Close

Rezultati i Sondazhit: A duhet largohet Janullatos?

Votues
279. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • PO

  236 84.59%
 • JO

  43 15.41%
Faqja 0 prej 51 FillimFillim 121050 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1014
 1. #-19
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,516

  A duhet largohet Janullatos prej kryesise Kishes orthodokse shqiptare?

  Un them po.

  Si thoni ju?

 2. #-18
  Larguar Maska e lone_star
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Houston, TX
  Mosha
  42
  Postime
  222
  100% po, 0% jo
  Po c'e do qe s'e kemi ne ne dore.

 3. #-17
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  kjo eshte nje ceshtje e te krishtereve ortodoks te shqiperise..
  ata vendosin.. sic i kan rregullat e tyre..

 4. #-16
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,237
  Po, duhet te largohet.

  Besimi Orthodoks eshte besim shqiptar, pra kisha orthodokse shqiptare duhet te drejtohet nga nje shqiptar.

  Tjeter gje budaizmi, per shembull, i cili nuk eshte besim fetar shqiptar (ne mos gabohem), ai po, mund te drejtohet nga nje i huaj, meqe bashke me besimin mund te importojme dhe drejtuesit.
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 5. #-15
  Larguar Maska e lone_star
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Houston, TX
  Mosha
  42
  Postime
  222
  Po sidomos jo te drejtohet nga nje grek!

  Kisha Ortodokse eshte e te gjithe shqiptareve dhe jo vetem e ortodokseve, sic duket Janullatosi ja paska arritur te krijoje aq percarje midis nesh per fat te keq. Ne fakt ai as nuk e fsheh faktin qe do percarjen e shqiptareve ne myslimane dhe te krishtere. Cfare nuk e bene shekujt po e ben Janullatosi ne dhjetevjecare. Nga nje tradite e nderuar kombetare ortodokse Janullatosi po krijon mercenarizmin grek nder ortodokset shqiptare. Kjo eshte merita me e madhe e tij.

  Mbajeni edhe ca vjet edhe do mund te bisedoni me ushtaret greke qe ruajne kufirin pergjate lumit Shkumbin pastaj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga lone_star : 23-05-2007 mė 17:58

 6. #-14
  Po, duhet te largohet...

  Pas kaq e kaq vitesh, kisha ortodokse shqiptare i ka te gjitha mundesite per te patur nje kryepeshkop shqiptar. Nuk ka absolutisht asnje lloj arsye te justifikoj qendrimin e tij me gjate ne krye te kishes shqiptare.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 7. #-13
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Edhe mendimi im i perkrah mendimet e ketyre lart pra Po duhet te largohet

 8. #-12
  fushori Maska e Ermal 22
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  549
  Ne rradhe te pare koha dhe qellimi i hapjes se ketij sondazhi nuk jane te justifikuara, pasi normalisht per te arritur ne kete pike duhej qe te kish bere ndonje gje te madhe e te keqe kohet e fundit Janullatosi qe te ngrihej perseri ceshtja e largimit te tij.

  ne rradhe te dyte Floriri qe hapi kete teme eshte prononcuar hapur si besimtar i devotshem mysliman gje qe i jep kesaj teme ngjyrime te padeshiruara fetare.
  Shko mer cun Flori e shif problemet e myslimonve se s'jeni me mo pak probleme qe ti jepni drejtim ju bes. njashtu cuno, mos u bo celik se humbet rendesin e vleren.

  si perfundim them se per 'rrespekt' qe sondazhi duhej hapur ne nenforumin e ortodoksve dhe tu lihej atyre te thonin mendimin e vet.

 9. #-11
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,753
  Mendoj se po!

  Pas kaq vitesh besoj se ka sherbyer mjaftueshem! Besoj se ka shum prifterinj shqiptare te afte per te qene ne vend te tij.
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 10. #-10
  IceMAN Maska e luli_bori
  Anėtarėsuar
  14-03-2005
  Vendndodhja
  outside.......
  Postime
  53
  Po,sepse punen e tij ka te tjere qe mund ta bejne.Ska arsye te qendroj.
  If u don't kill me,u r stupid.
  If I'll see u after that, I'll kill u.

 11. #-9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,240
  Normal qe po
  #VamosArgentina

 12. #-8
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,237
  Citim Postuar mė parė nga Ermal 22
  si perfundim them se per 'rrespekt' qe sondazhi duhej hapur ne nenforumin e ortodoksve dhe tu lihej atyre te thonin mendimin e vet.
  Ermal,

  Ka te drejt Floriri qe e ka hap ketu sondazhin, kjo eshte teme per te gjithe shqiptaret, ta them une sepse;

  Meno iēik sikur ktyne byrazerve myslimon ti shkrepej nji dit t'bukur vere ene t'kerkojshin qe drejtimin e xhamise shqiptare tja jepshin nji t'ardhuri nga ēallmakistani, ēa do bote qeverija ? "jo" si thot dot, se i ka thone "po" ktyne te tjerve, kshu qe do ja pranote kerkesen.

  Ene masanej t'fillojshin Janullatosi me Habdullatosin t'bojshin sherr n'televizor se kush besim osht mo i miri e kush osht mo i dhimi. Poplli me doemos do fillote t'bote tifozllik.

  Hoxhallaret e priftat e peshkopt shqiptar, e njofin mire punen e tyne me popllin shqiptar, kan bashkjetu nder shekuj, ja din veset njonitjetrit, din se ē'munen me thon, ene ēfar nuk munen.

  Per shemull, une e di qe ky Janullatosi e tha pa t'keq, si pune komplimenti ate qe "nuk jeni komb tipik myslimon", por vej bast qe shume te tjere ja kan mor ters.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drity : 24-05-2007 mė 01:42
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 13. #-7
  Linku zyrtar i faqes se kishes ortodokse shqiptare http://www.orthodoxalbania.org/Shqip...cal_Office.htm (Himara e veēuar) eshte nje arsye me shume qe Janullatosi duhet te largohet nga drejtimi i kishes shqiptare, per te mos patur ndarje te reja ne harten e Shqiperise.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 14. #-6
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Anėtarėsuar
  07-12-2006
  Postime
  719
  Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
  A duhet largohet Janullatos prej kryesise Kishes orthodokse shqiptare?
  Kisha Ortodokse Shqiptare nuk ekziston qysh pej komunizmit ||| pra edhe sot nuk osht cashtje e hekjes t'Janullatosit pej naj kryesije po osht cashtje e ringjalljes t'Kishse Ortodokse Shqiptare |||

  Kishen Ortodokse Shqiptare nuk e ka prish gogoli spiun Janullatos po e ka prish komunizmi ||| Janullumpiri vecse osht vazhdimsi e shkatrrimit t'Kishse Ortodokse Shqiptare ||| Janullumpiri osht vendos n'Shqipni pej komunistave ||| megjithse Janullumpiri pik s'pari osht vegel e greqise sa mos me e lon Shqipnin me kon e qete ||| se me kon Shqipnija e qete s'paku gjysa e turistave n'ven si me shku n'greqi shkojne n'Shqipni ||| po greqija mas shumti don me e nalu ma t'randsishmen si osht se Shqipnija e qete shumefish e shton pjesmarren e vet ne bajtjen e mallnave se ka dalje n'dy dete |||

  sapo t'pranohet Shqpnija n'NATO jom i bindun se Janullumpiri ka me e lone Shqipnin e ateher binden edhe do Shqiptare Ortodokse per qellimin e deshtum t'grekve ||| e qysh e ka thone Zoti ateher Ortodokste Shqiptare me ndihmen e krejt Shqiptarve pamar parasysh perkatsine fetare t'tyne shpirtnisht kan me e ringjall Kishen Ortodokse Shqiptare |
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skipetar : 24-05-2007 mė 06:07
  "Qė t’i ēqitėsh kėta . . . duhet t’u preē jo vetėm duart e kokėn, po edhe kėmbėt e trupin." Fan Noli

 15. #-5
  i/e regjistruar Maska e BARAT
  Anėtarėsuar
  20-07-2006
  Vendndodhja
  Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
  Postime
  2,565
  Janullatosi ka qendruar shume madje. Ai nuk duhet te kishte ardhur...KURRE

 16. #-4
  i/e regjistruar Maska e PRI-LTN
  Anėtarėsuar
  12-06-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  671
  Duhet te largohet sa me pare.
  Nqs nuk ka para, ia paguaj une bileten (vetem vajtje) deri ne Athine.

 17. #-3
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Me vrap biles

 18. #-2
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,119
  te them te drejten me vjen shum keq per orthodokset shqiptar,sepse janullatosi vazhdon te qendroje ne krye te kishes orthodokse pa pelqimin e ketij komuniteti!
  e them kete se pse jam i bindur qe nuk ka shqiptar te mirfillt orthodoks qe do pranonete qe kisha apo besimi tyre te ktheheshin ne nje organizate pro greke,anti shqiptare,ku synohet per dite qe shqiperia te copetohet!dhe njeriu me i rrezikshem per shqiperin dhe copezimin e saja eshte pikerisht JANULLATOSI!

  PRANDAJ DUHET LARGUAR NJE ORE E ME PARE!

 19. #-1
  i/e regjistruar Maska e njemik
  Anėtarėsuar
  31-01-2006
  Postime
  403
  Po besa....

 20. #0
  i/e regjistruar Maska e skampin
  Anėtarėsuar
  12-01-2003
  Vendndodhja
  Spanjė
  Postime
  947
  edhe une jam i mendimit se kjo i perket ortodokseve Shqiptar qe ta vendosin.. sipas statutit te kishes Autoqefale Ortodokse Shqipetare duhet qe asnje rriqen greke nuk duhet te jete kryetari kishes.
  Kujdes nga shkjau
  Kujdes nga greku
  Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
  AT GJERGJ FISHTA

Faqja 0 prej 51 FillimFillim 121050 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Gjergj Kastrioti sipas pikėpamjeve antishqiptare
  Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 4. Lajme nga Bota Orthodhokse
  Nga Eni nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 30-09-2005, 13:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •