Close
Faqja 0 prej 50 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 998
 1. #1
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465

  Kombėtarja Shqiptare - [lajme dhe komente]

  Shqipėria realizon gjysmėn e misionit

  Pas dy barazime rresht me Slloveninė (0-0) dhe Bullgarinė (0-0), Shqipėria arriti fitoren e parė falė golave tė Edmond Kapllanit dhe kapitenit Altin Haxhi. Njė fitore (2-0) plotėsisht e merituar pavarėsisht se ajo u arrit ndaj njė kundėrshtari modest si Luksemburgu. Njė tripikėsh qė na katapulton njė vend mė lart, nė tė pestin falė edhe humbjes sė Sllovenisė me Rumaninė. Shqipėria ka grumbulluar gjashtė pikė nė gjashtė takimet e para, duke pritur ndeshjen e kthimit nė Luksemburg, pėr tė pėrfunduar gjysmėn tjetėr tė misionit “6 pikėsh” tė deklaruar nga trajneri Oto Bariē.

  “Ne luajtėm pjesėn e parė, patėm pak nervozizėm, pasi dėshironim golin. Nė pjesėn e dytė luajtėm shumė mirė. Shqipėria po luan gjithmonė mė mirė”, tha Bariē pas ndeshjes. “Unė jam bindur se dhe nė Luksemburg do tė fitojmė”.

  Pjesė e parė shfaqi nė minutat parė veprime tė ngathėta tė skuadrės sonė dhe njė Luksemburg shumė i ngjeshur nė mesfushė. Veprimin e parė sulmues e kreu Skela, por topi pėrfundoi jashtė kuadratit. Sulmi i pare i Luksemburgut pati pėr autor Kitzinger jo shume shqetėsues. Nė minutėn e 29 Kapllani brenda zonės, gjuajti diagonalisht, por “Zoti” nuk e ēoi topin nė rrjetė.

  Nė minutėn e 37, Bushi morri njė top nga Cana, u fut nė zonėn e rreptėsisė, lėshoi diagonalisht njė top brenda zonės sė vogėl dhe Kapllani finalizoi me nje kryevepėr. Goli i pare i Kapllanit me Kombėtaren e Shqiperise. Kapllani bėhet kėshtu shėnuesi i golit tė katėrt pėr Shqipėrinė nė gjashtė takime. Tre golat e tjera janė shėnuar nga Skela, Hasi dhe Curri. Njė pjesė e parė jo shumė e lehtė pėr Shqipėrinė, shumė e vetėkėnaqur dhe jo shumė e motivuar nė kėrkim tė fitores. Luksemburgu ishte nė kėtė pjesė tre-katėr here pranė golit. Pjesa e dytė, nisi me zėvendėsimin e Besart Berishės, nga Devi Mukaj, i cili i dha njė tjetėr impuls krahut tė djathtė tė mesfushės. Nė minutėn e 57 erdhi dhe goli i dytė i Shqipėrisė, kur kapiteni Altin Haxhi finalizoi me njė goditje tė thatė brenda zonės. Skela harkoi nga e djathta e sulmit dhe mesfushori i Ergotelis, nuk fal me cinizimin e tij. Goli i tretė i Haxhit me Kombėtaren e Shqipėisė nė 59 ndeshje.

  dhe goli i parė si kapiten i Shqipėrisė. Cana ēoi Skelėn edhe te goli i tretė, por gjyqtari gjeorgjian e anuloi golin siē kishte bėrė mė pėrpara edhe me golin e Luksemburgut.

  Nė minutėn e 73 Bariē hodhi nė fushė mbrojtėsin Kristi Vangjelin nė vend tė kapitenit Haxhi (Cana morri shiritin) dhe nė tė 75’, Salihi zuri vendin e Alban Bushit. Salihi pati dy raste pėr tė shėnuar golin e tretė, ndėrkohė qė Dallku gaboi nė mėnyrė fatale pėr tė konkluduar golin e tretė. Fundi i takimit ishte thuajse i qetė, teksa Luksemburgu kėrkoi me n

  gulm golin e nderit. Luksemburgu pėsoi humbjen e gjashtė po nė kaq ndeshje dhe, mė 6 mars pret Shqipėrinė nė ndeshjen e kthimit me synimin mospėsimin e njė humbje tė dytė.  SHQIPĖRI-LUKSEMBURG 2-0

  Golat: Kapllani 37’, Haxhi 57’

  Shqipėria: Beqaj, Curri, Dede, Dallku, Haxhi (Vangjeli 73), Cana, Skela, Duro, Berisha (Mukaj 46’) Bushi (Salihi 75’), Kapllani.

  Luksemburgu: Joubert, Kintziger, Hoffmann, Mutsch, Strasser,

  Bigard, Betmer, Peters, Rayal (Ferreira 78’), Collette (Sakramola 68’), Remy  Ndeshjet e Shqipėrisė  Bjellorusi-Shqipėri 2-2

  Shqipėri-Rumani 0-2

  Holandė-Shqipėri 2-1

  Shqipėri-Slloveni 0-0

  Bullgari-Shqipėri 0-0

  Shqipėri-Luksemburg 2-0

  Bilanci: 6 ndeshje: 1 fitore, 3 barazime, 2 humbje. Golat: 5-6  Grupi G

  Shqipėri-Lusksemburg 2-0

  Bjellorusi-Bullgari 0-2

  Slloveni-Rumani 1-2

  Holanda pushim.

  Renditja: Rumania 14, Holanda 14, Bullgaria 12, Bjellorusia 7, Shqipėria 6, Sllovenia 4, Luksemburgu 0

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bledari : 01-11-2007 mė 06:01
  Sui generis

 2. #2
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Shqipėria U-21 humbet 4-0 me Italinė

  Shqipėria U-21 e trajnerit Bushati morri njė mėsim tė mirė nga futbollistėt profesionistė tė Italisė, kur humbi sot 4-0 nė Pontendera me homologėt e tyre italianė.

  Pjesa e parė u mbyll 3-0 me gola tė Robert Acquafresca 10’

  Daniele Dessena 17’ Domenico Criscito 35’ dhe Arturo Lupoli nė tė 82 i dha fund goleadės “axurre”.

  Nė fakt trajneri i Shpresave e priste kėtė humbje nė debutimin e Euro 2009. Formacioni i Kaziragit ishte shuėm aktiv, ndėrkohė qė pėr Shqipėrinė mund tė konsiderohet njė vizitė e bukur nė Italinė fqinjė pėrpara se tė takohet me Ishujt Farore nė Elbasan.  Ja dhe vlerėsimet pėr Shqipėrinė U-21 nga media italiane  Hyka 5.5 – Hyri nė lojė kur kishte mbaruar thuajse gjithēka, nuk mundi tė pėrmirėsojė shumė gjėra.

  Ujkani 5.5 – Gabim i madh nė rastin e golit tė Criscito, mė pas ia arriti tė minimizojė dėmėt

  Lila 5.5 – Nė vėshtirėsi kundėr sulmuesve tė shpejrtė “axurrė”

  Arapi 5.5 – Kur nuk arriti tė bente gjėra tė mia, ia nis me yė kėqiat, dhe pėr kėtė u ndėshkua me karton tė verdhė.

  Hysko 5 – Pas tetė minutash u ndėshkua m karton tė verdhė pė rnėj faull. Kartoni e kondicionoi ndeshjen e tij.

  Sefa 5 – Doli pėr arsye taktike.

  Durmishi 5.5 – U pėrpoq tė bėnte diēka,por mbrojtja shqiptarė la shumė hapėsirė tė pambuluar.

  Lika 6.5 – Mė i miri ndėr shqiptarėt, ishte i vetmi qė shkoi me tė vėrtete te goli.

  Sukaj 6 – Njė nga mė ngacmuesit nė sulmin e Shqipėrisė, tė paktėn provoi.

  Bakaj 5 – U pa shumė pak

  Progni 5 – Hyri nė lojė nė vend te Sefės pėr tė dhėnė mė shumė gjallėri lojė, por rezultoi i padobishėm

  Mile 5.5 – Nuk hyri kurrė nė lojė.

  Rrudho 5.5 – Lojtari i Kevos lėvizi shumė por u pa shumė pak.
  Sui generis

 3. #3
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Hellers: “Shqipėria ka individualitete tė mira

  Trajneri i Luksemburgut, Gij Hellers foli pėr Albania-sport pas pėrfundimit tė stėrvitjes.  Zoti Hellers, ėshtė njė ndeshje e rėndėsishme pėr Shqipėrinė ashtu dhe pėr ju.

  - Si ēdo ndeshje kualifikuese edhe ndeshja midis dy ekipeve ėshtė e rėndėsishme. Shqipėria ka njė ekip tė mirė, qė luan shumė mirė nė grup dhe ka individualitete tė mira. Ne do tė sunojmė tė bėjmė maksimumin pėr njė rezultat pozitiv. Shpresojmė pėr rezultat, por e dimė qė ėshtė e vėshtirė, por do tė pėrpiqemi.

  Ju besoj se e ndeshja e parė miqėsore midis dy ekipeve ka pėrfunduar 0-0.

  - Ajo ėshtė njė ndeshje e pesė viteve mė parė dhe ėshtė shumė e ndryshme nga kjo zyrtare. Pėr mua dhe lojtarėt ėshtė shumė e ndryshme.

  Me Holandėn ju bėtė njė paraqitje shumė tė mirė, teksa humbėt edhe ndeshjen nė minutat e fundit?

  - Kundėr Holandės bėmė njė ndeshje tė mirė. Luajtėm shumė tė pėrqendruar, por unė besoj se nuk do tė kemi rast tjetėr tė riprodhojmė atė takim. Ėshtė shumė e vėshtirė.

  Pas katėr ditėsh nga takimi nė Tiranė do tė jetė ai kthimit nė Luksemburg, shpresoni tė arrini tė paktėn njė barazim?

  - Ne shpresojmė gjithmonė, por shumė pak arrijmė. Shqipėria ka ndryshim tė madh me Luksemburgun. Ju keni njė duzinė lojtarėsh profesionistė qė luajnė jashtė shtetit, kurse ne kemi vetėm njė, dhe ai luan nė Kategorinė e Dytė.

  Ju fituat nė ndeshjen me Tus Koblenc 2-0, ndėrsa barazuat me kampionen e kategorise sė dytė franceze, Metz.

  - Ato ishin ndeshje thjesht testuese dhe nuk kanė tė bėjnė me njė ndeshje zyrtare. Por nė ndeshen me Shqipėrinė edhe lojtarėt e kanė tė qartė qė ėshtė ndryshe.
  Sui generis

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Nje fitore aspak e lehte


  Derguar me: 03/06/2007
  • Nga Altin Latifi

  Po te degjoje deklaratat para ndeshjes, dukej gjithēka si nje shetitje, por ne te vertete nuk ka ndodhur aspak keshtu. Shqiperia ka mundur te marre fitoren e pare ne eleminatoret e Euro 2008, duke mposhtur me rezultatin 2-0 Luksemburgun, ne nje ndeshje ku marrja e tre pikeve ishte me shume se kurre nje detyre. Por, asgje nuk ka qene e lehte perballe nje kundershtari te vendosur mire ne mbrojtje dhe madje shume te rrezikshem me kundersulm. Loja ka nisur e qete per kombetaren shqiptare, por miqte nuk kane qendruar as pasive sa ē’pritej. Ata madje kane patur tre mundesi te arta per te shenuar dhe vetem nderhyrjet ne momentin e fundit, kane bere qe Shqiperia te mos e pesoje nga nenvleresimi i kundershtarit. Momenti kyē i ndeshjes ka qene minuta e 37-te, kur nje hapje ne krahun e majte e Lorik Canes, ka gjetur Alban Bushin, qe fut nje top fluturimthi ne zone. Nje pasim i arte dhe Edmond Kapllani nuk ka falur, duke e derguar topin ne rrjete. Qetesi ne pankinen shqiptare, me Oto Bariē qe vazhdon te kryqezoje duart. Por, ne minutat e fundit, miqte kane pasur dy topa per gol dhe nuk ia kane arritur te shenojne. Vetem tre minuta nga pjesa e dyte dhe Luksemburgu arrin ta beje nje gje te tille me Mutsch. Por, per fatin e shqiptareve goli anulohet nga arbitri anesor, gje qe shkakton edhe reagimin e ashper te trajnerit Gai Hellers ne pankine. Qe nga ky moment, kuqezinjte e kuptojne se duhet te shenojne dhe shikojne me shume drejt portes. ne minuten e 57-te, Ervin Skela, ndermerr nje aksion te bukur nga e djathta dhe fut nje pasim ne qender, aty ku Altin Haxhi shenjestron porten e miqve dhe 2-0. Shpetim Duro ne pankine i thote Bariēit se fitorja u arrit, por kroati nuk kerkon qetesi. Nderrimet ne fund, natyrisht qe i kane dhene me shume gjalleri lojes kuqezi. Hamdi Salihi ka pasur dy momente te mira, me pas ka qene Armend Dallku qe me porten bosh nuk ka arritur te shenoje, nderkohe qe pak ēaste me vone eshte serish Kapllani qe godet rrjeten e jashtme.

  Bariē, triumfi i pare ne krye te kuqezinjve

  Ne pranvere do te kem skuadren time. Kishte qene kjo deklarata e bujshme e trajnerit Oto Bariē ne vjeshten e vitit 2006, kur ai kishte vetem pak muaj qe kishte marre drejtimin e Shqiperise. Shenjat e para te ketij ndryshimi natyrisht qe u dhane ne barazimin 0-0 ne Sofje, nderkohe qe mbreme erdhi edhe fitorja e pare. mund te duket habi, por ne 6 ndeshje zyrtare kroati ka arritur vetem kaq, ndonese mund te mburret me faktin se ka nje skuader te re dhe se forma e ekipit po vjen gjithnje ne rritje. 6 pike ne po kaq ndeshje natyrisht qe nuk u japin ndonje kenaqesi te madhe tifozeve shqiptare, qe jane mesuar edhe me pare me rezultate te tilla, megjithate eshte e sigurte se ndeshjet me te veshtira jane kaluar dhe rruga vetem qe nga ndeshja e mbremshme ka qene ne disheze. Madje edhe me nje gol te anuluar te Luksemburgut, qe ka krijuar jo pak makth ne radhet e kuqezinjve. Gjithsesi Bariē deri tani ka fituar vetem bastin e pare, ndersa per te dytin do te shihet ndeshja e te merkures ne Luksemburg. Qe edhe pse ne transferte, parashikohet te jete me e lehte, duke marre parasysh faktin se futbollistet jane me te ēliruar. Veē kesaj, do te kthehet edhe Bogdani, nderkohe qe Skela tregoi se mbetet i pazevendesueshem ne mesin e fushes.
  #VamosArgentina

 5. #5
  ThE KinG Maska e Imperator
  Anėtarėsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Ka mberritur dhe fitorja e pare per kombetaren tone ne keto Eleminatore te Europianit 2008. Nje loje e bukur nga ana e Shqiperise dhe arrihet fitorja ndaj nje kundershtari relativisht te lehte per ne. Megjithese kishim perballe nje Luksemburg i cili nuk ka arritur te mare asnje pike ne grup ne 6 ndeshjet e para dhe qe ka shenuar ne 6 ndeshje vetem 1 gol dhe ka pesuar 11, Shqiperia eshte gjendur ne disa raste e rrezikuar nga kundershtaret. Shqiperia e kishte mare kete ndeshje pak me te lehte ndaj dhe u ndie ne rrezik ne dy apo tri raste. Por fitorja ishte mese e merituar per djemte tane dhe u uroj atyre rruge te mbare dhe te na e ngrene flamurin sa me lart ne arenen nderkombetare.

  Uroj qe ndeshjen e kthimit me Luksemburgun djemte te mobilizohen akoma me shume dhe te arrijne nje tjeter rezultat pozitiv.

  Nje gje me beri pershtypje, parulla ne stadiumin kombetar:

  Kjo qetesi u mundesua nga FSHF
  Uroj qe heret e tjera ta shikojme stadiumin plot dhe jo si ndaj Luksemburgut. Uroj qe ēmimet e biletave te ulen dhe te kene mundesi te gjithe te ndjekin ekpin e zemres.

  Nje falenderim gjithashtu dhe per trjanjerin Bariē, i cili ka arritur rezultate te mira deri tani me kombetaren tone dhe qe ka sjelle fryme te re ne ekip dhe mentalitet te ri loje, duke luajtur me bukur ne sulm dhe ne mesfushe e duke mos u perqendruar gjithmone vetem ne mbrojtje. Pergezime dhe qe therret lojtare nga kampionati Shqiptar qe me te vertete e meritojne fanellen e kombetares para atyre qe ngrohin pankinat e serive inferiore neper bote.

  Imperator
  Albanian Perandory

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Goli ndaj Anglise, triumfon Berisha

  E Hene, 04 Qershor 2007


  Futbollisti i kombetares kuqezi Besart Berisha ka lene prapa ne garen e perjavshme te personazhit me te pelqyer, politikane te krahut te majte dhe kreun e Bankes se Shqiperise. Berisha ka rrembyer vendin e pare ne renditje, per shkak te golit te vyer qe shenoi ndaj kombetares angleze ne ndeshjen qe u zhvillua javen qe u mbyll. Besarti arriti te mbledhe 55.7 per qind te 1 545 votave te sondazhit "Personazhi i Javes" ne www.kohajone.com.

  Ne vendin e dyte te "toplistes" eshte renditur Ben Blushi, kryetar i Grupit Parlamentar te Partise Socialiste. Me 19 per qind te votave, Blushi eshte vecuar kete jave per perpjekjet e shpallura prej tij per nje president konsensual. Ne fundjave, Blushi u shpreh dhe per shpalljen e nje emri zyrtar nga PS. Ai tha gjate kongresit te kesaj partie se ne fillim te dhjetediteshit te dyte te ketij muaji, partia me e madhe e opozites do te dale me emrin e saj si kandidat per te marre postin e kryetarit te shtetit.

  Me afro kater per qind me pak, ne vendin e trete eshte renditur kryetari i Partise Levizja Socialiste per Integrim. Ilir meta ka marre 15.3 per qind te votave, per shkak te deklarimeve te tij publike, pro presidentit aktual. Meta deklaroi se Alfred Moisiu, eshte nje emer i pershtatshem per te marre nje mandat te dyte pesevjecar per drejtimin e shtetit.

  I fundit ne katershen e me te votuarve te sondazhit te www.kohajone.com, eshte renditur Ardian Fullani. Nder 1 545 vota, Guvernatori i Bankes se Shqiperise ka marre dhjete per qind te tyre. Fullani eshte pergezuar per vleresimet qe dhane ndaj tij, perfaqesuesit e Fondit Monetar Nderkombetar. Kreu i Bankes Qendrore mori vleresime pozitive per efikasitetin e politikave kombetare dhe per stabilitetin makroekonomik.
  #VamosArgentina

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  UEFA mund te gjobise federaten

  E Hene, 04 Qershor 2007


  Shishet e ujit apo fishekzjarret e hedhur ne perfundim te takimit kunder Luksemburgut, mund te sjellin nje gjobe te konsiderueshme nga UEFA per Federaten Shqiptare te Futbollit. Delegati i UEFA-s ka mbajtur shenim gjithcka ka ndodhur ne stadium diten e shtune dhe mund te paraqese ne raportin e ndeshjes shkeljet e rregullores, kur u hodhen fishekzjarret apo kur femije te gezuar nga fitorja hyne ne fushen e lojes. Nese do te ndodhte, nuk do te ishte risi per federaten tone, madje eshte ndeshkimi i shpeshte per keto fenomene qe ka bere qe te gjithe te mendojne se gjoba eshte te porta.

  Grupi G  Skuadra N F B H Gol. Pike

  Rumani 6 4 2 0 12-4 14

  Holande 6 4 2 0 8-2 14

  Bullgari 6 3 3 0 9-3 12

  Bjellorusi 6 2 1 3 9-13 7

  SHQIPERI 6 1 3 2 5-6 6

  Slloveni 6 1 1 4 5-10 4

  Luksemburg 6 0 0 6 1-11 0

  Ndeshjet e perfaqesueses sone

  Te luajtura

  02.09.2006 Bjellorusi-Shqiperi 2-2

  06.09.2006 Shqiperi-Rumani 0-2

  11.10.2006 Holande-Shqiperi 2-1

  24.03.2007 Shqiperi-Slloveni 0-0

  28.03.2007 Bullgari-Shqiperi 0-0

  02.06.2007 Shqiperi-Luksemburg 2-0

  Per t'u zhvilluar

  06.06.2007 Luksemburg-Shqiperi (?-?)

  12.09.2007 Shqiperi-Holande (?-?)

  13.10.2007 Slloveni-Shqiperi (?-?)

  17.10.2007 Shqiperi-Bullgari (?-?)

  17.11.2007 Shqiperi-Bjellorusi (?-?)

  21.11.2007 Rumani-Shqiperi (?-?)
  #VamosArgentina

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Te gjithe te sigurt, Bogdani do te jete

  E Hene, 04 Qershor 2007


  Nese ne takimin e pare ndaj Luksemburgut, te zhvilluar diten e shtune ne mbremje (2-0), Bogdani nuk mundi te luante qofte nje minute per shkak te demtimit te marre ne takimin e fundit te Serise A mes Katanias e Kievos, duket se nuk ka per te qene keshtu ne sfiden e radhes po ndaj Luksemburgut. Bogdani u shpreh se do te ishte i gatshem per trajnerin Baric ne takimin e se shtunes dhe kroati e nxori per disa minuta ne nxemje Bogdanin, por nuk rrezikoi per ta hedhur ne fushen e lojes, sepse goli i shpejte i Haxhit, ne pjesen e dyte, i mbylli hesapet dhe kroati preferoi te aktivizonte lojtare te tjere per te lene Haxhin e Bushin te pushojne. Sfida e radhes ne Luksemburg mund ta shohe Bogdanin titullar dhe kete e konfirmojne burimet zyrtare kuqezi.
  #VamosArgentina

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Kuqezinjte, drejt Luksemburgut me dy turne

  E Hene, 04 Qershor 2007


  Sikur te ishim ne vitin 1997, gjithcka do te dukej normale, sepse atehere mungesa e organizimit ishte bere nje "hobby", por qe sot nje ekip kombetar te shkoje me grupe drejt nje vendi, ku do te zhvilloje takimin e radhes, kjo eshte e cuditshme.

  Kuqezinjte e kane nisur miqesoren me Luksemburgun qe ne mengjesin e sotem, kur grupi i pare i lojtareve eshte nisur me nje avion te oren 02:00 te nates dhe grupi i dyte ne oren 05:00 te mengjesit. Me avionin e dyte kane udhetuar edhe zyrtaret e federates se futbollit. Gjithcka i faturohet fluturimeve te rralla drejt vendit te vogel flamand dhe numrit te paket te biletave ne dispozicion.
  #VamosArgentina

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Baric eshte i bindur per fitoren tjeter

  E Hene, 04 Qershor 2007
  Nese ka ndonje person me entuziast ne kampin kuqezi, ai eshte trajneri kroat, Oto Baric. Ne konferencen per shtyp te post-ndeshjes, Baric analizoi me kujdes cdo detaj te lojes se Shqiperise me uljet e ngritjet e saj, por te gjitheve u ra ne sy optimizmi i kroatit. Oreksi vjen duke ngrene dhe pas fitores se pare, Baric kerkon te beje "bis" ne Luksemburg.

  Per kroatin, gjithcka eshte e qarte, ai do te kerkoje serish nje Kombetare imponuese dhe kesaj here ka nje arme me shume me vete, Erion Bogdanin. "Jam i bindur se do te paraqesim te njejten forme dhe ne ndeshjen e kthimit. Ne perballjen e ardhshme do te kemi mundesine te luajme me mire, pasi tani jo vetem e njohim kundershtarin me mire, por jemi moralisht shume me lart". Fjala e kroatit nuk le shteg per keqinterpretime dhe "babaxhani" i stolit kuqezi i meshon fort faktit se tashme ka nje Kombetare me moral ndryshe, qe vjen pas nje fitoreje te rendesishme dhe se ne perballjen e radhes nuk do te kene me nje kundershtar te panjohur.

  Por, ndryshe nga sfida e pare, Oto "Maximal" kerkon qe kesaj here te mos pesoje gol, duke ruajtur nje fare rezerve ndaj rezultatit final, por bind ambientin menjehere duke shtuar se do te jene serish kuqezinjte, ata qe do te shenojne shpejt. Gjithashtu, pare vleresimet adresuar lojtareve difensive si Dallku e Cana, Baric ndjehet i sigurt ne mbrojtje. Perballja e se merkures, ora 20:15, per trajnerin Baric perkthehet ndryshe nje tjeter fitore: "Eshte e rendesishme te mos pesojme gol dhe nga ana tjeter do te perpiqemi ta gjejme rrugen e rrjetes sa me shpejt per te pasur qetesine e nevojshme ne administrimin e 90-minuteshit. Duhet te arrijme nje tjeter fitore dhe, personalisht, kam besim se do te fitojme dhe ne ndeshjen e dyte".
  #VamosArgentina

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Bushi: Morem ate qe meritonim

  E Hene, 04 Qershor 2007


  Alban Bushi, sulmuesi i kombetares kuqezi, tha pas takimit se fitorja ndaj Luksemburgut kishte nje rendesi te vecante, jo vetem per faktin se u arrit trepikeshi, por se skuadra realizoi nje objektiv qe kerkohej medoemos. Sipas tij, ekipi ka qene nen presion gjate gjithe javes, pasi kerkohej me cdo kusht fitorja dhe djemte duhen falenderuar per ate cfare dhane ne fushe. "Une jam shume i gezuar per fitoren, pasi ajo erdhi ne momentin e duhur, aq me shume qe kombetarja kishte nevoje me ne fund per shijen e trepikeshit ne keto eliminatore. Besoj se jemi ne rrugen e duhur dhe pavaresisht se c'mund te thone te tjeret per kete fitore, une jam i bindur se na kuptojne te gjithe se kjo ishte e rendesishme. Me shume se sa tre piket, une besoj se fitorja ishte e kerkuar me cdo kusht dhe duke qene nen presion besoj se arritem me veshtiresi nje fitore, qe do ta cilesoja plotesisht te merituar. Diferencat ndermjet dy ekipeve ishin te ndjeshme. Ata nuk e kishin kualitetin tone dhe kjo verehej qarte, por veshtiresia lidhej me shume me pozicionin tone. E rendesishme eshte qe ne filluam ngjitjen dhe besoj se ne ndeshjen e kthimit do te marrim nje tjeter fitore", - tha Bushi, i cili ne Luksemburg mendon se skuadra do te luaje me e qete dhe me me nerv, duke mos pasur komplekse te tjera dhe me moralin e tanishem do te tentoje nje fitore akoma me te lehte. "Besoj se te merkuren do te luajme me te qete dhe do te marrim nje trepikesh me te kollajte se sa sot. Ne takimin e sotem ne hasem ne shume veshtiresi gjate pjeses se pare, ku ne ndonje rast edhe mund te rrezikonim, por me pas, pas shenimit te golit, kontrolluam qetesisht takimin. Ne ndeshjen e kthimit do te jemi me lart", - perfundoi Alban Bushi, i cilesuar nga trajneri i kombetares Baric nga lojtaret me te mire per tanet ne kete ndeshje.

  Deklaruan:

  Altin Haxhi, futbollist:

  Kujt ia dedikoj golin e shenuar? Shqiperise!

  Armand Duka, president i FSHF-se:

  Ishte nje fitore me shume vlera per ne dhe besoj se kombetarja nuk do ta lere me kaq. Kontestimet e tifozerise? Le te shijojne fitoren!

  Klodian Duro, futbollist

  Nje fitore e rendesishme dhe qe na ben te shpresojme per ndeshjen e dites se merkure ne Luksemburg. Luajta ne rol jonatyral? Ato ishin udhezimet e trajnerit dhe u perpoqa qe t'i zbatoja ne maksimum.

  Debatik Curri, futbollist:

  Arritem te fitonim dhe e merituam plotesisht. Te gjithe e pame qe kundershtari mezi ccahej sepse mbrohej me shume forca, por ne fund te fundit fitorja na buzeqeshi neve.

  Hamdi Salihi, futbollist:

  Jam shume i lumtur qe luajta sot, ndonese pak minuta. Me vjen keq per mundesite qe mu dhane per t'u shenuar dhe qe nuk i shfrytezova. Besoj se heres tjeter nuk do te toleroj me kaq shume.
  #VamosArgentina

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Shqiperia, nje rruge e bere "pergjysme"

  E Hene, 04 Qershor 2007


  Jeton Selimi

  Shqiperi-Luksemburg 2-0

  Shenues: Kapllani 37', Haxhi 57'

  Shqiperia: Beqaj, Curri, Dallku, Dede, Skela, Cana, Haxhi (72' Vangjeli), Duro, Berisha (Muka 46'), Bushi (Salihi 75'), Kapllani

  Trajner: Oto Baric

  Luksemburgu: Jubert, Kintigler, Bigard (Da Mota 58'), Hofman, Peters, Straser, Betmer, Paval (Ferreira 80'), Kolet (Sakramola 69'), Remi, Mutc

  Trajner: Gi Hellers

  Gjyqtare: Siligava, Jvarixe, Mikelaxe (Gjeorgji)

  3'- Bushi pas nje pasimi te Skeles gjuan jashte

  4'- Berisha pason per Kapllanin, i cili me koke gjuan jashte

  10'- Skela gjuan nje goditje denimi dhe topi mbi traverse

  13'- Bushi pason per Skelen, i cili nuk shenjestron kuadratin

  17'- Luksemburgu rrezikon me ane te Remi, por Beqaj grushton duke larguar topin.

  21'- Eshte perseri Remi qe rrezikon vetem kaq.

  30'- Kapllani, pasi merr topin nga Duro, gjuan, por tregohet i pasakte

  31'- Strase kalon ne kundersulm skuadren e Luksemburgut qe gjuan me koke, por jashte

  34'- Betmer gjuan nga jashte zones dhe topi kalon ngjitur me shtyllen

  37'- GOOOOL Cana merr topin ne mesfushe, pason per Bushin i cili pasi kalon nje mbrojtes shtron nje asist per Kapllanin, i cili mposht ne kohe mbrojtesin luksemburgas dhe gjuan, 1-0.

  46'- Luksemburgu merr nje aksion me Remen qe pason per Betmer dhe porta jone shpeton per mrekulli.

  49'- Luksemburgu shenon. Ka qene nje aksion i rrjedhshem nga e majta qe eshte finalizuar nga Kolet, por anesori sinjalizon

  53'- Dede merr krahun dhe pason per Kapllanin, qe gjuan me koke dhe topi larg kuadratit te Jubert.

  57'- GOOOOL Skela shperthen ne te djathte, shmang dy kundershtare dhe pason per Kapllanin, qe arrin ta ktheje topin te Haxhi i pamarkuar, qe godet fort me te djathten dhe 2-0

  64'- Cana merr nje kros te Bushi qe dhe gjuan me koke, por Jubert i portes se Luksemburgut devijon.

  78'- Vangjeli kroson, Salihi gjuan dhe Juber ben mrekulline.

  81'- Skela, pasi kalon nje mbrojtes, pason per Dallkun, qe ngurron te gjuaje me koke.

  91'- Duro, pasi kalon mbrojtjen e fanellave te bardha, pason per Kapllanin dhe perseri Juber ben mrekulline

  93'- Strasier arrin te depertoje nga qendra, godet mbi traverse

  Kombetarja kuqezi ka bete detyren ndaj Luksemburgut duke arkivuar nje fitore te rendesishme, te paren per kete edicion eliminator. Ashtu sikunder pritej, kuqezinjte nuk kane zhgenjyer dhe kane mposhtur 2-0 Luksemburgun ne nje "Qemal Stafa" te ngjyer pjeserisht me te kuqe dhe me nje tifozeri, qe me shume ka menduar te akuzoje federaten sesa te beje tifozllek, duke shpalosur parulla qe akuzonin rende pastertite e institucionit qe drejton futbollin ne vendin tone.

  Megjithate, duke lene menjane episodet po kalojme ne fushen e lojes. Zakonisht jemi ankuar per gjykimin, por kesaj here anesori gjeorgjian na ka bere nje dhurate te cmuar, duke anuluar golin e barazimit luksemburgas ne fillimin e pjeses se dyte te lojes. Megjithate, kuqezinjte e kane dominuar takimin ne te gjithe sektoret e tij e duke arritur te canin nje ekip te vendosur totalisht ne mbrojtje. Trajneri Heller i kishte lene detyra sulmuese vetem Dan Kolet, i cili ndonjehere merrte mundimin te kalonte rrethin e mesit te fushes, per t'u terhequr menjehere pas, kur topin e merrnin ne zoterim kuqezinjte. Sidoqofte, miqte nga Luksemburgu arriten t'i benin balle presionit kuqezi deri ne minuten e 37, kur "Loku" sherben sakte ne zone Kapllanin, qe godet forte me te majten, duke ia hequr te gjitha mundesite e reagimit portierit Jubert. Duket se kuqezinjte shkriftohen nga rezultati dhe luajne me lehte e me te shpenguar, te pakten deri ne minuten e 49-te te takimit, kur anesori e quan te pavlefshem nje gol te Luksemburgut (vendim shume i diskutueshem ky). Shuplaka per kuqezinjte tane jep efektin e duhur dhe vetem pak minuta me vone, Shqiperia siglon golin e sigurise me ane te kapitenit Haxhi, qe fluturon te festoje me tifozerine.

  Pjesa tjeter e ndeshjes ishte vetem nje formalitet dhe nese zakonisht jemi mesuar te falenderojme cunat per fitoret e arritura, kesaj radhe nje falenderim i takon edhe anesorit gjeorgjian. Konfuzion e tre pike, vuajtje dhe lumturi, mbase deklarata e trajnerit luksemburgas mbart nje te vertete per sa i perket golit te anuluar, por edhe deklarata e kroatit Baric mbart nje te vertete te madhe: Kombetarja meritoi te fitonte kete takim.

  Nano-Topi, duel i heshtur ne "Qemal Stafa"

  Nuk eshte hera e pare qe dy prej personazheve me te njohura te jetes politike shqiptare fokusohen nga kamerat ne nje ndeshje te ekipit kombetar, por eshte risi fakti se dy deputete, Nano e Topi, jane edhe dy kandidaturat me te forta per postin e kreut te shtetit shqiptar, Presidentin. Dy rivalet kane qendruar prane, por nuk kane shkembyer asnje fjale me njeri-tjetrin, madje edhe kur Kombetarja jone shenonte, ata festonin secili me te tijte, por kurre bashke. Ish-kryeministri Nano e ka ndjekur rregullisht perfaqesuesen kuqezi, ndersa Bamir Topi eshte paksa me shume tifoz se rivali i tij, sepse ndjek rregullisht edhe skuadren e Tiranes.
  #VamosArgentina

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Trajneret per ndeshjen:

  E Hene, 04 Qershor 2007


  Oto Baric, trajner i Shqiperise: "Ishte nje fitore e veshtire qe ne pjesen e pare i beri mjaft nervoze lojtaret tane. Pas shenimit te golit, ne arritem te menaxhonim me mire lojen. Ne pjesen e dyte ishim me te qete pas shenimit te golit te dyte. Rrezikuam disa here, por edhe u rrezikuam nga kundershtari. Djemte luajten mire dhe vihet re nje ngritje e skuadres. Kemi akoma shume pune per te bere. Kjo fitore na jep me shume moral per ndeshjen e kthimit, pervecse ishte nje trepikesh i rendesishem per pozicionin tone. Kam besim se do te fitojme dhe ne ndeshjen e dyte".

  Gi Hellers, trajner i Luksemburgut: "Ne luajtem nje ndeshje shume te mire, por rezultati u percaktua nga gjyqtaret, te cilet na mohuan nje gol te rregullt. Nese ai gol nuk do te ishte anuluar, besoj se loja do te merrte tjeter rrjedhe dhe ne mund te flisnim ndryshe. Lojtaret e mi u munduan te jepnin me te miren dhe luajten pergjithesisht si te barabarte. Kundershtari kishte emra kualitetesh ne skuader dhe normalisht ne kenaqeshim dhe me barazimin. Por besoj se humbjen nuk e meritonim, nese kemi parasysh qe ne pjesen e pare luajtem pergjithesisht mire dhe patem madje dhe raste te pastra. Ne ndeshjen e kthimit do te luajme me mire dhe se ne takimin e pas tri diteve do te marrim patjeter nje rezultat pozitiv".  Atmosfere

  Ne castin kur filloi himni kombetar shqiptar, lojtaret u kthyen me fytyre ne tribunen perkarshi.

  Edmond Kapllani ia dhuroi tufen me lule vellait te tij, portierit te Teutes, Xhevahir Kapllanit.

  Ndonese ishte deklaruar Lorik Cana, kapiten ishte Altin Haxhi

  Baric i qendroi besnik formacionit fillestar te perdorur ne miqesoren me Olimpikun

  Gjate pjeses se pare u hap nje parrulle "Kjo qetesi mundesohet nga F$HF, sponsor zyrtar i faraxhinjve". Parulla u hoq pak minuta me vone, pas nderhyrjes se policise.

  Tifozeria ka hedhur ne kor parulla anti-federate.

  Nje tjeter parulle u tentua te hapej, por nuk e lejoi policia. Me pas ajo u shpalos perpara stadiumit. Mbishkrimi i saj ishte: "Nje tifo per kombetare, FSHF, bilete, pazare"

  Nuk munguan as fishekzjarret, qe rrezik do te sjellin nje tjeter gjobe per federaten tone.
  #VamosArgentina

 14. #14
  ThE KinG Maska e Imperator
  Anėtarėsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Ne ndeshjen e radhes nuk kam dyshim qe kombetarja jone do te beje detyren e lene pergjysem, pra do fitoje serish dhe Shqiperia do te ngjitet ne kuoten e 9 pikeve. Luksemburgu nuk eshte kundershtar qe mund te na surprizoje neve nqs lojtaret luajne te mobilizuar dhe nuk i marin gjerat lehte si ne ndeshjen e pare.

  PS: Do te shenoje gol B.Berisha ne ndeshjen e kthimit ndaj Luksemburgut, per kete nuk kam dyshim.

  Go Go Go Go Go Shqiperia.

  Imperator
  Albanian Perandory

 15. #15
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641

  Luksemburg-Shqiperi

  Helers: “Per revansh ndaj Shqiperise nė Luksemburg”

  Nė kampin e Luksemburgut ende nuk po “tresin” humbjen 2-0 nė Tiranė, sidomos padrejtėsia, sipas tyre e golit tė anuluar i ka lėnė trajnerit njė shije tė hidhur. Trajneri Gi Helers e deklaroi kėtė dhe nė Tiranė, ku pohoi se barazimi 1-1 do tė ishte mė i drejti. “Unė dėshiroj tė komplimentoj ekipin. Nė bėmė njė lojė tė mirė dhe dhe treguam karakter edhe pas rezultatit 2-0. Ne patėm mundėsinė e fundit pėr tė shėnuar me anė tė Sagramolės. Fatkeqėsisht shqiptarėt e udhėhoqin takimin nė njė fazė kur ne ishim ekipi mė i mirė dhe e vendosėm tė zotėve tė shtėpisė probleme tė mėdha. Ne nuk u dorėzuam dhe shėnuan. Sesi goli nuk u dha mbetet ende e paqartė pėr ne”, citohet Helers nga gazeta luksemburgase “Wort”.

  Luskemburgu kėrkon tė shohė pėrpara nė ndeshjen e sė mėrkurės me Shqipėrinė. “Morali i ekipit pas njė ndeshje tė atillė ka rėnė pak. Ne duhet tė pėrpiqemi tė bėjmė gjithēka brenda nėj kohe tė shkurtėr dhe unė jam i bindur se nė pėrballjen e ardhshme ne do tė marrim njė rezultat tė mirė”, thotė trajneri Helers.

  Sulmuesi Kolet, goli i tė cilit nuk u quajt, ėshtė ende i zhgėnjyer: “Unė nuk mund ta kuptoj, se si gjyqtari nuk e dha golin. Do tė ishte goli im i parė me Kombėtaren nė njė ndeshje zyrtare. Ne kemi filluar njė punė tė mirė dhe kemi pėr t’i marrė frutet. Unė ndihem shumė mirė nė ekip dhe unė bėsoj se do tė pėrmirėsohemi”. Kapiteni i ekipit, Shtraser nėnvizon paraqitjen e mirė tė gjithė aktorėve. “Ne patėm edhe pas golit tė padhėnė njė numėr tė madh shanses. Rezultati nuk ėshtė produkti i lojės. Ne kemi njė ekip tė ri, qė po luan gjithmonė e mė mirė dhe kjo do thotė se rezultatet do tė vinė shumė shpejt. Pėr tė mėrkurėn zhgėnjimin duehet ta kthejmė nė njė energji pozitive”.

  Luksemburgu pėrgatitet pėr revansh dhe pas pėrvojės nė Shqipėri do tė paraqesė nė ndeshjen e kthimit nė sistemloje ofensiv.  E Hene, 04 Qershor 2007

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Kėtu
  Mosha
  45
  Postime
  938

  Shqiperia me 3 sulmues kunder Luksemburgut

  ----------------------------------------------

  Nuk kane luajtur kurre nje ndeshje se bashku. Se sa do te funksionoje kjo mbetet per t’u pare, por, per momentin, vendosja mund te konsiderohet me se e guximshme. Trajneri Baric vete nuk ka pasur asnje dyshim, nese duhet fituar, kjo duhet te vije nga sulmuesit. Dhe Bushi, Kapllani e Bogdani kane per detyre te dergojne topin ne rrjete. Sa me shpejt, pa komplikuar asgje. Sot ne mbremje Shqiperia ndoshta nder heret e rralla ne gjithe historine e saj perfaqesuese do te provoje nje 4-3-3 ku pothuaj te gjithe ndjehen pak “sulmues”. Luksemburgu pritet te mos beje asnje ndryshim nga ndeshja e Tiranes, nderkohe qe Baric vijon te “shkartise” taktikisht lojtaret ne fushe. Ne porte do te luaje Beqaj, nderkohe qe ne mbrojtje do te jene kater, Haxhi ne te majte, Curri dhe Dede ne qender e Dallku ne te djathte. Ne mesfushe do te luajne tre futbolliste. Skela dhe Muka do te jene me te futur nderkohe qe Cana i vetem duhet te beje “shkaterruesin”. Dallku dhe Haxhi ne krah pervec mbrojtjes duhet te nderrmarrin edhe inkursione, sepse Muka e Skela do te perpiqen me shume te cajne ne qender. Bushi do te jete nje si tip “zholi” perpara sulmuesve te mirefillte, qe pritet te jene Kapllani e Bogdani. Per t’u pare se si te dy do alternohen ne fushe, sepse rreziku i perplasjes mbetet. Nje gje eshte e sigurte, duhet te luajne pafundesisht pa top. Ne thelb skema kosniderohet “e bukur”. Sigurisht qe rast te njejte per ta aplikuar, te pakten deri ne fund te ketyre kualifikueseve, nuk ka. Shperthimet e here pas hereshme te Luksemburgut Baricin nuk e shqetesojne. Ai ka mendjen vetme te zhbllokimi i rezultatit. “Ne rast se kjo ndodh shpejt, atehere gjerat edhe mund te ndryshojne atje perpara" thote ne linje telefonike zevendestrajneri Duro. "Mundet qe ne rast avantazhi ndonje nga sulmuesit te zevendesohet dhe te krijohet nje “fortese” ne mesfushe, megjithate le te shkojme njehere te goli”. Ai qe sakrifikon ne gjithe kete histori eshte Duro. Pasi ka luajtur kudo ku i kane thene, madje edhe mbrojtes, Klodi kete radhe do te qendroje ne stol. Ndoshta per t’u rifituar e per te dhene siguri me vone me kalimin e minutave. Per te sigurisht qe nuk eshte e lehte, por, si profesionist nuk ben ze: “ne fund te fundit cdo vendim i trajnerit duhet respektuar”. Shqiperia e sotme do te jete serish nje risi taktike. Pergjithesisht Baricit po i ecen, megjithese ne ndonje rast ekzagjerimin me ndryshime te pozicionit te lojtareve ne fushen e lojes. Neser eshte i detyruar te fitoje. Dhe “shkartisje” mund te kete edhe te tjera brenda 90 minutave, nese goli do vonoje te vije. Baric ama, eshte i sigurte, topi heret a vone do futet ne rrjete. Ne mos njeri, tjetri atje perpara do ta dergoje.

  ----------------------------------------------
  Nė botė ka 10 lloje njerėzish: ata qė kuptojnė sistemin binar, dhe ata qė nuk e kuptojnė!

 17. #17
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  38
  Postime
  2,408
  do zoti po fitojm se kom frike mos na bojn ndonje budallallik keta te federates dhe shesin ndeshjen.

  Urime Shqiperis

  Forzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Shqiperiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Kuqezinjte ne kerkimin e 3 pikeve te radhes

  E Merkure, 06 Qershor 2007  Kombetarja shqiptare do te kerkoje fitoren e radhes sot ne oren 20.15 ne perballjen e radhes me Luksemburgun, perballje kjo e vlefshme per eliminatoret e kampionatit Evropian Austri-Zvicer 2008. Skuadra kuqezi shkon ne kete takim me nje moral te larte pas fitores se te shtunes 2-0 pikerisht perballe vendit te vogel te Beneluksit dhe sot do te kerkoje te sigloje fitoren e dyte radhazi dhe te kaloje ne pike Bjellorusine, e cila momentalisht ndodhet nje pike perpara kombetares kuqezi, por qe do te ndeshet ne sfiden e veshtire te Bullgarise.

  Gjithcka rrotullohet ne favor te kombetares sone sepse edhe Slovenia do te perballet me Rumanine. Rumunet fituan ne Lubjane me shifrat 1-2 dhe me siguri do ta bllokojne eshe kesaj radhe skuadren sllovene.

  Nderkohe, per kuqezinjte tane sfida paraqitet me e lehte se te tjerat, por me e veshtire se ajo e Tiranes. Baric do te kete ne dispozicion Erjon Bogdanin dhe duket se do te jete pikerisht "Bogu" ai qe do te niset titullar ndaj Luksemburgut se bashku me Alban Bushin. Pjesa tjeter e formacionit mbetet e pandryshuar, por ka edhe disa paqartesi. Keshtu, kroati eshte gjendur perballe deklaratave te kuqezinjve qe e shikojne te arsyeshme kete se ne kete sfide duhet te luajne me klasikun 4-4-2 dhe jo me 3-5-2 e Tiranes. Nuk do te kete spostime ne emra dhe mesa duket do te jete Klodian Duro ai qe do te pozicionohet si anesor i djathte, sikunder beri edhe ne castet e fundit te perballjes se kater diteve me pare. Gjithsesi, shume gjera mbeten ende enigme, por mesa duket kesaj here Baric mund t'u jape te drejte lojtareve sepse edhe vete ai ne nje deklarate te disa diteve me pare shprehej se nuk deshironte te pesonte gol. Keshtu duket e qarte se kroati do te perforcoje mbrojtjen per te kerkuar pastaj te shenoje fale aftesive te dyshes sulmuese.

  Dje, stervitja e fundit

  Dje kombetarja shqiptare ka kryer stervitjen e fundit ne stadiumin "Jose Barthel" nen drejtimin e kroatit Oto BAric. Gjendja ne grupin kuqezi eshte optimale dhe shpresat per te arritur nje tjeter fitore jane te medha. Fitorja e mundshme ndaj Luksemburgut do ta conte kombetaren tone ne kuoten e nente pikeve. Trajneri dhe lojtaret, gjate ketyre diteve, jane shprehur optimiste per kete takim dhe shpresojne qe te kthehen me fitore.
  #VamosArgentina

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2007
  Postime
  290
  Do fitojme. Baric do sulmoje me 3 veta (Bogdani, Bushi dhe Kapllani). Keta do bejne presing dhe Luksemburgu s'do e kaloje kurre gjysmefushen. 3-0 per Shqiperine dhe vendi i 4-t ne grup (para Bjellorusise qe po humb ne Bullgari)

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2007
  Postime
  290
  1-0 per Shqiperine '25 Skela!!!

  GOOOOOOOLLLLLLLLLLLL

Faqja 0 prej 50 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 84
  Postimi i Fundit: 18-04-2022, 09:21
 2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 3. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 4. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53
 5. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
  Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •