Close

Rezultati i Sondazhit: Cili ekip shqiptar do plasohet me larte ne futbollin ne Maqedoni!

Votues
50. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • KF Shkėndija'79 - Tetovė

  34 68.00%
 • KF Bashkimi - Kumanovė

  5 10.00%
 • KF Renova - Tetovė

  8 16.00%
 • KF Vllazėrimi - Kėrēovė

  3 6.00%
Faqja 1 prej 67 1231151 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 1339
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime

  Futbolli shqiptar nė Maqedoni

  Klubi simpatik nga Xhepcishti i Tetoves KF Renova behet anetare e liges se pare ne Maqedoni. Pas kater viteve loje te bukur ne fushat e gjelberta me ne fund ky klub me shume merite behet anetare e liges se pare te Maqedonise.
  Eshte per tu pershendetur ky klub qe u bashkangjitet Shklendijes se tetoves, Bashkimit te KUmanoves, Vllaznimit te Kercoves dhe behet ekipi i kater shqiptar ne Liugen e pare te Maqedonise
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  KF “Renova”, anėtar i ri i elitės sė futbollit nė Maqedoni

  “Renova” edhe me futboll synon ta “shkelė” Evropėn

  Sukseset e KF “Renova” kanė bėrė qė ethet e futbollit ta pėrfshijnė tėrė popullatėn shqiptare sportdashėse nė Maqedoni, e veēmas nė rajonin e Tetovės, tė cilėt kanė pėrkrahur me entuziazėm ekipin e tyre tė zemrės Renova

  Demir Reshiti

  Tetovė, 19 qershor - Renova ėshtė klub futbollistik i ndėrmarrjes me tė njėjtin emėr tė vėllezėrve Shefki e Qenan Idrizi nga fshati Xhepēisht i Tetovės, tė cilėt me biznesin e tyre shumė tė suksesshėm kanė arritur qė brenda njė periudhe tė shkurtėr kohore tė bėhen tė njohur jo vetėm nė Maqedoni, por edhe nė mbarė Ballkanin. Renova sot ka fabrika dhe reparte nė disa vende tė Maqedonisė, pastaj nė Kosovė, Shqipėri etj. Prodhimet Renova janė konkurruese nė mbarė tregun evropian dhe “harta e tyre ekonomike” nuk njeh kufi.
  Klubi Futbollistik “Renova” i themeluar nė vitin 2003, brenda jo plot tri vitesh ka arritur qė tė ngjitet nė elitėn e futbollit tė Maqedonisė. Idenė pėr themelimin e kėtij klubi e ka dhėnė Bujar Islami, njė punėtor i njohur sportiv nga fshati Xhepēisht, ish lojtar i Renovės dhe tani trajner i licencuar qė punon me grupmoshat e reja.
  Nė sezonin 2003/2004 ka garuar nė Ligėn e Tretė dhe qė nė atė vit ėshtė shpallur kampion duke kaluar nė rang mė tė lartė garash, pėrkatėsisht nė Ligėn e Dytė tė pėrbėrė nga 12 ekipe, ku krahas KF “Renova” zhvilluan gara edhe dy ekipe tjera shqiptare, pėrkatėsisht Vėllazėria e Kėrēovės dhe Shkėndija e Haraēinės.
  Si nė Ligėn e Tretė, ashtu edhe nė tė dytėn, Renovės iu nevojit vetėm njė sezon pėr tė kaluar nė njė rang mė tė lartė garash, pėrkatėsisht pėr tė hyrė nė ligėn elite tė futbollit maqedonas. Kėsaj radhe, pėr herė tė parė nė histori, katėr ekipe shqiptare do tė garojnė nė kėtė ligė, dhe atė Bashkimi i Kumanovės (fitues i sivjetmė i kupės sė Maqedonisė), Shkėndija e Tetovės, Vėllazėrimi i Kėrēovės dhe Renova nga Xhepēishti.
  Sukseset e KF “Renova” kanė bėrė qė ethet e futbollit ta pėrfshijnė tėrė popullatėn shqiptare sportdashėse nė Maqedoni, e veēmas nė rajonin e Tetovės, tė cilėt kanė pėrkrahur me entuziazėm ekipin e tyre tė zemrės Renova.

  Qenan Idrizi: Ndonėse tė papėrvojė, kishim ambicie tė mėdha... dhe ia arritėm

  Numri njė i kėtij klubi, Qenan Idrizi, kujton fillimin e garave nė Ligėn e Tretė. “Kishim trajner Ismet Sulejmanin dhe si klub i sapoformuar, lojtarėt i kishim tė gjithė shqiptarė, kryesisht nga fshati dhe rrethina e Tetovės. Megjithėse ishim klub i ri me njė kryesi tė papėrvojė, kishim ambicie tė mėdha dhe vullnet tė madh pėr fitore e suksese tė reja. Deshi fati qė ta kemi nė radhėt tona Lirim Sahitin, njė futbollist tė dėshmuar dhe me pėrvojė qė kishte luajtur edhe nė Ligėn e Parė tė Maqedonisė pėr klube tė njohura, si Lubotenin, Teteksin, Shkėndinė e Tetovės, Dritėn e Gjilanit etj. Sahiti ishte kapiten i ekipit dhe pėrvojėn e tij e ka pėrcjellė te bashkėlojtarėt tjerė tė papėrvojė madje dhe te vetė kryesia. Nė atė kohė, Liga e Tretė ishte e ndarė nė katėr grupe, dhe si e para e grupit, Renova nė ndeshje kualifikuese u takua nė Shkup me Vardarin e Negotinit. Ishte kjo ndeshje shumė e fortė dhe e rėndėsishme e cila nė kohė tė rregullt pėrfundoi me rezultat baras 2 me 2, ndėrsa pas penalltive, mė e suksesshme ishte Renova e cila fitoi me rezultatin 5 me 3. Ky ishte momenti qė na dha forcė pėr tė vazhduar mė tutje, madje pėr tė investuar mė shumė nė futboll. Qysh para se tė ekzistonim si klub, pėrkatėsisht qė nė vitin 1999 kishim themeluar shkollėn e futbollit pėr punė me kategoritė e reja, njė pjesė e tė cilėve tanimė i janė bashkangjitur klubit. Pastaj bėmė disa pėrforcime me lojtarė mė tė mirė, dhe pėr kryetrajner angazhuam Nexhat Shabanin. Mirėpo, startimi nė ligėn e dytė ishte tejet i keq. Nė tri takimet e para pėsuam humbje. Kjo na bėri qė ta ndėrrojmė kryesinė dhe kryetrajnerin. U pėrcaktuam pėr kryesinė dhe trajnerin qė e ka udhėhequr Renovėn nė Ligėn e tretė. Bėmė edhe disa ndryshime te lojtarėt. Angazhuam lojtarė tė rinj mė me pėrvojė nga klubet tjera tė ligės sė Maqedonisė, si Vardari, Pelisteri i Manastirit etj. Angazhuam edhe portierin e njohur Muharrem Zeqirin, dhe me kėto ndryshime, filluan edhe sukseset e reja. Nė gjysėmsezon Renova radhitet e katėrta, ndėrsa nė pjesėn e dytė tė kampionatit, sukseset vazhdojnė njėra pas tjetrės. Vetėm tri barazime, asnjė humbje, ishte bilanci i Renovės nė pjesėn e dytė tė kampionatit. “Deri nė fund tė kampionatit kemi qenė nėn tension sepse katėr ndeshje para pėrfundimit tė kampionatit, nė vendin e dytė (qė mundėsonte inkuadrimin nė ligėn e parė pa ndeshje parakualifikuese), ishte ekipi Makedonia Gjorgje Petrov nga Shkupi me njė diferencė prej katėr pikėsh mė shumė se Renova”, kujton Qenani. Nė takimin e drejtpėrdrejt nė Tetovė, Renova fitoi me rezultat 1:0, duke e shkurtuar diferencėn e pikėve nė njė. Nė tri ndeshjet e fundit, Renova arriti njė barazim nė Kėrēovė ndaj Vėllazėrimit, dhe dy fitore ndaj Novacit tė Manastirit dhe Mladostit tė Strumicės. Kjo bėri qė si e dyta nė ligė, pas Vėllazėrimit tė Kėrēovės, Renova me 71 pikė tė grumbulluara tė inkuadrohet nė elitėn e futbollit maqedonas.
  Barrėn kryesore nė Ligėn e Dytė e kanė bartur lojtarėt: Muharrem Zeqiri, Dragan Ignjatovski, Sreēko Misajllovski, Dragan Veselinovski, Piksi, Shaban Abdurrahmani, Lirim Sahiti, Ramadan Gashi, Njazi Lena, Vedut Rrustemi, Xhengiz Rexhepi, Robert Endekovski, Izahir Emini, Kiro Steriov, Lubēe Simovski, Rasim Selmani, Ferat Abdullahu, Burim Mahmuti dhe Fisnik Sulejmani, tė ndihmuar nga kryetrajneri Ismail Sulejmani me ndihmėsit e tij Halim Hodaj dhe Enver Ramadani.

  Gani Sejdiu kryetrajner i ri i Renovės

  I pyetur pėr planet e Renovės nė tė ardhmen, Qenan Idrizi pėrgjigjet: “Ne do tė angazhohemi pėr tė qenė shembull nė sport. Shpresojmė tė vazhdojmė me tė njėjtat suksese si deri mė tani. Qysh tani jemi angazhuar qė tė sigurojmė disa pėrforcime. Jemi nė negociata me futbollistė tė njohur nga Kosova, Shqipėria, Bosnja dhe Bullgaria. Kemi arritur qė ta angazhojmė trajnerin Gani Sejdiu nga ekipi Trepēa ‘89 si dhe dy lojtarė tė Ferizajt, Arsim Abazi dhe Genc Hyseni, ndėrsa shpresojmė se brenda pak ditėsh tė kurorėzohen me sukses bisedimet me tre lojtarė tjerė shumė tė njohur nga Kosova. Bisedime janė duke u zhvilluar edhe me dy futbollistė qė aktualisht luajnė pėr kombėtaren e Shqipėrisė. Mė 25 qershor do tė fillojnė pėrgatitjet. Nė fazėn e parė, ekipi do tė bėj pėrgatitje nė Krushinė tė Kėrēovės, ndėrsa faza e dytė e pėrgatitjeve do tė zhvillohet nė Turqi ose Bullgari. Krahas kryetrajnerit Gani Sejdiu, me ekipin do tė punojnė edhe trajnerėt Ismail Sylejmani, Enver Ramadani, Halim Hodaj dhe Bujar Islami”.
  Cilat janė synimet e Renovės nė elitėn e futbollit maqedon?, ėshtė pyetja e fundit qė i drejtojmė numrit njė tė kėtij ekipi, Qenan Idrizit.
  “Synojmė daljen nė Evropė”, pėrgjigjet ai pa fije hezitimi. “Ne kemi investuar dhe do tė investojmė nė kėtė drejtim. Ne kemi njė publik tė shkėlqyeshėm qė e kemi pasur gjithmonė lojtar tė dymbėdhjetė dhe na ka qėndruar besnik nė tė gjitha takimet qė kemi zhvilluar, e sidomos nė katėr ndeshjet e fundit. Kėtij publiku ia kemi borxh qė ta kėnaqim me rezultate tė mira”, pėrfundon Qenani.
  Dhe, duke pasur parasysh rezultatet e deritanishme, duke pasur parasysh suksesin e madh qė vėllezėrit Idrizi me ndėrmarrjen e tyre “Renova” kanė arritur nė biznes duke bėrė emėr nė mbarė Evropėn, nuk kemi arsye tė mos besojmė se Renova do ta “shkelė” Evropėn edhe me futboll, dhe sė shpejti nė stadiumin e qytetit nė Tetovė (ku i zhvillon ndeshjet ky ekip), tė shohim klube ndėrkombėtare. Suksese Renova!
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  KF “Renova”, anėtar i ri i elitės sė futbollit nė Maqedoni

  “Renova” edhe me futboll synon ta “shkelė” Evropėn

  Sukseset e KF “Renova” kanė bėrė qė ethet e futbollit ta pėrfshijnė tėrė popullatėn shqiptare sportdashėse nė Maqedoni, e veēmas nė rajonin e Tetovės, tė cilėt kanė pėrkrahur me entuziazėm ekipin e tyre tė zemrės Renova


  Tetovė, 19 qershor - Renova ėshtė klub futbollistik i ndėrmarrjes me tė njėjtin emėr tė vėllezėrve Shefki e Qenan Idrizi nga fshati Xhepēisht i Tetovės, tė cilėt me biznesin e tyre shumė tė suksesshėm kanė arritur qė brenda njė periudhe tė shkurtėr kohore tė bėhen tė njohur jo vetėm nė Maqedoni, por edhe nė mbarė Ballkanin. Renova sot ka fabrika dhe reparte nė disa vende tė Maqedonisė, pastaj nė Kosovė, Shqipėri etj. Prodhimet Renova janė konkurruese nė mbarė tregun evropian dhe “harta e tyre ekonomike” nuk njeh kufi.
  Klubi Futbollistik “Renova” i themeluar nė vitin 2003, brenda jo plot tri vitesh ka arritur qė tė ngjitet nė elitėn e futbollit tė Maqedonisė. Idenė pėr themelimin e kėtij klubi e ka dhėnė Bujar Islami, njė punėtor i njohur sportiv nga fshati Xhepēisht, ish lojtar i Renovės dhe tani trajner i licencuar qė punon me grupmoshat e reja.
  Nė sezonin 2003/2004 ka garuar nė Ligėn e Tretė dhe qė nė atė vit ėshtė shpallur kampion duke kaluar nė rang mė tė lartė garash, pėrkatėsisht nė Ligėn e Dytė tė pėrbėrė nga 12 ekipe, ku krahas KF “Renova” zhvilluan gara edhe dy ekipe tjera shqiptare, pėrkatėsisht Vėllazėria e Kėrēovės dhe Shkėndija e Haraēinės.
  Si nė Ligėn e Tretė, ashtu edhe nė tė dytėn, Renovės iu nevojit vetėm njė sezon pėr tė kaluar nė njė rang mė tė lartė garash, pėrkatėsisht pėr tė hyrė nė ligėn elite tė futbollit maqedonas. Kėsaj radhe, pėr herė tė parė nė histori, katėr ekipe shqiptare do tė garojnė nė kėtė ligė, dhe atė Bashkimi i Kumanovės (fitues i sivjetmė i kupės sė Maqedonisė), Shkėndija e Tetovės, Vėllazėrimi i Kėrēovės dhe Renova nga Xhepēishti.
  Sukseset e KF “Renova” kanė bėrė qė ethet e futbollit ta pėrfshijnė tėrė popullatėn shqiptare sportdashėse nė Maqedoni, e veēmas nė rajonin e Tetovės, tė cilėt kanė pėrkrahur me entuziazėm ekipin e tyre tė zemrės Renova.

  Qenan Idrizi: Ndonėse tė papėrvojė, kishim ambicie tė mėdha... dhe ia arritėm

  Numri njė i kėtij klubi, Qenan Idrizi, kujton fillimin e garave nė Ligėn e Tretė. “Kishim trajner Ismet Sulejmanin dhe si klub i sapoformuar, lojtarėt i kishim tė gjithė shqiptarė, kryesisht nga fshati dhe rrethina e Tetovės. Megjithėse ishim klub i ri me njė kryesi tė papėrvojė, kishim ambicie tė mėdha dhe vullnet tė madh pėr fitore e suksese tė reja. Deshi fati qė ta kemi nė radhėt tona Lirim Sahitin, njė futbollist tė dėshmuar dhe me pėrvojė qė kishte luajtur edhe nė Ligėn e Parė tė Maqedonisė pėr klube tė njohura, si Lubotenin, Teteksin, Shkėndinė e Tetovės, Dritėn e Gjilanit etj. Sahiti ishte kapiten i ekipit dhe pėrvojėn e tij e ka pėrcjellė te bashkėlojtarėt tjerė tė papėrvojė madje dhe te vetė kryesia. Nė atė kohė, Liga e Tretė ishte e ndarė nė katėr grupe, dhe si e para e grupit, Renova nė ndeshje kualifikuese u takua nė Shkup me Vardarin e Negotinit. Ishte kjo ndeshje shumė e fortė dhe e rėndėsishme e cila nė kohė tė rregullt pėrfundoi me rezultat baras 2 me 2, ndėrsa pas penalltive, mė e suksesshme ishte Renova e cila fitoi me rezultatin 5 me 3. Ky ishte momenti qė na dha forcė pėr tė vazhduar mė tutje, madje pėr tė investuar mė shumė nė futboll. Qysh para se tė ekzistonim si klub, pėrkatėsisht qė nė vitin 1999 kishim themeluar shkollėn e futbollit pėr punė me kategoritė e reja, njė pjesė e tė cilėve tanimė i janė bashkangjitur klubit. Pastaj bėmė disa pėrforcime me lojtarė mė tė mirė, dhe pėr kryetrajner angazhuam Nexhat Shabanin. Mirėpo, startimi nė ligėn e dytė ishte tejet i keq. Nė tri takimet e para pėsuam humbje. Kjo na bėri qė ta ndėrrojmė kryesinė dhe kryetrajnerin. U pėrcaktuam pėr kryesinė dhe trajnerin qė e ka udhėhequr Renovėn nė Ligėn e tretė. Bėmė edhe disa ndryshime te lojtarėt. Angazhuam lojtarė tė rinj mė me pėrvojė nga klubet tjera tė ligės sė Maqedonisė, si Vardari, Pelisteri i Manastirit etj. Angazhuam edhe portierin e njohur Muharrem Zeqirin, dhe me kėto ndryshime, filluan edhe sukseset e reja. Nė gjysėmsezon Renova radhitet e katėrta, ndėrsa nė pjesėn e dytė tė kampionatit, sukseset vazhdojnė njėra pas tjetrės. Vetėm tri barazime, asnjė humbje, ishte bilanci i Renovės nė pjesėn e dytė tė kampionatit. “Deri nė fund tė kampionatit kemi qenė nėn tension sepse katėr ndeshje para pėrfundimit tė kampionatit, nė vendin e dytė (qė mundėsonte inkuadrimin nė ligėn e parė pa ndeshje parakualifikuese), ishte ekipi Makedonia Gjorgje Petrov nga Shkupi me njė diferencė prej katėr pikėsh mė shumė se Renova”, kujton Qenani. Nė takimin e drejtpėrdrejt nė Tetovė, Renova fitoi me rezultat 1:0, duke e shkurtuar diferencėn e pikėve nė njė. Nė tri ndeshjet e fundit, Renova arriti njė barazim nė Kėrēovė ndaj Vėllazėrimit, dhe dy fitore ndaj Novacit tė Manastirit dhe Mladostit tė Strumicės. Kjo bėri qė si e dyta nė ligė, pas Vėllazėrimit tė Kėrēovės, Renova me 71 pikė tė grumbulluara tė inkuadrohet nė elitėn e futbollit maqedonas.
  Barrėn kryesore nė Ligėn e Dytė e kanė bartur lojtarėt: Muharrem Zeqiri, Dragan Ignjatovski, Sreēko Misajllovski, Dragan Veselinovski, Piksi, Shaban Abdurrahmani, Lirim Sahiti, Ramadan Gashi, Njazi Lena, Vedut Rrustemi, Xhengiz Rexhepi, Robert Endekovski, Izahir Emini, Kiro Steriov, Lubēe Simovski, Rasim Selmani, Ferat Abdullahu, Burim Mahmuti dhe Fisnik Sulejmani, tė ndihmuar nga kryetrajneri Ismail Sulejmani me ndihmėsit e tij Halim Hodaj dhe Enver Ramadani.
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Gani Sejdiu kryetrajner i ri i Renovės

  I pyetur pėr planet e Renovės nė tė ardhmen, Qenan Idrizi pėrgjigjet: “Ne do tė angazhohemi pėr tė qenė shembull nė sport. Shpresojmė tė vazhdojmė me tė njėjtat suksese si deri mė tani. Qysh tani jemi angazhuar qė tė sigurojmė disa pėrforcime. Jemi nė negociata me futbollistė tė njohur nga Kosova, Shqipėria, Bosnja dhe Bullgaria. Kemi arritur qė ta angazhojmė trajnerin Gani Sejdiu nga ekipi Trepēa ‘89 si dhe dy lojtarė tė Ferizajt, Arsim Abazi dhe Genc Hyseni, ndėrsa shpresojmė se brenda pak ditėsh tė kurorėzohen me sukses bisedimet me tre lojtarė tjerė shumė tė njohur nga Kosova. Bisedime janė duke u zhvilluar edhe me dy futbollistė qė aktualisht luajnė pėr kombėtaren e Shqipėrisė. Mė 25 qershor do tė fillojnė pėrgatitjet. Nė fazėn e parė, ekipi do tė bėj pėrgatitje nė Krushinė tė Kėrēovės, ndėrsa faza e dytė e pėrgatitjeve do tė zhvillohet nė Turqi ose Bullgari. Krahas kryetrajnerit Gani Sejdiu, me ekipin do tė punojnė edhe trajnerėt Ismail Sylejmani, Enver Ramadani, Halim Hodaj dhe Bujar Islami”.
  Cilat janė synimet e Renovės nė elitėn e futbollit maqedon?, ėshtė pyetja e fundit qė i drejtojmė numrit njė tė kėtij ekipi, Qenan Idrizit.
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Ėshtė e vėrtetė se rreth 20.000 euro kap vlerėn transferimi im nė ekipin e KF “Renova”, nė tė kundėrtėn nuk do jem pjesė e kėtij ekipi/ Uliks Emra
  --------------

  Futboll: Uliks Emra afėr marrėveshjes me KF “Renova”

  Emra: Po e pres pėrgjigjen e Renovės

  “Po, ėshtė e vėrtetė se rreth 20.000 euro kap vlerėn transferimi im nė ekipin e Renovės, nė tė kundėrtėn nuk do jem pjesė e kėtij ekipi”, ka thėnė futbollisti Uliks Emra

  Fatmir Bytyēi

  Prishtinė, 27 qershor - Njėri ndėr sulmuesit mė tė mirė nė futbollin e Kosovės, Uliks Emra, ėshtė afėr marrėveshjes me ekipin e Renovės sė Maqedonisė, qė nė edicionin e ri tė garave do tė garojė nė elitėn e futbollit maqedonas. KF “Renova” qė tani mė ka bėrė emėr tė njohur nė futbollin e Maqedonisė, pėr kampionatin e ardhshėm synon qė radhėt e veta t’i pėrforcojė me lojtarė cilėsorė, e qė nė garat e edicionit tė ardhshėm tė ketė prezantim sa mė tė mirė. “Jemi ende duke i vazhduar negociata me drejtuesit e ekipit tė Renovės. Asgjė konkrete nuk ėshtė arritur”, kėshtu ėshtė shprehur tė dielėn pėr “Epokėn e re”, Uliks Emra. Emra thotė se ėshtė duke pritur pėrgjigjen e Renovės. “Kushtet e mia Renova i din, kėshtu qė tani jam duke pritur pėrgjigjen e tyre. Besoj se jemi afėr marrėveshjes dhe nėse pėrgjigja e Renovės kthehet pozitive, atėherė do tė firmosi kontratėn pėr skuadrėn e Renovės”, ka pohuar Emra. Mėsohet se transferimi i tij nė radhėt e Renovės kap vlerėn 20.000 euro. “Po, ėshtė e vėrtetė se rreth 20.000 euro kap vlerėn transferimi im nė ekipin e Renovės, nė tė kundėrtėn nuk do tė jem pjesė e kėtij ekipi”, pėrfundon Uliks Emra.
  Tė kujtojmė se nė kampionatin e Kosovės nė futboll qė u pėrmbyll tė dielėn Emra i ka mbrojtur ngjyrat e ekipit tė Lirisė, ndėrkaq mė parė ka qenė edhe futbollist i KF “Prishtina”.
  Ndėrkohė, KF “Renova” interesim ka shprehur edhe pėr shėrbimet e Elvis Osmanit, futbollit i Trepēės ‘89, ndėrkaq marrėveshjen e ka arritur me dy futbollistėt e Ferizajt, Arsim Abazin dhe Genc Hysenin. Gjithashtu mėsohet se drejtuesit e Renovės janė duke hulumtuar mundėsinė qė nė mjedisin e tyre tė sjellin futbollistė edhe nga Nigeria (lajm iu marre nga e perditshmja Epoka e Re)
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Ambiciet tona janė tė bėjmė njė ekip cilėsor duke ndjekur mesin e artė tė tabelės, e nė kohė kur ne do tė bėjmė ekip tė mirė, do tė synojmė Evropėn/ Gani Sejdiu
  -------------

  Futboll: Para fillimit tė pėrgatitjeve tė skuadrės se “Renovės”

  KF “Renova” njė tjetėr emėr i madh nė futbollin shqiptar

  Sejdiu: KF “Renova” synon Evropėn

  “Ne fillimisht do tė mundohemi tė bėjmė prezantim sa mė tė mirė nė elitėn e futbollit tė Maqedonisė. Ambiciet tona janė ta bėjmė njė ekip cilėsor duke ndjekur mesin e artė tė tabelės, e nė kohė kur ne do tė bėjmė ekip tė mirė, do tė synojmė Evropėn”, ka thėnė Sejdiu

  Fatmir Bytyēi

  Prishtinė, 21 qershor - Ndonėse ekipi i formuar hiē mė larg se tri vite (2003), KF “Renova” nė historinė e shkurtėr tė kėtij klubi ia ka dalė tė bėjė befasi tė madhe duke u inkuadruar nė elitėn e futbollit tė Maqedonisė. Pėrveē Bashkimit tė Kumanovės, Shkėndijės, KF “Renova” ėshtė njė tjetėr emėr i madh i futbollit shqiptar. Me tė fituar “vizėn” pėr nė elitėn e futbollit maqedonas, drejtuesit e kėtij klubi menjėherė kanė nisur tė mendojnė pėr pėrforcimet e klubit qė skuadra e tyre tė ketė prezantim sa mė tė mirė nė ligėn mė tė fortė tė Maqedonisė, e njėkohėsisht synohet edhe Evropa.

  Pėrveē Abazit, Hysenit, Aliut, sė shpejti edhe Emra dhe Osmani do tė firmosin pėr KF “Renovėn”

  Drejtuesit e KF “Renova” fillimisht postin e shefit tė Shtabit teknik ia kanė besuar strategut kosovar Gani Sejdiu, i cili sė fundit “zejen” e trajnerit e ka ushtruar nė ekipin e Trepēės ‘89. Ndėrkohė, mėsohet se marrėveshja ėshtė arritur edhe me futbollistėt Arsim Abazin e Genc Hysenin (Ferizaj), si dhe me Ylber Aliun (Drita). “Me dy futbollistėt e Ferizajt, Arsim Abazin, Genc Hysenin si dhe Yber Aliun e Dritės, ėshtė arritur marrėveshja, kėshtu qė tre futbollistėt nė fjalė edhe zyrtarisht janė anėtarė tė Renovės”, kėshtu ėshtė shprehur tė martėn pėr “Epokėn e re”, Gani Sejdiu, kryetrajner i klubit. Sipas tij, negociatat janė duke vazhduar edhe me dy futbollistėt tjerė tė Kosovės. “Negociata janė duke u vazhduar edhe me Uliks Emrėn (Liria) dhe Elvis Osmanin (Trepēa ‘89). KF ‘Renova’ ėshtė e interesuar pėr shėrbimet e Emrės dhe Osmanit, mirėpo ende asgjė konkrete nuk ėshtė arritur, por shpresojmė qė shumė shpjet edhe kėta dy futbollistė tė firmosin pėr ekipin e Renovės”, ka pohuar Sejdiu. Sejdiu thotė se KF “Renova” nė Ligėn e Parė tė Maqedonisė, do tė synojė mesin e tabelės. “Ne fillimisht do tė mundohemi tė bėjmė prezantim sa mė tė mirė nė elitėn e futbollit tė Maqedonisė. Ambiciet tona janė tė bėjmė njė ekip cilėsor duke ndjekur mesin e artė tė tabelės, e nė kohė kur ne do tė bėjmė ekip tė mirė, do tė synojmė Evropėn”, thotė Sejdiu. Ish-numri njė i bankinės se “xehetarėve’”, pohon se Uliks Emra dhe Elvis Osmani kanė potencial qė tė jenė nė ekipin e Renovės.
  “Ani pse ende nuk ėshtė arritur marrėveshja me Uliks Emrėn dhe Elvis Osmanin, mendoj se kėta dy futbollistė kanė potencial dhe cilėsi tė jenė nė ekipin e Renovės. Ne besojmė se do tė sjellim edhe pėrforcime tė tjera tė nevojshme pėr ekipin tonė, sepse pėr tė realizuar synimet tona natyrisht se kėrkohen pėrforcime me futbollistė, tė cilėt kanė kualitet tė lartė”, pėrfundon Gani Sejdiu, kryetarjner i KF “Renova”. (lajm i marre nga e perditshmja Epoka e Re)
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Renova barazon me Sileksin ne ndeshjene pare te elites se futbollit te maqedonie. Tio p[ergezojme djemte nga Xhepcishti per suksesin e treguar.
  Ndersa ti informoj shikuesit e flakte se derbi ne mes Renoves dhe Shklendijes zhvillohet kete jave dhe presim qe te behet nje loje e bukur ne Tetove!

 8. #8
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Une mendoj se Shkendija do fitoj kete ndeshje.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Neshja luhet jven qe vjen ne Tetove Shkendija me Renoven!!!!! do te ju informoj me kohe kur dhe si

 10. #10
  Argjentinas Maska e ArberXYZ
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Postime
  867
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Sa ekipe ka gjithsej kampionati maqedons?

  Ta di se si jemi me perqindje...

 11. #11
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Tabela:

  1. Rabotnicki 3
  2. Skendija 3
  3. Makedonija 3
  4. Vlazrimi 3
  5. Pobeda 1
  6. Cementarnica 1
  7. Renova 1
  8. Sileks 1
  9. Belasica 0
  10. Vardar 0
  11. Bregalnica 0
  12. Baskimi 0

  12 ekipe jane. Shkendija, Vellazerimi, Renova dhe Bashkimi jane ekipe shqiptare.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga 21_Arber_21
  Sa ekipe ka gjithsej kampionati maqedons?

  Ta di se si jemi me perqindje...
  kater ekipe jane shqiptare

  Vllaznimi Kercove
  Shkendija tetove
  Renova Tetove
  Bashkimi KUmanove

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Nje lajm per adhuruesit e futbollit

  te shtunen ne Mitrocive Trepca takohet me Renoven ne nje ndehsje mieqesore. te interesuarit mund te marrin pjese

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  tedieln ne stadiumin e Qytetit te tetoves per here te pare feste kombetare luajne dy ekipet simotra nga tetova Shkendija dhe Renova. te gjithe adhuruesit jane te mireseardhur ne shkallet e stadiumit te tetoves

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  Renova mbijeton mbetjen ne Ligen e J te Maqedonise. T'i urojme sukses Renoves ne kampionatin e ardhshem

 16. #16
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga babadimri
  Renova mbijeton mbetjen ne Ligen e J te Maqedonise. T'i urojme sukses Renoves ne kampionatin e ardhshem
  Si na cudite o babadimer...

  Shkendija ma e forta

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  707
  Faleminderit
  0
  28 falenderime nė 28 postime
  PO tash ke be si femije sinqerisht. Po une kisha pas deshire qe ne lige te pare jo kater po gjashte ekipe shqiptare te jene

 18. #18
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga babadimri
  PO tash ke be si femije sinqerisht. Po une kisha pas deshire qe ne lige te pare jo kater po gjashte ekipe shqiptare te jene
  Une jam tifoz i Shkendijes dhe e dua vetem Shkendijen ...Nuk mund nje tifoz i Milanit te doje edhe Interin ...Edhe si duket ti je tifoz i Renoves se paske hap teme te vecante ...se per Bashkimin dhe Vllazrimin po edhe per Shkendijen nuk paska teme te posacme...

  Forca Shkendija

 19. #19
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  47
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ti je tifoz i shkendijes dhe te vazhdosh te jesh o trim.por me mire te kesh renoven kundershtare ne ligen e pare se teteksin.pra duhet ti dish ato gjera.lere ti milanin dhe interin.ti sapo ke ardhe nga liga komunale si dhe te tjerat.ekipet shqiptare duhet te perkrahim njera tjetren.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 20. #20
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga miki_al2001
  ti je tifoz i shkendijes dhe te vazhdosh te jesh o trim.por me mire te kesh renoven kundershtare ne ligen e pare se teteksin.pra duhet ti dish ato gjera.lere ti milanin dhe interin.ti sapo ke ardhe nga liga komunale si dhe te tjerat.ekipet shqiptare duhet te perkrahim njera tjetren.
  Ne jena klub prej 79 mirepo ka pas nje pauze ..dhe prej 1990 eshte aktivizuar perseri klubi...nuk jemi te ardhur nga liga komunale ( mendoj krejt kemi ardh prej aty mirepo ne kemi tradite ) ...Nuk eshte puna ti le une Milanin dhe Interin ...mirepo une nuk mund ti dua te ghithe klubet shqiptare ...E dua Vetem Kombtaren dhe Shkendijen per te tjeret nuk ma nin hic bile ma mire me Tetksin te lujm ka atmosfere dhe behet me interesant se sa me Renoven . Kush eshte i dobet le te shkoje atje ku e meriton pse ti ndihmojm ne Renoves ....Keshtu e humb lezetin futbolli ....

  p.s Gjithsesi e shpetum Vellazrimin ne minuten e 90 ..te dielen ...nuk dmth kjo se sduhet te ndihmojsh mirepo tja fillojsh prej fillimit me kurdisje si ne eshte turp ..humb futbolli ..humb tifozi...

  Shkendija Kampion ...Ne jena me te miret per tjeret sna intereson.

Faqja 1 prej 67 1231151 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. KOSOVE-1981 - Rrofte Republika Socialiste e Kosoves
  Nga DYDRINAS nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 07-07-2018, 11:21
 2. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 3. Mbi konfliktin nė Komunitetin Musliman Shqiptar
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 10:00
 4. Konfederata e Artizanatit Shqiptar
  Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-10-2006, 07:16
 5. Rreth emrit shqiptar?
  Nga Xhemis nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 24-10-2004, 06:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •