Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e tani_26
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
  Postime
  1,113

  Llotaria amerikane

  Nga faqja e ambasadea amerikane Tirane.........
  LLOTARIA AMERIKANE

  Instruksionet e Llotaris Amerikane 2008

  Seksioni 203(c) i Aktit t Emigracionit t vitit 1990 v n dispozicion pr do vit nj maksimum prej 50.000 vizash emigrimi pr qndrim t prhershm n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, q mund t przgjidhen n mnyr t rastsishme prej sistemit kompjuterik t programit t llotaris (DV-2008).
  Departamenti i Shtetit ka vendosur n zbatim sistemin e regjistrimeve t llotaris elektronikisht duke filluar q nga llotaria e vitit 2005 n mnyr q t bj procesin m efikas dhe m t sigurt. Departamenti prdor teknologji speciale pr t identifikuar ata q kryejn mashtrim pr qllime emigrimi ilegal apo pr ata q regjistrohen disa her.

  Ju lutemi kini kujdes:
  Ka patur shumbuj q faqe Interneti t ndryshme, duke mashtruar, jan paraqitur si faqe zyrtare t Qeveris s Sh.B.A.. Disa nga keto faqe kan prfituar para duke "plotsuar" formularin e aplikimit t llotaris. Nuk ka asnj pages pr t plotsuar Formularin Elektronik t Llotaris Amerikane.
  PERIUDHA E REGJISTRIMIT T LLOTARIS DV-2008 Aplikimet pr Llotarin Amerikane DV-2008 duhet t parashtrohen elektronikisht duke filluar t Mrkurn n orn 12:00 t dats 4 Tetor 2006 dhe mbaron t Dieln n orn 12:00 t dats 3 Dhjetor 2006. Gjat ksaj periudhe aplikantt mund t plotsojn formularin elektronikisht n faqen e Internetit http://www.dvlottery.state.gov. Aplikimet me email, post apo faks NUK DO T PRANOHEN. Aplikantt jan t lutur q mos t presin deri javn e fundit pr t aplikuar. Pritet q shum persona nga e gjith bota t aplikojn, gj q mund t vonoj aplikimin n Internet. Asnj aplikim nuk do t pranohet mbas ors 12:00 t dats 3 Dhjetor 2006.

  KRKESAT E PRANIMIT T APLIKIMIT

  Ju duhet t jet i lindur n nj nga Vendet e Listuara m posht.

  I lindur n nj nga Vendet kualifikuese: N shumicn e rasteve kjo kupton Vendin (shtetin) n t cilin aplikanti ka lindur. Gjithsesi, ka edhe dy mnyra t tjera, me t cilat nj person mund t kualifikohet. E para, n qoft se nj person ka lindur n nj Vend ku Vendasit e ktij Vendi jan t pazgjedhshm pr t aplikuar por bashkshorti(ja) e tij/i saj ka lindur n nj Vend ku Vendasit jan t zgjedhshm pr t aplikuar, ky person mund t pretendoj Vendin e lindjes s bashkshortit(es) dhe n kt mnyr t dyve do ti lshohet viza q ata t hyjn n Sh.B.A. njkohsisht. E dyta, n qoft se nj person ka lindur n nj Vend ku Vendasit e ktij Vendi jan t pazgjedhshm, por as njri as tjetri nga prindrit e tij/saj kan lindur ose banuar atje n kohn kur personi ka lindur, nj person i till mund t pretendoj Vendlindjen n nj nga Vendlindjet e prinderve t tij/saj, n qoft se ky Vend sht i kualifikueshm pr programin e DV-2008.

  Ju duhet t keni OSE edukim t mesm OSE pun t kualifikueshme sipas krkesave t programit t DV-2008.

  Edukim i mesm ose pun e kualifikueshme: Ju duhet t keni OSE nj diplom t shkolls s mesme (pra t vrtetoj me bindje q ka mbaruar 12-vjet shkoll t plot); OSE t keni 2-vjet eksperienc pune brnda 5-viteve t shkuara n nj punsim q krkon t paktn 2-vjet trajnim ose eksperienc pr t ushtruar. Pr t prcaktuar eksperiencn e kualifikueshme t puns do t prdoret Baza e t Dhnave t Departamentit Amerikan t Puns O*Net OnLine.
  N qoft se ju nuk mund t keni kto krkesa, ju NUK duhet t aplikoni n Programin e Llotaris DV-2008.


  PROCEDURAT E APLIKIMIT T DV-2008

  Formulart e Aplikimit pr DV-2008 do t pranohen t plotsuara vetm nprmjet Internetit Elektronikisht n faqen http://www.dvlottery.state.gov gjat periudhs s regjistrimit duke filluar nga ora 12:00 e dreks n datn 4 Tetor 2006 dhe duke mbaruar n orn 12:00 t dreks n datn 3 Dhjetor 2006.
  Lejohet vetm NJ aplikim pr do aplikant. N qoft se dallohen dy ose m shum aplikime pr ju, do t s'kualifikoheni automatikisht.
  Mbas regjistrimit t suksesshm t aplikimit, ju do t lexoni n ekran, emrin, mbiemrin, datlindjen, vendbanimin dhe datn e regjistrimit t aplikimit t ciln mund ta stamponi (print) dhe ta keni pr rekordet tuaja.
  Aplikimet me letr (me an t posts, me shkrim dore, email, faks, etj.) nuk do t pranohen.
  Regjistrimi juaj do t s'kualifikohet n qoft se fotografit e krkuara nuk regjistrohen. Fotografi t kohve t fundit duhen regjistruar elektronikisht pr secilin nga pjestart e familjes tuaj:
  • fotografia juaj
  • e bashksjortit(es) tuaj
  • e do fmije t pamartuar nn moshn 21 vje, duke prfshir t gjith fmijt e natyrshm gjithashtu edhe fmijt e adoptuar-ligjrisht apo fmijt e bashkshortit(es), edhe n qoft se nj fmij sht shkputur nga banimi me ju ose nuk dshiron t emigroj me ju.

  Nuk sht e nevojshme t regjistroni nj fotografi pr fmijt tuaj me shtetsi amerikane ose me rezidenc t prhershme ligjore.

  Fotografi n grup nuk do t pranohen; duhet t keni vetm nj fotografi vetiake pr do pjestar t familjes. N qoft se nuk i plotsoni krkesat e fotografis aplikimi juaj do t s'kualifikohet.
  Nj fotografi dixhitale e juaja, e bashkshortit(es) tuaj dhe secilit fmij duhet regjistruar n Internet s bashku me Formularin Elektronik t DV-2008. Fotografia mund t prodhohet nga nj aparat fotografik dixhital, ose duke e skanuar fotografin me nj skaner dixhital.
  Regjistrimet jan subjekt i s'kualifikimit dhe refuzimit t visave pr rastet kur fotografit nuk jan t kohs s tashme ose jan manipuluar ose nuk prmbajn specifikimet e shpjeguara m posht.


  UDHZIMET PR T REGJISTRUAR NJ FOTOGRAFI DIXHITALE:

  Fotografia duhet t jet nj imazh dixhital ose e skanuar dhe duhet t ket kto specifikime, ndryshe aplikimi nuk do t pranohet:
  Specifikimet e Prbra t Fotografis:
  Pozicioni i Koks:
  Personi q fotografohet duhet t jet me fytyr drejt aparatit;
  Koka e personit NUK duhet t jet e vendosur lart, posht ose anash;
  Koka e personit duhet t mbuloj rreth 50% t siprfaqjes s fotografis.
  Sfondi:
  Personi q fotografohet duhet t jet prpara nj sfondi t bardh t shndritshm;
  Fotografi me sfond t errt ose me ngjyra t ndryshme nuk do t pranohen.
  Epiqendra (fokusi):
  Fotografia duhet t jet n qendr.
  Sendet Dekorative:
  Fotografit, t cilat, personi q fotografohet mban syze dielli, apo sende q zvoglojn siperfajen e fytyrs, NUK do t pranohen.
  Mbulimet e Koks dhe Kapelet:
  Fotografi ku aplikanti ka vendosur shami apo kapele, pranohen vetm prshkak t besimit fetar, edhe n qoft se ndodh nj gj e till, fytyra nuk duhet mbuluar;
  Fotografit ku aplikanti ka mbuluar fytyrn, jo pr shkak t besimit fetar, nuk do t pranohen;
  Fotografit ku aplikanti ka vendosur kapele pr shkak t detyrs (ushtarak, infermier, etj.) nuk do t pranohen.
  Prbrja e Fotografis:
  Fotografit me ngjyra me thellsi "24-bit" jan t preferuara. Fotografit mund t shkarkohen nga nj aparat fotografik dixhital n kompjuter os ato mund t skanohen n kompjuter. N qoft se ju prdorni nj skaner prbrja e fotografis duhet t jet "TrueColor" ose "24-bit". Fotografit me ngjyra ose bardh-e-zi duhet t skanohen me kt prbrje pr krkesat e DV-2008.
  Specifikimet Teknike t Fotografis:
  N qoft se aplikanti bn nj fotografi t re me an t nj aparati dixhital:
  Lloji i Formatit t Fotografis Fotografia duhet t jet e formatit JPEG
  Madhsia e Fotografis Maksimumi i madhsis s Fotografis duhet t jet jo m shum se 62,500 bytes
  Rezolucioni i Fotografis 320 pika (pixels) e Lart me 240 pika (pixels) e Gjer
  Thellsia e Ngjyrave t Fotografis Ngjyra 24-bit ose Bardh-e-Zi 24-bit thellsia e ngjyrave(Shnim: Fotografi Monokrome ose nn 2-bit, 8-bit ngjyra, 8-bit stil gri nuk do t pranohen)

  N qoft se aplikanti skanon nj fotografi me skaner dixhital: Prpara se fotografia t skanohet ajo duhet t ket keto specifikime t stampimit (printimit):
  Prmasat e Stampimit (printimit) 50mm x 50mm katrore
  Ngjyrat e Stampimit (printimit) Fotografia mund t jet me ngjyra (e preferuar) ose 24-bit stil gri
  Mbas stampimit (printimit), fotografia duhet t ket kto specifikime t skanimit:
  Rezolucioni i Skanimit T skanohet me rezolucion 150 dots per inch (dpi)
  Lloji i Formatit t Fotografis Fotografia duhet t jet e formatit JPEG
  Madhsia e Fotografis Maksimumi i madhsis s Fotografis duhet t jet jo m shum se 62,500 bytes
  Rezolucioni i Fotografis 300 me 300 pika (pixels)
  Thellsia e Ngjyrave t Fotografis Ngjyra 24-bit ose Bardh-e-Zi 24-bit thellsia e ngjyrave(Shnim: Fotografi Monokrome ose nn 2-bit, 8-bit ngjyra, 8-bit stil gri nuk do t pranohen)  REGJISTRIMI I APLIKIMIT

  Formulart e Aplikimit pr DV-2008 do t pranohen t plotsuara vetm nprmjet Internetit Elektronikisht n faqen http://www.dvlottery.state.gov. N qoft se nuk plotsoni Formularin plotsisht, ose me gabime, aplikanti do t skualifikohet. Formulari i regjistrimit do t'ju krkoj q t prfshini informacionin e mposhtm:
  1. EMRI I PLOTE - Mbiemri, Emri, Emri i Mesit;
  2. DATA E LINDJES - Data, Muaji, Viti;
  3. GJINIA - Mashkull ose Femer;
  4. QYTETI I LINJDES;
  5. SHTETI I LINJDES;
  6. SHTETI I PRANUESHM OSE I KULIFIKUESHM PR PROGRAMIN E LLOTARIS DV-2008 - Vendi juaj i pranueshm normalisht do t jet i njjt me at t lindjes. Kjo nuk ka lidhje me shtetin ku ju banoni;
  7. FOTOGRAFIA E APLIKANTIT - Sigurohuni q t prfshni fotografin tuaj, t bashkshortit(es) dhe secilit prej fmijve;
  8. ADRESA E POSTS - (N kujdes t..., Rruga, Lagjia, Numri i Pallatit ose Shtpis) ose (Fshati)(Komuna), (Qyteti), (Shteti);
  9. NUMRI I TELEFONIT - Jo e Detyrueshme;
  10. ADRESA E POSTS ELEKTRONIKE (EMAIL) - Jo e Detyrueshme;
  11. CILI SHT NIVELI M I LART I EDUKIMIT Q JU POSESONI, Q NGA KJO DIT? - Ju duhet t tregoni NJ nga nivelet e edukimit ju prket;
  12. GJENDJA CIVILE - I pa-martuar, I martuar, I ndar, I/E ve, Ligjrisht i/e ndar;
  13. NUMRI I FMIJVE Q JAN T PAMARTUAR NN MOSHN 21 VJE - Regjistrimet duhet t prfshijn emrin, datn dhe vendin e lindjes t bashkshortit(es) tuaj dhe t gjith fmijve-natyral, si dhe t gjith fmijve ligjrisht t adoptuar ose t bashkshortit(es), q jan t pamartuar dhe nn moshn 21 vje (prve fmijve q kan shtetsi amerikane, ose q kan rezidenc ligjore t prhershme), edhe n qoft se ju nuk jeni m i martuar ligjrisht me prindrin e fmijs, edhe n qoft se bashkshortja apo fmija nuk banojn me ju apo nuk do t emigrojn me ju duhen prfshir. Vine re se fmijt e martuar dhe fmijt mbi moshn 21 vje nuk mund t prfshihen sepse nuk kualifikohen pr programin e llotaris amerikane DV-2008. N qoft se nuk i prfshini t gjith fmijt, q jan t pranueshm, do t rezultoj n s'kualifikimin e aplikantit principal dhe refuzimin e vizs pr t gjith pjestart e familjes q aplikojn n kohn e intervists pr viz;
  14. INFORMACIONI MBI BASHKSHORTIN(EN) - Emri, Data e Linjdes, Gjinia, Qyteti i Linjdes, Vendi/Shteti i Lindjes, Fotografia; N qoft se nuk prfshini bashkshortin(en), do t rezultoj n s'kualifikimin e aplikantit principal dhe refuzimin e vizs pr t gjith pjestart e familjes q aplikojn n kohn e intervists pr viz;
  15. INFORMACIONI MBI FMIJT - Emri, Data e Lindjes, Gjinia, Qyteti i Lindjes, Vendi/Shteti i Lindjes, Fotografia.


  PRZGJEDHJA E APLIKANTVE

  Aplikantt do t przgjidhen rastsisht nga kompjuteri midis t gjith aplikimeve t kualifikuara. Aplikimet e przgjedhura do t njoftohen me post midis periudhs s muajit Maj dhe Korrik t vitit 2006 dhe do t pajisen me udhzime t mtejshme, prfshir informacione pr pagesat mbi emigracionin n SH.B.A. Personat q nuk do t przgjidhen, nuk do t marrin asnj lloj njoftimi. Ambasadat dhe Konsullatat Amerikane nuk do t jen n gjndje t sigurojn nj list t aplikantve fitues. Bashkshortt dhe fmijt e pamartuar nn moshn 21 vje t aplikantve fitues mund t aplikojn pr viza pr t shoqruar ose pr t'u bashkuar me aplikantin primar. Vizat e llotaris DV-2007 do t lshohen gjat periudhs 1 Tetor 2006 deri m 30 Shtator 2007.
  Pr t marr nj viz, aplikantt e przgjedhur duhet t plotsojn t gjith krkesat pr t'u pranuar sipas ligjit t SH.B.A. Prpunimi i aplikimeve dhe lshimi i vizave tek aplikantt fitues dhe pjestarve t pranueshm t familjes s tyre, duhet t ndodhi gjat mesnats s 30 Shtatorit t 2007. Mbas ksaj date, nn asnj rrethan, nuk mund t lshohet asnj viz e llotaris DV-2007, gjithashtu asnj pjestar i familjes nuk mund t marr vizat e llotaris DV-2007, pr t'u bashkuar me aplikantin primar n SH.B.A mbas ksaj date.

  Njoftim i rndsishm:
  Pr t hyr n programin vjetor DV-2007, nuk ka pages. Qeveria e SH.B.A. nuk ka punsuar kshillues t jashtm apo shrbime private pr t drejtuar programin e llotaris DV-2007. Cilido ndrmjets apo t tjer q ofrojn ndihm pr t prgatitur studimin e dosjes s llotaris DV-2007 pr aplikantt, e bjn kt pa autoritetin apo miratimin e qeveris s SH.B.A. Prdorimi i kujtdo ndrmjetsi t jashtm apo ndihme pr t prgatitur nj aplikim t llotaris DV-2007 sht krejtsisht zgjedhje e aplikantit.
  Aplikanti mund t aplikoj vet duke plotsuar formularin elektronik n Internet pa patur nevojn e nj ndrmjetsi t paguar, i cili do t bj t njjtn gj. do aplikim i pranuar gjat periudhs s regjistrimit t llotaris do t ket nj shans t barabart dhe t rastsishm q t zgjidhet brenda rajonit. Megjithat, n qoft se vrtetohet m shum se nj aplikim pr person, aplikanti do t skualifikohet, pavarsisht nga burimi i ndryshm i aplikimit.

  PYETJE T NDRYSHME RRETH REGJISTRIMIT T LLOTARIS DV-2007

  1. 'FAR DO T THOT TERMI "VENDS"? A MUND T APLIKOJ NJ PERSON I CILI NUK KA LINDUR N NJ SHTET KUALIFIKUES?
  "Vends" quhet ai person i lindur n nj shtet t veant, pavarsisht nga vendbanimi apo kombsia e personit. Por pr qllime emigracioni termi "vends" gjithashtu nnkupton nj person i cili sht "barr" e nj shteti tjetr nga ai n t cilin ai/ajo ka lindur, sipas kushtit t caktuar nga Seksioni 202(b) i Aktit t Kombsis dhe Emigracionit.
  Pr shembull, n qoft se fituesi (aplikanti primar) ka lindur n nj shtet q nuk sht i pranueshm pr llotarin e ktij viti, ai/ajo mund t krkoj "barrn" e shtetit ku ka lindur bashkshorti(ja), por atij/asaj nuk mund t'i lshohet nj viz DV-1, vetm n rast kur edhe bashkshorti(ja) sht e kualifikueshme t'i lshohet nj viz DV-2, dhe t dy mund t hyjn n SH.B.A. sbashku me viza DV.

  2. A KA NDONJ DETYRIM APO KRKESA T REJA N PROCEDURAT E APLIKIMIT PR REGJISTRIMIN E LLOTARIS?
  T gjitha aplikimet e llotaris DV-2008 duhen plotsuar elektronikisht n adresn e Internetit http://www.dvlottery.state.gov duke filluar nga e Mrkura e dats 4 Tetor 2006 deri t Dieln e dats 3 Dhjetor 2006. Nuk do t pranohen aplikimet me post.
  Departamenti i Shtetit Amerikan ka krijuar nj sistem regjistrimi elektronik pr llotarin n mnyr q t bj m efektiv dhe m t sigurt procesin e Vizave t Llotaris DV. Departamenti prdor teknologji speciale pr t identifikuar aplikantt q kryejn mashtrim pr qllime ilegale emigrimi ose q aplikojn dy ose m shum her.

  3. A KRKOHEN FOTOGRAFI PR SECILIN PJESTAR T FAMIJLES, APO VETM PR APLIKANTIN PRIMAR?
  Krkohet fotografi pr secilin aplikant t llotaris, gjithashtu edhe pr bashkshortin(en) dhe fmijt a pamartuar nn moshn 21 vje. Fotografi familjare apo n grup nuk pranohen.

  4. A MUNDET Q PERSONAT T CILT BANOJN N SH.B.A. T APLIKOJN N PROGRAMIN E LLOTARIS DV-2008?
  PO, aplikanti mund t aplikoj pr llotarin DV-2008 edhe kur ndodhet n SH.B.A. ose n ndonj shtet tjetr.

  5. A MUNDET Q NJ BASHKSHORT DHE NJ BASHKSHORTE T BJN APLIKIME T VEANTA?
  Po, secili prej tyre mund t bj nga nj aplikim t veant.

  6. CILAT JAN KRKESAT PR EDUKIMIN DHE EKSPERIENCN E PUNS?
  Ligji dhe rregullat krkojn q do aplikant duhet t ket t paktn nj edukim t mesm ose, brenda pes viteve t shkuara, t ket patur dy vjet eksperienc pune n nj pun q krkon t paktn dy vjet trajnim ose eksperienc. Edukim i mesm do t thot t vrtetosh q aplikanti ka mbaruar t paktn 12 vjet shkoll. Prova t dokumentuara t edukimit t mesm apo t eksperiencs s puns duhen paraqitur prpara zyrtarit konsullor n ditn e intervists.

  7. SI DO T ZGJIDHEN APLIKIMET FITUESE?
  T gjitha aplikimet do t numrohen nga kompjuteri. Mbas prfundimit t periudhs s regjistrimit, nj kompjuter do t zgjedh rastsisht aplikimet e pranuara sipas rajonit gjeografik. Brenda secilit rajon, aplikimi i par i zgjedhur rastsisht do t jet rasti i par i regjistruar si fitues, aplikimi i dyt i zgjedhur rastsisht do t jet rasti i dyt i regjistruar si fitues, e kshtu me rradh. Pasi t jet przgjedhur nj aplikim si fitues, ather aplikantit do t'i drgohet nj njoftim me an t posts nga Qendra Konsullore n Kentucky, e cila do t prmbaj udhzimet mbi aplikimin pr viz. Kjo Qendr do t vazhdoj t ndjek rastet e atyre q kan fituar deri sa ata t udhzohen q t paraqiten pr intervistn e aplikimit t marrjes s vizs n zyrn konsullore prkatse.

  8. A DO T NJOFTOHEN APLIKANTN Q NUK KAN FITUAR?
  Jo, Aplikantt q nuk kan fituar nuk do t njoftohen n asnj lloj mnyre. Vetm fituesit do t njoftohen me an t posts brenda pes deri n shtat muaj mbas mbarimit t regjistrimit t aplikimeve. Pra dokush q nuk do t marr njoftim me an t posts brenda ketyre muajve do t thot q nuk e ka fituar llotarin.

  9. CILA SHT MOSHA MINIMALE E APLIKANTIT PR T APLIKUAR PR LLOTARIN DV-2008?
  Mosha minimale e personave pr t aplikuar sht 18 vje.

  10. A KA NDONJ PAGES PR PROGRAMIN E LLOTARIS DV-2008?
  Nuk ka pages pr t plotsuar formularin elektronik t aplikimit n programin e llotaris DV-2007. Vetm n rast se aplikanti fiton, atij/asaj do t'i drgohen udhzime t veanta pr mimin e aplikimit pr marrjen e vizs n ditn e intervists.

  LISTA E VENDEVE KUALIFIKUESE SIPAS RAJONIT

  Lista e mposhtme tregon shtetet, vendsit e t cilave KUALIFIKOHEN sipas rajonit gjeografik:


  AFRIKA

  Algjeri, Angola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burund, Kamerun, Kepi i Gjelbrt, Republika e Afriks Qendrore, ad, Komoros, Kongo, Republika Demokratike e Kongos, Cote D'Ivoire, Xhibuti, Egjipt, Guinea Ekuatoriale, Eritrea, Etiopia, Gabon, Gambia, Gana, Guinea, Guinea Bisau, Kenia, Lesoto, Liberi, Libi, Madagaskar, Malavi, Mali, Mauritani, Mauricius, Marok, Mozambik, Namibi, Niger, Nigeri, Ruanda, Sao Tome dhe Princip, Senegal, Seishel, Siera Leone, Somali, Afrika e Jugut, Sudan, Zvasiland, Tanzani, Togo, Tinizi, Uganda, Zambia, Zimbabve.


  AZIA

  Afganistan, Bahrein, Bangladesh, Butan, Brunei, Burma, Kamboxhia, Timori Lindor, Hong Kong (Rajon Administrativ Special), Indonezi, Iran, Irak, Izrael, Japoni, Jordani, Kuvajt, Laos, Liban, Malajzi, Maldivet, Mongoli, Nepal, Koreja e Veriut, Oman, Katar, Arabia Saudite, Singapor, Sri Lanka, Siri, Tajvan, Tajland, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jemen.
  Vendsit e ktyre vendeve aziatike nuk kualifikohen pr kt vit:
  Kina, Indi, Pakistan, Koreja e Jugut, Filipinet, Vietnam.


  EUROPA

  Shqipri, Andora, Armeni, Austri, Azerbaxhan, Biellrusi, Belgjik, Bosnja dhe Hercegovina, Bullgari, Kroaci, Qipro, Republika eke, Danimark, Estoni, Finland, Franc, Gjeorgji, Gjermani, Greqi, Hungari, Island, Irland, Itali, Kazakistan, Kirgistan, Letoni, Lihtenshtein, Lituani, Luksemburg, Makau (Rajon Administrativ Special), Maqedoni (Ish Republik Jugosllave), Malta, Moldavi, Monako, Holland, Irlanda e Veriut, Norvegji, Portugali, Rumani, San Marino, Serbi dhe Mal i Zi, Sllovaki, Slloveni, Spanj, Suedi, Zvicr, Taxhikistan, Turqi, Turkmenistan, Ukrain, Uzbekistan, Qyteti i Vatikanit.


  Vendsit e ktyre vendeve europiane nuk kualifikohen pr kt vit:

  Britania e Madhe, Polonia dhe Rusia, Britania e Madhe (Mbretria e Bashkuar) q prfshin: Anguila, Bermuda, Ishujt Virxhinia, Ishujt Kejmen, Ishujt Falklend, Gjilbraktari, Montserrat, Pitcairn, St. Helena, Ishujt Turk dhe Kaikos.
  Ndryshuar pr her t fundit nga tani_26 : 06-11-2006 m 10:25
  Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

 2. #2
  Dv 2008 is now over!!!

 3. #3
  taekwon-do {ITF} Maska e golemasi
  Antarsuar
  09-04-2006
  Vendndodhja
  greqi
  Postime
  23
  une kam bere nje aplikim vjet po nuk e di ca pergjigje eshte kthyere se kam nderruare andrese shtepije e nuk kam pase mundesi ti ndjeke posten qe vjen ne shtepi a ka ndonje mundesi tjeter ti ndjeke keto fituesit qe nga fillimi deri ne fund

  ju flm
  njeriu kerkon pafundesine e pafundesia kerkon njeriun

 4. #4

  Thumbs up Ne Athine erdhen zarfat e fituesve te pare te Lotarise Amerikane

  Ne zyren time ne Athine, Greqi erdhen zarfat e tre fituesve te pare.
  Personat fitues jane dy djem beqar nga njeri nga Tirana 2008EU000037XX dhe tjetri nga qyteti Beratit 2008EU000015XX dhe nje Familje me dy femije nga Korca 2008EU00002XXX.
  Pacim te gjithe fat dhe sa me shume fitues kete vite.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xpert : 14-04-2007 m 06:15

 5. #5
  http://www.usimmigrationsupport.org/...rdlottery.html

  Mund te shikoni edhe kete faqe , mbase ju ndihmon.
  ''C'do gje fillon nga mendja , dhe perfundon ne mendje''

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-05-2006
  Postime
  20
  Ju pershendes te gjitheve.Kam nje lutje,nqs se di ndonjeri nga ju fituesit e lotarise amerikane te ketij viti le ti botoje emrat.

 7. #7
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,603

  Emrat e rinj fitues t llotaris amerikane

  TIRANE
  Mirdash Keci Rr. Qemal Stafa N.216 Tiran
  Marjeta Konomi Rr. A.frasheri P.9 Sh.2.ap.20
  Adrinal Xhaferraj & N Prifti Rr..ishmi,P.13 Ap.18
  Bertold Jahaj Rr.S Delvina P.9 Shk.1 Ap.6
  Ulvie Plaku Rr.M.grameno, Sheshi I Ri Nr.18
  Mirela Quka Rr.A Lenja Tirane
  Majlinda Gjoka Rr.D.bosko, Sh.privat P.326
  Suzana Ballka Dhe A Ballka Rr.kavajes P.71 Sh.1 Ap.21
  Artan Xhaferraj Rr.m Muca Nr.37
  Nazmi Hoxha, Galeria Kombetare E Arteve Bul Deshmoret E Kombit
  Mimoza Q. Peqini Gjevari, RrA.vokshi,P.33.2 Ap.15 Tirane
  Fehm Gecaj Rr Mihal Grameno.Pll.1, sh.1, ap.16. Tiran
  Ilir Gjini Mustafa & Astrit Gjonpalaj. Rr.S. Frashri,P.Vega Sh 2 Tiran.
  Kimet Hasa & Petrit Reshla . Rr. Fush Preili Paskuqan Babruu. Tiran.
  Bledi Biraj & Agim Biraj. Rr. P. Shallvare Sh 4. Ap. 44 Tiran
  Kanan Hysi Rr. P. Dardha, P. 40, Sh. 2, Ap. 23 Tiran
  Tonin Lela Rr Th. Ziko, P. 653, sh. 1 ap. 20 Tiran
  Artur Dardha Rr. M. Peza, p. 200, sh.2, Ap. Tiran
  Luiana Ahmeti, Rr. Sadik Petrela, Porcelan. Tiran
  Vigan Auxhi Rr. R. Xhajko, Ap.91 p.61/4 lagjia 4. Tiran
  Majlinda Hafezi, P. 575/3 sh.1, ap.10 Tiran
  Fitnete Lagji, rr. K. Gega. P.1, shk 1.ap 15
  Natasha Meci Poradeci, Kombinat Tiran
  Elda Ashiku, bulevardi Bajram Curri, P.21 Sh.42, ap.9 Tiran
  Erti Nikolla, Rr. Kavajs , P. 207, Sh.6 Ap.42 Tiran
  Prparim Bici, Rr. Jordan Misja njsia 4 lagjia 9 Tiran
  Eljano Kalemi Rr. Ismail Zemali, P.2K Tiran
  Bektash Tuda Rr Kongresi i Prmetit, Ish Shkolla e Partis Laprak, Tiran.
  Ermira Alfred Take Rr Siri Kodra P. 59, Shk.2 Ap. 16 Tiran
  Fahri Toska Rr 5 Maji Pallati i Ri prball NISH Kimikes, Tiran
  Elmah Taraj Rr. Margarita Tutulani P.6 Ap.7 Tiran
  Festime Prensi, Rr. Aleksandr Mojsiu, P. 66, shk.11 Tiran
  Ramir Kolii Rr. M. Gjollesha. P. 62/2.18 Tiran.
  Pashke Dushaj. Kodra e Kuqe. 0682922071 Babrru. Tiran
  Alhana Vrapi, Rr. M. Tutulani nr.7 Tiran
  Rozeta Gjyli Rr. Durrsit, P. Haai, Tiran.
  Gleda Qirja Rr. M. Grameno, p.62, shk.2, ap.23 Tiran
  Arben Dauti Rr. Q. Stafa, P. 208/2 A.3 Tiran
  Fotir Cocoli Rr. Konferenca e Pezs ish magazin e sk-ut. Tiran
  Arjan Agolli, Rr. Dibrs P.330, Sh.3 Ap.16 Tiran
  Flutura Cenaj & Cela Sulejman Rr. Ali Demi 216. Sh.1, Ap.2 Tiran
  Alfons Llasa Rr. S Zarba, 228 Tiran
  Ludmilla Papa Rr.M. Gjollesha Bul V. Shanto P.10,ap.14 Tiran
  Nazine Ckerezi Ministria Mbrojtjes Tiran
  Nevina Hidri, Dobresh, Komuna Berzhit Tiran
  Enida Balca Rr. Buda, nr.8 Tiran
  Arjan zhllimo Bregu i Lumit 0682730745. Tiran.
  Albert Beba Rr. B. Galemi, Shkolla Fenix, l.8 Tiran
  Bora Gjokaj Rr. Dibrs p.525 Shk.2 Ap.7. Tiran
  Etleva Goxhaj Rr. D.Hima nr.11, Kull Ada. P.O.B.X 2995
  Arila Ylli Gjoka Rr. M. Gjollesha, P. 67/1, Shk.2 Ap.9 Tiran
  Abdyrrahman Gjana Rr. M. Gjollesha p.69. Sh.4, Ap.30. Tiran
  Ibrahim Kaja Rruga Karl Gega Nr.13, Minimarket Xheni
  Petrit Garri Rruga Grigor Heba, Pall. 13, Shk.1, Ap.1
  Lulieta Hogu, Rruga Qemal Stafa, Pall. 11, Shk.3, ap.28
  Agron Cecaj Rruga Don Bosko Pall. Mak . shk. B-5, Ap.18.
  Gzim sheme Canaj rruga Gani Domi Pall. 4, shk.5, ap.73, Lagjia 1
  Suela Sami ela, Rruga Dum Alla nr.505
  Amela Bejleri Rruga Aleksandr Moisiu Pall. 66, Shk.12, Ap.5
  Suzana Fusia Rruga Gani Domi Pall. 1, Shk.1, Ap.1
  Armand Kapurova & N. Prifti, Rruga Shyqyri Ishmi, Pall. 43, ap.13
  Arban Shala Rruga Teli Ndini, Ap.1
  Edit Ura Rruga MIhal Grameno Pall. 12, Shk.2, Ap. 22
  Agim Rexhepi, Rruga Aleksandr Moisiu Pall. 18/6 Ap.1
  Tasim Sejko Rruga Muhamet Gjollesha Pall. 59, shk.3
  Kreshnik Marku Rruga Todi Shkurti Shk.4, Ap.12
  Entela Kokona Rruga Myslym Shyri Pall. 8, shk.2, ap.1
  Ermir Aldervishi Rruga Mustafa Lleshi Pall.3, shk.3
  Sabri Bilbili Rr. I. Bazhiqi. Nr.79/1
  Gentian Dushku Qyteti Studenti God 18.Dhoma 10.
  Jonida Xhaferri Rr. H. Cenoymeri nr.17
  Laura Gegprifti Rr. Don Bosko Kulla 7 kat 8/9
  Arbri Hiqmet Hoxha Rr. A. Frashri P.3, Ap.8
  Marin Janco K.p. 1703
  Andrea Pano, Rr.P.dardha.p.6.ap.11, Laprake
  Ervin Todi Mile, Rr.Q.stafa,
  Shyqyri Xhiheri,RrBardhyli,P.5, Shk.3, Ap.14
  Jeta Parllaku, Rr.F.shiroka,P.1,Sh.2,Ap.5
  Marte Doda,Rr.Don Bosko,Kull.Haai,P.6.ap.3/5
  Eduart Vishkurti,L.11, Bregu I Lumit
  Lulzim Gani Metani Sauk
  Eleonora Gegvata, Rr.Elbanasit, Tre Vllezrit Kondi
  Dashuri Kllezi & Fatmir Kllezi, Rr.S.petrela,Kodra E Priftit
  Dhimitr Nini Shati,Rr.K.parisit
  Artemida Ramadan Vridhaj, Rr.Durrzit,P.224,Ap.8
  Gentian Aga Vishaj, Vaqarr
  Klodian Dautaj, Rr.5 Maji, P.3,Sjk.1,Ap.1
  Marjana Rrexhepi, Rr.A.mojsiu,P.18/6,Ap.1
  Manjola Tozlluku,Rr.A.sinani,P.40/1,Ap.5
  Florinda Xheka, Rr.G.heba,P.13,
  Xhane Bardhi,L.4, Kamz
  Albana Aliaj,Rr.S.nivica,P.14,Sh.1,Ap.2
  Suzana Xhabafti & Suzana Pupe, Rr.A.demi,P.255,Shk.3,Ap.32
  Iresi Dari,Rr.Barikadave,P.129,Sh.1,Ap.5
  Albana Laknori, Fusha E Aviacionit, Godina 10
  Natasha Vangjel Kamberi,Rr.K.lushnjes,P.35,Shk.3,Ap.30
  Ervin Zahaj,Rr.S.delvina,L.V.shanto,P.9,Shk.1.ap.6
  Kastriot Muharremi,Rr.A.kasemi,P.1/1.sh.3,Ap.24

  Gjirokastr

  Armand Pasha & Arjan Liku Lagjia 18 Shtatori
  Illement Veizaj & Arjan Ligu L.18 Shkurti
  Leonene Rexhaj & Arhan Ligu. lagj 18 shtatori

  Kruj

  Ani Beraj L. Varosh P.68, shk.2
  Liria Meta: Nikel
  Skender Blushi L.4 Pengilej

  Elbasan

  Marja Bebei L. Shenkoll Rr. Th. Llafeli
  Drita Qosja Lagjia Haxhias P. 588/1 nr.14
  Artur Kociaj Lagjia Erf Rr. V. Xhuavani nr.3
  Drita Taromani L. Partizani P.650
  Ledia Veshi L. Gurakuqi, P.54, H.C. Ap.2
  Mehmet Gurra .lPartizani ,Nr 11
  Elidon Xhani L.Haxhias, P.645/5,H/B, Ap.13
  Bujar Musta , Gjykata E Rrethit Gjyqsor, L5 Maji
  Veli Tosku L.skenderbej, Autostrada Pran Kaletos

  Gramsh

  Lorenc Papri Ceruj
  Valbona Bita Blloku nr.5
  Adelina Zajmi L. Holta P.52

  Ersek
  Donika Dilo. Blloku nr.1 Kolonj
  Lindita Hoxha Fshati Miras
  Teuta Telo blloku n.3

  Fier

  Gentian Todi & Thamo Grecalli, Komuna Qendr.
  Enkelejda Plepi, L.16 Prilli Rr. J. Cakrani P.2, Ap.1
  Irma Bajram Agushi, L.28, Marsi Patos
  Ervin Sabri Hasa, L. K. Pezeza. Rr. J. Xaxa P.145
  Miljana Tasi Profka, Fshati Marinz Komuna Kuman
  Fatmir Harizaj, Rruga Tasi Dema Lagjia 1 Maji
  Olsi Verxhin Lino, Rruga Todi Shkurti Lagjia 15 Tetori Nr.9
  Rudina Miti Fico, Rruga Semanit Lagjia Apollonia
  Teuta Hajdari & Neki Hajdari, Rruga Ramiz Aranitasi Lagjia Kastrioti
  Fredi Proko, Lagjia Mbrostar Nr.24
  Pranvera Xhaferr Iliazi, Lagjia 11 Janari, Pall.13
  Florent Bari Dervishi, Rruga Mujo Ulqinaku Pall.15, Lagjia 15 Tetori
  Artur Oreshkovi, Rruga Th. Kopae Posta Fier Lagjia 8 Shkurti
  iljeta Mikail Sulo, Rruga Tomorr Dizdari Parafabrikat 5 Lagjia Liri Gero
  Mikel Miti Nao
  Adriano Mina Sinani, Lagjia Liri Rr. J. Xoxa P. 122
  Etfiqi Sknder Gjini / Metjan Rustemi, L. 1 Maji Rr. P. Filka nr.24\Altina Ramiz Isufaj L. 15 Tetori Tek Sigurimet Shoqrore
  Pellumb Nishat Aliaj ,L. 1 Maji Rr. A. Culi
  Fatbardha Sabri Saliaj, L. Kryengritja e Fierit Rr. Dinjo Kafenja P.15 Fier
  Vasillaq Thoma Mife ,L. 15 Tetor, Rr. X. Ardani, P.1 Fier
  Roberta Pilo Shyte, L. Shesh i Madh. Fier
  Shpresa Ali Shehu, L. 16 Prilli Rr. S. Kala, pran Stadiumit
  Silvana Muharremi, L.8 Shkurti Rr. Th. Kopoe p.115/1 Fier
  Adriana Miti Nuraj, L.15 Tetori Rr. T. Shkurti
  Eriselda Seneu, L. Apollonia Rr. Mustaj, Shpia 17 Fier.
  Luftav Isa Nurka, L.Kryengritja e Fierit Rr. R. Aranitasi, Ap.149, Sh.4
  Ylber Myftar Becolli, Posta Fier,lagj.8 Shkurti, Bllokuu i pjeshkave 3. P.
  Nikoll Pali Profka Rr. M/Agolli
  Mervhert Brahim Ymeraj LAfrimi I Ri
  Dhimitraq Nikolle Naka, LKastrioti I Ri,Rr. N.aliu
  Enkelejd Prift, Lgj 1maj, Rr.J.bakalli,P.m.p.8
  Gentian Miti Profka, Lagj.29 Nentori, Rr.D.hekali,P.39
  Mirka Abedin Daria,Lagj.8 Shkurti,Rr.Th. Kopae, P.12

  Lushnje

  Ofsian Karjani & N. Karjani L.K. Qystri
  Afrim Loci P.20. L.Kongresi
  Enualada Zerdella L.S. Libohova, P.94
  Arjola Manohosa Me Qera L. S.Libohova
  Ergent Meco & Engjell Meca L. lirim P.10
  Blerina Rustem Qosja Raiffaisen Bank Branch
  Juxhin Fadil Haxhi, Lagj.Gafurr Muo, P.208
  Liza Tashi& Llamber Tashi, L.1 Divjak
  Llambri Liko, L.G.muo
  Matilda Kurti& Beshir Kurti, L.G.muo, P.6/H

  Berat

  Luljeta Musa Karaj L.J.Vraka
  Shptim Qerim Caushaj Uznov Berat
  Valbona Valter Plaku & Valter Plaku L.Kushtrimi P.268 Sh.1, A.4 Berat
  Silvana Flamur Lloka L. JaniVrusha P.21 Ap.20 Berat
  Sonila Vangjel Bitri . L. Dshmort e Kombit P. Konuda Shk.2 Berat
  Anesti Todi Lloceli L. Barridada P.27 ap.5 Berat
  Vexhi Sherif Macaka Lagjia Donika Kastrioti
  Mario Haki Veleshnja Lagjia 30 Vjetori
  Kreshnik Bedri ToskaRemanis Velabisht
  Eglantina Ylvi Merdani Lagjia lirim
  Albert Llukan Monka L.10 Korriku
  Natasha Lefter Vasilia, L.30 Vjetori
  Xhemal Adem Hima Deshnik
  Basmije Tajar Arapi, Rr.P.lulo, Lgj.28 Nentori
  Nertila Nova, Lagj. 30 Vjetori Pll.73, Shk.1,Ap.6.

  Ura Vajgurore
  Marjeta Tahir Ziu L. 4 Shtatori

  Pogradec

  Artur Kllamollari L. 1 Zona Industriale
  Blerina Xhenga L. 4 Kala
  Olsi Agolli L. 3, Rr. K. Karafili
  Edison MusoLlari L.2 Rr. Unaza e Re Pogradec
  Servet Rapce L. 5, Rr. C. Mane Pogradec
  Ornela Cela L.1 Rr. R. Lollaku Pogradec
  Kristina Todalli L.3 Rr. K. Karafili Pogradec
  Elona Hafizllari Verdove Pogradec
  Sokol Lushllari Lir Pogradec
  Sokol Manellari L.4 R. G. Honcani Pogradec
  Andon Shkurti Rruga Naim Frsashri Lagjia 13
  Brikena Mingo Rruga Industriale Lagjia 1
  Bashkim Mukollari Rruga IslamDani Nr.191, Lagjia 5
  Julian Pera Memlisht
  Kasem Agastra Rr. 10 Dshmort e Pojsks
  Edri Luan Ismail L.4 Rr. Ceta e Mokrrs
  Besime Brahaj Piskupat
  Elvira Tasha Bucinas
  Nardi Abeshi Lagjia 2, Rr. Rinia
  Nersila Rustemi Geshtenjas
  Perparim Seitllari, Memelisht
  Arjan Kokoneshi, Lagj.5, RrK.karafili.p.50
  Flutur Dervishllari, Rr.Kors,Lagj.1, Shtepi Private
  Erjon Osmanaj, Lagj.4,Kala, P. I Spitalit
  Neritan Boi, Lagj.2 ,RrRinia
  Stefan Bardha, Grabovic
  Manjola Begollari, P.196,L.4,Rr.Ceta E Mokes
  Erjon Llazi, Rr.G.butka,P..64,L.2
  Renato Spirollari, Rr.Rinia, L.2,P.148
  Luan Seitllari Geshtenjas
  Erjon Kerthi, L.3.rrN.frasheri
  Armonda ollaku, Rr.R.ollaku:,L.2.p.56
  Vangjole Como, Rr.L.como,L.4
  Reimonda Spirollari, L.1, Rr.R.olaku, Tek Kisha, P.i Shyqos

  Vlor

  Mirela Mystehali Derraj & Losmer Haxhiu P.595 Vlor
  Pandeli Duni & Gjergji Spaho L. O. Haxhiu Rr. Demokracia Nr.1063 Vlor
  Eliona Sheraj Rr. Demokracia P.1282, Shk.8 Ap.50 Vlor
  Altin Selman Skendo Rruga Ismet akerri Nr.62
  Blerta Haxhiaj Rruga P. Leskaj Lagjia Pavarsia
  Dorjan Thoma Hudhra / Posta Fier Poro Vlor
  Save Spiropali, L.I.boletini,Rr.S.zotaj
  Liljana Muo,L.Pavarsia, Rr.vlore Skele

  Lezh

  Kujtim Stali Ndaoj L. Beslidhja
  Fran Dode Kala L. Spitalit
  Bernardin Turkja Shtpia E Turkajve Shn Koll
  Landi Prek Markaj Gocaj Balldren
  Rajmond Pali, Koder Marlekaj
  Mrike Gjoka, Shengjin
  Lek Pjetri, Fshati Rrile, Kom.shenkoll

  Prrenjas

  Ingert Samedin Llosa L.2 P.52
  Illodian Polisi L.1, P.12
  Viktor Balla
  Patos
  Agush Hasan Hoda L.29 Marsi
  Ervin Fiqiri Darraj Lagjia 1 Maji
  Endri Elmaz Shperdheja Griz Lenginas
  Entela Agim Lamaj l.1 maji,rr.k.Marku

  DEVOLL

  Sonila Kope, Tren
  Eda Avdi Sina, Miras
  Erigerti Danglli
  Danjel Niko Zeka, Bilisht
  Arben Sotir Malolli, Bilisht
  Lindita Hoxha, Miras
  Albana Kastriot Duci, Kapshtic

  Kavaj

  Elvira Koci Saliasi L.2 Sallbeg
  Diana Gugashi lagj.2

  Diber

  Gazmir Zeneli.Bllac Shupenz

  Peqin

  Nexhan Cokja L. Cezme

  KOR

  Viran Lera, lagj. 12, rr. V.Tromara, nr.60, Kor
  Bruno Cino, lagj. 8, rr. 7 Shkurti, nr.13, Kor
  Lojala Malallari, lagj. 9, rr. Gj. Kastrioti, pll.3, shka.11, Kor
  Ilir Ngjela, lagj. 18, rr. P.Shomo, pll. 1 A/9, Kor
  Gjergj Polena, lagj. 1, rr. J. Duro, nr.11, Kor
  Bledar Dervishi, Mborje, Kor
  Evelina Licenji, lagj. 7, rr. S.Coli, nr.10, Kor
  Julian Floriri, lagj. 11, rr. P.Rexhepi, nr.29, Kor
  Qazim Pinderi, lagj. 4, rr. K.Tupo, pll. 47, Kor
  Gani Jani, lagj. 16, rr. V.Eftimiu, pll.52, Kor
  Migena Pane, lagj. 5, rr. Rr.Telhaj, pll.11/13, Kor
  Mariglen Pandi Leka, Kreshpanj, Kor
  Olsa Sotir, Rmbec, Kor
  mariglen Mullaj, lagj. 17, rr. M.Afezolli, Kor
  Fatos Cenolli, lagj. 15, rr. K.Drenova, pll.30/4, Kor
  Gerta Dhimitri, Goskoz, Kor
  Eriselda Alfred Braho, lagj.2, rr. P.Cale, nr.24, Kor
  Ranela Reshat Zeqo, lagj. 7, rr. A.Koprencka, nr.21, Kor
  Rozeta Taipllari&venedik taipllari, lozhan
  Enis Pema, lagj. 9, rr. K.Grego,p..10/5
  Josif Qako, lagj. 18, rr. P.Shamo, pll.21,ap.10, Kor
  Agim Dushi, lagj. 6, rr. 28 Nntori, nr. 10, Kor
  Shklqim Maliq, lagj. 15, rr. K.Drenova, pll.33, h.15, Kor
  Erjon Fasho, Kakac
  Nurie Etem Shaholli, Voskopoj
  Ilia Agolli, Lumalas
  Nesti Thomaq Kinolli, lagj. 16, rr. R.Telhaj, pll.8, h.14, Kor
  Kostiko Deko, blloku 1, Maliq
  Albana Taqo Damo, Liqenas
  Flora Pllumbi, lagj.4, rr. S.Shkurti
  Shqiponja Shkmbi, lagj.6, rr.B.Kadia nr.17
  Gjergji Koruni, lagj.9, rrM.Kostani,pall5, ap.3
  Mimoza Thoma Dhmbi, rr.S.Shkurti, blloku i Qelqit
  Klarita Qyli, Dishnic
  Stavri Pandeli, blloku i ri i sportit, lagj.10

  KUOV

  Mirjana Sabri Dragoti, rr.11 Shkurti
  Mirjeta Kasem Teneqexhiu, lagj.Ll.Prifti

  DURRS

  Bledar Tasho rr.K.Kazanxhi, lgj.12, pll.6/4, shk.1
  Sonila Demir Zajmi, lagj.9, rr.A.Goga,nr.155
  Viola opani, lagj.7,rr.P.Foto, shtpia, nr.12
  Artur Muka, lagj.18, rrA.Goga,p.999
  Paulin Kavaja, lagj.11, Rruga e Dshmorve, p.259, ap.3
  Rakip Veshi, Xhafzotaj, Barbullush

  MALIQ

  Vasilika Kocllari, blloku nr.2, Maliq

  SHKODR

  Rodolf Gjushi, Daj, Bregu i Buns
  Rudina Alikokaj, lagj.A.Haxhija,rr. M.Ulqinaku,pll.11
  Merxhan Qerimaj, lagj.V.Shanto, rr.13 Dhjetori
  Fitnete Celepija, lagj.A.Haxhija, rr. S.Golemi

  KUKS

  Ilirjana Duraku&Gazmend duraku l.6.pll.68, shk.1,ap.1
  Ermira Tusha, lgj.6, pll.8, shk.2, ap.5

  PESHKOPI

  Dali Kamberi Zimur Tomin
  Altin Tomini lagj.Gj.Doi

  BALLSH
  Merjeme Nazeraj, lagj.8 Shkurti

  LIBRAZHD

  Shklqim Roci, Hotolisht

  BAJRAM CURRI
  Din Hysenukaj, lagj.Dardania
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 8. #8
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,603
  Pershendetje!!

  Shpresoj tiu kem ndihmuar.

  SWITGERL: Kaq pata mundesi te gjeja nga nje gazete dhe po shikoja ke nje link Klikoni Ketu Per me shum Informacione.

  Te gjith Aplikanteve i uroj qe te fitojne. Kalofshi sa me mire.

  T-B
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 9. #9
  *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
  Antarsuar
  18-05-2005
  Vendndodhja
  MiLaNo
  Mosha
  43
  Postime
  591
  Citim Postuar m par nga Trendafili-Blu
  Pershendetje!!

  Shpresoj tiu kem ndihmuar.
  Mua hic sme ke ndihmuar se nuk e pava mrin tim aty
  Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


  Albi

 10. #10
  Kjo ishte lista perfundimtare , apo do dalin edhe fitues te tjere me mbrapa?

 11. #11
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,603

  Fituesit e Llotarise Amerikane Data: [03.05.2007]

  Lista I

  Tiran

  1. Abdyrraman Gjana, Rr. Muhamet Gjollesha, Pll.69, Shk.4, Ap.30
  2. Adrinal Xheferraj & N. Prifti. Rr, Ishmi, P.13, Ap. 18
  3. Albana Laknori, Fusha e Aviacionit, Godina 10
  4. Albana Aliaj, Rr Sali Nivica P.14, SHk.1, Ap.2
  5. Albana Vrapi, Rr. M. Tutulani, Nr.7.
  6. Albert Beba, Rr.B. Golemi, Shkolla Feniks, 1.8 Tiran
  7. Alfons Llasa, Rr S.Zarba 228, Tiran
  8. Artemida Ramadan Vridhaj, Rr Durrsit, P.224, Ap.8
  9. Andrea Pano, Rr P. Dardha, P.6, Ap.11, Laprak
  10. Arbri Hiqmet Hoxha, Rr. Abdyl Frashri, P.3, Ap, 8,
  11. Arben Dauti, Rr, Qemal Stafa, P.208/2, Ap. 3
  12. Arban Shala, Rr, Teli N. Dini, Ap.1
  13. Arila Ylli Gjoka, Rr. Muhamet Gjollesha, P.67/1, SHk.2, Ap.9
  14. Arjan Zhllimo, Bregu i Lumit, Tiran 0682730754
  15. Artur Dardha, Rr. Mine Peza, P.200, Shk.2
  16. Artan Xhaferraj, Rr. M. MUcca, Nr.37
  17. Arjan Agolli, Rr. Dibrs, P.330, Sh.3, Ap.16
  18. Agrim Rexhepi, Rr. Aleksandr Moisi, P.18/6, Ap.1
  19. Armand Kapurova & N.Prifti, Rr. Shyqyri Ishmi, P.43, Ap.13
  20. Amela Bejleri, Rr Aleksandr Moisi, P.66, Shk.12, Ap.5
  21. Agron Cecaj, Rr Don Bosko, Pall. Mak, SHk.B-5, Ap.18
  22. Bektash Tuda, Rr Kongresi i Prmetit (Ish-shkolla e Partis)
  23. Bertol Jahaj, Rr. Sulejman Delvina, P.9, Shk.1, AP.6
  24. Bledi Biraj & Agim Biraj, Rr Shalvaret, Shk.4, Ap.44,
  25. Bora Gjokaj, Rr Dibrs, P.525, Shk.2, Ap, 7
  26. Dashuri Kllezi & Fatmire Kllezi, Rr. S.Petrela, Kodra e Priftit
  27. Dhimitr Nini Shati, Rr. Komuna e Parisit,
  28. Edurat Vishkurti, Lagja 11 Bregu i Lumit
  29. Edit Ura, Rr.Mihal Grameno, Pll.12, Shk.2, Ap.22
  30. Ervin Zahaj, Rr, S. Delvija, L. V. Shanto, P.6, Shk.1, Ap.6
  31. Ervin Todi Mile, Rr. Q.Stafa
  32. Erti Nikolla, Rr. Kavajs, Pll.207, Shk.6, Ap.42
  33. Ermir Aldervishi, Rr. Mustafa Leshi, Pll.3, Shk.3
  34. Ermira Alfred Take, Rr, Siri Kodra, Pl.59, Shk.2, Ap.16
  35. Emiliano Kalemi, Rr. Ismail Zemali, Pll. 2K
  36. Entela Kokona, Rr. M.Shyri, Pll.8, Shk.2, Ap.1
  37. Enida Balca, Rr. Buda, Nr.8
  38. Etleva Goxhaj, Rr. D.Hima, Nr.11. Kulla ADA.P.O.B.X 2995
  39. Eleonora Gegvata, Rr. Elbasanit, Tre Vllezrit Kondi
  40. Elmah Taraj, Rr. M. Tutulani, Pll.6, Ap.7
  41. Elda Ashiku, Bul. Bajram Curri, Pll. 21, Shk.42, Ap.9
  42. Fahri Toska, Rr, Pes Maji, prball Ish-Kimis
  43. Fehem Gecaj, Rr Mihal Grameno, Pll.1, Shk.1, Ap.16
  44. Florida Xheka, Rr. G.Heba, Pll.13,
  45. Flutura Cenaj & Cela Sulejman, Rr. Ali Demi, 216, Shk.1, Ap.2
  46. Fotir Cocoli, Rr. Konferenca e Pezz-ish-Makazine e SK-ut
  47. Festime Prensi, Rr. Aleksandr Moisu, Pll.66. Shk.11
  48. Fitnete Lagji, Rr. K. Gega, Pll.1, Shk.1, Ap.15
  49. Gentiana Aga Vishaj, Vaqarr
  50. Gentiana Dushku, Qytet Studenti, God.18 Dhoma.10
  51. Gleda Qirja, Rr, Mihal Grameno, Pll.62, SHk.2, AP.23
  52. Gzim Sheme Canaj, Rr, Gani Domi, Pll.4, Shk.7, Ap.73, Lagja 1
  53. Ibrahim Kaja, Rr Karl Gege, Nr.13, Minimarket Xheni
  54. Ilir Gjini Mustafa & Astrit Gjon Palaj, Rr, S. Frashri, Pll. Vega, Shk.2
  55. Iris Dari, Rr Barrikadave, Pll.129, Shk.1. Ap.5
  56. Jeta Parllaku, Rr. Frederik Shiroka, Pll.1, Shk.2, Ap.5
  57. Jonida Xhaferri, Rr, H. Cenoymeri, Nr.17
  58. Kanan Hysi, Rr P. Dardha, Pll.40, Shk.2, Ap.23
  59. Kastriot Muharremi, Rr A. Kasemi, Pll.1/1, Shk.3, Ap.54
  60. Kimet Hasa & Petrit Reshla, Rr Fush Preili, Paskuqan, Babrru.
  61. Kreshik Marku, Rr, Todi Shkurti, Shk.4. Ap.12
  62. Klodian Dautaj, Rr, Pes Maji, Pll.3 Sek. 1, Ap.1
  63. Laureta Gegprifti, Rr, Don Bosko, Kulla.7, Kati.8-9
  64. Luljeta Hogu, Rr, Qemal Stafa, Pll.11, Shk.3, Ap.28
  65. Ludmilla Papa, Rr. M. Gjollesha, Bul Vasil Shanto, Pll.10, Ap.14
  66. Luiana Hameti, Rr Sadik Petrela, Porcelani
  67. Lulzim Gani Metani, Sauk
  68. Manjola Tozlluku, Rr, A. Sinani, Pll.40/1, Ap.5
  69. Marjana Rexhepi, RR, A.Moisiu, Pll.18/.6, Ap.1
  70. Marte Doda, Rr Don Bosko, Kull, Huai, Pll.6, AP.3
  71. Marin Janxo, K.P.1703
  72. Mirdash Keci, Rr. Qemal Stafa Nr.216
  73. Marjeta Konomi Rr. A.frasheri P.9 Sh.2.ap.20
  74. Majlinda Hafezi, P. 575/3 sh.1, Ap.10 Tiran
  75. Majlinda Gjoka Rr. D.Bosko, Sh.Private P.326
  76. Mirela Quka Rr.Artan Lenja
  77. Mimoza Q. Peqini Gjevari, Rr Asim Vokshi, Pll.33.2 Ap.15
  78. Natasha Vangjel Kamberi, Rr K. Lushnjes, Pll.32, Shk.3, Ap.30
  79. Nazine ekrezi, Ministria Mbrojtjes Tiran
  80. Nevina Hidri, Dobresh, Komuna Brzhit Tiran
  81. Natasha Meci Poradeci, Kombinat Tiran
  82. Nazmi Hoxha, Galeria Kombtare e Arteve Bul. Dshmort e Kombit
  83. Pashke Dushaj. Kodra e Kuqe. 0682922071 Babrru. Tiran
  84. Petrit Garri, Rr Grigor Heba, Pll.30 Shk.1 Ap.1
  85. Prparim Bici, Rr Jordan Misja Njsia 4, Lagja.9
  86. Ramir Kolicci, Rr M.Gjollesha
  87. Rozeta Gjyli, Rr Durrsit,
  88. Sabri Bilbili, Rr I.Baxhiqi, Nr.79/1
  89. Suzana Fusja, Rr Gani Domi, P.1, Shk.1, Ap.1
  90. Suela Sami, Rr D.Alla, Nr.505
  91. Suzana Ballka & A. Ballka Rr. Kavajs P.71 Sh.1 Ap.21
  92. Shyqyri Xhiherri, Rr Bardhyl, P.5, Shk.3, Ap.14
  93. Suzana Xhabafti & Suzana Pupe, Rr. Ali Demi, P.255. Shk.3, Ap.32
  94. Tasim Sejko, Rr. Muhamet Gjollesha P. 59, Shk.3
  95. Tonin Lela, Rr. Th. Ziko, P. 653, Ah. 1 Ap. 20
  96. Ulvije Plaku, Rr. M.Grameno, Sheshi i Ri, Nr.18
  97. Vigina Huxhi, Rr R.Xhajko, Ap.19, P.61/4/ Lagja.4
  98. Xhane Bardhi, L.4, Kamz


  GJIROKASTR


  1. Armand Pasha & Arjan Ligu L. 18 Shtatori
  2. Illement Veizaj & Arjan Ligu L. 18 Shkurti
  3. Leone Rexhaj & Arjan Ligu. L. 18 shtatori


  KRUJ


  1. Ani Beraj L. Varosh P. 68, Shk. 2
  2. Liria Meta, Nikl
  3. Sknder Blushi L. 4 Pengilej


  ELBASAN


  1. Artur Koiaj, L. E re, Rr. V. Xhuavani Nr. 3
  2. Bujar Musta, Gjykata e Rrethit Gjyqsor, L 5 Maji
  3. Drita Taromani, L. Partizani P. 650
  4. Drita Qosja, L. Haxhias P. 588/1 Nr. 14
  5. Elidon Xhani L. Haxhias, P. 645/5, H/B, Ap. 13
  6. Ledia Veshi, Rr. L. Gurakuqi, P. 54, H.C. Ap. 2
  7. Marja Bebei L. Shnkoll, Rr. Th. Llafeli
  8. Mehmet Gurra, L Partizani, Nr. 11
  9. Veli Tosku, L. Sknderbej, Autostrada Pran Kaletos


  GRAMSH


  1. Adelina Zajmi, L. Holta P. 52
  2. Lorenc Papri Ceruj
  3. Valbona Bita, Lagja, Blloku Nr. 5


  ERSEK


  1. Donika Dilo, Blloku Nr. 1 Kolonj
  2. Lindita Hoxha, Fshati Miras
  3. Teuta Telo, Blloku Nr.3


  FIER


  1. Adriano Mina Sinani, L. Liri Rr. J. Xoxa P. 122
  2. Adriana Miti Nuraj, L. 15 Tetori Rr. T. Shkurti
  3. Artur Oreshkovi, Rruga Th. Kopae Posta Fier L. 8 Shkurti
  4. Altina Ramiz Isufaj L. 15 Tetori Tek Sigurimet Shoqrore
  5. iljeta Mikail Sulo, Rruga Tomorr Dizdari Parafabrikat 5
  6. Dhimitraq Nikoll Naka, L Kastrioti i Ri, Rr. N.Aliu
  7. Enkelejda Plepi, L. 16 Prilli, Rr. J. Cakrani P.2, Ap.1
  8. Ervin Sabri Hasa, L. K. Pezeza, Rr. J. Xaxa, P.145
  9. Etfiqi Sknder Gjini, L. 1 Maji Rr. P. Filka
  10. Eriselda Seneu, L. Apollonia, Rr. Mustaj, Shtpia 17
  11. Enkelejd Prift, L. 1maj, Rr. J.Bakalli, P.m.p.8
  12. Fatmir Harizaj, Rr. Tasi Dema, L. 1 Maji
  13. Fatbardha Sabri Saliaj, L. Kryengritja e Fierit Rr. Dinjo Kafenja, P. 15
  14. Fredi Proko, Mbrostar, Nr.24
  15. Florent Bari Dervishi, Rr. Mujo Ulqinaku P.15, L. 15 Tetori
  16. Gentian Miti Profka, L.29 Nntori, Rr.D.Hekali, P.39
  17. Gentian Todi & Thamo Grecalli, Komuna Qendr.
  18. Irma Bajram Agushi, L. 28, Marsi Patos
  19. Luftav Isa Nurka, L. Kryengritja e Fierit Rr. R. Aranitasi, Ap. 149, Sh.4
  20. Mervhert Brahim Ymeraj, L. Afrimi i Ri
  21. Miljana Tasi Profka, Fshati Marinz Komuna Kuman
  22. Mikel Miti Nao
  23. Mirka Abedin Daria, L. 8 Shkurti, Rr. Th. Kopae, P. 12
  24. Nikoll Pali Profka Rr. M.Agolli
  25. Olsi Verxhin Lino, Rr. Todi Shkurti, L. 15 Tetori, Nr.9
  26. Pllumb Nishat Aliaj, L. 1 Maji Rr. A. Culi
  27. Pranvera Xhaferr Iliazi, L. 11 Janari, P. 13 Liri Gero
  28. Rudina Miti Fico, Rr. Semanit L. Apollonia
  29. Roberta Pilo Shyte, L. Shesh i Madh
  30. Silvana Muharremi, L. 8 Shkurti Rr. Th. Kopoe P. 115/1
  31. Shpresa Ali Shehu, L. 16 Prilli, Rr. S. Kala, pran Stadiumit
  32. Teuta Hajdari & Neki Hajdari, Rr. Ramiz Aranitasi, L. Kastrioti
  33. Vasillaq Thoma Mife, L. 15 Tetor, Rr. X. Ardani, P. 1
  34. Ylber Myftar Becolli, Posta Fier, L. 8 Shkurti, Blloku i Pjeshkave 3.


  LUSHNJE


  1. Afrim Loci P.20. L.Kongresi
  2. Arjola Manohosa, Me Qera L. S.Libohova
  3. Blerina Rustem Qosja, Raiffaisen Bank Branch
  4. Enualada Zerdella L. S. Libohova, P. 94
  5. Ergent Meco & Engjell Meca L. lirim, P. 10
  6. Liza Tashi & Llamber Tashi, L. 1, Divjak
  7. Llambri Liko, L. G.muo
  8. Juxhin Fadil Haxhi, L. Gafurr Muo, P. 208
  9. Matilda Kurti & Beshir Kurti, L. G.muo, P.6/H
  10. Ofsian Karjani & N. Karjani L. K. Qystri


  PATOS


  1. Agush Hasan Hoda, L. 29 Marsi
  2. Ervin Fiqiri Darraj, L. 1 Maji
  3. Endri Elmaz Shprdheja, Griz Lenginas
  4. Entela Agim Lamaj, L.1 maji, Rr. K.Marku


  BALLSH


  1. Merjeme Nazeraj, L. 8 Shkurti


  BERAT


  1. Albert Llukan Monka, L. 10 Korriku
  2. Anesti Todi Lloceli, L. Barridada, P. 27, Ap. 5
  3. Basmije Tajar Arapi, Rr. P.lulo, Lgj. 28 Nntori
  4. Eglantina Ylvi Merdani, L. lirim
  5. Kreshnik Bedri Toska, Velabisht
  6. Luljeta Musa Karaj, L. J.Vraka
  7. Mario Haki Veleshnja, L. 30 Vjetori
  8. Natasha Lefter Vasilia, L. 30 Vjetori
  9. Nertila Nova, L. 30 Vjetori P. 73, Shk. 1, Ap. 6
  10. Silvana Flamur Lloka, L. Jani Vrusha, P.21, Ap.20
  11. Sonila Vangjel Bitri, L. Dshmort e Kombit, P. Konuda, Shk.2
  12. Shptim Qerim Caushaj, Uznov
  13. Valbona Valter Plaku & Valter Plaku, L. Kushtrimi, P. 268, Sh.1, A.4
  14. Vexhi Sherif Macaka, L. Donika Kastrioti
  15. Xhemal Adem Hima, Dshnik


  Ura Vajgurore


  1. Marjeta Tahir Ziu, L. 4 Shtatori


  POGRADEC


  1. Artur Kllamollari, L. 1, Zona Industriale
  2. Arjan Kokoneshi, L. 5, Rr. K. Karafili, P. 50
  3. Armonda ollaku, Rr. R. ollaku, L. 2. P. 56
  4. Andon Shkurti, Rr. Naim Frsashri L. 13
  5. Bashkim Mukollari, Rr. Islam Dani, Nr. 191, L. 5
  6. Besime Brahaj, Piskupat
  7. Brikena Mingo, Rr. Industriale, L. 1
  8. Blerina Xhenga, L. 4, Rr. Kala
  9. Edison Musollari, L. 2, Rr. Unaza e Re
  10. Edri Luan Ismail, L.4, Rr. Ceta e Mokrrs
  11. Elvira Tasha, Buinas
  12. Erjon Osmanaj, L. 4, Kala, P. i Spitalit
  13. Erjon Llazi, Rr. G. Butka, P.64, L. 2
  14. Erjon Kerthi, L. 3. Rr. N. Frashri
  15. Elona Hafizllari, Vrdov
  16. Flutur Dervishllari, Rr. Kors, Lagj. 1, Shtpi Private
  17. Julian Pera, Memlisht
  18. Kasem Agastra, Rr. 10 Dshmort e Pojsks
  19. Kristina Todalli, L. 3, Rr. K. Karafili
  20. Luan Seitllari, Gshtenjas
  21. Manjola Begollari, P. 196, L. 4, Rr. eta e Mokrrs
  22. Nardi Abeshi, L. 2, Rr. Rinia
  23. Neritan Boi, L. 2, Rr. Rinia
  24. Nersila Rustemi, Gshtenjas
  25. Olsi Agolli, L. 3, Rr. K. Karafili
  26. Ornela Cela, L. 1, Rr. R. ollaku
  27. Prparim Seitllari, Memelisht
  28. Renato Spirollari, Rr. Rinia, L. 2, P. 148
  29. Reimonda Spirollari, L.1, Rr.R. ollaku, Tek Kisha,
  30. Servet Rapce, L. 5, Rr. C. Mane
  31. Sokol Lushllari, Lir
  32. Sokol Manellari, L. 4, Rr. G. Honcani
  33. Stefan Bardha, Grabovic
  34. Vangjole Como, Rr. L.como, L.4


  VLOR


  1. Altin Selman Skndo, Rr. Ismet akerri Nr.62
  2. Blerta Haxhiaj, Rr. P. Leskaj L. Pavarsia
  3. Dorjan Thoma Hudhra, Adr. Posta Fier Poro Vlor
  4. Eliona Sheraj, Rr. Demokracia, P.1282, Shk.8, Ap.50 Vlor
  5. Liljana Muo, L. Pavarsia
  6. Mirela Mystehali Derraj & Losmer Haxhiu P.595 Vlor
  7. Pandeli Duni & Gjergji Spaho, L. O. Haxhiu Rr. Demokracia Nr.1063 Vlor
  8. Save Spiropali, L. I. Boletini, Rr.S. Zotaj


  LEZH


  1. Bernardin Turkja, Shtpia e Turkajve Shn Koll
  2. Fran Dode Kala, L. Spitalit
  3. Landi Prek Markaj, Gocaj, Balldren
  4. Lek Pjetri, Fshati Rrile, Kom. Shnkoll
  5. Kujtim Stali Ndoja, L. Beslidhja
  6. Mrike Gjoka, Shngjin
  7. Rajmond Pali, Kodr Marlekaj


  PRRENJAS


  1. Ingert Samedin Llosa, L.2 P.52
  2. Illodian Polisi, L.1, P.12
  3. Viktor Balla


  DEVOLL


  1. Arben Sotir Malolli, Bilisht
  2. Albana Kastriot Dui, Kapshtic
  3. Danjel Niko Zeka, Bilisht
  4. Eda Avdi Sina, Miras
  5. Erigerti Danglli
  6. Lindita Hoxha, Miras
  7. Sonila Kope, Tren


  KAVAJ


  1. Diana Gugashi, L. 2
  2. Elvira Koci Saliasi, L. 2 Sallbeg


  DIBR

  1. Gazmir Zeneli, Bllac Shupenz


  PEQIN


  1. Nexhan Cokja, L. ezm


  KOR


  1. Agim Dushi, L. 6, Rr. 28 Nntori, Nr. 10
  2. Albana Taqo Damo, Liqenas
  3. Bruno Cino, L. 8, Rr. 7 Shkurti, Nr. 13
  4. Bledar Dervishi, Mborje
  5. Evelina Licenji, L. 7, Rr. S. Coli, Nr.10
  6. Enis Pema, L. 9, Rr. K. Grego, P. 10/5
  7. Eriselda Alfred Braho, L. 2, Rr. P. Cale, Nr.24
  8. Erjon Fasho, Kaka
  9. Fatos Cenolli, L. 15, Rr. K. Drenova, P. 30/4
  10. Flora Pllumbi, L. 4, rr. S. Shkurti
  11. Gani Jani, L. 16, Rr. V. Eftimiu, Pll. 52
  12. Gerta Dhimitri, Goskoz, Kor
  13. Gjergji Koruni, L.9, Rr M. Kostani,P. 5, Ap. 3
  14. Gjergj Polena, L.. 1, Rr. J. Duro, Nr.11
  15. Ilir Ngjela, L. 18, Rr. P. Shomo, Pll. 1 A/9
  16. Ilia Agolli, Lumalas
  17. Julian Floriri, L. 11, Rr. P. Rexhepi, Nr.29
  18. Josif Qako, L. 18, Rr. P. Shamo, Pll. 21, Ap.10
  19. Klarita Qyli, Dishnic
  20. Kostiko Deko, Blloku 1, Maliq
  21. Lojala Malallari, L. 9, Rr. Gj. Kastrioti, Pll.3, Shka.11
  22. Mariglen Pandi Leka, Kreshpanj
  23. Mariglen Mullaj, L. 17, Rr. M. Afezolli
  24. Mimoza Thoma Dhmbi, Rr. S. Shkurti, Blloku i Qelqit
  25. Migena Pane, L. 5, Rr. Rr. Telhaj, Pll. 11/13
  26. Nurie Etem Shaholli, Voskopoj
  27. Nesti Thomaq Kinolli, L. 16, Rr. R. Telhaj, Pll.8, H.14,
  28. Olsa Sotir, Rmbec
  29. Qazim Pinderi, L. 4, Rr. K. Tupo, Pll. 47
  30. Ranela Reshat Zeqo, L. 7, Rr. A. Koprencka, Nr.21
  31. Rozeta Taipllari & Venedik Taipllari, Lozhan
  32. Stavri Pandeli, Blloku i ri i sportit, Lagj. 10
  33. Shqiponja Shkmbi, Lagj. 6, Rr. B. Kadia Nr.17
  34. Shklqim Maliq, Lagj. 15, Rr. K. Drenova, Pll. 33, H.15
  35. Viran Lera, Lagj. 12, Rr. V. Tromara, Nr. 60


  KUOV

  1. Mirjana Sabri Dragoti, Rr. 11 Shkurti
  2. Mirjeta Kasem Teneqexhiu, Lagj. Ll. Prifti


  DURRS


  1. Artur Muka, L.18, Rr A. Goga, P. 999
  2. Bledar Tasho, Rr. K.Kazanxhi, L. 12, Pll. 6/4, Shk.1
  3. Paulin Kavaja, L. 11, Rruga e Dshmorve, P. 259, Ap. 3
  4. Rakip Veshi, Xhafzotaj, Barbullush
  5. Sonila Demir Zajmi, Lagj. 9, Rr.A. Goga, Nr. 155
  6. Viola opani, Lagj. 7, Rr. P. Foto, Shtpia, Nr. 12


  MALIQ


  1. Vasilika Kollari, Blloku Nr. 2, Maliq


  SHKODR


  1. Fitnete elepija, Lagj. A. Haxhija, Rr. S. Golemi
  2. Merxhan Qerimaj, Lagj. V. Shanto, Rr. 13 Dhjetori
  3. Rodolf Gjushi, Daj, Bregu i Buns
  4. Rudina Alikokaj, Lagj. A. Haxhija, Rr. M. Ulqinaku, Pll.11


  KUKS


  1. Ermira Tusha, L. 6, Pll. 8, Shk. 2, Ap. 5
  2. Ilirjana Duraku & Gazmend Duraku L. 6, Pll. 68, Shk. 1, Ap. 1


  PESHKOPI


  1. Altin Tomini, Lagj, Gj. Doi
  2. Dali Kamberi, Zimur Tomin


  LIBRAZHD


  1. Shklqim Roci, Hotolisht


  BAJRAM CURRI

  1. Din Hysenukaj, Lagj. Dardania


  Lista II

  TIRAN


  1. Arben Ahmetaj Rr. S. Brahaj
  2. Arjan Hazisaj Rr. Gj. Kuqali P. 2 Shk. 6 Ap. 60
  3. Afrim Hasani Rr. Q. Stafa P. 17 Shk. 2 Ap. 19
  4. Bardhyl Zeneli Rr. V. Noti Laprak
  5. Bujar ela Reparti Ushtarak 1102
  6. Edmir Bilal Dalipaj Rr. N. Mjeda P. 2 Shk. 2 Ap. 224
  7. Elena Irfan Metko Rr. K. Qipro Ish-kopshti 26
  8. Elton Llukani Rr. Dibr P.330 Shk. 1 Ap. 6
  9. Engjellush Sejdia, Ferit Mici Rr. R. Petrela
  10. Erjuz Mezini Rr. Ll. Miho Ap. 11 L. 6
  11. Eriselda Gjata Rr. Sh. Ishmi P. 52 Shk. 2 Ap. 19
  12. Fatmir Thomoraj Rr. Q. Stafa P. 2 Shk. 6 Ap. 60
  13. Granit Hoxha Universiteti Bujqsor Kamz
  14. Ingrit Kurti & Dilaver Kurti Rr. N. Mjeda P. 2 Shk. 3 Ap. 24
  15. Irena Meta Rr. 5 Maji Kullat Binjake
  16. Laureta Hasko Rr. K. Topia P. 2 Shk. 3 Ap. 7
  17. Lorenc Hysen Mestani & Edmond Topi Rr. Sami Frashri P. 20/2 Ap. 7
  18. Luan Duka Rr. Budi Ap. 41/1
  19. Luljeta Zini Shpuza & Arzen Shpuza Rr. S. Zorba Lgj. 10 Nr. 234
  20. Mehmet Memaga Lgj. 5 Rr. S. Cico P. 4/1 Shk. 1 Ap. 20
  21. Merita Collaku Fark e Vogl, Sauk
  22. Pelivan Prengji Rr. D. Bosko P. Al-Mark
  23. Roland Kondili & Yllson Ceci Rr. Njazi Meka P. 5 Shk. 1 Ap. 2
  24. Sadik Topalli P. 28 Shk.2 Ap.22 Kamz
  25. Sonila Dervish Rr. Riza Cuka P. 6 Shk. 3 Ap. 28
  26. Sonila Pojani Rr. P. Rexhepi P. jeshil A. 1/2
  27. Silvana Dema Rr. I. Tomini P. Firma ani Ap. 40 Shk.2
  28. Shpresa Hozhalli Rr. B. Curri P13/A Shk. 1 Ap. 6


  FIER


  1. Agron Miti Lako Pojan
  2. Arjan Niko L. K. Prmeti Rr. J. Xoxa
  3. Anisa Sabaudin Saliaj L. Apollonia
  4. Bledar Pllumb Shehu L. 29 Nntori Rr. P. Pirro
  5. Edmond Leksi Kostandini L. Mbrostar
  6. Enerjeta Konstandin Veizaj L. Kastriot Rr. Brigada e VI
  7. Enver Tetem Lamaj L. Konferenca e Pezs
  8. Enerik Papa, Shnpjetr Seman
  9. Frida Shahin Bejda L. Konferenca e Pezs
  10. Gjinovefa Merko Cani Fshati Havaleas
  11. Manuela Petrit Shahaj L. Kastriot
  12. Marjola Pllumb Shehu Lako Pojan
  13. Miranda Cumani L. 11 Janari Rr. Dino Kalenja
  14. Renato Enver epele Re. E Spitalit Roskovec
  15. Safet Heqimaj L. Kryengritja e Fierit Rr. Ramiz Aranitasi P. 117 Ap. 9
  16. Sonila Agim Hila, Vajkan Komuna Mbrostra Dermenas
  17. Vera Lamaj Drejtoria rajonale e Sigurimeve Shoqrore
  18. Xhezmi Merkaj L. 15 Tetori Rr. H. Dishnica
  19. Zhaneta Sheqi L. Posta Fier


  KOR


  1. Admirim Bidillari Lumalas
  2. Ahdinaj Olger Rr. Mio Shkodrani L. 6 Nr. 24
  3. Arben Andoni L. 11 Rr. Vojo Kushi Nr.13
  4. Artur Shembitraku & Shefqet Shembitraku Rovonik
  5. Asim Liso Romonik
  6. Berti Beqo Rr. Likonik
  7. Distoleta Repa L. 9 Rr. Kio Greco P. 7/15
  8. Dorela Guraj Rr. Ajet Gjindolli L. 17 P. 16
  9. Eduart Kadi L. 6 Rr. 29 Nntori ish parku i Industris
  10. Evelina Dhamo Rr. Kio Drenova
  11. Emiljan Sheperi L. 4 Rr. V. Dushku
  12. Engjellush Adem Zade Rr. A. Gjindolli P. 6/7
  13. Enkelejda Plasari Rr. P. Shamo p. 22
  14. Gjergji Zane L. 18 Rr. Sh. Denari Ap. 1/2
  15. Lizjan Feim Brahimllari Zvirino
  16. Liljana Demir Liso Blloku i Ri i Sportit L. 10
  17. Luljeta Korari Bulgarea
  18. Llazi Gjika L. 1 Nr. 26
  19. Majlinda Jorgji Rr. Partizani L. 14
  20. Roland Mane Rr. Th. Martiri L. 4 P. 27
  21. Shpresa Terziu L. 5 Rr. Ballkomeni P.3 Nr.15
  22. Tatjana Koce L. 18 Rr. Petraq Shamo P. 23/12
  23. Tomi Mile Rr. Veteranve Nr. 61
  24. Valentina Demeniku Rr. Koli Tupa L. 1 Nr. 14
  25. Zamira Muslli L. Rrexhep Telhaj Vial 5
  26. Zenel Dunolli Vashtni


  PATOS


  1. Shqiponja Avdulla Toska L. E Re
  2. Vjoleta Ruaj, Rrrs
  3. Zamir Hajdar Rucaj


  LEZHE

  1. Bledar Hoxha L. Beslidhja P. 76
  2. Eduart Nikolli Qendr
  3. Pashke Lazri Dragushe


  SHKODER


  1. Anton Sokoli L. Ndoc Mazi Rr. Marin Barleti P. 83/2
  2. Angjelin Vinens Filiali i Patosit
  3. Emiljan Zadrima Bregu i Buns
  4. Mirsida Isufi L. V. Kushi Rr. Nazmi Kryeziu
  5. Nevila Nui Filiali i Patosit
  6. Nora Rroku Gajtan Guri i Zi
  7. Gjovalin Xhaja Hot i Ri
  8. Zef Franja, Rrenc-Guri i Zi


  POGRADEC


  1. Brisilda Kroi Rr. 10 Dshmort e Pojsks L. 10
  2. Entela Kuqo Rmenj
  3. Ervis Misliu Rr. Rinia L. 2 P. 14
  4. Mimoza Diko Lumi i Trehanit
  5. Petrit Diko Lumi i Trehanit
  6. Vjosa Mimini Memelisht
  7. Vlefta Shegani L. 1 Rr. 1 Maji
  8. Zilije Dulellari Bucimas


  KUKES


  1. Elvana Hysen Biba L. 5 P. 5 Sh.3
  2. Lorena Nuhi Guri L. 4 P. 15 Shk. 3 Ap. 12
  3. Majlinda Rahman Shahu L. 6 P. 6 Shk. 2 Ap. 12


  RRESHEN


  1. Mira Doda P. 51 Shk. 2 Ap.6


  VLORE

  1. Majlinda Xhava L. 28 Nntori Rr. Dshmoret nr. 1
  2. Suela Durmishi L. 29 Nntori Rr. Sadik Zotaj


  GRAMSH

  1. Eglantina Hoxha L. Xhile Lici P. 106
  2. Genc Ajazi L. Sportit P. 173
  3. Klodi Kishta L. Xhile Leci P. 106


  LAC


  1. Ilda Spahiu L. 3 P. 46 Shk. 1


  PERMET


  1. Piro Kole L. Sede


  TEPELEN


  1. Enver Refat Memushi Levan


  DEVOLL

  1. Abidin Paja Sul
  2. Vera Meka Rr. 1 Maji Bilisht


  DURRES

  1. Ardian Zoto L. Popullore
  2. Berti Sinani Sukth
  3. Ermion Ibrahim Arapi L. 1 P. A. Moisiu
  4. Sherif Kola Rrushkull


  BERAT

  1. Agim Mustafa Sena L. Uznon
  2. Denis Sami Qahalli L. Muzakaj
  3. Eva Papa L. Jani Vruho
  4. Jetnor Refat Sheti Vajkan
  5. Julinda Dogani L. 10 Korriku
  6. Lili Jorgi Xoxi L. 10 Korriku
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 12. #12
  Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  n realitetin e hidhur
  Mosha
  38
  Postime
  2,166
  Po atyre qe i del emri c'kushte duhet te plotesojne.... per te vazhduar me tej?

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3
  Llotaria amerikane

  445 fituesit e Llotaris Amerikane

  Departamenti Amerikan i Emigracionit ka przgjedhur edhe 25 fitues t tjer t Llotaris Amerikane, duke e uar numrin e prgjithshm n 445. Gazeta “Tirana Observer” publikon sot listn me emrat m t rinj t fitueseve q kan mbrritur n Postn Shqiptare. T gjith aplikuesit q kan dal fitues, n baz t przgjedhjes do t marr nj zarf nga Posta Shqiptare, ku do jet jen t gjitha procedurat dhe dokumentacioni shtes pr t vazhduar deri n prfundimin e procedurave dhe marrjen e vizs nga ambasada amerikane. Lista prbhet nga tri pjes, ku n data t ndryshme jan kthyer prgjigje nga ambasada. N ditt n vijim pritet t vijn dhe emra t tjer, t cilt jan pjes e fazs s par t przgjedhjes.

  lista e re e postes shqiptare botohen dhe pergjigjet e kaluara

  Lista I

  TIRAN
  DRITA THOMA NDONI, Rruga e Kavajs, Pallati 138, Shk. 2. Ap.16
  PIRRO JANI, Rruga “Brigada e VIII, Pallati 6, Ap.49
  RUDEN VAKIARI, Bulevardi “Zogu I”, Pallatet “Agmi”, SH.P.H 2/7
  LIRIM SHKLQIM METOXHA, Studio “Reli”, Kamz
  ALTINA RAPO SHALCA, Rr. “S. Petrela”, Nr.324, “K. Prifti”
  ERMAL SERJANI, Rr. “Qamil Gurakuqi”, Pll.4, SHK.2, Ap.16
  MUHAMED NAMIK NOVALLI, Rr. “ekrezs”, Pll.84, Shk.1, Ap.3, Kamz
  EVA HOXHA, Rr. “Irfan Tomini” Pll. 88, Shk.4
  RAIMONDA KONOMI, Rr. “Ali Demi”, Pll.133, Shk.1, Ap.11

  KOSOV
  BEKIM KAJTAZI, Rr. “Bill Klinton”, 5/8 “D” 29 Dardania, Prishtin

  PRRENJAS
  REFIK ADEM Albrahimi, Lagja 2

  PRMET
  ROMEO JANKU, Lagjja “Mejden”
  IDAJETE MIHALI, Lagjja “Partizani”

  ERSEK
  VANGJUSH STERJO GJERGO, Gostivisht

  LZHE
  MALTIN PERDOCI, Qendr, Ungrej

  pogradec
  JANI BORO, Lagja 1, RR. “Reshit ollaku”
  SUELA CANI, Lagja 5, “Prroi i aprazit”

  FIER
  REXHEP BUZI & AGIM BUZI, Lagjja “16 Prilli”, Hotel “Vjosa”

  STELA BRATJA, Lagja “15 Tetori”, Rr. “Xhaxhi Andoni”

  GJIROKASTR
  ARTJON ZERVA & ARJAN LIGU, Lagjja “18 Shtatori”

  BALLASH
  AQIF MATAJ, Lagjja “5 Shkurti”

  BERAT
  IRENA FEJZI KAJA, Lagjja “Dshmort e Kombit”, Pall. “Konuda”
  ADILE MYFIT MEHMETI, Lagjja “Kala”
  XHOVAN PANDI SMAJRI Lagjja “Dshmort e Kombit”, Pallati 44

  DURRS
  ETLEVA ZOTOLLI, Bashkia Sukth

  ELBASAN
  ISLAM SKNDERI, Lagjja “Sknderbej” Fush-Beret

  FUSH-ARRZ
  ELONA CENAJ & HYESN CENAJ, Fush-Arrz

  Lista II

  Tiran
  Abdyrraman Gjana, Rr. “Muhamet Gjollesha”, Pll.69, Shk.4, Ap.30
  Adrinal Xheferraj & N. Prifti. Rr, “Ishmi”, P.13, Ap. 18
  Albana Laknori, Fusha e Aviacionit, Godina 10
  Albana Aliaj, Rr “Sali Nivica” P.14, SHk.1, Ap.2
  Albana Vrapi, Rr. “M. Tutulani”, Nr.7.
  Albert Beba, Rr.”B. Golemi”, Shkolla Feniks, 1.8 Tiran
  Alfons Llasa, Rr “S.Zarba” 228, Tiran
  Artemida Ramadan Vridhaj, Rr “Durrsit”, P.224, Ap.8
  Andrea Pano, Rr “P. Dardha”, P.6, Ap.11, Laprak
  Arbri Hiqmet Hoxha, Rr. “Abdyl Frashri”, P.3, Ap, 8,
  Arben Dauti, Rr, “Qemal Stafa”, P.208/2, Ap. 3
  Arban Shala, Rr, “Teli N. Dini”, Ap.1
  Arila Ylli Gjoka, Rr. “Muhamet Gjollesha”, P.67/1, SHk.2, Ap.9
  Arjan Zhllimo, “Bregu i Lumit”, Tiran 0682730754
  Artur Dardha, Rr. “Mine Peza”, P.200, Shk.2
  Artan Xhaferraj, Rr. “M. MUcca”, Nr.37
  Arjan Agolli, Rr. “Dibrs”, P.330, Sh.3, Ap.16
  Agrim Rexhepi, Rr. “Aleksandr Moisi”, P.18/6, Ap.1
  Armand Kapurova & N.Prifti, Rr. “Shyqyri Ishmi”, P.43, Ap.13
  Amela Bejleri, Rr “Aleksandr Moisi”, P.66, Shk.12, Ap.5
  Agron Cecaj, Rr “Don Bosko”, Pall. Mak, SHk.B-5, Ap.18
  Bektash Tuda, Rr “Kongresi i Prmetit” (Ish-shkolla e Partis)
  Bertol Jahaj, Rr. “Sulejman Delvina”, P.9, Shk.1, AP.6
  Bledi Biraj & Agim Biraj, Rr “Shalvaret”, Shk.4, Ap.44,
  Bora Gjokaj, Rr “Dibrs”, P.525, Shk.2, Ap, 7
  Dashuri Kllezi & Fatmire Kllezi, Rr. “S.Petrela”, Kodra e Priftit
  Dhimitr Nini Shati, Rr. “Komuna e Parisit”,
  Edurat Vishkurti, Lagja 11 “Bregu i Lumit”
  Edit Ura, Rr.”Mihal Grameno”, Pll.12, Shk.2, Ap.22
  Ervin Zahaj, Rr, “S. Delvija”, L. “V. Shanto”, P.6, Shk.1, Ap.6
  Ervin Todi Mile, Rr. “Q.Stafa”
  Erti Nikolla, Rr. “Kavajs”, Pll.207, Shk.6, Ap.42
  Ermir Aldervishi, Rr. “Mustafa Leshi”, Pll.3, Shk.3
  Ermira Alfred Take, Rr, “Siri Kodra”, Pl.59, Shk.2, Ap.16
  Emiliano Kalemi, Rr. “Ismail Zemali”, Pll. 2K
  Entela Kokona, Rr. “M.Shyri”, Pll.8, Shk.2, Ap.1
  Enida Balca, Rr. “Buda”, Nr.8
  Etleva Goxhaj, Rr. “D.Hima”, Nr.11. Kulla ADA.P.O.B.X 2995
  Eleonora Gegvata, Rr. “Elbasanit”, “Tre Vllezrit Kondi”
  Elmah Taraj, Rr. “M. Tutulani”, Pll.6, Ap.7
  Elda Ashiku, Bul. “Bajram Curri”, Pll. 21, Shk.42, Ap.9
  Fahri Toska, Rr, “Pes Maji”, prball Ish-Kimis
  Fehem Gecaj, Rr “Mihal Grameno”, Pll.1, Shk.1, Ap.16
  Florida Xheka, Rr. “G.Heba”, Pll.13,
  Flutura Cenaj & Cela Sulejman, Rr. “Ali Demi”, 216, Shk.1, Ap.2
  Fotir Cocoli, Rr. “Konferenca e Pezz”-ish-Makazine e SK-ut
  Festime Prensi, Rr. “Aleksandr Moisu”, Pll.66. Shk.11
  Fitnete Lagji, Rr. “K. Gega”, Pll.1, Shk.1, Ap.15
  Gentiana Aga Vishaj, “Vaqarr”
  Gentiana Dushku, “Qytet Studenti”, God.18 Dhoma.10
  Gleda Qirja, Rr, “Mihal Grameno”, Pll.62, SHk.2, AP.23
  Gzim Sheme Canaj, Rr, “Gani Domi”, Pll.4, Shk.7, Ap.73, Lagja 1
  Ibrahim Kaja, Rr “Karl Gege”, Nr.13, Minimarket Xheni
  Ilir Gjini Mustafa & Astrit Gjon Palaj, Rr, “S. Frashri”, Pll. Vega, Shk.2
  Iris Dari, Rr “Barrikadave”, Pll.129, Shk.1. Ap.5
  Jeta Parllaku, Rr. “Frederik Shiroka”, Pll.1, Shk.2, Ap.5
  Jonida Xhaferri, Rr, “H. Cenoymeri”, Nr.17
  Kanan Hysi, Rr “P. Dardha”, Pll.40, Shk.2, Ap.23
  Kastriot Muharremi, Rr “A. Kasemi”, Pll.1/1, Shk.3, Ap.54
  Kimet Hasa & Petrit Reshla, Rr “Fush Preili”, Paskuqan, Babrru.
  Kreshik Marku, Rr, “Todi Shkurti”, Shk.4. Ap.12
  Klodian Dautaj, Rr, “Pes Maji”, Pll.3 Sek. 1, Ap.1
  Laureta Gegprifti, Rr, “Don Bosko”, Kulla.7, Kati.8-9
  Luljeta Hogu, Rr, “Qemal Stafa”, Pll.11, Shk.3, Ap.28
  Ludmilla Papa, Rr. “M. Gjollesha”, Bul “Vasil Shanto”, Pll.10, Ap.14
  Luiana Hameti, Rr “Sadik Petrela”, Porcelani
  Lulzim Gani Metani, “Sauk”
  Manjola Tozlluku, Rr, “A. Sinani”, Pll.40/1, Ap.5
  Marjana Rexhepi, RR, “A.Moisiu”, Pll.18/.6, Ap.1
  Marte Doda, Rr “Don Bosko”, Kull, Huai, Pll.6, AP.3
  Marin Janxo, K.P.1703
  Mirdash Keci, Rr. “Qemal Stafa” Nr.216
  Marjeta Konomi Rr. “A.frasheri” P.9 Sh.2.ap.20
  Majlinda Hafezi, P. 575/3 sh.1, Ap.10 Tiran
  Majlinda Gjoka Rr. “D.Bosko”, Sh.Private P.326
  Mirela Quka Rr.”Artan Lenja”
  Mimoza Q. Peqini Gjevari, Rr “Asim Vokshi”, Pll.33.2 Ap.15
  Natasha Vangjel Kamberi, Rr “K. Lushnjes”, Pll.32, Shk.3, Ap.30
  Nazine ekrezi, Ministria Mbrojtjes Tiran
  Nevina Hidri, Dobresh, Komuna Brzhit Tiran
  Natasha Meci Poradeci, Kombinat Tiran
  Nazmi Hoxha, Galeria Kombtare e Arteve Bul. Dshmort e Kombit
  Pashke Dushaj. Kodra e Kuqe. 0682922071 Babrru. Tiran
  Petrit Garri, Rr “Grigor Heba”, Pll.30 Shk.1 Ap.1
  Prparim Bici, Rr “Jordan Misja” Njsia 4, Lagja.9
  Ramir Kolicci, Rr “M.Gjollesha”
  Rozeta Gjyli, Rr “Durrsit”,
  Sabri Bilbili, Rr “I.Baxhiqi”, Nr.79/1
  Suzana Fusja, Rr “Gani Domi”, P.1, Shk.1, Ap.1
  Suela Sami, Rr “D.Alla”, Nr.505
  Suzana Ballka & A. Ballka Rr. “Kavajs” P.71 Sh.1 Ap.21
  Shyqyri Xhiherri, Rr “Bardhyl”, P.5, Shk.3, Ap.14
  Suzana Xhabafti & Suzana Pupe, Rr. “Ali Demi”, P.255. Shk.3, Ap.32
  Tasim Sejko, Rr. “Muhamet Gjollesha” P. 59, Shk.3
  Tonin Lela, Rr. “Th. Ziko”, P. 653, Ah. 1 Ap. 20
  Ulvije Plaku, Rr. “M.Grameno”, Sheshi i Ri, Nr.18
  Vigina Huxhi, Rr “R.Xhajko”, Ap.19, P.61/4/ Lagja.4
  Xhane Bardhi, L.4, Kamz

  GJIROKASTR
  Armand Pasha & Arjan Ligu L. “18 Shtatori”
  Illement Veizaj & Arjan Ligu L. “18 Shkurti”
  Leone Rexhaj & Arjan Ligu. L. “18 shtatori”

  KRUJ
  Ani Beraj L. Varosh P. 68, Shk. 2
  Liria Meta, Nikl
  Sknder Blushi L. 4 Pengilej

  ELBASAN
  Artur Koiaj, L. E re, Rr. “V. Xhuavani” Nr. 3
  Bujar Musta, Gjykata e Rrethit Gjyqsor, L “5 Maji”
  Drita Taromani, L. “Partizani” P. 650
  Drita Qosja, L. “Haxhias” P. 588/1 Nr. 14
  Elidon Xhani L. “Haxhias”, P. 645/5, H/B, Ap. 13
  Ledia Veshi, Rr. “L. Gurakuqi”, P. 54, H.C. Ap. 2
  Marja Bebei L. “Shnkoll”, Rr. “Th. Llafeli”
  Mehmet Gurra, L “Partizani”, Nr. 11
  Veli Tosku, L. “Sknderbej”, Autostrada Pran Kaletos

  GRAMSH
  Adelina Zajmi, L. “Holta” P. 52
  Lorenc Papri Ceruj
  Valbona Bita, Lagja, “Blloku Nr. 5”

  ERSEK
  Donika Dilo, Blloku Nr. 1 Kolonj
  Lindita Hoxha, Fshati Miras
  Teuta Telo, Blloku Nr.3

  FIER
  Adriano Mina Sinani, L. “Liri” Rr. “J. Xoxa” P. 122
  Adriana Miti Nuraj, L. “15 Tetori” Rr. “T. Shkurti”
  Artur Oreshkovi, Rruga “Th. Kopae” Posta Fier L. “8 Shkurti”
  Altina Ramiz Isufaj L. “15 Tetori” Tek Sigurimet Shoqrore
  iljeta Mikail Sulo, Rruga “Tomorr Dizdari” Parafabrikat 5
  Dhimitraq Nikoll Naka, L “Kastrioti i Ri”, Rr. “N.Aliu”
  Enkelejda Plepi, L. “16 Prilli”, Rr. “J. Cakrani” P.2, Ap.1
  Ervin Sabri Hasa, L. “K. Pezeza”, Rr. “J. Xaxa”, P.145
  Etfiqi Sknder Gjini, L. 1 Maji Rr. “P. Filka”
  Eriselda Seneu, L. “Apollonia”, Rr. “Mustaj”, Shtpia 17
  Enkelejd Prift, L. “1maj”, Rr. “J.Bakalli”, P.m.p.8
  Fatmir Harizaj, Rr. “Tasi Dema”, L. “1 Maji”
  Fatbardha Sabri Saliaj, L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “Dinjo Kafenja”, P. 15
  Fredi Proko, Mbrostar, Nr.24
  Florent Bari Dervishi, Rr. “Mujo Ulqinaku” P.15, L. “15 Tetori”
  Gentian Miti Profka, L.”29 Nntori”, Rr.”D.Hekali”, P.39
  Gentian Todi & Thamo Grecalli, Komuna Qendr.
  Irma Bajram Agushi, L. 28, Marsi Patos
  Luftav Isa Nurka, L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “R. Aranitasi”, Ap. 149, Sh.4
  Mervhert Brahim Ymeraj, L. “Afrimi i Ri”
  Miljana Tasi Profka, Fshati Marinz Komuna Kuman
  Mikel Miti Nao
  Mirka Abedin Daria, L. “8 Shkurti”, Rr. “Th. Kopae”, P. 12
  Nikoll Pali Profka Rr. “M.Agolli”
  Olsi Verxhin Lino, Rr. “Todi Shkurti”, L. “15 Tetori”, Nr.9
  Pllumb Nishat Aliaj, L. “1 Maji” Rr. “A. Culi”
  Pranvera Xhaferr Iliazi, L. “11 Janari”, P. 13 “Liri Gero”
  Rudina Miti Fico, Rr. “Semanit” L. “Apollonia”
  Roberta Pilo Shyte, L. “Shesh i Madh”
  Silvana Muharremi, L. “8 Shkurti” Rr. “Th. Kopoe” P. 115/1
  Shpresa Ali Shehu, L. “16 Prilli”, Rr. “S. Kala”, pran Stadiumit
  Teuta Hajdari & Neki Hajdari, Rr. “Ramiz Aranitasi”, L. “Kastrioti”
  Vasillaq Thoma Mife, L. “15 Tetor”, Rr. “X. Ardani”, P. 1
  Ylber Myftar Becolli, Posta Fier, L. “8 Shkurti”, Blloku i Pjeshkave 3.

  LUSHNJE
  Afrim Loci P.20. L.Kongresi
  Arjola Manohosa, Me Qera L. “S.Libohova”
  Blerina Rustem Qosja, “Raiffaisen Bank Branch”
  Enualada Zerdella L. “S. Libohova”, P. 94
  Ergent Meco & Engjell Meca L. “lirim”, P. 10
  Liza Tashi & Llamber Tashi, L. “1”, Divjak
  Llambri Liko, L. “G.muo”
  Juxhin Fadil Haxhi, L. “Gafurr Muo”, P. 208
  Matilda Kurti & Beshir Kurti, L. “G.muo”, P.6/H
  Ofsian Karjani & N. Karjani L. “K. Qystri”

  PATOS
  Agush Hasan Hoda, L. “29 Marsi”
  Ervin Fiqiri Darraj, L. “1 Maji”
  Endri Elmaz Shprdheja, Griz Lenginas
  Entela Agim Lamaj, L.”1 maji”, Rr. “K.Marku”

  BALLSH
  Merjeme Nazeraj, L. “8 Shkurti”

  BERAT
  Albert Llukan Monka, L. “10 Korriku”
  Anesti Todi Lloceli, L. “Barridada”, P. 27, Ap. 5
  Basmije Tajar Arapi, Rr. “P.lulo”, Lgj. “28 Nntori”
  Eglantina Ylvi Merdani, L. “lirim”
  Kreshnik Bedri Toska, Velabisht
  Luljeta Musa Karaj, L. “J.Vraka”
  Mario Haki Veleshnja, L. “30 Vjetori”
  Natasha Lefter Vasilia, L. “30 Vjetori”
  Nertila Nova, L. “30 Vjetori” P. 73, Shk. 1, Ap. 6
  Silvana Flamur Lloka, L. “Jani Vrusha”, P.21, Ap.20
  Sonila Vangjel Bitri, L. “Dshmort e Kombit”, P. Konuda, Shk.2
  Shptim Qerim Caushaj, Uznov
  Valbona Valter Plaku & Valter Plaku, L. “Kushtrimi”, P. 268, Sh.1, A.4
  Vexhi Sherif Macaka, L. “Donika Kastrioti”
  Xhemal Adem Hima, Dshnik

  Ura Vajgurore
  Marjeta Tahir Ziu, L. “4 Shtatori”

  POGRADEC
  Artur Kllamollari, L. “1”, Zona Industriale
  Arjan Kokoneshi, L. “5”, Rr. “K. Karafili”, P. 50
  Armonda ollaku, Rr. “R. ollaku”, L. 2. P. 56
  Andon Shkurti, Rr. “Naim Frsashri” L. 13
  Bashkim Mukollari, Rr. “Islam Dani”, Nr. 191, L. 5
  Besime Brahaj, Piskupat
  Brikena Mingo, Rr. “Industriale”, L. 1
  Blerina Xhenga, L. “4”, Rr. “Kala”
  Edison Musollari, L. 2, Rr. “Unaza e Re”
  Edri Luan Ismail, L.4, Rr. “Ceta e Mokrrs”
  Elvira Tasha, Buinas
  Erjon Osmanaj, L. 4, “Kala”, P. i Spitalit
  Erjon Llazi, Rr. “G. Butka”, P.64, L. 2
  Erjon Kerthi, L. 3. Rr. “N. Frashri”
  Elona Hafizllari, Vrdov
  Flutur Dervishllari, Rr. “Kors”, Lagj. 1, Shtpi Private
  Julian Pera, Memlisht
  Kasem Agastra, Rr. “10 Dshmort e Pojsks”
  Kristina Todalli, L. 3, Rr. “K. Karafili”
  Luan Seitllari, Gshtenjas
  Manjola Begollari, P. 196, L. 4, Rr. “eta e Mokrrs”
  Nardi Abeshi, L. 2, Rr. “Rinia”
  Neritan Boi, L. 2, Rr. “Rinia”
  Nersila Rustemi, Gshtenjas
  Olsi Agolli, L. 3, Rr. “K. Karafili”
  Ornela Cela, L. 1, Rr. “R. ollaku”
  Prparim Seitllari, Memelisht
  Renato Spirollari, Rr. “Rinia”, L. 2, P. 148
  Reimonda Spirollari, L.1, Rr.”R. ollaku”, Tek Kisha,
  Servet Rapce, L. 5, Rr. “C. Mane”
  Sokol Lushllari, Lir
  Sokol Manellari, L. 4, Rr. “G. Honcani”
  Stefan Bardha, Grabovic
  Vangjole Como, Rr. “L.como”, L.4

  VLOR
  Altin Selman Skndo, Rr. “Ismet akerri” Nr.62
  Blerta Haxhiaj, Rr. “P. Leskaj” L. “Pavarsia”
  Dorjan Thoma Hudhra, Adr. Posta Fier Poro Vlor
  Eliona Sheraj, Rr. “Demokracia”, P.1282, Shk.8, Ap.50 Vlor
  Liljana Muo, L. “Pavarsia”
  Mirela Mystehali Derraj & Losmer Haxhiu P.595 Vlor
  Pandeli Duni & Gjergji Spaho, L. “O. Haxhiu” Rr. “Demokracia” Nr.1063 Vlor
  Save Spiropali, L. “I. Boletini”, Rr.”S. Zotaj”

  LEZH
  Bernardin Turkja, Shtpia e Turkajve Shn Koll
  Fran Dode Kala, L. Spitalit
  Landi Prek Markaj, Gocaj, Balldren
  Lek Pjetri, Fshati Rrile, Kom. Shnkoll
  Kujtim Stali Ndoja, L. Beslidhja
  Mrike Gjoka, Shngjin
  Rajmond Pali, Kodr Marlekaj

  PRRENJAS
  Ingert Samedin Llosa, L.2 P.52
  Illodian Polisi, L.1, P.12
  Viktor Balla

  DEVOLL
  Arben Sotir Malolli, Bilisht
  Albana Kastriot Dui, Kapshtic
  Danjel Niko Zeka, Bilisht
  Eda Avdi Sina, Miras
  Erigerti Danglli
  Lindita Hoxha, Miras
  Sonila Kope, Tren

  KAVAJ
  Diana Gugashi, L. 2
  Elvira Koci Saliasi, L. 2 “Sallbeg”

  DIBR
  Gazmir Zeneli, Bllac Shupenz

  PEQIN
  Nexhan Cokja, L. “ezm”

  KOR
  Agim Dushi, L. 6, Rr. “28 Nntori”, Nr. 10
  Albana Taqo Damo, Liqenas
  Bruno Cino, L. 8, Rr. “7 Shkurti”, Nr. 13
  Bledar Dervishi, Mborje
  Evelina Licenji, L. 7, Rr. “S. Coli”, Nr.10
  Enis Pema, L. 9, Rr. “K. Grego”, P. 10/5
  Eriselda Alfred Braho, L. 2, Rr. “P. Cale”, Nr.24
  Erjon Fasho, Kaka
  Fatos Cenolli, L. 15, Rr. “K. Drenova”, P. 30/4
  Flora Pllumbi, L. 4, rr. “S. Shkurti”
  Gani Jani, L. 16, Rr. “V. Eftimiu”, Pll. 52
  Gerta Dhimitri, Goskoz, Kor
  Gjergji Koruni, L.9, Rr “M. Kostani”,P. 5, Ap. 3
  Gjergj Polena, L.. 1, Rr. “J. Duro”, Nr.11
  Ilir Ngjela, L. 18, Rr. “P. Shomo”, Pll. 1 A/9
  Ilia Agolli, Lumalas
  Julian Floriri, L. 11, Rr. “P. Rexhepi”, Nr.29
  Josif Qako, L. 18, Rr. “P. Shamo”, Pll. 21, Ap.10
  Klarita Qyli, Dishnic
  Kostiko Deko, Blloku 1, Maliq
  Lojala Malallari, L. 9, Rr. “Gj. Kastrioti”, Pll.3, Shka.11
  Mariglen Pandi Leka, Kreshpanj
  Mariglen Mullaj, L. 17, Rr. “M. Afezolli”
  Mimoza Thoma Dhmbi, Rr. “S. Shkurti”, Blloku i Qelqit
  Migena Pane, L. 5, Rr. “Rr. Telhaj”, Pll. 11/13
  Nurie Etem Shaholli, Voskopoj
  Nesti Thomaq Kinolli, L. 16, Rr. “R. Telhaj”, Pll.8, H.14,
  Olsa Sotir, Rmbec
  Qazim Pinderi, L. 4, Rr. “K. Tupo”, Pll. 47
  Ranela Reshat Zeqo, L. 7, Rr. “A. Koprencka”, Nr.21
  Rozeta Taipllari & Venedik Taipllari, Lozhan
  Stavri Pandeli, Blloku i ri i sportit, Lagj. 10
  Shqiponja Shkmbi, Lagj. 6, Rr. “B. Kadia” Nr.17
  Shklqim Maliq, Lagj. 15, Rr. “K. Drenova”, Pll. 33, H.15
  Viran Lera, Lagj. 12, Rr. “V. Tromara”, Nr. 60

  KUOV
  Mirjana Sabri Dragoti, Rr. “11 Shkurti”
  Mirjeta Kasem Teneqexhiu, Lagj. “Ll. Prifti”

  DURRS
  Artur Muka, L.18, Rr “A. Goga”, P. 999
  Bledar Tasho, Rr. “K.Kazanxhi”, L. 12, Pll. 6/4, Shk.1
  Paulin Kavaja, L. 11, “Rruga e Dshmorve”, P. 259, Ap. 3
  Rakip Veshi, Xhafzotaj, Barbullush
  Sonila Demir Zajmi, Lagj. 9, Rr.”A. Goga”, Nr. 155
  Viola opani, Lagj. 7, Rr. “P. Foto”, Shtpia, Nr. 12
  MALIQ
  Vasilika Kollari, Blloku Nr. 2, Maliq

  SHKODR
  Fitnete elepija, Lagj. “A. Haxhija”, Rr. “S. Golemi”
  Merxhan Qerimaj, Lagj. “V. Shanto”, Rr. “13 Dhjetori”
  Rodolf Gjushi, Daj, Bregu i Buns
  Rudina Alikokaj, Lagj. “A. Haxhija”, Rr. “M. Ulqinaku”, Pll.11

  KUKS
  Ermira Tusha, L. 6, Pll. 8, Shk. 2, Ap. 5
  Ilirjana Duraku & Gazmend Duraku L. 6, Pll. 68, Shk. 1, Ap. 1

  PESHKOPI
  Altin Tomini, Lagj, “Gj. Doi”
  Dali Kamberi, Zimur Tomin
  LIBRAZHD
  Shklqim Roci, Hotolisht
  BAJRAM CURRI
  Din Hysenukaj, Lagj. “Dardania”


  Lista III

  TIRAN
  Arben Ahmetaj Rr. “S. Brahaj”
  Arjan Hazisaj Rr. “Gj. Kuqali” P. 2 Shk. 6 Ap. 60
  Afrim Hasani Rr. “Q. Stafa” P. 17 Shk. 2 Ap. 19
  Bardhyl Zeneli Rr. “V. Noti” Laprak
  Bujar ela Reparti Ushtarak 1102
  Edmir Bilal Dalipaj Rr. “N. Mjeda” P. 2 Shk. 2 Ap. 224
  Elena Irfan Metko Rr. “K. Qipro” Ish-kopshti 26
  Elton Llukani Rr. “Dibr” P.330 Shk. 1 Ap. 6
  Engjellush Sejdia, Ferit Mici Rr. “R. Petrela”
  Erjuz Mezini Rr. “Ll. Miho” Ap. 11 L. 6
  Eriselda Gjata Rr. “Sh. Ishmi” P. 52 Shk. 2 Ap. 19
  Fatmir Thomoraj Rr. “Q. Stafa” P. 2 Shk. 6 Ap. 60
  Granit Hoxha Universiteti Bujqsor Kamz
  Ingrit Kurti & Dilaver Kurti Rr. “N. Mjeda” P. 2 Shk. 3 Ap. 24
  Irena Meta Rr. “5 Maji” Kullat Binjake
  Laureta Hasko Rr. “K. Topia” P. 2 Shk. 3 Ap. 7
  Lorenc Hysen Mestani & Edmond Topi Rr. “Sami Frashri” P. 20/2 Ap. 7
  Luan Duka Rr. “Budi” Ap. 41/1
  Luljeta Zini Shpuza & Arzen Shpuza Rr. “S. Zorba” Lgj. 10 Nr. 234
  Mehmet Memaga Lgj. 5 Rr. “S. Cico” P. 4/1 Shk. 1 Ap. 20
  Merita Collaku Fark e Vogl, Sauk
  Pelivan Prengji Rr. “D. Bosko” P. Al-Mark
  Roland Kondili & Yllson Ceci Rr. “Njazi Meka” P. 5 Shk. 1 Ap. 2
  Sadik Topalli P. 28 Shk.2 Ap.22 Kamz
  Sonila Dervish Rr. “Riza Cuka” P. 6 Shk. 3 Ap. 28
  Sonila Pojani Rr. “P. Rexhepi” P. jeshil A. 1/2
  Silvana Dema Rr. “I. Tomini” P. Firma ani Ap. 40 Shk.2
  Shpresa Hozhalli Rr. “B. Curri” P13/A Shk. 1 Ap. 6

  FIER
  Agron Miti Lako Pojan
  Arjan Niko L. “K. Prmeti” Rr. “ J. Xoxa”
  Anisa Sabaudin Saliaj L. “Apollonia”
  Bledar Pllumb Shehu L. “29 Nntori” Rr. “P. Pirro”
  Edmond Leksi Kostandini L. “Mbrostar”
  Enerjeta Konstandin Veizaj L. “Kastriot” Rr. “Brigada e VI”
  Enver Tetem Lamaj L. “Konferenca e Pezs”
  Enerik Papa, Shnpjetr Seman
  Frida Shahin Bejda L. “Konferenca e Pezs”
  Gjinovefa Merko Cani Fshati Havaleas
  Manuela Petrit Shahaj L. “Kastriot”
  Marjola Pllumb Shehu Lako Pojan
  Miranda Cumani L. “11 Janari” Rr. “Dino Kalenja”
  Renato Enver epele Re. “E Spitalit” Roskovec
  Safet Heqimaj L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “Ramiz Aranitasi” P. 117 Ap. 9
  Sonila Agim Hila, Vajkan Komuna Mbrostra Dermenas
  Vera Lamaj Drejtoria rajonale e Sigurimeve Shoqrore
  Xhezmi Merkaj L. “15 Tetori” Rr. “H. Dishnica”
  Zhaneta Sheqi L. “Posta Fier”

  KOR
  Admirim Bidillari Lumalas
  Ahdinaj Olger Rr. “Mio Shkodrani” L. “6” Nr. 24
  Arben Andoni L. “11” Rr. “Vojo Kushi” Nr.13
  Artur Shembitraku & Shefqet Shembitraku Rovonik
  Asim Liso Romonik
  Berti Beqo Rr. “Likonik”
  Distoleta Repa L. “9” Rr. “Kio Greco” P. 7/15
  Dorela Guraj Rr. “Ajet Gjindolli” L. “17” P. 16
  Eduart Kadi L. “6” Rr. “29 Nntori” ish parku i Industris
  Evelina Dhamo Rr. “Kio Drenova”
  Emiljan Sheperi L. “4” Rr. “V. Dushku”
  Engjellush Adem Zade Rr. “A. Gjindolli” P. 6/7
  Enkelejda Plasari Rr. “P. Shamo” p. 22
  Gjergji Zane L. “18” Rr. “Sh. Denari” Ap. 1/2
  Lizjan Feim Brahimllari Zvirino
  Liljana Demir Liso Blloku i Ri i Sportit L. “10”
  Luljeta Korari Bulgarea
  Llazi Gjika L. “1” Nr. 26
  Majlinda Jorgji Rr. “Partizani” L. “14”
  Roland Mane Rr. “Th. Martiri” L. “4” P. 27
  Shpresa Terziu L. “5” Rr. Ballkomeni” P.3 Nr.15
  Tatjana Koce L. “18” Rr. “Petraq Shamo” P. 23/12
  Tomi Mile Rr. “Veteranve” Nr. 61
  Valentina Demeniku Rr. “Koli Tupa” L. “1” Nr. 14
  Zamira Muslli L. “Rrexhep Telhaj” Vial 5
  Zenel Dunolli Vashtni

  PATOS
  Shqiponja Avdulla Toska L. “E Re”
  Vjoleta Ruaj, Rrrs
  Zamir Hajdar Rucaj

  LEZHE
  Bledar Hoxha L. “Beslidhja” P. 76
  Eduart Nikolli Qendr
  Pashke Lazri Dragushe

  SHKODER
  Anton Sokoli L. “Ndoc Mazi” Rr. “Marin Barleti” P. 83/2
  Angjelin Vinens Filiali i Patosit
  Emiljan Zadrima Bregu i Buns
  Mirsida Isufi L. “V. Kushi” Rr. “Nazmi Kryeziu”
  Nevila Nui Filiali i Patosit
  Nora Rroku Gajtan Guri i Zi
  Gjovalin Xhaja Hot i Ri
  Zef Franja, Rrenc-Guri i Zi

  POGRADEC
  Brisilda Kroi Rr. “10 Dshmort e Pojsks” L. “10”
  Entela Kuqo Rmenj
  Ervis Misliu Rr. “Rinia” L. “2” P. 14
  Mimoza Diko Lumi i Trehanit
  Petrit Diko Lumi i Trehanit
  Vjosa Mimini Memelisht
  Vlefta Shegani L. “1” Rr. “1 Maji”
  Zilije Dulellari Bucimas

  KUKES
  Elvana Hysen Biba L. “5” P. 5 Sh.3
  Lorena Nuhi Guri L. 4 P. 15 Shk. 3 Ap. 12
  Majlinda Rahman Shahu L. “6” P. 6 Shk. 2 Ap. 12

  RRESHEN
  Mira Doda P. 51 Shk. 2 Ap.6

  VLORE
  Majlinda Xhava L. “28 Nntori” Rr. “Dshmoret” nr. 1
  Suela Durmishi L. “29 Nntori” Rr. “Sadik Zotaj”

  GRAMSH
  Eglantina Hoxha L. “Xhile Lici” P. 106
  Genc Ajazi L. “Sportit” P. 173
  Klodi Kishta L. “Xhile Leci” P. 106

  LAC
  Ilda Spahiu L. “3” P. 46 Shk. 1

  PERMET
  Piro Kole L. “Sede”

  TEPELEN
  Enver Refat Memushi Levan

  DEVOLL
  Abidin Paja Sul
  Vera Meka Rr. “1 Maji” Bilisht
  DURRES
  Ardian Zoto L. “Popullore”
  Berti Sinani Sukth
  Ermion Ibrahim Arapi L. “1” P. A. Moisiu”
  Sherif Kola Rrushkull

  BERAT
  Agim Mustafa Sena L. “Uznon”
  Denis Sami Qahalli L. “Muzakaj”
  Eva Papa L. “Jani Vruho”
  Jetnor Refat Sheti Vajkan
  Julinda Dogani L. “10 Korriku”
  Lili Jorgi Xoxi L. “10 Korriku”

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Dreamer
  Antarsuar
  15-04-2004
  Vendndodhja
  TO
  Postime
  21
  Pyetje

  Ata qe jane jashte dhe kane aplikuar si shqiptare por duke vene adresen e jashtme nqf fitojne nuk do te figuronin ne ket liste?

  Pra kjo liste nuk eshte e marre nga departamenti zyrtar ne amerike per te gjithe personat me nenshtetesi shqiptare qe fituan llotarine? Thjesht nje liste e bere nga zyra e postes ku cdo leter qe vjen nga adresa e departamentit te llotarive, emri i personit shtohet ne liste dhe publikohet ne gazete, apo jo?

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-12-2006
  Vendndodhja
  torino, itali
  Postime
  21
  a e ke njeri iden se ku mund ti gjejme, ne qe jemi jashte shqiperise, emrat tane dhe qe kemi vene adresa te huaja, dhe sa per te ditur e kemi fituar apo jo dhe mos te presim me ankth na vjen apo jo kjo leter nga ambasada amerikane?

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,187
  Postimet n Bllog
  3
  LISTA E FITUESVE TE LLOTARISE AMERIKANE


  TIRANE
  ARJAN VANGJUSH POPLI, Rruga “Komuna e Parisit”
  JULIAN NAKUCI & KITA NAKUCI, Rruga “Nikolla Lena” Nr.37
  MYZEJEN RAMIZ QELIKU, Rruga “Mihal Grameno” Nr.74/1
  EUGEN SEFER ZHEGA, Rruga “Irfan Tomini”, Vila Nr.12
  ZAMIRA KALLFA, Rruga “A.Visha”, Pallati Nr.13, Shkalla 5, Apartamenti 85
  BLERINA ZYBA & ASTRIT ZYBA, Kamz, Pallati Nr.88, Ap.11
  IMELDA KOKA, Rruga “Ferit Xhejko”, Pallati Nr. 59/6, Shkalla 1, Ap.17
  ARJETA DAUTI, Rruga “Qemal Stafa” Nr.184
  MALVIN LLESH SIMONI, Rruga e “Elbasanit”
  FATMIRA NURELLARI, Rruga “Jordan Misja”, Banesa Nr.1, Shkolla “Harry Fultz”
  FATIME DELILAJ, Rruga “Bedri Karapici”
  ARDIT SHPETIM ALIKA, Rruga “Sitki io”, Ap.9, Pallati 1
  ASIME CECI, Rruga “Don Bosko”, Kullat “Hawai”, Kulla 4, Ap.3/6
  LULJETA CENAJ, Rruga “Ali Demi”, Pallati 216/2, Shk.1, Ap.2
  ILIR NGJELA, Rruga “Muhamet Gjollesha”, Pallati 58, Shk.2, Ap.26
  MANUELA MAMAQI & N.PRIFTI, Rruga “Shyqyri Ishmi”, Pallati 43, Ap.18
  ARTA GUMA, Laprak, Rruga “Riza Cuka”, Pallati 1, Shk.1, Ap.12
  ANILA PAPAVANGJELI, Rruga “Beqir Luga” Nr.1/1
  FRAN CARA, Rruga e “Dibrs”, Lagjja 10, Pallati 400/4
  ARGJIRO KOSTAQ PANGO, Sheshi “Avni Rustemi” Nr.22
  GLADJOLA ALIMEHMETI, Rruga “Hoxh Vokrri” Nr.10
  BLEDAR HOXHA, Frutikultur, Kamz
  ERIS KARRECI, Rruga “Don Bosko”, Pallati “Al-Mak”, Shk.6, Ap.8
  ELHAME DOMI, Rruga “Todi Shkurti”, Kompleksi “Zenaj”
  PRANVERA TAGANI & SKIFTER TAGANI, Bulevardi “Zogu i Par”, Pallati i ri pran Cirkut
  MARIANA KOKERI, Bulevardi “Bajram Curri”, Pallati 25, Shk.3, Ap.2
  ILIAN XHOVALIN KURAJ, Rruga “Kongresi i Lushnjs”, Pallati 39, Shk.2, Ap.2
  LUBJANA VEBI RUSI, Frutikultur, Kamz
  ARBEN BEDO, Rruga “Ali Demi”, Pallati 122, Shk.2, Ap.6
  MENTOR LALA, Komuna Paskuqan, Lagja “Fush Krcik”
  GZIM SHNKOLLI, Kodr-Kamz
  DHIMTRI CICO, “Ali Pash Gucia”, 76/1, Ap. 7
  MRIK PRENDI, Rr. “Mrik Prendi”, Laprak
  ERIS QATA, Rr “Ali Demi”, Lagja 1, P 4, Ap. 8, Sh. 1
  SHYRETE VATOCI, Lagja “Collak”, Fark e vogl
  SKNDER CUFO, Rr. “Gjin Bue Shpata”, P “Moskat”, Sh 6, Ap. 48/1
  ERJON DARDABELLA, Rr. “Imer Kurti”, P. 6, Sh 2, Ap. 12/3
  MIGENA JENIERI, Rr. “Gjergj Legisi”, P. 1, Sh.1, Ap. 1, Laprak
  VASIL DOKO, Rr “Margarita Tutulani”, P 13/4, Ap. 2
  ROZETA CALI, Fshati Pinet, Komuna Ndroq
  ERIONA MNIKA, Rr. “Hasim Vokshi”, P. 119, Sh. 3, Ap. 52
  NEXHMI KURRILA & SEIFI HOXHA, Rr. “Riza Cerova”, P. 164/1, Ap. 10

  POGRADEC
  ENKELEDA DOKO, Lagja 1, ish-zona industriale
  ALBAN FEZOLLARI, Kaliva
  ANDI QYRKU, Bishnic
  DHURATA GORA, Buimas
  DALLNDYSHE AMETLLARI, Lagja 3, Rr. “K. Karafili”, p 109
  DONIKA BLACERI, Lagja 4, Rr. “Gani Hamcani”
  MONDI TOROLLARI, Hudenisht
  VERA LAKA, Lagja 1, Rr. “R. ollaku”, Pallati “Fidos”
  HAXHIJE BERBERI, Lagja 2, Rr. “Fan Noli”, P 174
  ELTONA DIKELLARI, Lagja 1, Rruga e Voloreks
  SERIJE HAMOLLI, Lagja 5, Rr. “Et’hem Haxhija”, P 90
  JORIDA PALLA, Lagja 2, Rr. “Rinia”, P 40
  JOVAN AMBO, Lagja “Kala”, P “Guri i Kuq”
  FITRET LAME, Lagja 2, Rr. “R. ollaku”, P 56
  AFRIM DAUTLLARI, Lagja 5, Rr. “C. Mane”, P 193

  GRAMSH
  VANGJEL TRUSHI, Lagja “Xh. Lici”, P 136
  FLORIAN TAFA, Lagja “18 gushti”, P 87
  JONIDA ILMI ZANI, Kushov

  LIBRAZHD
  ULIKS FAIK SHEBEKU, Lagja 1, P 79

  BAJRAM CURRI
  FATMIRA NEZAJ, Lagja “Ll. Kolgegaj”

  RRSHEN
  EDMOND BECI & BARDHOK BECI, Zajs, Kurbnesh

  BERAT
  PALUSH KOSTAQ KRDHICKA, Lagja “Donika Kastrioti”, P 251
  VJOLLCA KASM HOXHA, Lagja “Murat epele”
  PETRIT SHUAIP ZYLYFTARI, Lagja “Jani Vruho”
  MIMOZA AVNI SALILLARI, Fush-Peshtan
  DERVISH HILMI VELAGOSHTI, Lagja “Donika Kastrioti” P 256/1, Ap. 14

  GJIROKASTR
  MIHAL HARALLAMB ZUMA, Lagja “Blloku i Furrave”
  RITVAN BAXHA & ARJAN LIGU, Lagja “18 shtatori”
  SHKLQIM HAXHOLLI & ARJAN LIGU, Lagja
  “18 Shtatori”

  FIER
  MIMOZA RAZI LILAJ, lagja “15 Tetori”
  ERVIS AGIM ALIBEAJ, Varibob, Cakran
  VALENTIN SHAQIR GJINO, Celigrad
  VIOLETA NEXHAT DAKO, lagja “Liri Gega”
  VALBONA NIKO KOLA, lagja “Sheq i madh”
  JAHO JAKUP TARE, lagja “Kastriot”
  NEIM RAMADAN REXHEPAJ, lagja “Konferenca
  e Pezs”
  REDJAN QEMAL LULALAJ, lagja “Kastriot”
  ANTONETA STAVRI PRIFTI, lagja “15 Tetori”
  AGUSH HASAN HODAJ, lagja “Kastriot”
  ALMARIN AGRON REXHEPI, lagja “29 Nntori”
  LEDION HAXHI DAKA, lagja “Kryengritja e Fierit”
  ERFAEL LUTO HOXHA, lagja “15 Tetori”
  LORENA VANGJEL BARE, lagja “11 Janari”
  ARBEN NUHAJ, lagja “1 Maji”
  ELONA GJINI, lagja “Sheq i vogl”

  VLOR
  LEJDO ALIAJ, lagja “Partizani”, rruga “Ali Demi”
  BAFTIAR ALIAJ, lagja “Partizani”, rruga “Ali Demi”

  KORE
  MAJLINDA JACO Rr. “s, Shkurti” L. “e re”
  PJERIN PANO Rr. “Midhi Kostani” P. 2C/12
  ZREZDA KACE Kallamas
  TEUTA Bardhushi L. “8” Rr. “s. Kacidhja” Nr. 19/1
  ILIR RRAPO L. 9 Rr. “1 Maj” P. 17/9
  YLLI QELEMANI L. 14 Rr. “Partizani” P. 38
  TRENDAFILE MEOLLARI Rr. “Ramadan Isaku” L. 17 Nr. 9
  ALEKSANDER MILO Rr. “F. S. Noli” Nr. 4 L. 2
  DORINA ARMATA Mbroje
  JANI REXHOLLARI Plase
  GRIGOR LAJKO L.11 Rr. “K. Gace” Nr. 3
  BORILA MICO Rr. “Dh. Luarasi” Nr. 25 L. 12
  MAQO SIMONA Blloku Rinia P. 2 Shk. 2/12
  NDERIM HOXHA Rr. “kico Drenova” P. 33 Sh. A/10
  LLUMBI MADHI L. 12 Rr. “Veteranve” Nr. 52
  ANDREA LULO Voskopoj
  MARINELA BICOLLARI Merove, Pojan
  ALKETA CENKO Rr. “V. Eftimiu” L. 16 P. 38
  ERMAL SHEHI L. 9 Rr. “1 Maj” P. 13 A/17
  ELVIS KOTHERIA L. 12 Rr. “N. Dodona” Nr. 14
  MANJIOLA GRAZHDANI Goric e Madhe
  PETRAQ BUXHAKU L. 4 RR “Nacionale”
  GENCI YMERLLI LIPO Rr. “Nacionale”

  MALIQ
  ALKETA MBROCI Blloku Nr 1 Rr. “1 Maj”

  LUSHNJE
  FATJON KORRESHI, SEFEDIN KORRESHI L. “ K. Qystri”
  AGIM NAKO, MITER NAKO Budullime
  SONILA TYRKU, AGIM TYRKU L. “L. Dhamo” P. 17

  KUKES
  ALKETA QEMAL BRAHAJ L. 1 P. 18
  BILBIL OMURI DKSH Paresor

  VLORE
  SILVANA MEHMET TELAJ, Lagja “Pavarsia”, Rr. “Sadik Lotaj”
  ALIDA DERVISH LUSHAJ, Kanin

  KAVAJE
  XHEMILE MULKURTI, Prokuroria e Rrethit

  BALLSH
  SAIMIR HETEM DERVISHAJ, Komuna Kute, Fshati Corrush
  TEFTA LLANE METAJ, Lagja “16 Prilli”
  PETRIT SAFET SHEHU, Lagja “5 Shkurti”

  PATOS
  SUVAROV HETEM KAPLLANI, Lagja “1 Maji”

  DEVOLL
  ERINDI ARBEN SPAHO, Pilur
  MELSI BECOLLI, Bilisht, Vranisht
  ARDIT KODRA, Bilisht, Arz
  MARTE MARK BORO, Bilisht, Polosk

  KUOVE
  JONUZ MYRTO DAJKO, Lagja “11 Janari”
  ALTED STAVRI GJONI, Lagja “1 Maji”

  DURRES
  JUNILDA DINOLLARI, Lagja Nr.1 Rruga Taulantia, mbrapa Kirurgjis
  ARBEN SINANI, Lagja Nr.3 Rr, “Migjeni”, Pall “Arvi”
  BLERINA MOLLA, Lagja 14, Shkozet
  RITA GJERGJI, Lagja Nr.5 Rr, “M. Ulqinaku” Pall 779
  PIRRO MATO, Lagja Nr.1 Rr.”Shtitorja” Ap 112

  SHKODER
  KASTRIOT KRUJA, Lagja “Fahri Ramadani”, Rr Bashkimi.

  SKRAPAR
  ISILDA KOPRENCKA, Lagja “5 Shtatori”

  PRRENJAS
  ALBANA AGIM SULA, Lagja Nr. 7, Rruga e Kromit

  LIBRAZHD
  SHPRESA MAKSUT KOKOLI, Pall 76, Lagja Nr.2

  RRROGOZHINE
  ASTRIT KANAN KALEMAJ, Lagja Nr.1

  BULQIZE
  FADIL KETA, Lagja “Gjeologu”

  ELBASAN
  MIRANDA TABAKU, Lagja “Emin Matraxhiu”, Pall 64/2
  MIRILDA BARDHOK PRENDI, Lagja “11 Nwntori”, Rruga “Ibrahim Dinci”, Pall 575
  DALLANDYSHE DISHA, Lagja “5 maj”, Rruga “Vasil Kokoneshi” Nr.32
  ARBEN XHAFA, Lagja “Luigj Gurakuqi”, Pall 73 H/B Ap11
  HERTI IZETI, Lagja “Vullnetari”, Pall 648/2

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-02-2007
  Postime
  1

  Thumbs up Info

  Ju lutem nese keni mundesi ti publikoni edhe emrat e fitusve te Shqipetarve na Maqedonija ose te na tregoni ku ti gjejme.

  Me respekt

 18. #18
  pergjigjet e dyta te llotarisedv-2008

 19. #19
  a kane dale pergjjgjet e dyta te llotarise DV - 2008 dhe ku mund ti gjej?

 20. #20
  Intervistat per llotarin 2008 nuk jane bere akoma, keshtu qe asnjeri nuk eshte i sigurt.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. A sht krcnim Amerika pr paqen botrore?
  Nga ORIONI n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 212
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 09:49
 2. Programi i Llotaris Amerikane viti 2010
  Nga [LoTi] n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-07-2009, 08:36
 3. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-01-2007, 10:58
 4. Llotaria Amerikane, skualifikohen mashtruesit
  Nga ALBA n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-06-2004, 08:17
 5. Politika e SHBA-se karshi Shqiperise
  Nga Brari n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-10-2002, 22:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •