03-2009, 19:27
 4. Kerkoj foto me veshje popullore shqiptare
  Nga Julie nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 03-05-2006, 00:06
 5. Zgjedhjet lokale 2005
  Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 07-03-2005, 13:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •