Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Olsi
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  34
  Postime
  231

  Arrij t bj ping ISP, por nuk lidhem dot me domain

  Kam nje problem me Pc.Sapo e formatova dhe instalova te gjitha driverat.Pingoj Ip e internetit dhe eshte ne rregull.Gjithashtu dhe pingimi rrjetit esht ok.Kurse kur pingoj google ose Yahoo nuk shkon ne rregull (dmth qe skam internet ne pc)Mund te me ndihmoj dikush se si mund ta zgjidh ket problem?

 2. #2
  forever hers Maska e Eagle
  Antarsuar
  21-07-2002
  Vendndodhja
  boston-temporarly
  Mosha
  56
  Postime
  505
  Kontrollo DNS .
  nuk e duroj dot i-ne pa pike.

 3. #3
  O cuna , mund te ma shpjegoj njeri ca dmth "pingoj"
  E kam hasur neper internet kafe kete komanden ne Run , por nuke di ca kuptimi ka.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 4. #4
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Antarsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  ping "adresen e internetit" == pingoj

  Dmth provon nese ka lidhje apo jo me nje adrese te caktuar!

 5. #5
  soKKestreL Maska e soKKol
  Antarsuar
  24-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  32
  Postime
  107
  mund te me shpjegoj ndokush se cfare eshte DNS

 6. #6
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  41
  Postime
  2,679
  DNS = Domain Name System ose Domain Name Server ose Domain Name Services eshte nje server ose nje sistem qe ben emerimin e cdo IP dhe converton emrat ne IP. Nese ti shkruan www.google.com do te thote qe ti po shkruan nje emer ne addrese DNS e mer ate emer e kontrollon se Ca ip numerike ka. Ne kete menyre ti lidhesh me ate ip e mer informacjonet e deshiruara. Ky sistem u fut ne perdorim pasi numrat ishin te veshtire per tu mbajtur mend nga perdoruesit e kompjuterave

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

Tema t Ngjashme

 1. Nuk mund te lidh dot Vista me domain
  Nga mimik n forumin Rrjeti kompjuterik
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 29-05-2009, 16:35
 2. Hyrja n domain sht shum e ngadalt
  Nga Donliri n forumin Rrjeti kompjuterik
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-04-2006, 04:11
 3. Si t lidh kompjuterat me nj domain (domain)
  Nga beethoven n forumin Rrjeti kompjuterik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-03-2006, 06:34
 4. Ne lidhje me Domain name
  Nga drita n forumin Rrjeti kompjuterik
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-06-2004, 11:55

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •