Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 43

Tema: Nacionalizmi

  1. #1
    Rock`n`Roll Maska e TheUnforgiven
    Anėtarėsuar
    15-05-2007
    Vendndodhja
    Hometown
    Postime
    25

    Nacionalizmi

    Sipas jush, a ka sadopak Nacionalizėm nė Kosove ??
    Une jetoj nė Prishtinė, dhe me intereson mendimi juaj si Shqiptar qe jetoni jashtė Kosovės.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
    Anėtarėsuar
    15-03-2007
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,878
    Citim Postuar mė parė nga TheUnforgiven
    Sipas jush, a ka sadopak Nacionalizėm nė Kosove ??
    Une jetoj nė Prishtinė, dhe me intereson mendimi juaj si Shqiptar qe jetoni jashtė Kosovės.
    Mendoj se nė Kosovė ka nevoj pėr pak nacionalizėm,sepse duhet ti bėj ballė shovinizmi tė egėr nga disa anė.

  3. #3
    Rock`n`Roll Maska e TheUnforgiven
    Anėtarėsuar
    15-05-2007
    Vendndodhja
    Hometown
    Postime
    25
    po, mua me doket qe Kosovaret qe jetojn jashte jane me Nacionalista se Kosovaret qe jetojne ne kosove.
    Cdo vere nė kosove vijne bashkeatdhetaret tane nga e gjithe bota ketu ne kosove, dallojne pakez nga kosovaret vendas por prap se parap mendoj qe ata jane me nacionalista se sa ne.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Mendoj se kosovaret jane me shume nacionalista per kosoven sesa shqiptaret per shqiperine .

  5. #5
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar mė parė nga King_Arthur
    Mendoj se kosovaret jane me shume nacionalista per kosoven sesa shqiptaret per shqiperine .
    Me kujtohet nje thenie e nje shqiptari te Shqiperise qe thoshte: "Une nuk dua flamur, une dua pune, jam ngopur me flamur 50 vite, une dua pune dhe para". Ndersa ne te kunderten nje kosovar thoshte: "Une dua shtet, une dua flamur, ndersa para kam plot". Gjithkush kerkon ate qe i mungon, rrjedhimisht nga kjo del se nevojat apo deshirat e shqiptareve jane te ndryshme. Shqiptaret e Shqiperise jane te ngopur me shtet, ato nuk kane pasur asnjehere mungese te shtetit qe flet shqip, dhe prandaj nuk jane nacionaliste te thekur. Gjerat qe i ke nuk i vlereson, kur s'i ke ato, apo edhe kur i humb j'ua di vleren. Kosovaret, por edhe shqiptaret e Maqedonise gjithmone ju ka munguar shteti dhe ato jane nacionaliste me te theksuar.
    My silence doesn't mean I am gone!

  6. #6
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar mė parė nga TheUnforgiven
    Sipas jush, a ka sadopak Nacionalizėm nė Kosove ??
    Une jetoj nė Prishtinė, dhe me intereson mendimi juaj si Shqiptar qe jetoni jashtė Kosovės.

    I admiroj per patriotizmin e tyre sepse vertet ende ka shume patriote nacionaliste matane kufirit.



    Dito.

  7. #7
    Rock`n`Roll Maska e TheUnforgiven
    Anėtarėsuar
    15-05-2007
    Vendndodhja
    Hometown
    Postime
    25
    une jetoj ne prishtine, ketu dallohet pak edhe renja e nacionalizmit nuk eshte sikur para luftes. para luftes kam jetuar ne gjermani aty dallohej shum nacionalizmi dhe atdhedashuria e kosovareve, e jo sikur sot ku te gjith angazhohen vetem per fitime personale.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
    Anėtarėsuar
    15-03-2007
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,878
    Citim Postuar mė parė nga Davius
    Me kujtohet nje thenie e nje shqiptari te Shqiperise qe thoshte: "Une nuk dua flamur, une dua pune, jam ngopur me flamur 50 vite, une dua pune dhe para". Ndersa ne te kunderten nje kosovar thoshte: "Une dua shtet, une dua flamur, ndersa para kam plot". Gjithkush kerkon ate qe i mungon, rrjedhimisht nga kjo del se nevojat apo deshirat e shqiptareve jane te ndryshme. Shqiptaret e Shqiperise jane te ngopur me shtet, ato nuk kane pasur asnjehere mungese te shtetit qe flet shqip, dhe prandaj nuk jane nacionaliste te thekur. Gjerat qe i ke nuk i vlereson, kur s'i ke ato, apo edhe kur i humb j'ua di vleren. Kosovaret, por edhe shqiptaret e Maqedonise gjithmone ju ka munguar shteti dhe ato jane nacionaliste me te theksuar.
    Unė e besoj kėtė sepse e kam dėgjuar njė shpreje tė tillė me vėshėt e mi,por kjo i takon njė periudhe tė paktėn, dhjet vjetė para.Tani nacionalizmin Shqiptar e nxiti dhe e ngjalli shovinizmi Grek.Tani egziston tjetėr mendim.
    Tė bėhemi patjetėr bashkė dhe tė ndėrtojmė shtetin tonė Shqiptar.
    Kosova ėshtė njė pjesė e trungut,siē janė krahinat e tjera tė Shqipėrisė.Ēamėria,Labėria,Toskėria,Gegėria,etj.
    Historiani Francez Robert D'Anxhelo shkruan:
    "Ėshtė i lumtur ai qė lind Shqiptar"
    Nė qoftė se do t'i besojmė profecisė sė Nostradamit, thotė-"Shqipėtarėt nuk e kan thėnė akoma fjalėn e fundit.Kur tė luajnė kartat Shqipėtarėt, bota do tronditet."
    E pra,Shqipėtarėt kan ditur,po dinė dhe do dinė t'i luajnė kartat.
    ---pacim---

  9. #9
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anėtarėsuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Mendoj se kosovaret kane qene me nacionaliste se shqiptaret e adriatikut,por lufta e 98-99 nuk me la pershtypje te mire,per numrin e vogel te angazhuarve sidomos ne qytete...sarajeva u be shoshe andej ,prishtines zor se iu levizen gure....

    Mendoj ate qe kam menduar gjithmone,shqiptari qe rritet ne familje me bese,nder e mikpritje eshte nacionalist ....e ne pergjithesi i takon malsive dhe te varferve....

    Ne mos kini arme,gjeni
    ja rrembeni atij qeni....

  10. #10
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Shqiptaret e kosoves jane nacionalista kete e dine te gjithe.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar mė parė nga Hyj-Njeriu
    Mendoj se kosovaret kane qene me nacionaliste se shqiptaret e adriatikut,por lufta e 98-99 nuk me la pershtypje te mire,per numrin e vogel te angazhuarve sidomos ne qytete...sarajeva u be shoshe andej ,prishtines zor se iu levizen gure....

    .
    Kjo eshte me te vertete interesante! Doja te dija nga deshmitaret okulare, a ka pasur demtime Prishtina (ose qytetet e tjera te medha) gjate luftes? Nuk po them djegie shtepish aty ketu, po deme te renda si psh kalaja e Dubrovnikut ne Kroaci qe u ndertua komplet nga e para etj.

  12. #12
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine
    Kjo eshte me te vertete interesante! Doja te dija nga deshmitaret okulare, a ka pasur demtime Prishtina (ose qytetet e tjera te medha) gjate luftes? Nuk po them djegie shtepish aty ketu, po deme te renda si psh kalaja e Dubrovnikut ne Kroaci qe u ndertua komplet nga e para etj.
    A kishte demtime ne Kosove ne qytete pytje eshte kjo?
    90% e Kosoves ka qene e shkatrruar........imagjinoje vete si ka mund te jet.

    Tani sa i perket Srajeves shyqyr qe ne Kosove nuk ka ndodh ajo qe ka ndodh ne Sarajeve..kete u munduam si ne si bota ta ndaloj ehe e ndaluam....

    Eshte marrezi te thuhet pse nuk u be si ne Sarajeve apo Kroaci dhe si ne Kosove....Nuk thoni shyqyr qe nuk u persert Sarajeva

    Pastaj ca ka te beje kjo me temen?Serbet shkatrruan Sarajeven,edhe Kosoven ata si kishn deshire bene me keto gjera do e pershkruani nacionalizmin e shqiptareve?

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar mė parė nga E*m*A
    A kishte demtime ne Kosove ne qytete pytje eshte kjo?
    90% e Kosoves ka qene e shkatrruar........imagjinoje vete si ka mund te jet.

    Tani sa i perket Srajeves shyqyr qe ne Kosove nuk ka ndodh ajo qe ka ndodh ne Sarajeve..kete u munduam si ne si bota ta ndaloj ehe e ndaluam....

    Eshte marrezi te thuhet pse nuk u be si ne Sarajeve apo Kroaci dhe si ne Kosove....Nuk thoni shyqyr qe nuk u persert Sarajeva

    Pastaj ca ka te beje kjo me temen?Serbet shkatrruan Sarajeven,edhe Kosoven ata si kishn deshire bene me keto gjera do e pershkruani nacionalizmin e shqiptareve?
    Take it easy girl... Pyetja nuk ishte pse nuk u be, po a u be? Pergjigjen e mora...

    Me mire nje Prishtine e shkaterruar si Dubrovniku e Sarajeva... Pritet ta bejne te tjeret luften, pritni dhe per pavaresine tani nga te tjeret. Shife ku eshte Kroacia e Bosnja tani!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga D&G Feminine : 15-08-2007 mė 13:38

  14. #14
    me 40 hajdutė Maska e alibaba
    Anėtarėsuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Prishtinėn e ka dėbuar Serbia, iu ka grah si ujku dhenve, pakkush ka luftu.
    Edhe sot Prishtina ėshtė nė njė gjendje shumė tė mirė, Drenica qė ka luftu ėshtė nė gjendje tė mjerė.

  15. #15
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anėtarėsuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Citim Postuar mė parė nga E*m*A
    A kishte demtime ne Kosove ne qytete pytje eshte kjo?
    90% e Kosoves ka qene e shkatrruar........imagjinoje vete si ka mund te jet.

    Tani sa i perket Srajeves shyqyr qe ne Kosove nuk ka ndodh ajo qe ka ndodh ne Sarajeve..kete u munduam si ne si bota ta ndaloj ehe e ndaluam....

    Eshte marrezi te thuhet pse nuk u be si ne Sarajeve apo Kroaci dhe si ne Kosove....Nuk thoni shyqyr qe nuk u persert Sarajeva

    Pastaj ca ka te beje kjo me temen?Serbet shkatrruan Sarajeven,edhe Kosoven ata si kishn deshire bene me keto gjera do e pershkruani nacionalizmin e shqiptareve?
    Ema pyetja ishte a pati deme prishtina,sepse ne kryeqytetet e pushtuara ka gjithmone luftime te ashpra,te kujtoj Luften ne Tirane ne 1944 ku lane kockat mbi 2 mije gjermane dhe tirana atehere ishte 40 mije banore...

    E keqja gjithmone eshte se te tjere bejne luften e te tjere marrin mirenjohjen dhe meritat dhe te shkretit qe lufton e derdh gjak nuk i rregullohet as shtepia qe i kane prishur.... I shkon pershtat shprehja.. Fshati digjet kur-va krihet
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar mė parė nga Hyj-Njeriu
    Ema pyetja ishte a pati deme prishtina,sepse ne kryeqytetet e pushtuara ka gjithmone luftime te ashpra,te kujtoj Luften ne Tirane ne 1944 ku lane kockat mbi 2 mije gjermane dhe tirana atehere ishte 40 mije banore...

    E keqja gjithmone eshte se te tjere bejne luften e te tjere marrin mirenjohjen dhe meritat dhe te shkretit qe lufton e derdh gjak nuk i rregullohet as shtepia qe i kane prishur.... I shkon pershtat shprehja.. Fshati digjet kur-va krihet
    nuk ka gje me qesharake sesa lufta per clirimin e Tiranes ku na paskan lene kockat 2 mije gjermane ne ikje e siper!

    Ai paragrafi i dyte eshte akoma me pa lidhje

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    ve bast qe hyji eshte Xherxhi i kastrioteve
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    .................................................. ...............
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga D&G Feminine : 15-08-2007 mė 15:25

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    ..............................................
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xhuxhumaku : 15-08-2007 mė 15:19
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    .................................................. ..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga D&G Feminine : 15-08-2007 mė 15:25

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •