Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 102
 1. #41
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Fotografite e Bill Biggart


  Biggart ish nje fotograf qe punonte per nje foto agjenci te NYC.Punimet e tija njihen tek cdo njeri me pasion per fotografi, por punimet e tij te fundit njihen anembane botes nga pothuajse cdo njeri sepse kane te bejne me tragjedine e 11 Shtatorit 2001


  Eshte per tu admiruar jashtezokonisht shume pasioni i nje fotografi te tille per fotografine, kur pothuajse gjith njerezit ne afersi te kullave largoheshin ne panik, Biggart me tre aparate fotografike qendronte ne mes te pluhurit te kullave qe shembeshin per te sjelle keto fotografi qe do ngelen pergjithnje ne histori.

  Ne foto, shembja e kulles se pare. Foto nga Bill Biggart  Fotoja e meposhtme eshte fotoja me e fundit ne jeten e Bill Biggart.Vetem disa qaste pas shkrepjes se kesaj fotoje, jeta e Biggart do perfundonte nga shembja e kulles se dyte siper tij.  Ja ne kete foto, aparaturat e Biggart te zbuluara nga rrenojat e kullave.
  PS: Do u lutesha shume, nese keni pyetje per njeri tjetrin ne lidhje me burimin e fotove, mundoheni ti adresoni me PM. Kjo eshte thjeshte per te mbajtur temen ne binaret e subjektit.Teper faleminderit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 19-06-2007 mė 01:55
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #42
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Dy fotografite e radhes jane te Salvador Dali.

  Salvador Dali ishte nje artist versatile qe pervec piktures merrej me fotografi, kinomatografi dhe skultpure.Pikturat e tij mund ti permbledhesh ne kadegorine e pikturave moderne dhe jane shume me te perkryera se ata qe kryhen me programe komjuterike ne ditet e sotme.Salvador Dali lindi me 11 Mai 1904 dhe vdic ne 23 Janar 1989.


  Te dyja pamjet jane te fotografuara nga fotografi Philippe Halsman i cili ishe teper i apasionuar per foto te kompozuara me kercime ne ajer.  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 19-06-2007 mė 01:50
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 3. #43
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Winston Churchill gjate luftes se dyte boterore  Jews Girl! Ne foto eshte vajze Juishe ne vagonat e trenit qe do e deportoje ne kampin e percednrimit, dhe dyert e vagonit qe mbyllen perpara fytyres se saj te pikelluar.Fotoja nga lufta e dyte boterore.  Dita e pare ne Gettysburg !!

  Te gjithe mbase keni dijeni per betejen e Gettysburg. Fotografuar nga Mathew Brady ne vitin 1863.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 4. #44
  TR1920A Maska e Oni_11111
  Anėtarėsuar
  12-11-2006
  Vendndodhja
  Toscana
  Mosha
  36
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mos te harrojme te madhen Nene Tereza.

  Gonxhe Bojaxhiu ne ditet e rinise

  Nene Tereza me Papa Gjon Palin e dyte.


 5. #45
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  dy foto te tjera te famshme:
  Albert Einstein dhe Ernesto Guevara
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 6. #46
  Love's Lover Maska e ice_storm
  Anėtarėsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  fajv 1 for
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime


  domini sumus
  sumus servi
  ubicumque
  nusquamque

 7. #47
  Love's Lover Maska e ice_storm
  Anėtarėsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  fajv 1 for
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  domini sumus
  sumus servi
  ubicumque
  nusquamque

 8. #48
  Love's Lover Maska e ice_storm
  Anėtarėsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  fajv 1 for
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  [IMG][/IMG]
  domini sumus
  sumus servi
  ubicumque
  nusquamque

 9. #49
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Vazhdojme me Princeshe Dianen

  Dasma e shekullit..

  Vdekja e Princeshes..
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 10. #50
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sadam Hussein ne fuqi

  Sadam Hussein kapet

  Sadam Hussein ne Gjyq
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 11. #51
  Fine Wine Maska e ildushja
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Rr. A Kasemi, N'ajėr
  Postime
  832
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Egzekutimi i Sadam Hussein

  Renja e Murit te Berlinit
  "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

 12. #52
  il capitano Maska e SKAFISTI_VL
  Anėtarėsuar
  02-12-2003
  Vendndodhja
  n/a
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga ildushja
  Vazhdojme me Princeshe Dianen

  Dasma e shekullit..

  Vdekja e Princeshes..
  foto te bukura keto dushka
  " proud to be an Interista "

 13. #53
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Enver Hoxha me J.V. Stalin.Korrik 1947, ne Moske  Parada ushtarake ne Tirane.29 Nentor, 1984  Enver Hoxha duke folur ne Konferencen e Paces ne Paris.Gusht 1946

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 14. #54
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ata qė sollen nė jetė ,dhe rritėn njė Mbret.....


  Xhemal pashė Zogu

  Nėna Mbretėreshė
  Ahmet Zogu nė mosh tė re

  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Dolcezza
  Anėtarėsuar
  21-09-2006
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zeri_i_Mirdites
  Gjume mbi lartesi


  Kjo eshte marre nga Charles C. Ebbets ne Rockefeller Center, NY ne vitin 1932. Po i shtoj dhe kete tjetren :


 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Dolcezza
  Anėtarėsuar
  21-09-2006
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nje nga fotot me te famshme te Shekullit te 20, Salvador Dali i marre nga fotografi francez Jean Dieuzaide, i vetmi te kete fituar dy cmimet me prestigjoze te fotografise ne France, Niepce Award (1955) dhe Hadar Award (1961).


 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Dolcezza
  Anėtarėsuar
  21-09-2006
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Dhe tani pak foto mode, pasi Irving Penn ngelet i madh ne kete fushe ne syte e mi.

  1949


  1951, Woman in Moroccan Palace


  1950, Paris...Lisa Fonssagrives

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Dolcezza
  Anėtarėsuar
  21-09-2006
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Perseri Irving Penn

  1967, nje foto per Vogue e titulluar Verushka  Ndersa ne vitin 1957 mori foton e Pablo Picasso


 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Dolcezza
  Anėtarėsuar
  21-09-2006
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Horst P. Horst

  Nje tjeter fotograf i madh i shekullit te kaluar per mendimin tim.

  Mainbocher Corset, 1939


  Marlene Dietrich , 1942


  Lisa, Hands with Vase and Flowers, 1941

 20. #60
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  fotoja e Picasso eshte me te vertete e bukur
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Serialet mė tė mira filmike tė tė gjitha kohėrave
  Nga PrInCiPiEl nė forumin Kino-Televizioni nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 216
  Postimi i Fundit: 22-04-2017, 15:54
 2. Piloti mė mirė i gjitha kohėrave?
  Nga AlbRoma nė forumin Sportet motorrike
  Pėrgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 22-01-2010, 11:16
 3. Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 09-07-2007, 22:17
 4. 5 filmat me te bukur shqiptar te gjitha koherave!
  Nga denku nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 04-09-2006, 14:51
 5. DITE TE PAHARRUARA (Me rastin e Shen Valentinit)
  Nga Auloni nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2003, 20:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •