Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 65
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Saladin
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Top 5 Strategy Games

  Pershendes gjithe shqiptaret, mas shumti ata qe i dojn lojt Strategy.
  loja e pare qe mi ka shti Strategy games en qef eshte age of empires, ka pas raste kur kom ra me flejt e sem ka mar gjumi pa u qu e me e qit ni parti.

  kisha pas qef me e dit qa jon ka lujn shqiptart, cilat strategjija jon ka ju pelqejn?
  Top peseshi per mu jon qita:
  1.Age of Empires (ktu i kisha perfshi edhe age of Conquerors)
  2.Star Craft
  3.Medieval Tota War (pata arrit me e perkthy ma shume se gjysen e lojes)
  4.Rome Total War
  5. Empire Earth II

  ju pershendes

 2. #2
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Nolird
  Anėtarėsuar
  19-04-2007
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  466
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Rome total War - me pelqen me se shumti

 3. #3
  psikologi Maska e maqoku
  Anėtarėsuar
  02-06-2006
  Vendndodhja
  poshte komshiut
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  WarCraft II-------III (Gold Edition [Reing of Chaos] ------[Frozen Throne])
  Kingdom Under Fire
  Starcraft ([Expansion] Stracraft Brood War)
  Tzar
  Age Of Empires ( Te gjitha)
  Femra ne tavolin dhe paketa e cigareve ne krevat nuk pyten.

 4. #4
  Moderator Maska e lojaxhiu
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  34
  Postime
  409
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sipas meje:

  1. Starcraft
  2. Medieval Total War (e para)
  3. Command and Conquer

  Tjera ka plot, por me pak rendesi kane.

 5. #5
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  1. Warcraft III
  2. Company of Heroes
  3. Medieval Total War II
  4. Age of Mithology
  5. Command and Conquer

 6. #6
  Rhythm And Poetry Maska e The VeGGa
  Anėtarėsuar
  17-05-2007
  Vendndodhja
  TeToVa-Ilirida
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  1.Age of Empires.......

 7. #7
  Rock`n`Roll Maska e TheUnforgiven
  Anėtarėsuar
  15-05-2007
  Vendndodhja
  Hometown
  Mosha
  31
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Stronghold Crusader,
  Command & Conquer-Generals

  Warcraft e urrej kete lojė

 8. #8
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  per emer te zotit, si mund te urresh Warcraft dhe te konsiderosh se luan strategy lojra?

  1) Starcraft/Broodwar njishi. i parritshem
  2) shogun total war stergjyshi
  3) warcraft III
  4) Rome total war
  5) insert_gay_strategy_game_here

  ah starcraft.. sa sezone provimesh iken me multiplayer ah.. u mallengjeva
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 9. #9
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  S'ma mban te provoj shume lojera me strategji ngaqe kerkojne shume kohe e mundim ne multiplayer dhe per mendimin tim single player eshte humbje kohe.

  1. Warcraft III
  2. Battle Realms (megjithese me standardet e sotme, budallalleqet qe ben AI do t'ju cojne ne cmendine)

  Serite Total War me pelqejne gjate betejave pastaj zzzzz...
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 10. #10
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  1. Warcraft III natyrisht
  2.Age of empire III gjithashtu
  3.CS po jo aq shume
  4.Scarface
  5.Bond 007

 11. #11
  Moderator Maska e lojaxhiu
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  34
  Postime
  409
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  3, 4, 5 s'me duken si lojra strategjie.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-12-2006
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me ben pershtypje si nuk e permendi dikush Cossacks, Loja numer 1 strategji sa me perket mua

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Saladin
  Anėtarėsuar
  13-03-2007
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  a ka ndonje loje Strategy qe si Fraction mund te zgjedhes shqipnin, apo ilirine?

  me duket se rome tatal war - Alexander e ka ilirine, a e ka luajtur naj kush kete loje?

  per adhuruesit e lojrave Strategy po ju prezentoj kete link, muni ti downlloadoni bajagi do lojna Strategy te mira. rapidshare
  http://gamener.blogspot.com/search/l...ax-results=100

  momentalisht e kom downlloadu Settlers III ju sugjeroj ta merrni se eshte shume loje e mire.

  P.S
  kush e ka afatin e provimeve mos t'hin se ka me met pa i kry provimet.

 14. #14
  Moderator Maska e lojaxhiu
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  34
  Postime
  409
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tek rome total war mund te blije mercenare ilire, ishin skirimisher me shtiza/heshta. Ishin shum te mire dhe versatile dhe i perdorja gjithmone.

  Nuk mund te zgjedhesh ilirine si shtet por ka shtesa/mods qe mund ti vesh lojes per te zgjedhur ilirine dhe me nje varietet luftetaresh.

 15. #15
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Stronghold Crusader mund ta zgjidhje ne nje far menyre, ose me sakte, kur krijoje mbretin e mbreteris aty pasi i vije emer e te gjitha kishin dhe flamurin Ilir te asaj kohe, stema e Kastrioteve nqs e mbaj mend mir nga historia shqiponja 1 krenare me sfond te bardhe.

 16. #16
  Rise-the-tempo Maska e edion1
  Anėtarėsuar
  09-02-2005
  Vendndodhja
  london , uk
  Postime
  131
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A po luan njeri Travian? Une jam ne server 3, s4, s1.co.uk
  Live interesting times

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  -tiberian sun -Command & Conquer.
  -age of empire the rise of rome.
  jeto sikur neser te vdesesh ,meso sikur te jetosh gjithmon

 18. #18
  RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
  Anėtarėsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  Inside Your Feelings
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  1 Age of myth Titans

  2 Frozen throne

  3 Titan quest

  kto jane po ci keni ato lojra
  DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

 19. #19
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  titan quest seshte strategy re :P eshte RPG, vetem kameren ka per strategy :P

 20. #20
  soKKestreL Maska e soKKol
  Anėtarėsuar
  24-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  30
  Postime
  107
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  si thuani per The GodFather

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Greater Albania or political suicide?
  Nga Redi nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2011, 15:23
 2. Ndimė nė pėrkthimin e njė materiali nė Anglisht.
  Nga Neki1 nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-01-2009, 18:09
 3. Privatizimi i Trepces
  Nga dodoni nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-05-2006, 03:56
 4. ICG: - UNMIK-u ka lejuar ndarjen e Kosovės
  Nga kosovar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 10-06-2002, 06:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •