Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 102
 1. #1
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Fotografite me te paharruara te koherave.

  Pershendetje.

  Fotografite a radhes jane disa nga fotografite qe ngelen me te kujtuara ne vite.

  Mjerisht, per shume foto mungon informacioni illustrues ( Emri i fotografit, vendi i komposimit etj) por nese dikush nga ju eshte i informuar, ju lutem postojeni.

  Mund te postoni po ashtu foto te cilat konsiderohen nga me te paharruarat.

  Faleminderit.

  PS: Ju keshilloj se ketu mund te gjeni ca imazhe te forta dhe hidheruese.

  Njeriu dhe Tanket  Para vdekjes  I varur ne kohe

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 10-06-2007 mė 09:52
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #2
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Gjume mbi lartesi  Arratisje nga flaket e vdekjes

  Tragjedi ne Rusi 2006  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 3. #3
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Goditja e dyte  Ne kamp  Vete egzekutim

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 4. #4
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  e para eshte ne sheshin Tien an men, prostesta e studenteve kineze, fatkeqesisht nuk dihet akoma as sot e kesaj dite emri i atij djaloshi...
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 5. #5
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Faleminderit Diesel Industry.

  Nena Emigrante nga Dorothea Lange, 1936

  Foto ku pasqyrohet teper qarte depresioni i madh i nje nene dhe ankthi per te mbijetuar femijet e saj.  Flaket e Hindenburg  Vajza Afgane

  Per 17 vite radhazi, fotografi Steve McCurri eshte munduar te gjeje edhe nje here subjektin e fotos se tij te famshme nga viti 1984. Pas 17 vitesh (ne vitin 2002) e ka gjetur dhe fotografuar identikalish njesoj me pozen e pare. Ajo qe duket carte ne foto eshte gjurma qe len koha dhe vuajtjet tek njeriu dhe nganjehere eshte per tu frikesuar kur e mendon.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 6. #6
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Vertet foto interesante dhe te paharueshme....
  Sui generis

 7. #7
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  shume te bukra, urime!
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 8. #8
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Lufta len gjurme te renda dhe plage ne kujtimet e njerezve, veqanersiht femijeve.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 9. #9
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Ne kete foto shkioni nje grua dhe nje vajze qe bien nga nje pallat pasi dalja emeregjente nga zjarri shembet.  Nje nene ne Korene e Jugut duke u lutur trupave per te falur te birin e saj i cili eshte arrestuar pas nje proteste.  Nje ushtar i goditur me snaiper mbahet mbi nje prift ne momentet e fundit te tij.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 10. #10
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Vertet te realizuara po shume prekse disa nga fotot..Flm qe i solle ktu ZIM
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 11. #11
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  spektakolare fotot!! sidomos treshja me femijet pas bombardimit me napalm-Guevara- the fotoja e ushtarve me flamur. Eshte bere dhe nje filme se fundmi mbi te..."we were soldiers" ne mos gaboj
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 12. #12
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  1-MUHAMMED ALI vs SONNY LISTON - first round, first minute!
  2-protesta me grushtin e zi te TOMMIE SMITH e JOHN CARLOS ne olimpiaden e 1968
  3-Ngritja e flamurit rus mbi Raishtagun pas marjes se Berlinit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 13. #13
  d-_-b
  Anėtarėsuar
  14-03-2007
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

 14. #14
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  wow!! e kisha fare dhe here tjeter jete foton por pa komentet me poshte....committed suicide due to depression.......
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 15. #15
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Nqs me lejon ZiM ti shtoj pak romanticizem kesaj qosheje

  Le baiser nga Robert Doisnau

  e bere ne paris rreth viteve 50, fotografia eshte kthyer ne nje nga fotografite simbol te dashurise
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  To look life in the face....

 16. #16
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Sigurisht Gunnar. Teper e tmerrshme ajo fotoja e vitit 1994 qe solli amenti !!Faleminderit te gjitheve per kontributin ne teme.

  Fotoja e radhes eshte nje version i dyte i fotos 9 nga posta e trete.

  Thich Quang Duc qe ish nje prift budist ne pjesen jugore te Vietnamit, djeg veten ne zjarr ne shenje proteste kundrejt torturave te qeverise ndaj prifterinjeve.Gjate gjith kohes qe digjej,Thich Quang Dug as nuk leshoj britmen me te vogel e as nuk beri levizjen me te vogel !!!

  Nese dikujt mund ti duket kjo foto (apo ndonje foto tjeter ne kete teme ) teper e rende dhe shqetesuese, ju lutem me njoftoni qe ta zhvendos nga tema.  Ngritja e Flamurit Amerikan ne rrenojat e Gradacelave. Foto nga Thomas E Franklin  12 Janar 1960 ! Vetem nje sekond perpara qe udheheqesi i Partise Socialiste te Japonise te vritej me shpate nga nje student kundershtues.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 14-06-2007 mė 12:19
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 17. #17
  ReaL maDriD Maska e ReaLFan
  Anėtarėsuar
  04-06-2007
  Vendndodhja
  N'Zvicerr
  Postime
  1,199
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hmmmmmmm Met vertet qenken foto te pa harrushmeeeeee
  ReaL madriD
  Campeón de Liga 2007/08
  Repasa el triunfo de la Liga 07/08 del Real Madrid.

 18. #18
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Diesel, e drejte ne lidhje me ate foton.Personalisht e shikoj si foto me domethenie te madhe ne syte e botes, por e kuptoj se eshte teper e rende.

  Vazhdojme me te tjera.

  Keto dy fotografi jane nga me te paharruarat, ne menyre te vecante per popullin e Britanise.Jane marre pas aktit terrorist te 7 Korrikut 2005 ne Londer.

  Veqanerisht fotoja e dyte, e cila eshte kthyer ne nje ikone qe simbolizon ate date te zeze per Britanine.Ne foto paraqitet nje grua e moshuar qe eshte plagosur nga shperthimi i Autobusit duke u ndihmuar nga nje infermier i ndihmes se shpejte.

  Njeriu ne Hene

  Nuk me pelcen te dal nga tema por per kete foto kam akoma dyshime.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 19. #19
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  me behet qejfi qe e hoqe ate foto aq te trishtuar megjithse ishte nga me dometheneset apo jo?
  gruaja me masken e bardhe!! e kujt nuk i eshte ngulitur ne mendje ajo foto, eshte kthyer vertet ne simbol.
  Urime per temen qe ke hapur
  Diesel.
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 20. #20
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  1957 ! Dita e pare e Dorothy Counts ne shkollen e larte Harry Harding te Shteteve te Bashkuara te Amerikes.Dorothy ish nje nga studentet e para zezake te pranuara ne shkollen e larte, por qe nuk ish ne gjendje te perballonte perbuzjet the sharjet keshtu qe largohet nga shkolla vetem 4 dite pas fillimit.  Fotomodelja Christine Keeler. (Fotomodele Angleze, lindur ne vitin 1942) Fotografuar nga Lewis Morley.  Princeshe Diana ne nje mbrembje ne shtepine e bardhe duke kercyer me John Travolten.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Serialet mė tė mira filmike tė tė gjitha kohėrave
  Nga PrInCiPiEl nė forumin Kino-Televizioni nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 216
  Postimi i Fundit: 22-04-2017, 15:54
 2. Piloti mė mirė i gjitha kohėrave?
  Nga AlbRoma nė forumin Sportet motorrike
  Pėrgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 22-01-2010, 11:16
 3. Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 09-07-2007, 22:17
 4. 5 filmat me te bukur shqiptar te gjitha koherave!
  Nga denku nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 04-09-2006, 14:51
 5. DITE TE PAHARRUARA (Me rastin e Shen Valentinit)
  Nga Auloni nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2003, 20:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •