Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 102
 1. #21
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Neville Chamberlain ka lindur ne vitin 1869 dhe ka vdekur ne vitin 1940.Ka qene kryeminister i Mbreterise se Bashkuar nga viti 1937 deri ne 1940.

  Ne foton qe vijon eshte Neville Chamberlain duke u kthyer ne Angli dhe ne dore mban nje leter ku eshte nenshkruar marreveshja e paces me Hitlerin.  1965 !! Nje nene sebashku me femijet e saj mundohet te kaperceje nje lume ne Vietnamin Jugor, ne perpjekje per tu larguar nga bombardimet e Amerikaneve.  1973 !Pak sekonda perpara qe presidenti i zgjedhur per Chile (Ne Ameriken Jugore) Salvador Allende te qellohej per vdekje gjate nje kryengritje.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #22
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Atmosfera festive ne NYC fill pas perfundimit te luftes se dyte boterore.

  Fotografuar nga Alfred Eisenstaedt.

  Times Square ne 15 Gusht, 1945

  Shikoja marinare qe vershonin neper time sqaure duke rrembyer dhe puthur c'do vajze qe u delte perpara, spjegonte fotografi.Sido dhe c'fardo moshe te kishe, gjyshe apo e re, e holle apo e trashe nuk bente ndonje diference.Vershoja perpara me Leica (aparat i vjeter fotografik) duke skanuar pamjen nga prapa kraheve.Dhe papritmas...si ne flash pashe dicka te bardhe qe u rrembye ne krahet e nje marinari !!!!U ktheva menjehere dhe shkrepa aparatin sapo marinari puthi infermieren.  Shperthimi Vullkanik i Pinatubo, ne Filipine

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 16-06-2007 mė 11:11
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 3. #23
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Respektet e mia bardhi , vertet foto te paharuara suksese ne te ardhmen bro
  Sui generis

 4. #24
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim  Nje foto e vitit 1961 portjeri Shefqet Topi, me nje pritje te tij eshte nderuar ne nje konkurs nderkombetar me diplome te veēante me dicituren "macja e zeze".
  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

 5. #25
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  PALESTINA.......PA KOMENT  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

 6. #26
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  .......
  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

 7. #27
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  kjo e dundit ishte shume domethense- duket si Davidi me Golian .............
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 8. #28
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Gusht 1945! Ne foto eshte qyteti Nagasaki i Japonise fotografuar nga qielli, pak kohe para se te goditej me bombe atomike.  10 Gusht 1945.Ne foto eshte shperthimi atomik ne Nagasagi.  Gusht 1945! Qyteti Nagasagi fotografuar nga qielli pas shperthimit atomik.Vala goditese e shperthimit ka fshire qytetin nga facja e tokes.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 9. #29
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Dhe nje pamje tjeter e qytetit Nagasagi pas shpethimit.  Chicago 1968  Pa koment...

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 10. #30
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Norma Jeane / Marilyn Monroe ne moshen 19 vjecare kur sapo fillonte karrieren per modele.Karriera e saj kinomatografike do vinte ne vitet e ardheshme.  Nje tjeter photo e Marilyn fotografuar nga Matthew Zimmerman ne New York 1954 art Print.Imazhi i Marilyn tek shumica e njerezve eshte i njete si ne kete foto pasi mendoj se eshte fotoja me e shikuar dhe me e njohura e Marilyn.  Nje tjeter foto e Marilyn Monroe dhe nje nga me te preferuarat per mua.Efekti Sepia ne bardhe e zi ku dominon sfondi i erret per te nxjerre ne pah strukturen e ndricuar te fytyres se saj e ben kete foto pothuajse te perkryer!

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 11. #31
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Kjo mbase eshte fotografia me e vjeter qe u ka mbijetuar koherave. Fotografuar ne vitin 1827, pra pothuajse 200 vjecare!  Ndersa ky eshte fotoportreti i pare qe u ka mbijetuar koherave.Fotografuar ne vitin 1839!  Tomoko Uemura ne Vaske! Fotografi e rinuvuar dhe e krijuar nga fotojurnalisti Eugene Smith.Ne foto shikoni Ryoko Uemura duke lare ne vaske vajzen e saj te deformuar nga nje semundje e quajtur Minamata qe ne kohen e shtatzanise.Fotografia eshte bere krejtesisht nen autorizimin e Ryoko me qellim per te ilostruar efektet katastrofale te semundjes Minamata.

  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 12. #32
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Parlamenti ne diten e shpalljes se Mbreterise .


  Anetare te asamblese kushtetuese qe shpallen Mbreterine

  Ushtria kombetare ne diten e shpalljes se Mbreterise


  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

 13. #33
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Studentet Manifestojne ne perkrahje te Mbretit Zog I

  Klerike te larte urojne Mbretin


  Trupi diplomatik pas vizites tek Mbreti


  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

 14. #34
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  EKSODI

  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

 15. #35
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Foto fantastike dhe te rralla keto te fundit qorri_30, faleminderit qe i solle.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 16. #36
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  ftoj te gjithe antaret e forumit te kontribojne per te pasuruar me shume kete teme!
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 17. #37
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  30
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  shum shum foto te bukra .. i kam par me shum vemendje..
  Ju lumshin duart
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zeri_i_Mirdites
  Ne kete foto shkioni nje grua dhe nje vajze qe bien nga nje pallat pasi dalja emeregjente nga zjarri shembet.  Nje nene ne Korene e Jugut duke u lutur trupave per te falur te birin e saj i cili eshte arrestuar pas nje proteste.  Nje ushtar i goditur me snaiper mbahet mbi nje prift ne momentet e fundit te tij.

  Kjo pfoto mbi Tse Gevara eshte marre para shume vjetesh te nje goce ne Vietnam qe kishte marre flake dhe ndaj ka hequr gjithe rrobat e trupit.Po vrapon drejt ushtareve qe ta ndihmojne .Ne spitalin ushtarak i bejne shume operacione plastike .Pas shume vjetesh vete si turiste ndermjet Kubes dhe Kanadase ,ne Usa ku jeton dhe sot.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  [QUOTE=qorri_30][B]
  Parlamenti ne diten e shpalljes se Mbreterise

  Shume falemnderit! S'i kisha pare asnjehere keto foto. Ku i ke marre?

 20. #40
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  [QUOTE=D&G Feminine]
  Citim Postuar mė parė nga qorri_30
  [B]
  Parlamenti ne diten e shpalljes se Mbreterise

  Shume falemnderit! S'i kisha pare asnjehere keto foto. Ku i ke marre?

  Po te kerkosh gjen ......


  Parlamenti Shqipetare , dale nga zgjadhjet e lira ne prille 1921  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qorri_30 : 18-06-2007 mė 11:52
  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Serialet mė tė mira filmike tė tė gjitha kohėrave
  Nga PrInCiPiEl nė forumin Kino-Televizioni nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 216
  Postimi i Fundit: 22-04-2017, 15:54
 2. Piloti mė mirė i gjitha kohėrave?
  Nga AlbRoma nė forumin Sportet motorrike
  Pėrgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 22-01-2010, 11:16
 3. Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 09-07-2007, 22:17
 4. 5 filmat me te bukur shqiptar te gjitha koherave!
  Nga denku nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 04-09-2006, 14:51
 5. DITE TE PAHARRUARA (Me rastin e Shen Valentinit)
  Nga Auloni nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2003, 20:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •