Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 194
 1. #21
  sheeettt .... Maska e Kloe
  Antarsuar
  09-02-2006
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  34
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te edukohemi, kjo na mungon disi, ne te gjitha kuptimet

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Te mesojme e te lexojme sa me shume se keshtu mund te kuptohen e arrihen shume gjera te mira per veten dhe atdheun, mos sot ne nje te ardhme te afert po, kjo eshte e sigurt.
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 3. #23
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une them qe te rregullojme veten mire e mire, sepse jo me kot eshte ajo shprehja, individ i forte, shtet i forte.

 4. #24
  Perjashtuar Maska e Sabriu
  Antarsuar
  29-12-2005
  Postime
  1,284
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  "T vajtoim",pr atdheun ose ta kndoim e t thurrim vargje Ooookukuku...qka i banm vetsooo,dhe kngn ta kndoim e t vajroim pa ndal asnjher.

 5. #25
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Edukimi, ky ka rendesi paresore njehere, se analfabetizmi po rritet ne menyre alarmante. Shoh njerez qe nuk dine te lexojne fare dhe pretendojen ta cojne perpara kombin duke ndenjur kafeve e pub-eve.Ke shume te rinj qe nuk dine as njohuri themeltare.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e tani_26
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
  Postime
  1,113
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga njeriu2006
  ke te drejte... dhe mire qe e ke kuptuar, meqe sapo hyre ne forum, bere nje tek postim tek prezantimet, dhe pastaj shkove leshove gojen tek padogana.
  Te dy i lujtet fene atje tek fjalet pa dogane

  Nejse po hyj ne teme.....
  Mund te them pa frike se kjo eshte tema me e veshtire qe mund te diskutohet...

  E them kete sepse qe te ndertohet nje ATDHE duhet nje arsye e forte qe te te beje te ndiesh ATDHETAR ose te jesh nacionalist....Shpeshhere nje arsye ose me sakte faktor unifikues per Atdheun eshte FEJA, ne kete drejtim ne shqiptaret "s'ia themi fare".

  Faktori i dyte per ATDHEUN eshte Nacionalizmi ose ndoshta Patriotizmi...
  Persa i perket Patriotizmit nuk mund te flas me siguri por mund te them se ne shqiptaret per te mos thene qe nuk jemi patriote te pakten nuk shquhemi dhe aq per Patriotizem...

  Persa i perket NACIONALIZMIT mund te them se ne shqiptaret nuk jemi NACIONALISTE por INTERNACIONALISTE. Cdo te thote kjo?
  Kjo do te thote se bejme "per boten" dhe nuk bejme per ATDHEUN dhe mund te thuhet se fjalen ATDHE cdo shqiptar e perdor mjaft rralle te gjithe thone SHQIPERI ose shkova ne Shqiperi e jo ne ATDHE....
  Po ta shohim pak nga kendveshtrimi historik mund te nxjerrim si perfundim se rraca iliro-arberore-shqiptare nxorri shume Perandore, udheheqes e gjenerale por askush (perjashtim Anastasi i Durresit) nga keta "nuk e ktheu koken mbrapa" ose me sakte nuk beri asgje per "ish-Atdheun" e tij....

  Kjo gje vazhdon edhe sot e kesaj dite, cdo shqiptar mund te perparoje si individ por shume veshtire se mund te kontriboje per kombin apo Atdheun madje mund te thuhet se shpeshehere e mohojne dhe identitetin e tyre shqiptar...

  Gjithashtu mos te harrojme faktin se nese sot kemi nje Atdhe dhe mund te "krenohemi" per kete, kjo egzistence e ketij Atdheu nuk eshte merite historike e jona por "ia kemi borxh" Italise dhe Austo-Hungarise...Po te mos ishin keto 2 shtete atehere mund te thuhet se sot nuk do kishim shtet shqiptar...

  Gjithashtu mos te harrojme faktin se nga mungesa e nacionalizmit tone sot kemi troje te copetuara shqiptare....Kur fqinjet krijonin Atdhe ne "pinim kafe" ne kafenete turke....

  Duke perfunduar ia vlen te theksoj dhe kam frike se mos keqkuptohem si jo-atdhetar, mund te them te kunderten qe jam por me pelqen qe ti mos i bej qejfin vetes me iluzione te kota por te them realitetin ashtu sic eshte edhe pse mund te jete i hidhur....

  Persa i perket individiualizmit te shqiptarit mosorganizimi i shqiptareve e verteton me se miri kete gje...Te pakten flas per shqiptaret e Italise dhe Greqise pasi e jetoj nga afer kete realitet te Diaspores shqiptare ne keto dy shtete....

  Me falni qe u zgjata por nuk mund ti pergjigjesha kesaj teme vetem me dy rreshta!

  Gjithe te mirat!
  Ndryshuar pr her t fundit nga tani_26 : 13-04-2006 m 10:28
  Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

 7. #27
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Per mendimin tim duhet te kemi Shendet pik se pari dhe te mbushemi me mend ateheres kur i ke mende te shendoshta e ke dhe AtdheunTE SHENDOSHET

 8. #28
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga tani_26
  Te dy i lujtet fene atje tek fjalet pa dogane
  Po, por une te pakten e pranoj qe ne padogane e leshoj gojen, por nuk i ndyej temat serioze dhe te nderuara me hipokrizi qe te ngjall thjesht neveri.

  Te hyj ne teme dhe une....  E them kete sepse qe te ndertohet nje ATDHE duhet nje arsye e forte qe te te beje te ndiesh ATDHETAR ose te jesh nacionalist....Shpeshhere nje arsye ose me sakte faktor unifikues per Atdheun eshte FEJA, ne kete drejtim ne shqiptaret "s'ia themi fare".
  Me pelen fakti qe thua qe njeriu do shkas qe te ndjehet atdhetar, sepse ke te drejte, por feja nuk te ben te tille. Te ben thjesht besimtar. Me mire qe nuk e kemi besimin e forte tek e mbinatyrshmja, se me kete karakter kembengules dhe gjaknxehte qe kemi si popull, do te kishim ngrene kokat, sepse kemi edhe shume fe.

  Persa i perket NACIONALIZMIT mund te them se ne shqiptaret nuk jemi NACIONALISTE por INTERNACIONALISTE. Cdo te thote kjo?
  Kjo do te thote se bejme "per boten" dhe nuk bejme per ATDHEUN dhe mund te thuhet se fjalen ATDHE cdo shqiptar e perdor mjaft rralle te gjithe thone SHQIPERI ose shkova ne Shqiperi e jo ne ATDHE....
  Fjala nacionalist dhe internacionalit merr pak nuanca ekstreme. Dhe te jesh i sigurt qe shqiptari nuk i ben per boten ato gjerat e medhaja qe ben, por per veten... vetem se mundesite qe te beje dicka per veten ia ofron bota... dhe ai eshte i detyruar t'ia shperbleje... kontrate e rregullt kjo.

  Shqiperi=Atdhe... - e njejta fjale, eshte thjesht ceshtje zgjedhjeje per menyren e te shprehurit. Nuk shfaq ndjenja, kam pershtypjen. Besoj se edhe te huajt e quajne vendin e tyre me emrin qe e njeh bota.


  Po ta shohim pak nga kendveshtrimi historik mund te nxjerrim si perfundim se rraca iliro-arberore-shqiptare nxorri shume Perandore, udheheqes e gjenerale por askush (perjashtim Anastasi i Durresit) nga keta "nuk e ktheu koken mbrapa" ose me sakte nuk beri asgje per "ish-Atdheun" e tij....
  Ketu duhet te kesh te drejte, sepse nuk kemi shume udheheqes te shquar qe kane bere per memedheun, pervec Skenderbeut, qe ti mbase e harrove lart.

  Kjo gje vazhdon edhe sot e kesaj dite, cdo shqiptar mund te perparoje si individ por shume veshtire se mund te kontriboje per kombin apo Atdheun madje mund te thuhet se shpeshehere e mohojne dhe identitetin e tyre shqiptar...
  Individi mund te kontribuoje per atdheun vetem me qellimin real per te kontribuar per veten... me nje fjale... nese dikush arrin sukses jashte shtetit, mund te vije e te hape dicka ne Shqiperi, duke krijuar vende pune e duke ndihmuar ekonomine.
  Por sigurisht, duhet te kete kushte nga vete udheheqesit e atdheut. Ata duhet t'i krijojne kushte te mira individit, qe dhe ky te vije i qete e te investoje ne atdhe.
  Pra mbetet ajo qe thashe une, qe duhet forcuar individi me pare.

  Gjithashtu mos te harrojme faktin se nese sot kemi nje Atdhe dhe mund te "krenohemi" per kete, kjo egzistence e ketij Atdheu nuk eshte merite historike e jona por "ia kemi borxh" Italise dhe Austo-Hungarise...Po te mos ishin keto 2 shtete atehere mund te thuhet se sot nuk do kishim shtet shqiptar...
  Mos harro faktin qe edhe italia i ka borxh Amerikes per ekonomine (e ndryshova) e saj.
  Mos harro faktin qe kemi qene 500 vjet te pushuar nga turku, dhe flasim ende gjuhen tone. Po kete, kujt ia kemi borxh? Turkut i kemi borxh shkaterrimin e ekonomise dhe te kultures sone, kete po, sepse na la pa shtet, kur "na ndihmuan" ata qe thua ti.
  Ose franca forcave aleate, meqe ishte e pushtuar nga gjermani.

  Gjithashtu mos te harrojme faktin se nga mungesa e nacionalizmit tone sot kemi troje te copetuara shqiptare....Kur fqinjet krijonin Atdhe ne "pinim kafe" ne kafenete turke....
  Nuk mund te fajesosh nje popull me 1 milion e ca banore, a ku e di une sa kemi qene atehere... nje popull te pashkolluar dhe te shkelur nga pushtuesi... vetem per faktin qe nuk mundi t'i rezistoje nje superfuqie. S'kemi pasur asnjehere kushte per t'i rimbledhur trojet qe na moren, se deshira nuk ka munguar kurre.

  Duke perfunduar ia vlen te theksoj dhe kam frike se mos keqkuptohem si jo-atdhetar, mund te them te kunderten qe jam por me pelqen qe ti mos i bej qejfin vetes me iluzione te kota por te them realitetin ashtu sic eshte edhe pse mund te jete i hidhur....

  Persa i perket individiualizmit te shqiptarit mosorganizimi i shqiptareve e verteton me se miri kete gje...Te pakten flas per shqiptaret e Italise dhe Greqise pasi e jetoj nga afer kete realitet te Diaspores shqiptare ne keto dy shtete....
  Mosorganizimi i shqiptareve... ke te drejte ne nje fare menyre, por nuk duhet te lesh ap permendur shkaqet, para se t'i qortosh.
  Me kujtohet nje shprehje, qe me duket, nuk jam i sigurt, se e ka thene Marksi:
  Populli, para se te mendoje, duhet te haje. Mos prit organizime idealizmi nga ata qe luftojne nga mengjesi deri ne darke, me nga dy pune, per te nxjerre buken e gojes dhe per te mbajtur familjet e papuna, ne nje treg me cmime skandaloze.

  dhe se fundmi, pyetja ishte fare mund te bejme per ta ndihmuar Shqiperine?

  dhe jo

  Cilat jane defektet e Shqiperise?
  Ndryshuar pr her t fundit nga njeriu2006 : 13-04-2006 m 11:18

 9. #29
  kureshtar Maska e chi_mai
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
  Mosha
  33
  Postime
  373
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  epo te pakten te hedhim plehrat ne vendin e duhur
  kjo eshte e pakta qe mund te bejme
  all u need is love

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e tani_26
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
  Postime
  1,113
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga chi_mai
  epo te pakten te hedhim plehrat ne vendin e duhur
  kjo eshte e pakta qe mund te bejme
  hahaha ke te drejte, po ne shqipot e filllojme nga gjerat MADHORE e me pas merremi me ato me te thjeshtat...

  Kesaj i thone ta fillosh ta ndertosh shtepine nga Catia e jo nga Themelet.
  Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

 11. #31
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga chi_mai
  epo te pakten te hedhim plehrat ne vendin e duhur
  kjo eshte e pakta qe mund te bejme

  Ke shume te drejte, edhe pse ka pasur permiresime ne kete fushe.
  Nese bashkite e bejne punen sic duhet me koshat e plehrave dhe me ndergjegjesimin e popullates, (meqe e kane detyre) ky problem do te zhdukej shpejt.
  Populli eshte ende i ndikueshem nga propaganda, pse nuk e mesojne?
  Une nuk fajesoj popullin, por ata qe e drejtojne popullin.
  I vetmi faj qe ka populli, eshte se nuk ka nje force politike te denje qe ta perfaqesoje sic duhet karakterin e tij me vlera.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e tani_26
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
  Postime
  1,113
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga njeriu2006
  Ke shume te drejte, edhe pse ka pasur permiresime ne kete fushe.
  Nese bashkite e bejne punen sic duhet me koshat e plehrave dhe me ndergjegjesimin e popullates, (meqe e kane detyre) ky problem do te zhdukej shpejt.
  Populli eshte ende i ndikueshem nga propaganda, pse nuk e mesojne?
  Une nuk fajesoj popullin, por ata qe e drejtojne popullin.
  I vetmi faj qe ka populli, eshte se nuk ka nje force politike te denje qe ta perfaqesoje sic duhet karakterin e tij me vlera.
  Tu pergjigja ne postin tjeter qe me citove por pesoi nje defekt interneti nuk u postua dhe pertoj te shkruaj prape)

  Per realitetin ne Shqiperi e ka fajin si populi dhe Elita e tij)
  Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

 13. #33
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga tani_26
  Tu pergjigja ne postin tjeter qe me citove por pesoi nje defekt interneti nuk u postua dhe pertoj te shkruaj prape)

  Per realitetin ne Shqiperi e ka fajin si populi dhe Elita e tij)

  Jam dakord, sepse e pranoj pjeserisht shprehjen... cdo popull e meriton qeverine qe e perfaqeson. Por kjo shprehje edhe mund te kundershtohet, keshtu qe vazhdoj ta pranoj pjeserisht.

 14. #34
  kureshtar Maska e chi_mai
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
  Mosha
  33
  Postime
  373
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nje gje tjeter qe mund te bejme eshte te ndergjegjesojme popullin mbi kalimin ne semafor
  te shkruajme dhe nje here historine e popullit tone ashtu sic eshte dhe jo sic e ka bere enver hoxha (ramet te kete :P ) se vetem kshu do edukohet tamam brezat pasardhes
  tjeter gje eshte te emancipohet populli ne gjuhe, dhe kulturen ne pergjithesi

  ka shume per te bere por ta nisim nga te voglat (te tjerat vijne si rezultat i ketyre te voglave)
  vetem kshu mund te arrihet ajo "europa" e shume perfolur
  all u need is love

 15. #35
  echo Maska e Dara
  Antarsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga njeriu2006
  ... cdo popull e meriton qeverine qe e perfaqeson.
  JO shume e vertete ne konceptin e Shqipetareve edhe Shqiperise. Ne paraden e qeverive duke filluar qe ne 86' Shqipetaret nga kane merituar qe te perfaqesohen nga asnje "fitues". Nqs qeveria e "pare demokratike" u zgjodha nga Shqipetaret, ishte si pasoje e rebelimit ndaj te kaluares. Ndersa ato qe pasuan...ehh...evidenca ndodhet ne rruget e Tiranes, Shkodres, Vlores apo edhe qyteteve te vogla si Pogradeci, ku genjeshtra, manipulimi, zhvatja jane pjese mondane e jetes. Ka frike te shkoje njeriu nga jashte ne Shqiperi se do e fusin ne gracken e ndonje martese per pune dokumentash.

  CFare mund te bejme?: Te shikojme punen tone, ja cfare mund te bejme. Nuk kemi per tu lodhur kurre se futuri hundet ne punet e tjetrit dhe kjo gje na ka ndare e do te na ndaje neper vite. Por...si gjithmone shpresa vdes e fundit.

  Ciu Ciu

 16. #36
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga chi_mai
  nje gje tjeter qe mund te bejme eshte te ndergjegjesojme popullin mbi kalimin ne semafor
  te shkruajme dhe nje here historine e popullit tone ashtu sic eshte dhe jo sic e ka bere enver hoxha (ramet te kete :P ) se vetem kshu do edukohet tamam brezat pasardhes
  tjeter gje eshte te emancipohet populli ne gjuhe, dhe kulturen ne pergjithesi

  ka shume per te bere por ta nisim nga te voglat (te tjerat vijne si rezultat i ketyre te voglave)
  vetem kshu mund te arrihet ajo "europa" e shume perfolur

  Ashtu eshte, kemi ende shume probleme me gjerat e vogla. Mbaj mend kur u vune autobusat e unazes, fatorinot ziheshin me goca intelektuale shkolle:
  "Goce, ketej eshte dalja, andej eshte hyrja. Te lutem, zbato rregullat".
  "Pse re, ty do te pyes une se nga futem? Apo do na ktheni kohen e xhaxhit?"

  Qe ketu duhet filluar, por ai faturinoja nuk duhej te ishte dorezuar para asaj, dhe t'i hapte rrugen. Duhej t'i kepuste nje gjobe te mire, me urdher nga SHTETI, dhe te tjeret do te vinin mend. Por shteti e ka mendjen te kepuse batuta ndaj kundershtareve politike... dhe harron qe vlerat e politikanit rriten nga puna qe ben, jo nga kunjat qe hedh. Nejse... po rregullohen gjerat, dhe kam besim qe do te sherohemi, dalengadale.

 17. #37
  kureshtar Maska e chi_mai
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  perkohesisht tirane, vendbanimi alternativ
  Mosha
  33
  Postime
  373
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ehhhhhhhhh thuaj
  vetem qeveria sndryshon tek ne
  po te tjerat po marrin per mire
  all u need is love

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Mynyr Nazaj
  Antarsuar
  09-04-2006
  Vendndodhja
  Ne Colico (LC) lago di Como
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ne Shqiptaret jemi mesuar me krenarine tone e duke u nxehur ndonjehere kur dikush na i preke ate harojme se nuk eshte vetem ajo qe na bene te ndihemi te barabarte me ate qe kemi ne krahe ,boten e qyteteruar.Shume djeme e vajza po bejne nje sakrifice mbinjerezore per te aritur nje klase shkollimi qe i kane ziline shume studente e me rezultatet e aritura bejne te mundur qe klasa intelektuale Shqiptare te kete nje rruge te hapur e te shkelqyer per ti bere balle nevojave te se ardhmes .
  Por do te pyesja se fare i prete ata e fare mbeshtetje gjejne per te dhene nje ndihmese per te ardhmen e vendit tone ,per te zbatuar ne jete ato qe per shume vite me rradhe kane thartuar trute???????
  Pergjigja eshte e thjeshte ....ASGJE
  Pasi kane mbaruar studimet nisin te kerkojne nje pune per te mbajtur frymen gjalle ose per te mbijetuar shesin ato njohuri per nje cope buke pasi nuk kane rruge tjeter ose mund te themi nuk u krijohet mundesia per te patur nje rruge tjeter.Pse????
  Sikur ne te gjithe duke shfrytezuar e studiuar rruge ose alternativa te ndryshme per te aktivizuar keto forca ne nje grupim qe u jepte atyre mundesine per te bere te mundur te vene ne praktike eksperienzen e tyre ,krijimin e nje rjeti mbareshqiptare komunikimi e organizimi .
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mynyr Nazaj : 15-04-2006 m 17:26
  Dielli lind edhe ne Shqiperine time

 19. #39
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  tharto trut ne shkoll mbaroje edhe ik puno kamarier ne shqiperi kjo eshte shqiperia

  po je ne us ke shance edhe europ shqiperia ajde po je ndonje bukuroshe edhe ze vendin e dashnores kete e pashme syt e mi te fundit ajde shnet
  Partizoni

 20. #40
  ENEA Maska e troyanss
  Antarsuar
  14-04-2006
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me Pelqen Qendrimi Praktik I " Chi Mai"

  Per Mendimin Tim Fajin E Ka "injoranza" E Nje Vendi Qe Eshte 50 Vjet Prapa.

  Njerezit Duhet Te Ndergjegjesohen Qe Fjala E Cdo Njerit Prej Nesh Dhe Aq Me Shum Vota, Eshte Me E Mprehte Se Shpata.

  Jemi Ne Shekullin E Fjales Dhe Dialogut Dhe Jo Ne Mesjete,

  Qe Per Fat Te Keq Ne Shqiperi Pushka Dhe Pellemba "jane Burrnia" E Vertet!!!!!!!!!!

  No Comment
  ARKITEKT

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. E duam atdheun, por jo t jetojm n t. Pse?
  Nga projekti21_dk n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 222
  Postimi i Fundit: 01-03-2013, 12:38
 2. Te njohim Atdheun
  Nga erzeni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-10-2009, 13:05
 3. Seria Shpirtrore II: Vajtimi pr Atdheun e humbur
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-08-2006, 00:05
 4. Dashuria n dy koh
  Nga whisper n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 329
  Postimi i Fundit: 13-04-2005, 14:31
 5. Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 01-03-2004, 17:10

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •