Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Deutschland
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  Lista e Universiteteve Shqiptare.

  Lista e Institucioneve tė Arsimit tė Lartė Publik

  1. Universiteti i Tiranes Tirane
  Rektori: Shezai Rrokaj
  Adresa: Bul. “Deshmoret e Kombit” Sheshi “Nene Tereza”
  Fax: +355 4 223981
  Tel. : +355 4 228402
  Web: www.unitir.edu.al
  2. Universiteti Politeknik Tirane
  Rektori: Perparim Hoxha
  Adresa: Bul. “Deshmoret e Kombit” Sheshi “Nene Tereza”
  Fax: +355 4 227914
  Tel: +355 4 227996
  Web: www.upt.al  3. Universiteti Bujqesor i Tiranes Kamez, Tirane
  Rektori: Velesim Peēuli
  Tel./Fax: +355 4 227804
  Web: www.ubt.edu.a
  4. Universiteti “Luigj Gurakuqi” Shkoder
  Rektori: Mahir Hoti
  Tel./Fax: +355 22 43747  5. Universiteti “Aleksander Xhuvani” Elbasan
  Rektori: Jani Dode
  Tel./Fax: +355 54 52593
  Tel. : +355 54 52782
  E-mail: info@uniel.edu.al
  Web: www.uniel.edu.al  6. Universiteti “ Fan S. Noli” Korēe
  Rektori: Gjergji Pendavinji
  Tel./Fax : +355 82 42230
  Tel./Fax : +355 82 42580
  Web: www.unkorce.edu.al  7. Universiteti “Ismail Qemali” Vlore
  Rektori: Bilal Shkurtaj
  Tel.: +355 63 22288
  Tel./Fax: +355 63 2 4952
  8. Universiteti “Eqrem Ēabej” Gjirokaster
  Rektori: Kristaq Kikina
  Tel./Fax: +355 72 63776
  Web: www.uogj.edu.al  9. Akademia e Arteve Tirane
  Rektori: Kastriot Ēaushi
  Adresa: Bul. “Deshmoret e Kombit” Sheshi “Nene Tereza”
  Tel./Fax: +355 4 225488
  Web: www.akademiaearteve.edu.al
  10. Akademia e Edukimit Fizik dhe Sporteve “Vojo Kushi” Tirane
  Rektori: Sejfulla Shtepani
  Tel./Fax: +355 4 226652
  11. Universiteti "Aleksandėr Moisiu" Durrės
  Rektori: Agim Kukeli
  Adresa: Lagja 1, Rr. Currilave,
  Tel & Fax: 00355 52 39161 / 62
  Website: www.uamd.edu.al
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Deutschland
  Mosha
  33
  Postime
  4,459

  Lista e Universiteteve Shqiptare.

  Lista e shkollave te arsimit te larte privat te licensuara ne Shqipėri

  Shkolla e lartė “New York University-Tirana”, VKM nr.397 dt.15.8.2002, UM nr.518/1prot., dt.20.8.03

  “I akredituar” (me kohė tė plotė)


  Gjuhe dhe letersi angleze;
  Administrim Biznesi;
  Kontabilitet
  Finance
  Marketing
  Ekonomi
  Menxhim
  Shkenca kompjuterike;
  Shkenca politike dhe Maredhenie nderkombetare;
  Psikologji;
  Media komunikim gazetari;
  Tel: 04/273056-57-58
  Adresa: Komuna e Parisit (prane kopshtit botanik) Tirane
  Web: www.unyt.edu.al  2. Shkolla e lartė “Luarasi” VKM nr. 611 datė 11.09.2003

  Cikli i parė nė: (me kohė tė plotė)

  Juridik
  Tel. 04 253919,
  Adresa: Pas shkollės sė Baletit Tiranė  3. Shkolla e lartė “Universiteti Ufo Dental” , VKM nr. 197 datė 10.04.2004 , UM. Nr.8981prot., datė 2712.2005

  Cikli i Parė nė:


  Stomatologji
  Farmaci (me kohė tė plotė)
  Juridik
  Arkitekture
  Ekonomik
  Shkenca sociale
  Gazetari
  Tel. 0682027717, tel. 04-223562
  Adresa: Rruga e Durrėsit (ish gjykata e rrethit) Tiranė.
  Web: www.ufouniversity.org  4. Shkolla e lartė “Universiteti Zoja e Kėshillit tė Mirė” , VKM nr. 567, date 27.08.2004, MASH nr. 661 date 31.01.2007, MASH nr.35, date 06.02.2007.

  “I akredituar” (MASH, nr.8293, date 22.11.2006),

  Cikli i parė (sistemi me kohė tė plotė ) nė :


  Mjekėsi (6 vite akademike)
  Odontoiatri dhe proteza dentare (5 vite akademike)
  Farmaci (5 vite akademike)
  Fizioterapi (3 vite akademike)
  Infermieristikė (3 vite akademike)
  Ekonomi dhe Administrim Ndėrmarrje (3 vite akademike)
  Shkenca Politike dhe Marrėdhėnie Ndėrkombėtare (3 vite akademike)
  Cikli i dyte (Master) ( sistemi me kohė tė plotė) nė:

  Administrim Shėndetėsor (2 vite akademike)
  Studime Europiane (2 vite akademike)
  Inxhinieri Informatike (2 vite akademike)
  Infermieristikė (1-2 vite akademike)
  Fizioterapi (1-2 vite akademike)
  Gestione Finanziaria e Gestione dei Rischi (1 vit akademik)
  Specializime (sistemi me kohė tė plotė ) nė:

  Mjekėsi (3-5 vite akademike)
  Adresa : Kompleksi Spitalor Universitar "Zoja e Kėshillit tė Mirė", Rruga e Durrėsit, Tiranė - ALBANIA
  tel: +355 4 273290
  fax: +355 4 273291
  e-mail: info@unizkm.edu.al
  Web : www.unizkm.edu.al  5. Shkolla e lartė “Marubi” , VKM nr. 652 datė 30.09.2004

  Cikli i parė nė: (me kohė tė plotė)


  Regjizure
  Skenar
  Kamera
  Montazh
  Tel: 0692057119
  Adresa: Tek ish kinostudio, Tiranė  6. Shkolla e lartė “Universiteti Marin Barleti”, VKM nr. 571 datė 12.08.2005, UM nr.2365prot., datė 12.4.2006

  Cikli i Parė me kohė tė plotė nė:


  Matematikė tė zbatuar
  Menaxhim
  Financė - Kontabilitet
  Gjuhė moderne (anglisht, gjermanisht, frėngjisht)
  Drejtėsi
  Sociologji
  Shkenca politike
  Psikologji
  Adresa: Rr. "Sami Frasheri", nr.41, Tirane
  Tel/Fax: 04 240 706
  web: http://www.umb.edu.al
  e-mail: info@umb.edu.al  7. Shkolla e lartė “Universiteti Kristal”, VKM nr. 761 datė 06.12.2005

  Cikli parė nė:


  Ekonomik
  Juridik
  Stomatologji
  Farmaci
  Tel: 0682031680 / 048202986
  Adresa: Pėrgjatė autorstradės Tiranė-Durrės, kilometri 5,
  Web: www.universitetikristal.edu.al  8. Shkolla e lartė “Justiniani i Parė”, VKM nr.156 dt.15.3.2006

  Cikli i Parė nė: (me kohė tė plotė)


  Juridik
  Tel: 0682026198


  9. Shkolla e lartė “Sevasti dhe Parashqevi Qiriazi” VKM nr.274, dt.10.5.2006

  Cikli i Parė nė:


  Menaxhim Biznesi
  Finance
  Kontabilitet
  Tel: 0682063042
  Adresa Pranė Universitetit Bujqėsor nė Kamėz, Tiranė.  10. Shkolla e lartė "Universiteti Europian i Tiranės", VKM nr.636 dt.27.9.06

  Cikli i parė nė: (me kohė tė plotė)


  Gazetari,
  Komunikim-marrėdhėnie publike,
  Shkenca politike,
  Marrėdhėnie ndėrkombėtare
  Jurist i pėrgjithshėm
  Tel.0692054103
  Sekretaria: 0692535088 / 04 - 367 861
  Adresa: Rruga e Barikadave vila 57, (Ish befotrofi) Tiranė
  Web: www.universitetieuropian.com  11. Shkolla e lartė“Justicia” (me kohė tė plotė)

  Cikli i parė nė:


  Drejtėsi
  Tel.04-268322
  Adresa: Rruga “Sami Frashėri” pall 24/1
  E-mail: justicia@yahoo.com  12. Shkolla e lartė “Aldent” (me kohė tė plotė)

  Cikli i Parė nė:


  Laborantė dentarė.
  Adresa: Rruga e Dibrės, nr.235, Tiranė
  Tel.04 231835.  13. Shkolla e lartė “Medikadent” (me kohė tė plotė)

  Cikli i parė nė:


  Laborantė dentarė
  Infermjeri
  Adresa: pranė spitalit Tiranė


  14. Shkolla e lartė “ Wisdom University ” (edukim nė distancė).

  Cikli i parė nė:

  Shkenca Bankare dhe tė Sigurimeve,
  Shkenca Politike


  15. Shkolla e larte “ UNIVERSITETI POLIS”, VKM Nr.698, date 11-10-2006.

  Cikli i pare ne: (me kohe te plote)


  Arkitekture – Urbanistik
  Planifikim Urban
  Tel: 04/ 223922 / 04/237236
  Fax: 04/220517
  Adresa: Rruga “Vaso Pasha”, nr 20,Tirane
  Web: www.universitetipolis.org
  E-mail: info@universitetipolis.org
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 3. #3
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Universiteti Shteteror i Tetoves :

  http://www.unite.edu.mk/

  Universiteti i Evropes Juglindore ne Tetove:

  www.seeu.edu.mk

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Lisi
  Anėtarėsuar
  08-05-2002
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  45

  Universiteti me prestigjioz ne Kosove


 5. #5
  Bravo 11 universitete shteterore dhe 13 shkolla te larta?? Vetem per 3milion banore:O

  Shqipnia paska bo perparime
  ecka treni ne rruge makine

  Ne vend te rrisin nivelin, rrisin numrin , emo se njesoj eshte
  FSHN ish i 100vjet me pare nga laboratoret, e nuk besoj se gjendja e te tjereve eshte me e mire.

 6. #6
  Ultras Maska e KUSi
  Anėtarėsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  3,050
  Universiteti i Evropes Jug Lindore - Tetovė

  http://www.seeu.edu.mk/albanian/index.asp
  ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

 7. #7
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Auroraa
  Anėtarėsuar
  02-07-2007
  Vendndodhja
  KOSOVA dhe USA
  Postime
  399
  Sa univerziteti eshte bere ne KS dhe shqiperi .... auuuu

 9. #9
  Mjedisor Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,671
  Kosova kishte rreth 30 universitete per 2 milione banore

 10. #10
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  46
  Postime
  3,394
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Kosova kishte rreth 30 universitete per 2 milione banore
  Edhe 30 tjere te kemi, nuk jane shume. Univerzitetet jane vatra te dijes dhe rrjedhimisht kurre nuk mund te jene teper. Natyrisht qe shume prej tyre jane te nje niveli te ulet duke pasur parasysh faktin qe vecsa jane hapur dhe nuk kane tradite e pervoje por prape ne to mesohet dicka, ata studenta te ketyre univerziteteve qe duan te mesojne, mesojne dicka. E dijenia kurre nuk mund te jete teper.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 11. #11
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  46
  Postime
  3,394
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Kosova kishte rreth 30 universitete per 2 milione banore
  Edhe 30 tjere te kemi, nuk jane shume. Univerzitetet jane vatra te dijes dhe rrjedhimisht kurre nuk mund te jene teper. Natyrisht qe shume prej tyre jane te nje niveli te ulet duke pasur parasysh faktin qe vecsa jane hapur dhe nuk kane tradite e pervoje por prape ne to mesohet dicka, ata studenta te ketyre univerziteteve qe duan te mesojne, edhe mesojne dicka. E dijenia kurre nuk eshte e tepert.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dodoni : 09-10-2007 mė 02:49
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-06-2008
  Postime
  68
  Si eshte niveli i universiteteve private?
  Nje student ka me shume mundesi pune me nje diplome shteterore apo private?

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Anėtarėsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  37
  Postime
  1,151
  Ne Kosove:

  Universiteti i Prishtines - Publik

  Privatet:

  Universiteti Amerikan - AUK
  Universiteti per Biznes dhe Teknologji- UBT
  Universiteti - FAMA
  Universiteti AAB
  Universiteti Riinvest
  Universiteti ILIRIA.

  Keta nga privatet jan me te fortit dhe me kualitativet ka edhe shum te tjer po keta te pakten kan kriju nje imazh me te mir.
  _____________________________________
  ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

Tema tė Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 18-04-2021, 15:10
 2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 3. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 4. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
 5. Letėrsia Shqiptare
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •