Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
  1. #1
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975

    Boxing - Kick Boxing

    Ju pershendes te gjithve
    Po hap kete teme pasi jam shume kurioze te di mendimin tuaj

    - Boxing eshte nje nga sportet me te vjeter.Lozen shume leke
    Shume njeres shofim Boxing,King Boxing
    Ky lloj sporti eshte nje nga sportet qe ekziston dhuna dhe do doja shume te dija si eshte e mundur te lejohet ky sport?!
    - Si eshte e mundur,kur lojtarve po u rezikon jeta?
    Shume nga ata ngelen me pasoja,paralizohen etj..

    Une sa here qe rastis te shof King Boxing tmerohem,nuk i shof dot...

    Cfare mendoni ju?!



    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Kick Boxing kam bere per 3 muaj por eshte nje sport shume i veshtire sidomos per vajzat.Une ne fakt e kam bere per qejf.Eshte i veshtire nga ana fizike sepse vajzat nuk kane eshte trup fizikisht te nje djali.Keshtu qe mendoj ky sport i pershtet vetem djemve.
    Kur beja kick boxing kisha shume dhimbje ne pjeset e trupit si kembet,mesi etj.
    Kjo ishte nje nga arsyjet qe nuk e vazhdova me.

  3. #3
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Pershendetje YaSmiN
    Me then te drejten une nuk durroj dot te shof meshkujt te merren me kete sport jo me femrat
    Ti ke patur shume kurrajo te cilen ndoshta shume femra nuk e kane
    Te pergezoj qe ke heq dore nga King Boxing pasi nuk eshte per ne femrat...
    Ajo qe une nuk arrij te kuptoj eshte pse lejohet ky lloj sporti?!
    Ndodhe qe ne ring lojtaret ngelen pa ndjenja,ndodhe te ikin nga jeta...
    Ligje,ligje dhe vetem ligje dalin per dita
    Per kete sport pse nuk del nje ligj?
    Ndoshta keto mendimet e mia u duken te pa vlera por kembengul te mesoj me shume nga ju,ate qe ju mendoni

    Rrespekt!
    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Faleminderit por eshte tjeter te luash me nje shoqen tende ne paljester edhe eshte tjeter ta frekuentosh si sport.Mendoj se Keci eshte nje sport qe ngjan shume me kick boxing por eshte shume me i rezikshem per jeten nga kick boxing.Une e bera per qejf te them te verteten por di nje njeriun tim qe merresh me box vrau nje person pa dashje qe e qelloji ne stomak.
    Ky ligj i pershtatet cdo shteti edhe ligjet qe ka ai shtet.
    Mendimi jot nuk eshte pa vlere eshte nje dicka e rendesishme sepse kur shkoja une ne paljester shikoja femije 15-16 vjec qe merreshin edhe donin te merreshin me kete lloj sporti ndoshta ky sport eshte nje sport qe duhet te bazohet me shume ne nje spikologji te njeriut se sa ne vleren qe ka.Mendimi im eshte ky sport duhet te behen seminare edhe per rrezikun qe ka ne fillim pastaj duhet te marresh masat ose parasysh qe te merresh.
    Jeta edhe e ardhmja e cdo njeriu mendoj se eshte e drejta e cdo njeriu.
    Pergezimet e mija per temen.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anėtarėsuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Citim Postuar mė parė nga _Elena_
    Pershendetje YaSmiN
    Me then te drejten une nuk durroj dot te shof meshkujt te merren me kete sport jo me femrat
    Ti ke patur shume kurrajo te cilen ndoshta shume femra nuk e kane
    Te pergezoj qe ke heq dore nga King Boxing pasi nuk eshte per ne femrat...
    Ajo qe une nuk arrij te kuptoj eshte pse lejohet ky lloj sporti?!
    Ndodhe qe ne ring lojtaret ngelen pa ndjenja,ndodhe te ikin nga jeta...
    Ligje,ligje dhe vetem ligje dalin per dita
    Per kete sport pse nuk del nje ligj?
    Ndoshta keto mendimet e mia u duken te pa vlera por kembengul te mesoj me shume nga ju,ate qe ju mendoni

    Rrespekt!


    Mos qaj,mos qaj per jeten o njeri(meqe lexova per Djemt e detit )
    Lexo pak me shume moj cuce se nuk i paske te qarta te gjitha..

  6. #6
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar mė parė nga SnoW~DroP
    Mos qaj,mos qaj per jeten o njeri(meqe lexova per Djemt e detit )
    Lexo pak me shume moj cuce se nuk i paske te qarta te gjitha..
    Ja psh merr shembull nga Snow~Drop qe di me shume psh. si lagen komshinjte me uje nga ballkoni, por kjo eshte pjese e lojes se "king box ne jet reale" lol..

    Yasmin, m'thuj i cik me ke ziheshe ne "ring"? Prandaj te eshte dredh dhe dora, shyqyr t'ka shpetu koka thuj
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  7. #7
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Citim Postuar mė parė nga SnoW~DroP
    Mos qaj,mos qaj per jeten o njeri(meqe lexova per Djemt e detit )
    Lexo pak me shume moj cuce se nuk i paske te qarta te gjitha..
    Prandaj e hapa dhe kete teme qe te mesoj nga ju
    Te shof mendimet tuaja
    ahaa ti qenke me keq se une
    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-11-2005
    Postime
    10
    un ushtroj taj boks vertet qe jan sport te rrezikshme po qa me bo

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-11-2005
    Postime
    10
    jam riadi nga peja ushtroj tajboks jam 16 veq boj shparing me trajner e me shok aty ne fillim kisha dhimbje brive komve me te vertet esgt shum sport i rrezikshem

  10. #10
    The Furious Maska e kapedani2001
    Anėtarėsuar
    19-08-2002
    Vendndodhja
    E U
    Postime
    98
    ktu paska vec meme
    Live and let the others live
    see ya don`t wana bee ya

  11. #11
    The Furious Maska e kapedani2001
    Anėtarėsuar
    19-08-2002
    Vendndodhja
    E U
    Postime
    98
    shifni ketu me te fortin e Austris shqipetar i fierit

    www.cage-fight.at
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kapedani2001 : 27-06-2008 mė 00:35
    Live and let the others live
    see ya don`t wana bee ya

  12. #12
    Kur quan te rende kick boxing cduhet te thuash per Ultimate Fight, sidomos ne cage ose octagon sic quhet ndryshe Une jam tifoz i madh i ketij sporti dhe te preferuarin tim kam Chuck Liddell i mbiquajtur Iceman. Eshte sport qe do zara dhe jo te gjithe kane stomak ta shikojne e jo me ta bejne.






  13. #13
    i/e regjistruar Maska e spy_baby
    Anėtarėsuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Everywhere
    Postime
    15

    Smile

    Citim Postuar mė parė nga YaSmiN Lexo Postimin
    Kick Boxing kam bere per 3 muaj por eshte nje sport shume i veshtire sidomos per vajzat.Une ne fakt e kam bere per qejf.Eshte i veshtire nga ana fizike sepse vajzat nuk kane eshte trup fizikisht te nje djali.Keshtu qe mendoj ky sport i pershtet vetem djemve.
    Kur beja kick boxing kisha shume dhimbje ne pjeset e trupit si kembet,mesi etj.
    Kjo ishte nje nga arsyjet qe nuk e vazhdova me.
    Pershendetje te them te drejten une e kam bere per kohe te gjate kick boxing dhe me pelqen shume ,nuk kam pasur ndonjeher dhimbje te tilla as ne palester nuk kam ndegjuar nga vajzat apo djemte e tjere te kene pasur ndonjeher ...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga spy_baby : 16-12-2008 mė 05:00

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Citim Postuar mė parė nga kapedani2001 Lexo Postimin
    shifni ketu me te fortin e Austris shqipetar i fierit

    www.cage-fight.at
    ku eshte ky me iforti i austrise
    JO SEKS PARA MARTESE

  15. #15
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Kur quan te rende kick boxing cduhet te thuash per Ultimate Fight, sidomos ne cage ose octagon sic quhet ndryshe Une jam tifoz i madh i ketij sporti dhe te preferuarin tim kam Chuck Liddell i mbiquajtur Iceman. Eshte sport qe do zara dhe jo te gjithe kane stomak ta shikojne e jo me ta bejne.
    Ultimate Fight thua ti? OMG! Fight mbrenda rrjetes dhe kush del gjalle doli thua ti
    Sport i tmerrshem,jam kurioze te shikoj por s'ma bene zemra,sepse sa here kam pare po bertisja sikur po vrisnin mua ....lol
    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  16. #16
    Well cdo here qe ka divisions (hera e fundit qe pashe ishte UFC 85) une shkoj tek Filthy McNasty ne Duncan & King. Eshte sport's bar dhe me tifozllik qe te kenaq shpirtin. Nga rednecks tek natives, nga skaters tek suit and tie. Hahet, pihet, shikohet ndeshja dhe po te jesh me fat sheh dhe ndonje ndeshje tjeter aty brenda barit lol...

  17. #17
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Ku ka si K1 - Fight Club, jam fans i Aleksandr Pichkunov, eshte i magjishem. E shikoje shpesh kete lloje sporti dhe mendoje se eshte nje nga me te frikshmit, shum sportist nga ringu kan dal me pasoja te renda dhe kan humbur jeten. E jep shpesh Eurosport 2. Provoni ta shikoni, po njerezit qe jane me zemer te dobet do benin mire mos ta shikonin se mund te ken probleme kardiake.

  18. #18

    Anėtarėsuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Jiu Jitsu dhe Aikido jane shume interesante.Une kam i kam pare nga afer keto sporte.Ndersa Judo eshte shume i ngrire sme pelqen fare.

    Shikoni kete video.(Nice he)


  19. #19
    Iliro-Thrakas Maska e Sturmgewehr
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Postime
    315
    Citim Postuar mė parė nga _Elena_ Lexo Postimin
    Ju pershendes te gjithve
    Po hap kete teme pasi jam shume kurioze te di mendimin tuaj

    - Boxing eshte nje nga sportet me te vjeter.Lozen shume leke
    Shume njeres shofim Boxing,King Boxing
    Ky lloj sporti eshte nje nga sportet qe ekziston dhuna dhe do doja shume te dija si eshte e mundur te lejohet ky sport?!
    - Si eshte e mundur,kur lojtarve po u rezikon jeta?
    Shume nga ata ngelen me pasoja,paralizohen etj..

    Une sa here qe rastis te shof King Boxing tmerohem,nuk i shof dot...

    Cfare mendoni ju?!


    http://video.google.com/videoplay?do...28808272534200
    http://www.youtube.com/watch?v=EzU0g...elated&search=


    Oj vajz si e para kete qe e thua ti nuk ben kuptim nga vete fakti qe jo cdo njeri e praktikon kete sport si sport profesional, Box-i eshte sport Tradicional shume i vjeter edhe eshte praktikuar qe ne civilizimet me te vjetra njerzore.

    Kick-Boxi eshte perzjerje e Box-it me Muay-Thai/Karate/Tae Kwondo, ne kickbox eshte bere perzjerja efektive e goditjeve me grushta edhe Kembe.

    sa per informim nuk eshte KING BOX por KICK BOX.

    Gabimi i dyte i joti eshte ku ke postuar videon e dyte, ajo video nuk ka te beje fare me Kick-Box, videoja e 2t eshte nje ndeshje ne MMA ( Mixed Martial Arts ) = Artet Luftarake te perzjera edhe kjo ska lidhje me Kick-Boxing edhe pse ne keto ndeshje perdoren teknikat e kick-boxit po nese shkojm me regullore kickboxi nuk ndodhen ashtu.

    Ne Kick-Box jane te lejuara goditjet me Grushta ( njesoj si ne boks ) edhe goditjet me kembe, Kick-Box mund te dnodhe ne 2 menyra FULL CONTACT ku jepen goditje me grushta edhe kebm mbi kerthizen e kundershtarit ose LOW KICK ku mund edhe ti goditish kembet ose gjunjt e kundershtarit me kembet tende.

    Kick-Boxi nuk eshte si ajo Videua jote e 2t ku nese kundershtari meren Knock - DOWN ti mund te vazhdosh ta goditish, ne Kick-Box nese ti e godit kundershtarin edhe ai bje posht ( Knock-Down ) ti nuk ke te drejt te vazhdosh ta godasish kurse ne MMA ne ate videon tende eshte e kunderta aty mund ta godisish derisa referi ta ndale lojen ose lojtari te bjere pa ndjenja ( Knock-Out)

    Kick-Boxi po edhe Boksi pa edhe MMA jane sporte te mira nese praktikohen per vetmbrojtje, poashtu eshte mire nese i praktikon edhe si sporte profesinale po duhet te kihet kujdes edhe te ushtrohet shume intenzivisht qe mos vije derri ke demtimi i rende i shendetit tend.

    Si do qe te jete 90% te popullates qe e ushtrojne kete sport e ushtrojne me qellim vetmbrojtje dhe jo me qellim per rafje ose ndeshje profesjonale, vetem 10% meret me kete sport profesionalisht edhe jeton nga ky sport, me kete sport meren vetem ato qe jan jashtakonisht te talentuar ose gjenetikisht te bere per kete sport, jo cdo njeri mund te meret profesionalisht me kete sport, jo cdo njeri mund te jet i fuqishem edhe i shpejt si Floyd Mayweather ose Mike Tyson, ose Sammy Schilt.

    eshte e njejta si futbolli, gjith bota meret me futboll ose ushtrojn futboll por nje perqindje e vogel meren me kete sport profesionalisht dhe jetojn nga ky sport nuk do te tyhot qe cdo njeri i 2ti qe luan futboll eshte fudbollist.

    disa gjera nuk duhet perzier.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sturmgewehr : 21-04-2010 mė 08:31
    Mia San Mia

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Akulli_ch
    Anėtarėsuar
    19-06-2010
    Vendndodhja
    Zürich / CH
    Postime
    188
    Ju pershendes te gjithve
    Po hap kete teme pasi jam shume kurioze te di mendimin tuaj

    - Boxing eshte nje nga sportet me te vjeter.Lozen shume leke
    Shume njeres shofim Boxing,King Boxing
    Ky lloj sporti eshte nje nga sportet qe ekziston dhuna dhe do doja shume te dija si eshte e mundur te lejohet ky sport?!
    - Si eshte e mundur,kur lojtarve po u rezikon jeta?
    Shume nga ata ngelen me pasoja,paralizohen etj..

    Une sa here qe rastis te shof King Boxing tmerohem,nuk i shof dot...

    Cfare mendoni ju?!


    Nuk ary te kuptoj pse nje Sport i till duhet te kuptohet si i tmershem apo shume herre ndegjoj fjal Agresive etj .

    I till Sport eshte si gjithe Sportet tjera ,i ''tmereshme'' mund te themi qe eshte edhe Futbolli qe shume leher mund te thysh kemben ,edhe Tenisi etj .

    Une mendoi qe Thai-Bok.apo Kik-boks jan Sport luftarake si shume sporte tjera dhe nuk duhet te tmerohemi nje Kik -bokser kure del ne Ring eshte e njejta si nje Futballer kur del ne Fushe te Sportit .

    Kurre te ushtrohet teknika ,kondukcioni,etj eshte gjithēka normale si gjithe Sportet tjera edhe Kik-Boksi .

    Pershendetje
    nese keni ndonje pyetje me shume mund t'ju ndimoj
    .
    Mbi te gjitha Atdheu

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Luan Krasniqi i jep fund karrierės
    Nga SUPERSTAR_N1 nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 394
    Postimi i Fundit: 29-12-2011, 15:08
  2. Kick Boxing ne Tirane?????
    Nga jushe nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-06-2009, 08:16
  3. Britani, njė shqiptarė kampion nė kick boxing
    Nga Shijaksi-London nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 20-04-2009, 15:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •