Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e tani_26
    Antarsuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
    Postime
    1,113

    Llotaria amerikane

    Nga faqja e ambasadea amerikane Tirane.........




    LLOTARIA AMERIKANE

    Instruksionet e Llotaris Amerikane 2008

    Seksioni 203(c) i Aktit t Emigracionit t vitit 1990 v n dispozicion pr do vit nj maksimum prej 50.000 vizash emigrimi pr qndrim t prhershm n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, q mund t przgjidhen n mnyr t rastsishme prej sistemit kompjuterik t programit t llotaris (DV-2008).
    Departamenti i Shtetit ka vendosur n zbatim sistemin e regjistrimeve t llotaris elektronikisht duke filluar q nga llotaria e vitit 2005 n mnyr q t bj procesin m efikas dhe m t sigurt. Departamenti prdor teknologji speciale pr t identifikuar ata q kryejn mashtrim pr qllime emigrimi ilegal apo pr ata q regjistrohen disa her.

    Ju lutemi kini kujdes:
    Ka patur shumbuj q faqe Interneti t ndryshme, duke mashtruar, jan paraqitur si faqe zyrtare t Qeveris s Sh.B.A.. Disa nga keto faqe kan prfituar para duke "plotsuar" formularin e aplikimit t llotaris. Nuk ka asnj pages pr t plotsuar Formularin Elektronik t Llotaris Amerikane.
    PERIUDHA E REGJISTRIMIT T LLOTARIS DV-2008 Aplikimet pr Llotarin Amerikane DV-2008 duhet t parashtrohen elektronikisht duke filluar t Mrkurn n orn 12:00 t dats 4 Tetor 2006 dhe mbaron t Dieln n orn 12:00 t dats 3 Dhjetor 2006. Gjat ksaj periudhe aplikantt mund t plotsojn formularin elektronikisht n faqen e Internetit http://www.dvlottery.state.gov. Aplikimet me email, post apo faks NUK DO T PRANOHEN. Aplikantt jan t lutur q mos t presin deri javn e fundit pr t aplikuar. Pritet q shum persona nga e gjith bota t aplikojn, gj q mund t vonoj aplikimin n Internet. Asnj aplikim nuk do t pranohet mbas ors 12:00 t dats 3 Dhjetor 2006.

    KRKESAT E PRANIMIT T APLIKIMIT

    Ju duhet t jet i lindur n nj nga Vendet e Listuara m posht.

    I lindur n nj nga Vendet kualifikuese: N shumicn e rasteve kjo kupton Vendin (shtetin) n t cilin aplikanti ka lindur. Gjithsesi, ka edhe dy mnyra t tjera, me t cilat nj person mund t kualifikohet. E para, n qoft se nj person ka lindur n nj Vend ku Vendasit e ktij Vendi jan t pazgjedhshm pr t aplikuar por bashkshorti(ja) e tij/i saj ka lindur n nj Vend ku Vendasit jan t zgjedhshm pr t aplikuar, ky person mund t pretendoj Vendin e lindjes s bashkshortit(es) dhe n kt mnyr t dyve do ti lshohet viza q ata t hyjn n Sh.B.A. njkohsisht. E dyta, n qoft se nj person ka lindur n nj Vend ku Vendasit e ktij Vendi jan t pazgjedhshm, por as njri as tjetri nga prindrit e tij/saj kan lindur ose banuar atje n kohn kur personi ka lindur, nj person i till mund t pretendoj Vendlindjen n nj nga Vendlindjet e prinderve t tij/saj, n qoft se ky Vend sht i kualifikueshm pr programin e DV-2008.

    Ju duhet t keni OSE edukim t mesm OSE pun t kualifikueshme sipas krkesave t programit t DV-2008.

    Edukim i mesm ose pun e kualifikueshme: Ju duhet t keni OSE nj diplom t shkolls s mesme (pra t vrtetoj me bindje q ka mbaruar 12-vjet shkoll t plot); OSE t keni 2-vjet eksperienc pune brnda 5-viteve t shkuara n nj punsim q krkon t paktn 2-vjet trajnim ose eksperienc pr t ushtruar. Pr t prcaktuar eksperiencn e kualifikueshme t puns do t prdoret Baza e t Dhnave t Departamentit Amerikan t Puns O*Net OnLine.
    N qoft se ju nuk mund t keni kto krkesa, ju NUK duhet t aplikoni n Programin e Llotaris DV-2008.


    PROCEDURAT E APLIKIMIT T DV-2008

    Formulart e Aplikimit pr DV-2008 do t pranohen t plotsuara vetm nprmjet Internetit Elektronikisht n faqen http://www.dvlottery.state.gov gjat periudhs s regjistrimit duke filluar nga ora 12:00 e dreks n datn 4 Tetor 2006 dhe duke mbaruar n orn 12:00 t dreks n datn 3 Dhjetor 2006.
    Lejohet vetm NJ aplikim pr do aplikant. N qoft se dallohen dy ose m shum aplikime pr ju, do t s'kualifikoheni automatikisht.
    Mbas regjistrimit t suksesshm t aplikimit, ju do t lexoni n ekran, emrin, mbiemrin, datlindjen, vendbanimin dhe datn e regjistrimit t aplikimit t ciln mund ta stamponi (print) dhe ta keni pr rekordet tuaja.
    Aplikimet me letr (me an t posts, me shkrim dore, email, faks, etj.) nuk do t pranohen.
    Regjistrimi juaj do t s'kualifikohet n qoft se fotografit e krkuara nuk regjistrohen. Fotografi t kohve t fundit duhen regjistruar elektronikisht pr secilin nga pjestart e familjes tuaj:
    • fotografia juaj
    • e bashksjortit(es) tuaj
    • e do fmije t pamartuar nn moshn 21 vje, duke prfshir t gjith fmijt e natyrshm gjithashtu edhe fmijt e adoptuar-ligjrisht apo fmijt e bashkshortit(es), edhe n qoft se nj fmij sht shkputur nga banimi me ju ose nuk dshiron t emigroj me ju.

    Nuk sht e nevojshme t regjistroni nj fotografi pr fmijt tuaj me shtetsi amerikane ose me rezidenc t prhershme ligjore.

    Fotografi n grup nuk do t pranohen; duhet t keni vetm nj fotografi vetiake pr do pjestar t familjes. N qoft se nuk i plotsoni krkesat e fotografis aplikimi juaj do t s'kualifikohet.
    Nj fotografi dixhitale e juaja, e bashkshortit(es) tuaj dhe secilit fmij duhet regjistruar n Internet s bashku me Formularin Elektronik t DV-2008. Fotografia mund t prodhohet nga nj aparat fotografik dixhital, ose duke e skanuar fotografin me nj skaner dixhital.
    Regjistrimet jan subjekt i s'kualifikimit dhe refuzimit t visave pr rastet kur fotografit nuk jan t kohs s tashme ose jan manipuluar ose nuk prmbajn specifikimet e shpjeguara m posht.


    UDHZIMET PR T REGJISTRUAR NJ FOTOGRAFI DIXHITALE:

    Fotografia duhet t jet nj imazh dixhital ose e skanuar dhe duhet t ket kto specifikime, ndryshe aplikimi nuk do t pranohet:
    Specifikimet e Prbra t Fotografis:
    Pozicioni i Koks:
    Personi q fotografohet duhet t jet me fytyr drejt aparatit;
    Koka e personit NUK duhet t jet e vendosur lart, posht ose anash;
    Koka e personit duhet t mbuloj rreth 50% t siprfaqjes s fotografis.
    Sfondi:
    Personi q fotografohet duhet t jet prpara nj sfondi t bardh t shndritshm;
    Fotografi me sfond t errt ose me ngjyra t ndryshme nuk do t pranohen.
    Epiqendra (fokusi):
    Fotografia duhet t jet n qendr.
    Sendet Dekorative:
    Fotografit, t cilat, personi q fotografohet mban syze dielli, apo sende q zvoglojn siperfajen e fytyrs, NUK do t pranohen.
    Mbulimet e Koks dhe Kapelet:
    Fotografi ku aplikanti ka vendosur shami apo kapele, pranohen vetm prshkak t besimit fetar, edhe n qoft se ndodh nj gj e till, fytyra nuk duhet mbuluar;
    Fotografit ku aplikanti ka mbuluar fytyrn, jo pr shkak t besimit fetar, nuk do t pranohen;
    Fotografit ku aplikanti ka vendosur kapele pr shkak t detyrs (ushtarak, infermier, etj.) nuk do t pranohen.
    Prbrja e Fotografis:
    Fotografit me ngjyra me thellsi "24-bit" jan t preferuara. Fotografit mund t shkarkohen nga nj aparat fotografik dixhital n kompjuter os ato mund t skanohen n kompjuter. N qoft se ju prdorni nj skaner prbrja e fotografis duhet t jet "TrueColor" ose "24-bit". Fotografit me ngjyra ose bardh-e-zi duhet t skanohen me kt prbrje pr krkesat e DV-2008.
    Specifikimet Teknike t Fotografis:
    N qoft se aplikanti bn nj fotografi t re me an t nj aparati dixhital:
    Lloji i Formatit t Fotografis Fotografia duhet t jet e formatit JPEG
    Madhsia e Fotografis Maksimumi i madhsis s Fotografis duhet t jet jo m shum se 62,500 bytes
    Rezolucioni i Fotografis 320 pika (pixels) e Lart me 240 pika (pixels) e Gjer
    Thellsia e Ngjyrave t Fotografis Ngjyra 24-bit ose Bardh-e-Zi 24-bit thellsia e ngjyrave(Shnim: Fotografi Monokrome ose nn 2-bit, 8-bit ngjyra, 8-bit stil gri nuk do t pranohen)

    N qoft se aplikanti skanon nj fotografi me skaner dixhital: Prpara se fotografia t skanohet ajo duhet t ket keto specifikime t stampimit (printimit):
    Prmasat e Stampimit (printimit) 50mm x 50mm katrore
    Ngjyrat e Stampimit (printimit) Fotografia mund t jet me ngjyra (e preferuar) ose 24-bit stil gri
    Mbas stampimit (printimit), fotografia duhet t ket kto specifikime t skanimit:
    Rezolucioni i Skanimit T skanohet me rezolucion 150 dots per inch (dpi)
    Lloji i Formatit t Fotografis Fotografia duhet t jet e formatit JPEG
    Madhsia e Fotografis Maksimumi i madhsis s Fotografis duhet t jet jo m shum se 62,500 bytes
    Rezolucioni i Fotografis 300 me 300 pika (pixels)
    Thellsia e Ngjyrave t Fotografis Ngjyra 24-bit ose Bardh-e-Zi 24-bit thellsia e ngjyrave(Shnim: Fotografi Monokrome ose nn 2-bit, 8-bit ngjyra, 8-bit stil gri nuk do t pranohen)



    REGJISTRIMI I APLIKIMIT

    Formulart e Aplikimit pr DV-2008 do t pranohen t plotsuara vetm nprmjet Internetit Elektronikisht n faqen http://www.dvlottery.state.gov. N qoft se nuk plotsoni Formularin plotsisht, ose me gabime, aplikanti do t skualifikohet. Formulari i regjistrimit do t'ju krkoj q t prfshini informacionin e mposhtm:
    1. EMRI I PLOTE - Mbiemri, Emri, Emri i Mesit;
    2. DATA E LINDJES - Data, Muaji, Viti;
    3. GJINIA - Mashkull ose Femer;
    4. QYTETI I LINJDES;
    5. SHTETI I LINJDES;
    6. SHTETI I PRANUESHM OSE I KULIFIKUESHM PR PROGRAMIN E LLOTARIS DV-2008 - Vendi juaj i pranueshm normalisht do t jet i njjt me at t lindjes. Kjo nuk ka lidhje me shtetin ku ju banoni;
    7. FOTOGRAFIA E APLIKANTIT - Sigurohuni q t prfshni fotografin tuaj, t bashkshortit(es) dhe secilit prej fmijve;
    8. ADRESA E POSTS - (N kujdes t..., Rruga, Lagjia, Numri i Pallatit ose Shtpis) ose (Fshati)(Komuna), (Qyteti), (Shteti);
    9. NUMRI I TELEFONIT - Jo e Detyrueshme;
    10. ADRESA E POSTS ELEKTRONIKE (EMAIL) - Jo e Detyrueshme;
    11. CILI SHT NIVELI M I LART I EDUKIMIT Q JU POSESONI, Q NGA KJO DIT? - Ju duhet t tregoni NJ nga nivelet e edukimit ju prket;
    12. GJENDJA CIVILE - I pa-martuar, I martuar, I ndar, I/E ve, Ligjrisht i/e ndar;
    13. NUMRI I FMIJVE Q JAN T PAMARTUAR NN MOSHN 21 VJE - Regjistrimet duhet t prfshijn emrin, datn dhe vendin e lindjes t bashkshortit(es) tuaj dhe t gjith fmijve-natyral, si dhe t gjith fmijve ligjrisht t adoptuar ose t bashkshortit(es), q jan t pamartuar dhe nn moshn 21 vje (prve fmijve q kan shtetsi amerikane, ose q kan rezidenc ligjore t prhershme), edhe n qoft se ju nuk jeni m i martuar ligjrisht me prindrin e fmijs, edhe n qoft se bashkshortja apo fmija nuk banojn me ju apo nuk do t emigrojn me ju duhen prfshir. Vine re se fmijt e martuar dhe fmijt mbi moshn 21 vje nuk mund t prfshihen sepse nuk kualifikohen pr programin e llotaris amerikane DV-2008. N qoft se nuk i prfshini t gjith fmijt, q jan t pranueshm, do t rezultoj n s'kualifikimin e aplikantit principal dhe refuzimin e vizs pr t gjith pjestart e familjes q aplikojn n kohn e intervists pr viz;
    14. INFORMACIONI MBI BASHKSHORTIN(EN) - Emri, Data e Linjdes, Gjinia, Qyteti i Linjdes, Vendi/Shteti i Lindjes, Fotografia; N qoft se nuk prfshini bashkshortin(en), do t rezultoj n s'kualifikimin e aplikantit principal dhe refuzimin e vizs pr t gjith pjestart e familjes q aplikojn n kohn e intervists pr viz;
    15. INFORMACIONI MBI FMIJT - Emri, Data e Lindjes, Gjinia, Qyteti i Lindjes, Vendi/Shteti i Lindjes, Fotografia.


    PRZGJEDHJA E APLIKANTVE

    Aplikantt do t przgjidhen rastsisht nga kompjuteri midis t gjith aplikimeve t kualifikuara. Aplikimet e przgjedhura do t njoftohen me post midis periudhs s muajit Maj dhe Korrik t vitit 2006 dhe do t pajisen me udhzime t mtejshme, prfshir informacione pr pagesat mbi emigracionin n SH.B.A. Personat q nuk do t przgjidhen, nuk do t marrin asnj lloj njoftimi. Ambasadat dhe Konsullatat Amerikane nuk do t jen n gjndje t sigurojn nj list t aplikantve fitues. Bashkshortt dhe fmijt e pamartuar nn moshn 21 vje t aplikantve fitues mund t aplikojn pr viza pr t shoqruar ose pr t'u bashkuar me aplikantin primar. Vizat e llotaris DV-2007 do t lshohen gjat periudhs 1 Tetor 2006 deri m 30 Shtator 2007.
    Pr t marr nj viz, aplikantt e przgjedhur duhet t plotsojn t gjith krkesat pr t'u pranuar sipas ligjit t SH.B.A. Prpunimi i aplikimeve dhe lshimi i vizave tek aplikantt fitues dhe pjestarve t pranueshm t familjes s tyre, duhet t ndodhi gjat mesnats s 30 Shtatorit t 2007. Mbas ksaj date, nn asnj rrethan, nuk mund t lshohet asnj viz e llotaris DV-2007, gjithashtu asnj pjestar i familjes nuk mund t marr vizat e llotaris DV-2007, pr t'u bashkuar me aplikantin primar n SH.B.A mbas ksaj date.

    Njoftim i rndsishm:
    Pr t hyr n programin vjetor DV-2007, nuk ka pages. Qeveria e SH.B.A. nuk ka punsuar kshillues t jashtm apo shrbime private pr t drejtuar programin e llotaris DV-2007. Cilido ndrmjets apo t tjer q ofrojn ndihm pr t prgatitur studimin e dosjes s llotaris DV-2007 pr aplikantt, e bjn kt pa autoritetin apo miratimin e qeveris s SH.B.A. Prdorimi i kujtdo ndrmjetsi t jashtm apo ndihme pr t prgatitur nj aplikim t llotaris DV-2007 sht krejtsisht zgjedhje e aplikantit.
    Aplikanti mund t aplikoj vet duke plotsuar formularin elektronik n Internet pa patur nevojn e nj ndrmjetsi t paguar, i cili do t bj t njjtn gj. do aplikim i pranuar gjat periudhs s regjistrimit t llotaris do t ket nj shans t barabart dhe t rastsishm q t zgjidhet brenda rajonit. Megjithat, n qoft se vrtetohet m shum se nj aplikim pr person, aplikanti do t skualifikohet, pavarsisht nga burimi i ndryshm i aplikimit.

    PYETJE T NDRYSHME RRETH REGJISTRIMIT T LLOTARIS DV-2007

    1. 'FAR DO T THOT TERMI "VENDS"? A MUND T APLIKOJ NJ PERSON I CILI NUK KA LINDUR N NJ SHTET KUALIFIKUES?
    "Vends" quhet ai person i lindur n nj shtet t veant, pavarsisht nga vendbanimi apo kombsia e personit. Por pr qllime emigracioni termi "vends" gjithashtu nnkupton nj person i cili sht "barr" e nj shteti tjetr nga ai n t cilin ai/ajo ka lindur, sipas kushtit t caktuar nga Seksioni 202(b) i Aktit t Kombsis dhe Emigracionit.
    Pr shembull, n qoft se fituesi (aplikanti primar) ka lindur n nj shtet q nuk sht i pranueshm pr llotarin e ktij viti, ai/ajo mund t krkoj "barrn" e shtetit ku ka lindur bashkshorti(ja), por atij/asaj nuk mund t'i lshohet nj viz DV-1, vetm n rast kur edhe bashkshorti(ja) sht e kualifikueshme t'i lshohet nj viz DV-2, dhe t dy mund t hyjn n SH.B.A. sbashku me viza DV.

    2. A KA NDONJ DETYRIM APO KRKESA T REJA N PROCEDURAT E APLIKIMIT PR REGJISTRIMIN E LLOTARIS?
    T gjitha aplikimet e llotaris DV-2008 duhen plotsuar elektronikisht n adresn e Internetit http://www.dvlottery.state.gov duke filluar nga e Mrkura e dats 4 Tetor 2006 deri t Dieln e dats 3 Dhjetor 2006. Nuk do t pranohen aplikimet me post.
    Departamenti i Shtetit Amerikan ka krijuar nj sistem regjistrimi elektronik pr llotarin n mnyr q t bj m efektiv dhe m t sigurt procesin e Vizave t Llotaris DV. Departamenti prdor teknologji speciale pr t identifikuar aplikantt q kryejn mashtrim pr qllime ilegale emigrimi ose q aplikojn dy ose m shum her.

    3. A KRKOHEN FOTOGRAFI PR SECILIN PJESTAR T FAMIJLES, APO VETM PR APLIKANTIN PRIMAR?
    Krkohet fotografi pr secilin aplikant t llotaris, gjithashtu edhe pr bashkshortin(en) dhe fmijt a pamartuar nn moshn 21 vje. Fotografi familjare apo n grup nuk pranohen.

    4. A MUNDET Q PERSONAT T CILT BANOJN N SH.B.A. T APLIKOJN N PROGRAMIN E LLOTARIS DV-2008?
    PO, aplikanti mund t aplikoj pr llotarin DV-2008 edhe kur ndodhet n SH.B.A. ose n ndonj shtet tjetr.

    5. A MUNDET Q NJ BASHKSHORT DHE NJ BASHKSHORTE T BJN APLIKIME T VEANTA?
    Po, secili prej tyre mund t bj nga nj aplikim t veant.

    6. CILAT JAN KRKESAT PR EDUKIMIN DHE EKSPERIENCN E PUNS?
    Ligji dhe rregullat krkojn q do aplikant duhet t ket t paktn nj edukim t mesm ose, brenda pes viteve t shkuara, t ket patur dy vjet eksperienc pune n nj pun q krkon t paktn dy vjet trajnim ose eksperienc. Edukim i mesm do t thot t vrtetosh q aplikanti ka mbaruar t paktn 12 vjet shkoll. Prova t dokumentuara t edukimit t mesm apo t eksperiencs s puns duhen paraqitur prpara zyrtarit konsullor n ditn e intervists.

    7. SI DO T ZGJIDHEN APLIKIMET FITUESE?
    T gjitha aplikimet do t numrohen nga kompjuteri. Mbas prfundimit t periudhs s regjistrimit, nj kompjuter do t zgjedh rastsisht aplikimet e pranuara sipas rajonit gjeografik. Brenda secilit rajon, aplikimi i par i zgjedhur rastsisht do t jet rasti i par i regjistruar si fitues, aplikimi i dyt i zgjedhur rastsisht do t jet rasti i dyt i regjistruar si fitues, e kshtu me rradh. Pasi t jet przgjedhur nj aplikim si fitues, ather aplikantit do t'i drgohet nj njoftim me an t posts nga Qendra Konsullore n Kentucky, e cila do t prmbaj udhzimet mbi aplikimin pr viz. Kjo Qendr do t vazhdoj t ndjek rastet e atyre q kan fituar deri sa ata t udhzohen q t paraqiten pr intervistn e aplikimit t marrjes s vizs n zyrn konsullore prkatse.

    8. A DO T NJOFTOHEN APLIKANTN Q NUK KAN FITUAR?
    Jo, Aplikantt q nuk kan fituar nuk do t njoftohen n asnj lloj mnyre. Vetm fituesit do t njoftohen me an t posts brenda pes deri n shtat muaj mbas mbarimit t regjistrimit t aplikimeve. Pra dokush q nuk do t marr njoftim me an t posts brenda ketyre muajve do t thot q nuk e ka fituar llotarin.

    9. CILA SHT MOSHA MINIMALE E APLIKANTIT PR T APLIKUAR PR LLOTARIN DV-2008?
    Mosha minimale e personave pr t aplikuar sht 18 vje.

    10. A KA NDONJ PAGES PR PROGRAMIN E LLOTARIS DV-2008?
    Nuk ka pages pr t plotsuar formularin elektronik t aplikimit n programin e llotaris DV-2007. Vetm n rast se aplikanti fiton, atij/asaj do t'i drgohen udhzime t veanta pr mimin e aplikimit pr marrjen e vizs n ditn e intervists.

    LISTA E VENDEVE KUALIFIKUESE SIPAS RAJONIT

    Lista e mposhtme tregon shtetet, vendsit e t cilave KUALIFIKOHEN sipas rajonit gjeografik:


    AFRIKA

    Algjeri, Angola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burund, Kamerun, Kepi i Gjelbrt, Republika e Afriks Qendrore, ad, Komoros, Kongo, Republika Demokratike e Kongos, Cote D'Ivoire, Xhibuti, Egjipt, Guinea Ekuatoriale, Eritrea, Etiopia, Gabon, Gambia, Gana, Guinea, Guinea Bisau, Kenia, Lesoto, Liberi, Libi, Madagaskar, Malavi, Mali, Mauritani, Mauricius, Marok, Mozambik, Namibi, Niger, Nigeri, Ruanda, Sao Tome dhe Princip, Senegal, Seishel, Siera Leone, Somali, Afrika e Jugut, Sudan, Zvasiland, Tanzani, Togo, Tinizi, Uganda, Zambia, Zimbabve.


    AZIA

    Afganistan, Bahrein, Bangladesh, Butan, Brunei, Burma, Kamboxhia, Timori Lindor, Hong Kong (Rajon Administrativ Special), Indonezi, Iran, Irak, Izrael, Japoni, Jordani, Kuvajt, Laos, Liban, Malajzi, Maldivet, Mongoli, Nepal, Koreja e Veriut, Oman, Katar, Arabia Saudite, Singapor, Sri Lanka, Siri, Tajvan, Tajland, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jemen.
    Vendsit e ktyre vendeve aziatike nuk kualifikohen pr kt vit:
    Kina, Indi, Pakistan, Koreja e Jugut, Filipinet, Vietnam.


    EUROPA

    Shqipri, Andora, Armeni, Austri, Azerbaxhan, Biellrusi, Belgjik, Bosnja dhe Hercegovina, Bullgari, Kroaci, Qipro, Republika eke, Danimark, Estoni, Finland, Franc, Gjeorgji, Gjermani, Greqi, Hungari, Island, Irland, Itali, Kazakistan, Kirgistan, Letoni, Lihtenshtein, Lituani, Luksemburg, Makau (Rajon Administrativ Special), Maqedoni (Ish Republik Jugosllave), Malta, Moldavi, Monako, Holland, Irlanda e Veriut, Norvegji, Portugali, Rumani, San Marino, Serbi dhe Mal i Zi, Sllovaki, Slloveni, Spanj, Suedi, Zvicr, Taxhikistan, Turqi, Turkmenistan, Ukrain, Uzbekistan, Qyteti i Vatikanit.


    Vendsit e ktyre vendeve europiane nuk kualifikohen pr kt vit:

    Britania e Madhe, Polonia dhe Rusia, Britania e Madhe (Mbretria e Bashkuar) q prfshin: Anguila, Bermuda, Ishujt Virxhinia, Ishujt Kejmen, Ishujt Falklend, Gjilbraktari, Montserrat, Pitcairn, St. Helena, Ishujt Turk dhe Kaikos.
    Ndryshuar pr her t fundit nga tani_26 : 06-11-2006 m 10:25
    Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

  2. #2
    Dv 2008 is now over!!!

  3. #3
    taekwon-do {ITF} Maska e golemasi
    Antarsuar
    09-04-2006
    Vendndodhja
    greqi
    Postime
    23
    une kam bere nje aplikim vjet po nuk e di ca pergjigje eshte kthyere se kam nderruare andrese shtepije e nuk kam pase mundesi ti ndjeke posten qe vjen ne shtepi a ka ndonje mundesi tjeter ti ndjeke keto fituesit qe nga fillimi deri ne fund

    ju flm
    njeriu kerkon pafundesine e pafundesia kerkon njeriun

  4. #4

    Thumbs up Ne Athine erdhen zarfat e fituesve te pare te Lotarise Amerikane

    Ne zyren time ne Athine, Greqi erdhen zarfat e tre fituesve te pare.
    Personat fitues jane dy djem beqar nga njeri nga Tirana 2008EU000037XX dhe tjetri nga qyteti Beratit 2008EU000015XX dhe nje Familje me dy femije nga Korca 2008EU00002XXX.
    Pacim te gjithe fat dhe sa me shume fitues kete vite.
    Ndryshuar pr her t fundit nga Xpert : 14-04-2007 m 06:15

  5. #5
    http://www.usimmigrationsupport.org/...rdlottery.html

    Mund te shikoni edhe kete faqe , mbase ju ndihmon.
    ''C'do gje fillon nga mendja , dhe perfundon ne mendje''

  6. #6
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    07-05-2006
    Postime
    20
    Ju pershendes te gjitheve.Kam nje lutje,nqs se di ndonjeri nga ju fituesit e lotarise amerikane te ketij viti le ti botoje emrat.

  7. #7
    Larguar Maska e Gerrard
    Antarsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603

    Emrat e rinj fitues t llotaris amerikane

    TIRANE
    Mirdash Keci Rr. Qemal Stafa N.216 Tiran
    Marjeta Konomi Rr. A.frasheri P.9 Sh.2.ap.20
    Adrinal Xhaferraj & N Prifti Rr..ishmi,P.13 Ap.18
    Bertold Jahaj Rr.S Delvina P.9 Shk.1 Ap.6
    Ulvie Plaku Rr.M.grameno, Sheshi I Ri Nr.18
    Mirela Quka Rr.A Lenja Tirane
    Majlinda Gjoka Rr.D.bosko, Sh.privat P.326
    Suzana Ballka Dhe A Ballka Rr.kavajes P.71 Sh.1 Ap.21
    Artan Xhaferraj Rr.m Muca Nr.37
    Nazmi Hoxha, Galeria Kombetare E Arteve Bul Deshmoret E Kombit
    Mimoza Q. Peqini Gjevari, RrA.vokshi,P.33.2 Ap.15 Tirane
    Fehm Gecaj Rr Mihal Grameno.Pll.1, sh.1, ap.16. Tiran
    Ilir Gjini Mustafa & Astrit Gjonpalaj. Rr.S. Frashri,P.Vega Sh 2 Tiran.
    Kimet Hasa & Petrit Reshla . Rr. Fush Preili Paskuqan Babruu. Tiran.
    Bledi Biraj & Agim Biraj. Rr. P. Shallvare Sh 4. Ap. 44 Tiran
    Kanan Hysi Rr. P. Dardha, P. 40, Sh. 2, Ap. 23 Tiran
    Tonin Lela Rr Th. Ziko, P. 653, sh. 1 ap. 20 Tiran
    Artur Dardha Rr. M. Peza, p. 200, sh.2, Ap. Tiran
    Luiana Ahmeti, Rr. Sadik Petrela, Porcelan. Tiran
    Vigan Auxhi Rr. R. Xhajko, Ap.91 p.61/4 lagjia 4. Tiran
    Majlinda Hafezi, P. 575/3 sh.1, ap.10 Tiran
    Fitnete Lagji, rr. K. Gega. P.1, shk 1.ap 15
    Natasha Meci Poradeci, Kombinat Tiran
    Elda Ashiku, bulevardi Bajram Curri, P.21 Sh.42, ap.9 Tiran
    Erti Nikolla, Rr. Kavajs , P. 207, Sh.6 Ap.42 Tiran
    Prparim Bici, Rr. Jordan Misja njsia 4 lagjia 9 Tiran
    Eljano Kalemi Rr. Ismail Zemali, P.2K Tiran
    Bektash Tuda Rr Kongresi i Prmetit, Ish Shkolla e Partis Laprak, Tiran.
    Ermira Alfred Take Rr Siri Kodra P. 59, Shk.2 Ap. 16 Tiran
    Fahri Toska Rr 5 Maji Pallati i Ri prball NISH Kimikes, Tiran
    Elmah Taraj Rr. Margarita Tutulani P.6 Ap.7 Tiran
    Festime Prensi, Rr. Aleksandr Mojsiu, P. 66, shk.11 Tiran
    Ramir Kolii Rr. M. Gjollesha. P. 62/2.18 Tiran.
    Pashke Dushaj. Kodra e Kuqe. 0682922071 Babrru. Tiran
    Alhana Vrapi, Rr. M. Tutulani nr.7 Tiran
    Rozeta Gjyli Rr. Durrsit, P. Haai, Tiran.
    Gleda Qirja Rr. M. Grameno, p.62, shk.2, ap.23 Tiran
    Arben Dauti Rr. Q. Stafa, P. 208/2 A.3 Tiran
    Fotir Cocoli Rr. Konferenca e Pezs ish magazin e sk-ut. Tiran
    Arjan Agolli, Rr. Dibrs P.330, Sh.3 Ap.16 Tiran
    Flutura Cenaj & Cela Sulejman Rr. Ali Demi 216. Sh.1, Ap.2 Tiran
    Alfons Llasa Rr. S Zarba, 228 Tiran
    Ludmilla Papa Rr.M. Gjollesha Bul V. Shanto P.10,ap.14 Tiran
    Nazine Ckerezi Ministria Mbrojtjes Tiran
    Nevina Hidri, Dobresh, Komuna Berzhit Tiran
    Enida Balca Rr. Buda, nr.8 Tiran
    Arjan zhllimo Bregu i Lumit 0682730745. Tiran.
    Albert Beba Rr. B. Galemi, Shkolla Fenix, l.8 Tiran
    Bora Gjokaj Rr. Dibrs p.525 Shk.2 Ap.7. Tiran
    Etleva Goxhaj Rr. D.Hima nr.11, Kull Ada. P.O.B.X 2995
    Arila Ylli Gjoka Rr. M. Gjollesha, P. 67/1, Shk.2 Ap.9 Tiran
    Abdyrrahman Gjana Rr. M. Gjollesha p.69. Sh.4, Ap.30. Tiran
    Ibrahim Kaja Rruga Karl Gega Nr.13, Minimarket Xheni
    Petrit Garri Rruga Grigor Heba, Pall. 13, Shk.1, Ap.1
    Lulieta Hogu, Rruga Qemal Stafa, Pall. 11, Shk.3, ap.28
    Agron Cecaj Rruga Don Bosko Pall. Mak . shk. B-5, Ap.18.
    Gzim sheme Canaj rruga Gani Domi Pall. 4, shk.5, ap.73, Lagjia 1
    Suela Sami ela, Rruga Dum Alla nr.505
    Amela Bejleri Rruga Aleksandr Moisiu Pall. 66, Shk.12, Ap.5
    Suzana Fusia Rruga Gani Domi Pall. 1, Shk.1, Ap.1
    Armand Kapurova & N. Prifti, Rruga Shyqyri Ishmi, Pall. 43, ap.13
    Arban Shala Rruga Teli Ndini, Ap.1
    Edit Ura Rruga MIhal Grameno Pall. 12, Shk.2, Ap. 22
    Agim Rexhepi, Rruga Aleksandr Moisiu Pall. 18/6 Ap.1
    Tasim Sejko Rruga Muhamet Gjollesha Pall. 59, shk.3
    Kreshnik Marku Rruga Todi Shkurti Shk.4, Ap.12
    Entela Kokona Rruga Myslym Shyri Pall. 8, shk.2, ap.1
    Ermir Aldervishi Rruga Mustafa Lleshi Pall.3, shk.3
    Sabri Bilbili Rr. I. Bazhiqi. Nr.79/1
    Gentian Dushku Qyteti Studenti God 18.Dhoma 10.
    Jonida Xhaferri Rr. H. Cenoymeri nr.17
    Laura Gegprifti Rr. Don Bosko Kulla 7 kat 8/9
    Arbri Hiqmet Hoxha Rr. A. Frashri P.3, Ap.8
    Marin Janco K.p. 1703
    Andrea Pano, Rr.P.dardha.p.6.ap.11, Laprake
    Ervin Todi Mile, Rr.Q.stafa,
    Shyqyri Xhiheri,RrBardhyli,P.5, Shk.3, Ap.14
    Jeta Parllaku, Rr.F.shiroka,P.1,Sh.2,Ap.5
    Marte Doda,Rr.Don Bosko,Kull.Haai,P.6.ap.3/5
    Eduart Vishkurti,L.11, Bregu I Lumit
    Lulzim Gani Metani Sauk
    Eleonora Gegvata, Rr.Elbanasit, Tre Vllezrit Kondi
    Dashuri Kllezi & Fatmir Kllezi, Rr.S.petrela,Kodra E Priftit
    Dhimitr Nini Shati,Rr.K.parisit
    Artemida Ramadan Vridhaj, Rr.Durrzit,P.224,Ap.8
    Gentian Aga Vishaj, Vaqarr
    Klodian Dautaj, Rr.5 Maji, P.3,Sjk.1,Ap.1
    Marjana Rrexhepi, Rr.A.mojsiu,P.18/6,Ap.1
    Manjola Tozlluku,Rr.A.sinani,P.40/1,Ap.5
    Florinda Xheka, Rr.G.heba,P.13,
    Xhane Bardhi,L.4, Kamz
    Albana Aliaj,Rr.S.nivica,P.14,Sh.1,Ap.2
    Suzana Xhabafti & Suzana Pupe, Rr.A.demi,P.255,Shk.3,Ap.32
    Iresi Dari,Rr.Barikadave,P.129,Sh.1,Ap.5
    Albana Laknori, Fusha E Aviacionit, Godina 10
    Natasha Vangjel Kamberi,Rr.K.lushnjes,P.35,Shk.3,Ap.30
    Ervin Zahaj,Rr.S.delvina,L.V.shanto,P.9,Shk.1.ap.6
    Kastriot Muharremi,Rr.A.kasemi,P.1/1.sh.3,Ap.24

    Gjirokastr

    Armand Pasha & Arjan Liku Lagjia 18 Shtatori
    Illement Veizaj & Arjan Ligu L.18 Shkurti
    Leonene Rexhaj & Arhan Ligu. lagj 18 shtatori

    Kruj

    Ani Beraj L. Varosh P.68, shk.2
    Liria Meta: Nikel
    Skender Blushi L.4 Pengilej

    Elbasan

    Marja Bebei L. Shenkoll Rr. Th. Llafeli
    Drita Qosja Lagjia Haxhias P. 588/1 nr.14
    Artur Kociaj Lagjia Erf Rr. V. Xhuavani nr.3
    Drita Taromani L. Partizani P.650
    Ledia Veshi L. Gurakuqi, P.54, H.C. Ap.2
    Mehmet Gurra .lPartizani ,Nr 11
    Elidon Xhani L.Haxhias, P.645/5,H/B, Ap.13
    Bujar Musta , Gjykata E Rrethit Gjyqsor, L5 Maji
    Veli Tosku L.skenderbej, Autostrada Pran Kaletos

    Gramsh

    Lorenc Papri Ceruj
    Valbona Bita Blloku nr.5
    Adelina Zajmi L. Holta P.52

    Ersek
    Donika Dilo. Blloku nr.1 Kolonj
    Lindita Hoxha Fshati Miras
    Teuta Telo blloku n.3

    Fier

    Gentian Todi & Thamo Grecalli, Komuna Qendr.
    Enkelejda Plepi, L.16 Prilli Rr. J. Cakrani P.2, Ap.1
    Irma Bajram Agushi, L.28, Marsi Patos
    Ervin Sabri Hasa, L. K. Pezeza. Rr. J. Xaxa P.145
    Miljana Tasi Profka, Fshati Marinz Komuna Kuman
    Fatmir Harizaj, Rruga Tasi Dema Lagjia 1 Maji
    Olsi Verxhin Lino, Rruga Todi Shkurti Lagjia 15 Tetori Nr.9
    Rudina Miti Fico, Rruga Semanit Lagjia Apollonia
    Teuta Hajdari & Neki Hajdari, Rruga Ramiz Aranitasi Lagjia Kastrioti
    Fredi Proko, Lagjia Mbrostar Nr.24
    Pranvera Xhaferr Iliazi, Lagjia 11 Janari, Pall.13
    Florent Bari Dervishi, Rruga Mujo Ulqinaku Pall.15, Lagjia 15 Tetori
    Artur Oreshkovi, Rruga Th. Kopae Posta Fier Lagjia 8 Shkurti
    iljeta Mikail Sulo, Rruga Tomorr Dizdari Parafabrikat 5 Lagjia Liri Gero
    Mikel Miti Nao
    Adriano Mina Sinani, Lagjia Liri Rr. J. Xoxa P. 122
    Etfiqi Sknder Gjini / Metjan Rustemi, L. 1 Maji Rr. P. Filka nr.24\Altina Ramiz Isufaj L. 15 Tetori Tek Sigurimet Shoqrore
    Pellumb Nishat Aliaj ,L. 1 Maji Rr. A. Culi
    Fatbardha Sabri Saliaj, L. Kryengritja e Fierit Rr. Dinjo Kafenja P.15 Fier
    Vasillaq Thoma Mife ,L. 15 Tetor, Rr. X. Ardani, P.1 Fier
    Roberta Pilo Shyte, L. Shesh i Madh. Fier
    Shpresa Ali Shehu, L. 16 Prilli Rr. S. Kala, pran Stadiumit
    Silvana Muharremi, L.8 Shkurti Rr. Th. Kopoe p.115/1 Fier
    Adriana Miti Nuraj, L.15 Tetori Rr. T. Shkurti
    Eriselda Seneu, L. Apollonia Rr. Mustaj, Shpia 17 Fier.
    Luftav Isa Nurka, L.Kryengritja e Fierit Rr. R. Aranitasi, Ap.149, Sh.4
    Ylber Myftar Becolli, Posta Fier,lagj.8 Shkurti, Bllokuu i pjeshkave 3. P.
    Nikoll Pali Profka Rr. M/Agolli
    Mervhert Brahim Ymeraj LAfrimi I Ri
    Dhimitraq Nikolle Naka, LKastrioti I Ri,Rr. N.aliu
    Enkelejd Prift, Lgj 1maj, Rr.J.bakalli,P.m.p.8
    Gentian Miti Profka, Lagj.29 Nentori, Rr.D.hekali,P.39
    Mirka Abedin Daria,Lagj.8 Shkurti,Rr.Th. Kopae, P.12

    Lushnje

    Ofsian Karjani & N. Karjani L.K. Qystri
    Afrim Loci P.20. L.Kongresi
    Enualada Zerdella L.S. Libohova, P.94
    Arjola Manohosa Me Qera L. S.Libohova
    Ergent Meco & Engjell Meca L. lirim P.10
    Blerina Rustem Qosja Raiffaisen Bank Branch
    Juxhin Fadil Haxhi, Lagj.Gafurr Muo, P.208
    Liza Tashi& Llamber Tashi, L.1 Divjak
    Llambri Liko, L.G.muo
    Matilda Kurti& Beshir Kurti, L.G.muo, P.6/H

    Berat

    Luljeta Musa Karaj L.J.Vraka
    Shptim Qerim Caushaj Uznov Berat
    Valbona Valter Plaku & Valter Plaku L.Kushtrimi P.268 Sh.1, A.4 Berat
    Silvana Flamur Lloka L. JaniVrusha P.21 Ap.20 Berat
    Sonila Vangjel Bitri . L. Dshmort e Kombit P. Konuda Shk.2 Berat
    Anesti Todi Lloceli L. Barridada P.27 ap.5 Berat
    Vexhi Sherif Macaka Lagjia Donika Kastrioti
    Mario Haki Veleshnja Lagjia 30 Vjetori
    Kreshnik Bedri ToskaRemanis Velabisht
    Eglantina Ylvi Merdani Lagjia lirim
    Albert Llukan Monka L.10 Korriku
    Natasha Lefter Vasilia, L.30 Vjetori
    Xhemal Adem Hima Deshnik
    Basmije Tajar Arapi, Rr.P.lulo, Lgj.28 Nentori
    Nertila Nova, Lagj. 30 Vjetori Pll.73, Shk.1,Ap.6.

    Ura Vajgurore
    Marjeta Tahir Ziu L. 4 Shtatori

    Pogradec

    Artur Kllamollari L. 1 Zona Industriale
    Blerina Xhenga L. 4 Kala
    Olsi Agolli L. 3, Rr. K. Karafili
    Edison MusoLlari L.2 Rr. Unaza e Re Pogradec
    Servet Rapce L. 5, Rr. C. Mane Pogradec
    Ornela Cela L.1 Rr. R. Lollaku Pogradec
    Kristina Todalli L.3 Rr. K. Karafili Pogradec
    Elona Hafizllari Verdove Pogradec
    Sokol Lushllari Lir Pogradec
    Sokol Manellari L.4 R. G. Honcani Pogradec
    Andon Shkurti Rruga Naim Frsashri Lagjia 13
    Brikena Mingo Rruga Industriale Lagjia 1
    Bashkim Mukollari Rruga IslamDani Nr.191, Lagjia 5
    Julian Pera Memlisht
    Kasem Agastra Rr. 10 Dshmort e Pojsks
    Edri Luan Ismail L.4 Rr. Ceta e Mokrrs
    Besime Brahaj Piskupat
    Elvira Tasha Bucinas
    Nardi Abeshi Lagjia 2, Rr. Rinia
    Nersila Rustemi Geshtenjas
    Perparim Seitllari, Memelisht
    Arjan Kokoneshi, Lagj.5, RrK.karafili.p.50
    Flutur Dervishllari, Rr.Kors,Lagj.1, Shtepi Private
    Erjon Osmanaj, Lagj.4,Kala, P. I Spitalit
    Neritan Boi, Lagj.2 ,RrRinia
    Stefan Bardha, Grabovic
    Manjola Begollari, P.196,L.4,Rr.Ceta E Mokes
    Erjon Llazi, Rr.G.butka,P..64,L.2
    Renato Spirollari, Rr.Rinia, L.2,P.148
    Luan Seitllari Geshtenjas
    Erjon Kerthi, L.3.rrN.frasheri
    Armonda ollaku, Rr.R.ollaku:,L.2.p.56
    Vangjole Como, Rr.L.como,L.4
    Reimonda Spirollari, L.1, Rr.R.olaku, Tek Kisha, P.i Shyqos

    Vlor

    Mirela Mystehali Derraj & Losmer Haxhiu P.595 Vlor
    Pandeli Duni & Gjergji Spaho L. O. Haxhiu Rr. Demokracia Nr.1063 Vlor
    Eliona Sheraj Rr. Demokracia P.1282, Shk.8 Ap.50 Vlor
    Altin Selman Skendo Rruga Ismet akerri Nr.62
    Blerta Haxhiaj Rruga P. Leskaj Lagjia Pavarsia
    Dorjan Thoma Hudhra / Posta Fier Poro Vlor
    Save Spiropali, L.I.boletini,Rr.S.zotaj
    Liljana Muo,L.Pavarsia, Rr.vlore Skele

    Lezh

    Kujtim Stali Ndaoj L. Beslidhja
    Fran Dode Kala L. Spitalit
    Bernardin Turkja Shtpia E Turkajve Shn Koll
    Landi Prek Markaj Gocaj Balldren
    Rajmond Pali, Koder Marlekaj
    Mrike Gjoka, Shengjin
    Lek Pjetri, Fshati Rrile, Kom.shenkoll

    Prrenjas

    Ingert Samedin Llosa L.2 P.52
    Illodian Polisi L.1, P.12
    Viktor Balla
    Patos
    Agush Hasan Hoda L.29 Marsi
    Ervin Fiqiri Darraj Lagjia 1 Maji
    Endri Elmaz Shperdheja Griz Lenginas
    Entela Agim Lamaj l.1 maji,rr.k.Marku

    DEVOLL

    Sonila Kope, Tren
    Eda Avdi Sina, Miras
    Erigerti Danglli
    Danjel Niko Zeka, Bilisht
    Arben Sotir Malolli, Bilisht
    Lindita Hoxha, Miras
    Albana Kastriot Duci, Kapshtic

    Kavaj

    Elvira Koci Saliasi L.2 Sallbeg
    Diana Gugashi lagj.2

    Diber

    Gazmir Zeneli.Bllac Shupenz

    Peqin

    Nexhan Cokja L. Cezme

    KOR

    Viran Lera, lagj. 12, rr. V.Tromara, nr.60, Kor
    Bruno Cino, lagj. 8, rr. 7 Shkurti, nr.13, Kor
    Lojala Malallari, lagj. 9, rr. Gj. Kastrioti, pll.3, shka.11, Kor
    Ilir Ngjela, lagj. 18, rr. P.Shomo, pll. 1 A/9, Kor
    Gjergj Polena, lagj. 1, rr. J. Duro, nr.11, Kor
    Bledar Dervishi, Mborje, Kor
    Evelina Licenji, lagj. 7, rr. S.Coli, nr.10, Kor
    Julian Floriri, lagj. 11, rr. P.Rexhepi, nr.29, Kor
    Qazim Pinderi, lagj. 4, rr. K.Tupo, pll. 47, Kor
    Gani Jani, lagj. 16, rr. V.Eftimiu, pll.52, Kor
    Migena Pane, lagj. 5, rr. Rr.Telhaj, pll.11/13, Kor
    Mariglen Pandi Leka, Kreshpanj, Kor
    Olsa Sotir, Rmbec, Kor
    mariglen Mullaj, lagj. 17, rr. M.Afezolli, Kor
    Fatos Cenolli, lagj. 15, rr. K.Drenova, pll.30/4, Kor
    Gerta Dhimitri, Goskoz, Kor
    Eriselda Alfred Braho, lagj.2, rr. P.Cale, nr.24, Kor
    Ranela Reshat Zeqo, lagj. 7, rr. A.Koprencka, nr.21, Kor
    Rozeta Taipllari&venedik taipllari, lozhan
    Enis Pema, lagj. 9, rr. K.Grego,p..10/5
    Josif Qako, lagj. 18, rr. P.Shamo, pll.21,ap.10, Kor
    Agim Dushi, lagj. 6, rr. 28 Nntori, nr. 10, Kor
    Shklqim Maliq, lagj. 15, rr. K.Drenova, pll.33, h.15, Kor
    Erjon Fasho, Kakac
    Nurie Etem Shaholli, Voskopoj
    Ilia Agolli, Lumalas
    Nesti Thomaq Kinolli, lagj. 16, rr. R.Telhaj, pll.8, h.14, Kor
    Kostiko Deko, blloku 1, Maliq
    Albana Taqo Damo, Liqenas
    Flora Pllumbi, lagj.4, rr. S.Shkurti
    Shqiponja Shkmbi, lagj.6, rr.B.Kadia nr.17
    Gjergji Koruni, lagj.9, rrM.Kostani,pall5, ap.3
    Mimoza Thoma Dhmbi, rr.S.Shkurti, blloku i Qelqit
    Klarita Qyli, Dishnic
    Stavri Pandeli, blloku i ri i sportit, lagj.10

    KUOV

    Mirjana Sabri Dragoti, rr.11 Shkurti
    Mirjeta Kasem Teneqexhiu, lagj.Ll.Prifti

    DURRS

    Bledar Tasho rr.K.Kazanxhi, lgj.12, pll.6/4, shk.1
    Sonila Demir Zajmi, lagj.9, rr.A.Goga,nr.155
    Viola opani, lagj.7,rr.P.Foto, shtpia, nr.12
    Artur Muka, lagj.18, rrA.Goga,p.999
    Paulin Kavaja, lagj.11, Rruga e Dshmorve, p.259, ap.3
    Rakip Veshi, Xhafzotaj, Barbullush

    MALIQ

    Vasilika Kocllari, blloku nr.2, Maliq

    SHKODR

    Rodolf Gjushi, Daj, Bregu i Buns
    Rudina Alikokaj, lagj.A.Haxhija,rr. M.Ulqinaku,pll.11
    Merxhan Qerimaj, lagj.V.Shanto, rr.13 Dhjetori
    Fitnete Celepija, lagj.A.Haxhija, rr. S.Golemi

    KUKS

    Ilirjana Duraku&Gazmend duraku l.6.pll.68, shk.1,ap.1
    Ermira Tusha, lgj.6, pll.8, shk.2, ap.5

    PESHKOPI

    Dali Kamberi Zimur Tomin
    Altin Tomini lagj.Gj.Doi

    BALLSH
    Merjeme Nazeraj, lagj.8 Shkurti

    LIBRAZHD

    Shklqim Roci, Hotolisht

    BAJRAM CURRI
    Din Hysenukaj, lagj.Dardania
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  8. #8
    Larguar Maska e Gerrard
    Antarsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Pershendetje!!

    Shpresoj tiu kem ndihmuar.

    SWITGERL: Kaq pata mundesi te gjeja nga nje gazete dhe po shikoja ke nje link Klikoni Ketu Per me shum Informacione.

    Te gjith Aplikanteve i uroj qe te fitojne. Kalofshi sa me mire.

    T-B
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  9. #9
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Antarsuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Mosha
    43
    Postime
    591
    Citim Postuar m par nga Trendafili-Blu
    Pershendetje!!

    Shpresoj tiu kem ndihmuar.
    Mua hic sme ke ndihmuar se nuk e pava mrin tim aty
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  10. #10
    Kjo ishte lista perfundimtare , apo do dalin edhe fitues te tjere me mbrapa?

  11. #11
    Larguar Maska e Gerrard
    Antarsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603

    Fituesit e Llotarise Amerikane Data: [03.05.2007]

    Lista I

    Tiran

    1. Abdyrraman Gjana, Rr. Muhamet Gjollesha, Pll.69, Shk.4, Ap.30
    2. Adrinal Xheferraj & N. Prifti. Rr, Ishmi, P.13, Ap. 18
    3. Albana Laknori, Fusha e Aviacionit, Godina 10
    4. Albana Aliaj, Rr Sali Nivica P.14, SHk.1, Ap.2
    5. Albana Vrapi, Rr. M. Tutulani, Nr.7.
    6. Albert Beba, Rr.B. Golemi, Shkolla Feniks, 1.8 Tiran
    7. Alfons Llasa, Rr S.Zarba 228, Tiran
    8. Artemida Ramadan Vridhaj, Rr Durrsit, P.224, Ap.8
    9. Andrea Pano, Rr P. Dardha, P.6, Ap.11, Laprak
    10. Arbri Hiqmet Hoxha, Rr. Abdyl Frashri, P.3, Ap, 8,
    11. Arben Dauti, Rr, Qemal Stafa, P.208/2, Ap. 3
    12. Arban Shala, Rr, Teli N. Dini, Ap.1
    13. Arila Ylli Gjoka, Rr. Muhamet Gjollesha, P.67/1, SHk.2, Ap.9
    14. Arjan Zhllimo, Bregu i Lumit, Tiran 0682730754
    15. Artur Dardha, Rr. Mine Peza, P.200, Shk.2
    16. Artan Xhaferraj, Rr. M. MUcca, Nr.37
    17. Arjan Agolli, Rr. Dibrs, P.330, Sh.3, Ap.16
    18. Agrim Rexhepi, Rr. Aleksandr Moisi, P.18/6, Ap.1
    19. Armand Kapurova & N.Prifti, Rr. Shyqyri Ishmi, P.43, Ap.13
    20. Amela Bejleri, Rr Aleksandr Moisi, P.66, Shk.12, Ap.5
    21. Agron Cecaj, Rr Don Bosko, Pall. Mak, SHk.B-5, Ap.18
    22. Bektash Tuda, Rr Kongresi i Prmetit (Ish-shkolla e Partis)
    23. Bertol Jahaj, Rr. Sulejman Delvina, P.9, Shk.1, AP.6
    24. Bledi Biraj & Agim Biraj, Rr Shalvaret, Shk.4, Ap.44,
    25. Bora Gjokaj, Rr Dibrs, P.525, Shk.2, Ap, 7
    26. Dashuri Kllezi & Fatmire Kllezi, Rr. S.Petrela, Kodra e Priftit
    27. Dhimitr Nini Shati, Rr. Komuna e Parisit,
    28. Edurat Vishkurti, Lagja 11 Bregu i Lumit
    29. Edit Ura, Rr.Mihal Grameno, Pll.12, Shk.2, Ap.22
    30. Ervin Zahaj, Rr, S. Delvija, L. V. Shanto, P.6, Shk.1, Ap.6
    31. Ervin Todi Mile, Rr. Q.Stafa
    32. Erti Nikolla, Rr. Kavajs, Pll.207, Shk.6, Ap.42
    33. Ermir Aldervishi, Rr. Mustafa Leshi, Pll.3, Shk.3
    34. Ermira Alfred Take, Rr, Siri Kodra, Pl.59, Shk.2, Ap.16
    35. Emiliano Kalemi, Rr. Ismail Zemali, Pll. 2K
    36. Entela Kokona, Rr. M.Shyri, Pll.8, Shk.2, Ap.1
    37. Enida Balca, Rr. Buda, Nr.8
    38. Etleva Goxhaj, Rr. D.Hima, Nr.11. Kulla ADA.P.O.B.X 2995
    39. Eleonora Gegvata, Rr. Elbasanit, Tre Vllezrit Kondi
    40. Elmah Taraj, Rr. M. Tutulani, Pll.6, Ap.7
    41. Elda Ashiku, Bul. Bajram Curri, Pll. 21, Shk.42, Ap.9
    42. Fahri Toska, Rr, Pes Maji, prball Ish-Kimis
    43. Fehem Gecaj, Rr Mihal Grameno, Pll.1, Shk.1, Ap.16
    44. Florida Xheka, Rr. G.Heba, Pll.13,
    45. Flutura Cenaj & Cela Sulejman, Rr. Ali Demi, 216, Shk.1, Ap.2
    46. Fotir Cocoli, Rr. Konferenca e Pezz-ish-Makazine e SK-ut
    47. Festime Prensi, Rr. Aleksandr Moisu, Pll.66. Shk.11
    48. Fitnete Lagji, Rr. K. Gega, Pll.1, Shk.1, Ap.15
    49. Gentiana Aga Vishaj, Vaqarr
    50. Gentiana Dushku, Qytet Studenti, God.18 Dhoma.10
    51. Gleda Qirja, Rr, Mihal Grameno, Pll.62, SHk.2, AP.23
    52. Gzim Sheme Canaj, Rr, Gani Domi, Pll.4, Shk.7, Ap.73, Lagja 1
    53. Ibrahim Kaja, Rr Karl Gege, Nr.13, Minimarket Xheni
    54. Ilir Gjini Mustafa & Astrit Gjon Palaj, Rr, S. Frashri, Pll. Vega, Shk.2
    55. Iris Dari, Rr Barrikadave, Pll.129, Shk.1. Ap.5
    56. Jeta Parllaku, Rr. Frederik Shiroka, Pll.1, Shk.2, Ap.5
    57. Jonida Xhaferri, Rr, H. Cenoymeri, Nr.17
    58. Kanan Hysi, Rr P. Dardha, Pll.40, Shk.2, Ap.23
    59. Kastriot Muharremi, Rr A. Kasemi, Pll.1/1, Shk.3, Ap.54
    60. Kimet Hasa & Petrit Reshla, Rr Fush Preili, Paskuqan, Babrru.
    61. Kreshik Marku, Rr, Todi Shkurti, Shk.4. Ap.12
    62. Klodian Dautaj, Rr, Pes Maji, Pll.3 Sek. 1, Ap.1
    63. Laureta Gegprifti, Rr, Don Bosko, Kulla.7, Kati.8-9
    64. Luljeta Hogu, Rr, Qemal Stafa, Pll.11, Shk.3, Ap.28
    65. Ludmilla Papa, Rr. M. Gjollesha, Bul Vasil Shanto, Pll.10, Ap.14
    66. Luiana Hameti, Rr Sadik Petrela, Porcelani
    67. Lulzim Gani Metani, Sauk
    68. Manjola Tozlluku, Rr, A. Sinani, Pll.40/1, Ap.5
    69. Marjana Rexhepi, RR, A.Moisiu, Pll.18/.6, Ap.1
    70. Marte Doda, Rr Don Bosko, Kull, Huai, Pll.6, AP.3
    71. Marin Janxo, K.P.1703
    72. Mirdash Keci, Rr. Qemal Stafa Nr.216
    73. Marjeta Konomi Rr. A.frasheri P.9 Sh.2.ap.20
    74. Majlinda Hafezi, P. 575/3 sh.1, Ap.10 Tiran
    75. Majlinda Gjoka Rr. D.Bosko, Sh.Private P.326
    76. Mirela Quka Rr.Artan Lenja
    77. Mimoza Q. Peqini Gjevari, Rr Asim Vokshi, Pll.33.2 Ap.15
    78. Natasha Vangjel Kamberi, Rr K. Lushnjes, Pll.32, Shk.3, Ap.30
    79. Nazine ekrezi, Ministria Mbrojtjes Tiran
    80. Nevina Hidri, Dobresh, Komuna Brzhit Tiran
    81. Natasha Meci Poradeci, Kombinat Tiran
    82. Nazmi Hoxha, Galeria Kombtare e Arteve Bul. Dshmort e Kombit
    83. Pashke Dushaj. Kodra e Kuqe. 0682922071 Babrru. Tiran
    84. Petrit Garri, Rr Grigor Heba, Pll.30 Shk.1 Ap.1
    85. Prparim Bici, Rr Jordan Misja Njsia 4, Lagja.9
    86. Ramir Kolicci, Rr M.Gjollesha
    87. Rozeta Gjyli, Rr Durrsit,
    88. Sabri Bilbili, Rr I.Baxhiqi, Nr.79/1
    89. Suzana Fusja, Rr Gani Domi, P.1, Shk.1, Ap.1
    90. Suela Sami, Rr D.Alla, Nr.505
    91. Suzana Ballka & A. Ballka Rr. Kavajs P.71 Sh.1 Ap.21
    92. Shyqyri Xhiherri, Rr Bardhyl, P.5, Shk.3, Ap.14
    93. Suzana Xhabafti & Suzana Pupe, Rr. Ali Demi, P.255. Shk.3, Ap.32
    94. Tasim Sejko, Rr. Muhamet Gjollesha P. 59, Shk.3
    95. Tonin Lela, Rr. Th. Ziko, P. 653, Ah. 1 Ap. 20
    96. Ulvije Plaku, Rr. M.Grameno, Sheshi i Ri, Nr.18
    97. Vigina Huxhi, Rr R.Xhajko, Ap.19, P.61/4/ Lagja.4
    98. Xhane Bardhi, L.4, Kamz


    GJIROKASTR


    1. Armand Pasha & Arjan Ligu L. 18 Shtatori
    2. Illement Veizaj & Arjan Ligu L. 18 Shkurti
    3. Leone Rexhaj & Arjan Ligu. L. 18 shtatori


    KRUJ


    1. Ani Beraj L. Varosh P. 68, Shk. 2
    2. Liria Meta, Nikl
    3. Sknder Blushi L. 4 Pengilej


    ELBASAN


    1. Artur Koiaj, L. E re, Rr. V. Xhuavani Nr. 3
    2. Bujar Musta, Gjykata e Rrethit Gjyqsor, L 5 Maji
    3. Drita Taromani, L. Partizani P. 650
    4. Drita Qosja, L. Haxhias P. 588/1 Nr. 14
    5. Elidon Xhani L. Haxhias, P. 645/5, H/B, Ap. 13
    6. Ledia Veshi, Rr. L. Gurakuqi, P. 54, H.C. Ap. 2
    7. Marja Bebei L. Shnkoll, Rr. Th. Llafeli
    8. Mehmet Gurra, L Partizani, Nr. 11
    9. Veli Tosku, L. Sknderbej, Autostrada Pran Kaletos


    GRAMSH


    1. Adelina Zajmi, L. Holta P. 52
    2. Lorenc Papri Ceruj
    3. Valbona Bita, Lagja, Blloku Nr. 5


    ERSEK


    1. Donika Dilo, Blloku Nr. 1 Kolonj
    2. Lindita Hoxha, Fshati Miras
    3. Teuta Telo, Blloku Nr.3


    FIER


    1. Adriano Mina Sinani, L. Liri Rr. J. Xoxa P. 122
    2. Adriana Miti Nuraj, L. 15 Tetori Rr. T. Shkurti
    3. Artur Oreshkovi, Rruga Th. Kopae Posta Fier L. 8 Shkurti
    4. Altina Ramiz Isufaj L. 15 Tetori Tek Sigurimet Shoqrore
    5. iljeta Mikail Sulo, Rruga Tomorr Dizdari Parafabrikat 5
    6. Dhimitraq Nikoll Naka, L Kastrioti i Ri, Rr. N.Aliu
    7. Enkelejda Plepi, L. 16 Prilli, Rr. J. Cakrani P.2, Ap.1
    8. Ervin Sabri Hasa, L. K. Pezeza, Rr. J. Xaxa, P.145
    9. Etfiqi Sknder Gjini, L. 1 Maji Rr. P. Filka
    10. Eriselda Seneu, L. Apollonia, Rr. Mustaj, Shtpia 17
    11. Enkelejd Prift, L. 1maj, Rr. J.Bakalli, P.m.p.8
    12. Fatmir Harizaj, Rr. Tasi Dema, L. 1 Maji
    13. Fatbardha Sabri Saliaj, L. Kryengritja e Fierit Rr. Dinjo Kafenja, P. 15
    14. Fredi Proko, Mbrostar, Nr.24
    15. Florent Bari Dervishi, Rr. Mujo Ulqinaku P.15, L. 15 Tetori
    16. Gentian Miti Profka, L.29 Nntori, Rr.D.Hekali, P.39
    17. Gentian Todi & Thamo Grecalli, Komuna Qendr.
    18. Irma Bajram Agushi, L. 28, Marsi Patos
    19. Luftav Isa Nurka, L. Kryengritja e Fierit Rr. R. Aranitasi, Ap. 149, Sh.4
    20. Mervhert Brahim Ymeraj, L. Afrimi i Ri
    21. Miljana Tasi Profka, Fshati Marinz Komuna Kuman
    22. Mikel Miti Nao
    23. Mirka Abedin Daria, L. 8 Shkurti, Rr. Th. Kopae, P. 12
    24. Nikoll Pali Profka Rr. M.Agolli
    25. Olsi Verxhin Lino, Rr. Todi Shkurti, L. 15 Tetori, Nr.9
    26. Pllumb Nishat Aliaj, L. 1 Maji Rr. A. Culi
    27. Pranvera Xhaferr Iliazi, L. 11 Janari, P. 13 Liri Gero
    28. Rudina Miti Fico, Rr. Semanit L. Apollonia
    29. Roberta Pilo Shyte, L. Shesh i Madh
    30. Silvana Muharremi, L. 8 Shkurti Rr. Th. Kopoe P. 115/1
    31. Shpresa Ali Shehu, L. 16 Prilli, Rr. S. Kala, pran Stadiumit
    32. Teuta Hajdari & Neki Hajdari, Rr. Ramiz Aranitasi, L. Kastrioti
    33. Vasillaq Thoma Mife, L. 15 Tetor, Rr. X. Ardani, P. 1
    34. Ylber Myftar Becolli, Posta Fier, L. 8 Shkurti, Blloku i Pjeshkave 3.


    LUSHNJE


    1. Afrim Loci P.20. L.Kongresi
    2. Arjola Manohosa, Me Qera L. S.Libohova
    3. Blerina Rustem Qosja, Raiffaisen Bank Branch
    4. Enualada Zerdella L. S. Libohova, P. 94
    5. Ergent Meco & Engjell Meca L. lirim, P. 10
    6. Liza Tashi & Llamber Tashi, L. 1, Divjak
    7. Llambri Liko, L. G.muo
    8. Juxhin Fadil Haxhi, L. Gafurr Muo, P. 208
    9. Matilda Kurti & Beshir Kurti, L. G.muo, P.6/H
    10. Ofsian Karjani & N. Karjani L. K. Qystri


    PATOS


    1. Agush Hasan Hoda, L. 29 Marsi
    2. Ervin Fiqiri Darraj, L. 1 Maji
    3. Endri Elmaz Shprdheja, Griz Lenginas
    4. Entela Agim Lamaj, L.1 maji, Rr. K.Marku


    BALLSH


    1. Merjeme Nazeraj, L. 8 Shkurti


    BERAT


    1. Albert Llukan Monka, L. 10 Korriku
    2. Anesti Todi Lloceli, L. Barridada, P. 27, Ap. 5
    3. Basmije Tajar Arapi, Rr. P.lulo, Lgj. 28 Nntori
    4. Eglantina Ylvi Merdani, L. lirim
    5. Kreshnik Bedri Toska, Velabisht
    6. Luljeta Musa Karaj, L. J.Vraka
    7. Mario Haki Veleshnja, L. 30 Vjetori
    8. Natasha Lefter Vasilia, L. 30 Vjetori
    9. Nertila Nova, L. 30 Vjetori P. 73, Shk. 1, Ap. 6
    10. Silvana Flamur Lloka, L. Jani Vrusha, P.21, Ap.20
    11. Sonila Vangjel Bitri, L. Dshmort e Kombit, P. Konuda, Shk.2
    12. Shptim Qerim Caushaj, Uznov
    13. Valbona Valter Plaku & Valter Plaku, L. Kushtrimi, P. 268, Sh.1, A.4
    14. Vexhi Sherif Macaka, L. Donika Kastrioti
    15. Xhemal Adem Hima, Dshnik


    Ura Vajgurore


    1. Marjeta Tahir Ziu, L. 4 Shtatori


    POGRADEC


    1. Artur Kllamollari, L. 1, Zona Industriale
    2. Arjan Kokoneshi, L. 5, Rr. K. Karafili, P. 50
    3. Armonda ollaku, Rr. R. ollaku, L. 2. P. 56
    4. Andon Shkurti, Rr. Naim Frsashri L. 13
    5. Bashkim Mukollari, Rr. Islam Dani, Nr. 191, L. 5
    6. Besime Brahaj, Piskupat
    7. Brikena Mingo, Rr. Industriale, L. 1
    8. Blerina Xhenga, L. 4, Rr. Kala
    9. Edison Musollari, L. 2, Rr. Unaza e Re
    10. Edri Luan Ismail, L.4, Rr. Ceta e Mokrrs
    11. Elvira Tasha, Buinas
    12. Erjon Osmanaj, L. 4, Kala, P. i Spitalit
    13. Erjon Llazi, Rr. G. Butka, P.64, L. 2
    14. Erjon Kerthi, L. 3. Rr. N. Frashri
    15. Elona Hafizllari, Vrdov
    16. Flutur Dervishllari, Rr. Kors, Lagj. 1, Shtpi Private
    17. Julian Pera, Memlisht
    18. Kasem Agastra, Rr. 10 Dshmort e Pojsks
    19. Kristina Todalli, L. 3, Rr. K. Karafili
    20. Luan Seitllari, Gshtenjas
    21. Manjola Begollari, P. 196, L. 4, Rr. eta e Mokrrs
    22. Nardi Abeshi, L. 2, Rr. Rinia
    23. Neritan Boi, L. 2, Rr. Rinia
    24. Nersila Rustemi, Gshtenjas
    25. Olsi Agolli, L. 3, Rr. K. Karafili
    26. Ornela Cela, L. 1, Rr. R. ollaku
    27. Prparim Seitllari, Memelisht
    28. Renato Spirollari, Rr. Rinia, L. 2, P. 148
    29. Reimonda Spirollari, L.1, Rr.R. ollaku, Tek Kisha,
    30. Servet Rapce, L. 5, Rr. C. Mane
    31. Sokol Lushllari, Lir
    32. Sokol Manellari, L. 4, Rr. G. Honcani
    33. Stefan Bardha, Grabovic
    34. Vangjole Como, Rr. L.como, L.4


    VLOR


    1. Altin Selman Skndo, Rr. Ismet akerri Nr.62
    2. Blerta Haxhiaj, Rr. P. Leskaj L. Pavarsia
    3. Dorjan Thoma Hudhra, Adr. Posta Fier Poro Vlor
    4. Eliona Sheraj, Rr. Demokracia, P.1282, Shk.8, Ap.50 Vlor
    5. Liljana Muo, L. Pavarsia
    6. Mirela Mystehali Derraj & Losmer Haxhiu P.595 Vlor
    7. Pandeli Duni & Gjergji Spaho, L. O. Haxhiu Rr. Demokracia Nr.1063 Vlor
    8. Save Spiropali, L. I. Boletini, Rr.S. Zotaj


    LEZH


    1. Bernardin Turkja, Shtpia e Turkajve Shn Koll
    2. Fran Dode Kala, L. Spitalit
    3. Landi Prek Markaj, Gocaj, Balldren
    4. Lek Pjetri, Fshati Rrile, Kom. Shnkoll
    5. Kujtim Stali Ndoja, L. Beslidhja
    6. Mrike Gjoka, Shngjin
    7. Rajmond Pali, Kodr Marlekaj


    PRRENJAS


    1. Ingert Samedin Llosa, L.2 P.52
    2. Illodian Polisi, L.1, P.12
    3. Viktor Balla


    DEVOLL


    1. Arben Sotir Malolli, Bilisht
    2. Albana Kastriot Dui, Kapshtic
    3. Danjel Niko Zeka, Bilisht
    4. Eda Avdi Sina, Miras
    5. Erigerti Danglli
    6. Lindita Hoxha, Miras
    7. Sonila Kope, Tren


    KAVAJ


    1. Diana Gugashi, L. 2
    2. Elvira Koci Saliasi, L. 2 Sallbeg


    DIBR

    1. Gazmir Zeneli, Bllac Shupenz


    PEQIN


    1. Nexhan Cokja, L. ezm


    KOR


    1. Agim Dushi, L. 6, Rr. 28 Nntori, Nr. 10
    2. Albana Taqo Damo, Liqenas
    3. Bruno Cino, L. 8, Rr. 7 Shkurti, Nr. 13
    4. Bledar Dervishi, Mborje
    5. Evelina Licenji, L. 7, Rr. S. Coli, Nr.10
    6. Enis Pema, L. 9, Rr. K. Grego, P. 10/5
    7. Eriselda Alfred Braho, L. 2, Rr. P. Cale, Nr.24
    8. Erjon Fasho, Kaka
    9. Fatos Cenolli, L. 15, Rr. K. Drenova, P. 30/4
    10. Flora Pllumbi, L. 4, rr. S. Shkurti
    11. Gani Jani, L. 16, Rr. V. Eftimiu, Pll. 52
    12. Gerta Dhimitri, Goskoz, Kor
    13. Gjergji Koruni, L.9, Rr M. Kostani,P. 5, Ap. 3
    14. Gjergj Polena, L.. 1, Rr. J. Duro, Nr.11
    15. Ilir Ngjela, L. 18, Rr. P. Shomo, Pll. 1 A/9
    16. Ilia Agolli, Lumalas
    17. Julian Floriri, L. 11, Rr. P. Rexhepi, Nr.29
    18. Josif Qako, L. 18, Rr. P. Shamo, Pll. 21, Ap.10
    19. Klarita Qyli, Dishnic
    20. Kostiko Deko, Blloku 1, Maliq
    21. Lojala Malallari, L. 9, Rr. Gj. Kastrioti, Pll.3, Shka.11
    22. Mariglen Pandi Leka, Kreshpanj
    23. Mariglen Mullaj, L. 17, Rr. M. Afezolli
    24. Mimoza Thoma Dhmbi, Rr. S. Shkurti, Blloku i Qelqit
    25. Migena Pane, L. 5, Rr. Rr. Telhaj, Pll. 11/13
    26. Nurie Etem Shaholli, Voskopoj
    27. Nesti Thomaq Kinolli, L. 16, Rr. R. Telhaj, Pll.8, H.14,
    28. Olsa Sotir, Rmbec
    29. Qazim Pinderi, L. 4, Rr. K. Tupo, Pll. 47
    30. Ranela Reshat Zeqo, L. 7, Rr. A. Koprencka, Nr.21
    31. Rozeta Taipllari & Venedik Taipllari, Lozhan
    32. Stavri Pandeli, Blloku i ri i sportit, Lagj. 10
    33. Shqiponja Shkmbi, Lagj. 6, Rr. B. Kadia Nr.17
    34. Shklqim Maliq, Lagj. 15, Rr. K. Drenova, Pll. 33, H.15
    35. Viran Lera, Lagj. 12, Rr. V. Tromara, Nr. 60


    KUOV

    1. Mirjana Sabri Dragoti, Rr. 11 Shkurti
    2. Mirjeta Kasem Teneqexhiu, Lagj. Ll. Prifti


    DURRS


    1. Artur Muka, L.18, Rr A. Goga, P. 999
    2. Bledar Tasho, Rr. K.Kazanxhi, L. 12, Pll. 6/4, Shk.1
    3. Paulin Kavaja, L. 11, Rruga e Dshmorve, P. 259, Ap. 3
    4. Rakip Veshi, Xhafzotaj, Barbullush
    5. Sonila Demir Zajmi, Lagj. 9, Rr.A. Goga, Nr. 155
    6. Viola opani, Lagj. 7, Rr. P. Foto, Shtpia, Nr. 12


    MALIQ


    1. Vasilika Kollari, Blloku Nr. 2, Maliq


    SHKODR


    1. Fitnete elepija, Lagj. A. Haxhija, Rr. S. Golemi
    2. Merxhan Qerimaj, Lagj. V. Shanto, Rr. 13 Dhjetori
    3. Rodolf Gjushi, Daj, Bregu i Buns
    4. Rudina Alikokaj, Lagj. A. Haxhija, Rr. M. Ulqinaku, Pll.11


    KUKS


    1. Ermira Tusha, L. 6, Pll. 8, Shk. 2, Ap. 5
    2. Ilirjana Duraku & Gazmend Duraku L. 6, Pll. 68, Shk. 1, Ap. 1


    PESHKOPI


    1. Altin Tomini, Lagj, Gj. Doi
    2. Dali Kamberi, Zimur Tomin


    LIBRAZHD


    1. Shklqim Roci, Hotolisht


    BAJRAM CURRI

    1. Din Hysenukaj, Lagj. Dardania


    Lista II

    TIRAN


    1. Arben Ahmetaj Rr. S. Brahaj
    2. Arjan Hazisaj Rr. Gj. Kuqali P. 2 Shk. 6 Ap. 60
    3. Afrim Hasani Rr. Q. Stafa P. 17 Shk. 2 Ap. 19
    4. Bardhyl Zeneli Rr. V. Noti Laprak
    5. Bujar ela Reparti Ushtarak 1102
    6. Edmir Bilal Dalipaj Rr. N. Mjeda P. 2 Shk. 2 Ap. 224
    7. Elena Irfan Metko Rr. K. Qipro Ish-kopshti 26
    8. Elton Llukani Rr. Dibr P.330 Shk. 1 Ap. 6
    9. Engjellush Sejdia, Ferit Mici Rr. R. Petrela
    10. Erjuz Mezini Rr. Ll. Miho Ap. 11 L. 6
    11. Eriselda Gjata Rr. Sh. Ishmi P. 52 Shk. 2 Ap. 19
    12. Fatmir Thomoraj Rr. Q. Stafa P. 2 Shk. 6 Ap. 60
    13. Granit Hoxha Universiteti Bujqsor Kamz
    14. Ingrit Kurti & Dilaver Kurti Rr. N. Mjeda P. 2 Shk. 3 Ap. 24
    15. Irena Meta Rr. 5 Maji Kullat Binjake
    16. Laureta Hasko Rr. K. Topia P. 2 Shk. 3 Ap. 7
    17. Lorenc Hysen Mestani & Edmond Topi Rr. Sami Frashri P. 20/2 Ap. 7
    18. Luan Duka Rr. Budi Ap. 41/1
    19. Luljeta Zini Shpuza & Arzen Shpuza Rr. S. Zorba Lgj. 10 Nr. 234
    20. Mehmet Memaga Lgj. 5 Rr. S. Cico P. 4/1 Shk. 1 Ap. 20
    21. Merita Collaku Fark e Vogl, Sauk
    22. Pelivan Prengji Rr. D. Bosko P. Al-Mark
    23. Roland Kondili & Yllson Ceci Rr. Njazi Meka P. 5 Shk. 1 Ap. 2
    24. Sadik Topalli P. 28 Shk.2 Ap.22 Kamz
    25. Sonila Dervish Rr. Riza Cuka P. 6 Shk. 3 Ap. 28
    26. Sonila Pojani Rr. P. Rexhepi P. jeshil A. 1/2
    27. Silvana Dema Rr. I. Tomini P. Firma ani Ap. 40 Shk.2
    28. Shpresa Hozhalli Rr. B. Curri P13/A Shk. 1 Ap. 6


    FIER


    1. Agron Miti Lako Pojan
    2. Arjan Niko L. K. Prmeti Rr. J. Xoxa
    3. Anisa Sabaudin Saliaj L. Apollonia
    4. Bledar Pllumb Shehu L. 29 Nntori Rr. P. Pirro
    5. Edmond Leksi Kostandini L. Mbrostar
    6. Enerjeta Konstandin Veizaj L. Kastriot Rr. Brigada e VI
    7. Enver Tetem Lamaj L. Konferenca e Pezs
    8. Enerik Papa, Shnpjetr Seman
    9. Frida Shahin Bejda L. Konferenca e Pezs
    10. Gjinovefa Merko Cani Fshati Havaleas
    11. Manuela Petrit Shahaj L. Kastriot
    12. Marjola Pllumb Shehu Lako Pojan
    13. Miranda Cumani L. 11 Janari Rr. Dino Kalenja
    14. Renato Enver epele Re. E Spitalit Roskovec
    15. Safet Heqimaj L. Kryengritja e Fierit Rr. Ramiz Aranitasi P. 117 Ap. 9
    16. Sonila Agim Hila, Vajkan Komuna Mbrostra Dermenas
    17. Vera Lamaj Drejtoria rajonale e Sigurimeve Shoqrore
    18. Xhezmi Merkaj L. 15 Tetori Rr. H. Dishnica
    19. Zhaneta Sheqi L. Posta Fier


    KOR


    1. Admirim Bidillari Lumalas
    2. Ahdinaj Olger Rr. Mio Shkodrani L. 6 Nr. 24
    3. Arben Andoni L. 11 Rr. Vojo Kushi Nr.13
    4. Artur Shembitraku & Shefqet Shembitraku Rovonik
    5. Asim Liso Romonik
    6. Berti Beqo Rr. Likonik
    7. Distoleta Repa L. 9 Rr. Kio Greco P. 7/15
    8. Dorela Guraj Rr. Ajet Gjindolli L. 17 P. 16
    9. Eduart Kadi L. 6 Rr. 29 Nntori ish parku i Industris
    10. Evelina Dhamo Rr. Kio Drenova
    11. Emiljan Sheperi L. 4 Rr. V. Dushku
    12. Engjellush Adem Zade Rr. A. Gjindolli P. 6/7
    13. Enkelejda Plasari Rr. P. Shamo p. 22
    14. Gjergji Zane L. 18 Rr. Sh. Denari Ap. 1/2
    15. Lizjan Feim Brahimllari Zvirino
    16. Liljana Demir Liso Blloku i Ri i Sportit L. 10
    17. Luljeta Korari Bulgarea
    18. Llazi Gjika L. 1 Nr. 26
    19. Majlinda Jorgji Rr. Partizani L. 14
    20. Roland Mane Rr. Th. Martiri L. 4 P. 27
    21. Shpresa Terziu L. 5 Rr. Ballkomeni P.3 Nr.15
    22. Tatjana Koce L. 18 Rr. Petraq Shamo P. 23/12
    23. Tomi Mile Rr. Veteranve Nr. 61
    24. Valentina Demeniku Rr. Koli Tupa L. 1 Nr. 14
    25. Zamira Muslli L. Rrexhep Telhaj Vial 5
    26. Zenel Dunolli Vashtni


    PATOS


    1. Shqiponja Avdulla Toska L. E Re
    2. Vjoleta Ruaj, Rrrs
    3. Zamir Hajdar Rucaj


    LEZHE

    1. Bledar Hoxha L. Beslidhja P. 76
    2. Eduart Nikolli Qendr
    3. Pashke Lazri Dragushe


    SHKODER


    1. Anton Sokoli L. Ndoc Mazi Rr. Marin Barleti P. 83/2
    2. Angjelin Vinens Filiali i Patosit
    3. Emiljan Zadrima Bregu i Buns
    4. Mirsida Isufi L. V. Kushi Rr. Nazmi Kryeziu
    5. Nevila Nui Filiali i Patosit
    6. Nora Rroku Gajtan Guri i Zi
    7. Gjovalin Xhaja Hot i Ri
    8. Zef Franja, Rrenc-Guri i Zi


    POGRADEC


    1. Brisilda Kroi Rr. 10 Dshmort e Pojsks L. 10
    2. Entela Kuqo Rmenj
    3. Ervis Misliu Rr. Rinia L. 2 P. 14
    4. Mimoza Diko Lumi i Trehanit
    5. Petrit Diko Lumi i Trehanit
    6. Vjosa Mimini Memelisht
    7. Vlefta Shegani L. 1 Rr. 1 Maji
    8. Zilije Dulellari Bucimas


    KUKES


    1. Elvana Hysen Biba L. 5 P. 5 Sh.3
    2. Lorena Nuhi Guri L. 4 P. 15 Shk. 3 Ap. 12
    3. Majlinda Rahman Shahu L. 6 P. 6 Shk. 2 Ap. 12


    RRESHEN


    1. Mira Doda P. 51 Shk. 2 Ap.6


    VLORE

    1. Majlinda Xhava L. 28 Nntori Rr. Dshmoret nr. 1
    2. Suela Durmishi L. 29 Nntori Rr. Sadik Zotaj


    GRAMSH

    1. Eglantina Hoxha L. Xhile Lici P. 106
    2. Genc Ajazi L. Sportit P. 173
    3. Klodi Kishta L. Xhile Leci P. 106


    LAC


    1. Ilda Spahiu L. 3 P. 46 Shk. 1


    PERMET


    1. Piro Kole L. Sede


    TEPELEN


    1. Enver Refat Memushi Levan


    DEVOLL

    1. Abidin Paja Sul
    2. Vera Meka Rr. 1 Maji Bilisht


    DURRES

    1. Ardian Zoto L. Popullore
    2. Berti Sinani Sukth
    3. Ermion Ibrahim Arapi L. 1 P. A. Moisiu
    4. Sherif Kola Rrushkull


    BERAT

    1. Agim Mustafa Sena L. Uznon
    2. Denis Sami Qahalli L. Muzakaj
    3. Eva Papa L. Jani Vruho
    4. Jetnor Refat Sheti Vajkan
    5. Julinda Dogani L. 10 Korriku
    6. Lili Jorgi Xoxi L. 10 Korriku
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  12. #12
    Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
    Antarsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    n realitetin e hidhur
    Mosha
    38
    Postime
    2,166
    Po atyre qe i del emri c'kushte duhet te plotesojne.... per te vazhduar me tej?

  13. #13
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    25,187
    Postimet n Bllog
    3
    Llotaria amerikane

    445 fituesit e Llotaris Amerikane

    Departamenti Amerikan i Emigracionit ka przgjedhur edhe 25 fitues t tjer t Llotaris Amerikane, duke e uar numrin e prgjithshm n 445. Gazeta “Tirana Observer” publikon sot listn me emrat m t rinj t fitueseve q kan mbrritur n Postn Shqiptare. T gjith aplikuesit q kan dal fitues, n baz t przgjedhjes do t marr nj zarf nga Posta Shqiptare, ku do jet jen t gjitha procedurat dhe dokumentacioni shtes pr t vazhduar deri n prfundimin e procedurave dhe marrjen e vizs nga ambasada amerikane. Lista prbhet nga tri pjes, ku n data t ndryshme jan kthyer prgjigje nga ambasada. N ditt n vijim pritet t vijn dhe emra t tjer, t cilt jan pjes e fazs s par t przgjedhjes.

    lista e re e postes shqiptare botohen dhe pergjigjet e kaluara

    Lista I

    TIRAN
    DRITA THOMA NDONI, Rruga e Kavajs, Pallati 138, Shk. 2. Ap.16
    PIRRO JANI, Rruga “Brigada e VIII, Pallati 6, Ap.49
    RUDEN VAKIARI, Bulevardi “Zogu I”, Pallatet “Agmi”, SH.P.H 2/7
    LIRIM SHKLQIM METOXHA, Studio “Reli”, Kamz
    ALTINA RAPO SHALCA, Rr. “S. Petrela”, Nr.324, “K. Prifti”
    ERMAL SERJANI, Rr. “Qamil Gurakuqi”, Pll.4, SHK.2, Ap.16
    MUHAMED NAMIK NOVALLI, Rr. “ekrezs”, Pll.84, Shk.1, Ap.3, Kamz
    EVA HOXHA, Rr. “Irfan Tomini” Pll. 88, Shk.4
    RAIMONDA KONOMI, Rr. “Ali Demi”, Pll.133, Shk.1, Ap.11

    KOSOV
    BEKIM KAJTAZI, Rr. “Bill Klinton”, 5/8 “D” 29 Dardania, Prishtin

    PRRENJAS
    REFIK ADEM Albrahimi, Lagja 2

    PRMET
    ROMEO JANKU, Lagjja “Mejden”
    IDAJETE MIHALI, Lagjja “Partizani”

    ERSEK
    VANGJUSH STERJO GJERGO, Gostivisht

    LZHE
    MALTIN PERDOCI, Qendr, Ungrej

    pogradec
    JANI BORO, Lagja 1, RR. “Reshit ollaku”
    SUELA CANI, Lagja 5, “Prroi i aprazit”

    FIER
    REXHEP BUZI & AGIM BUZI, Lagjja “16 Prilli”, Hotel “Vjosa”

    STELA BRATJA, Lagja “15 Tetori”, Rr. “Xhaxhi Andoni”

    GJIROKASTR
    ARTJON ZERVA & ARJAN LIGU, Lagjja “18 Shtatori”

    BALLASH
    AQIF MATAJ, Lagjja “5 Shkurti”

    BERAT
    IRENA FEJZI KAJA, Lagjja “Dshmort e Kombit”, Pall. “Konuda”
    ADILE MYFIT MEHMETI, Lagjja “Kala”
    XHOVAN PANDI SMAJRI Lagjja “Dshmort e Kombit”, Pallati 44

    DURRS
    ETLEVA ZOTOLLI, Bashkia Sukth

    ELBASAN
    ISLAM SKNDERI, Lagjja “Sknderbej” Fush-Beret

    FUSH-ARRZ
    ELONA CENAJ & HYESN CENAJ, Fush-Arrz

    Lista II

    Tiran
    Abdyrraman Gjana, Rr. “Muhamet Gjollesha”, Pll.69, Shk.4, Ap.30
    Adrinal Xheferraj & N. Prifti. Rr, “Ishmi”, P.13, Ap. 18
    Albana Laknori, Fusha e Aviacionit, Godina 10
    Albana Aliaj, Rr “Sali Nivica” P.14, SHk.1, Ap.2
    Albana Vrapi, Rr. “M. Tutulani”, Nr.7.
    Albert Beba, Rr.”B. Golemi”, Shkolla Feniks, 1.8 Tiran
    Alfons Llasa, Rr “S.Zarba” 228, Tiran
    Artemida Ramadan Vridhaj, Rr “Durrsit”, P.224, Ap.8
    Andrea Pano, Rr “P. Dardha”, P.6, Ap.11, Laprak
    Arbri Hiqmet Hoxha, Rr. “Abdyl Frashri”, P.3, Ap, 8,
    Arben Dauti, Rr, “Qemal Stafa”, P.208/2, Ap. 3
    Arban Shala, Rr, “Teli N. Dini”, Ap.1
    Arila Ylli Gjoka, Rr. “Muhamet Gjollesha”, P.67/1, SHk.2, Ap.9
    Arjan Zhllimo, “Bregu i Lumit”, Tiran 0682730754
    Artur Dardha, Rr. “Mine Peza”, P.200, Shk.2
    Artan Xhaferraj, Rr. “M. MUcca”, Nr.37
    Arjan Agolli, Rr. “Dibrs”, P.330, Sh.3, Ap.16
    Agrim Rexhepi, Rr. “Aleksandr Moisi”, P.18/6, Ap.1
    Armand Kapurova & N.Prifti, Rr. “Shyqyri Ishmi”, P.43, Ap.13
    Amela Bejleri, Rr “Aleksandr Moisi”, P.66, Shk.12, Ap.5
    Agron Cecaj, Rr “Don Bosko”, Pall. Mak, SHk.B-5, Ap.18
    Bektash Tuda, Rr “Kongresi i Prmetit” (Ish-shkolla e Partis)
    Bertol Jahaj, Rr. “Sulejman Delvina”, P.9, Shk.1, AP.6
    Bledi Biraj & Agim Biraj, Rr “Shalvaret”, Shk.4, Ap.44,
    Bora Gjokaj, Rr “Dibrs”, P.525, Shk.2, Ap, 7
    Dashuri Kllezi & Fatmire Kllezi, Rr. “S.Petrela”, Kodra e Priftit
    Dhimitr Nini Shati, Rr. “Komuna e Parisit”,
    Edurat Vishkurti, Lagja 11 “Bregu i Lumit”
    Edit Ura, Rr.”Mihal Grameno”, Pll.12, Shk.2, Ap.22
    Ervin Zahaj, Rr, “S. Delvija”, L. “V. Shanto”, P.6, Shk.1, Ap.6
    Ervin Todi Mile, Rr. “Q.Stafa”
    Erti Nikolla, Rr. “Kavajs”, Pll.207, Shk.6, Ap.42
    Ermir Aldervishi, Rr. “Mustafa Leshi”, Pll.3, Shk.3
    Ermira Alfred Take, Rr, “Siri Kodra”, Pl.59, Shk.2, Ap.16
    Emiliano Kalemi, Rr. “Ismail Zemali”, Pll. 2K
    Entela Kokona, Rr. “M.Shyri”, Pll.8, Shk.2, Ap.1
    Enida Balca, Rr. “Buda”, Nr.8
    Etleva Goxhaj, Rr. “D.Hima”, Nr.11. Kulla ADA.P.O.B.X 2995
    Eleonora Gegvata, Rr. “Elbasanit”, “Tre Vllezrit Kondi”
    Elmah Taraj, Rr. “M. Tutulani”, Pll.6, Ap.7
    Elda Ashiku, Bul. “Bajram Curri”, Pll. 21, Shk.42, Ap.9
    Fahri Toska, Rr, “Pes Maji”, prball Ish-Kimis
    Fehem Gecaj, Rr “Mihal Grameno”, Pll.1, Shk.1, Ap.16
    Florida Xheka, Rr. “G.Heba”, Pll.13,
    Flutura Cenaj & Cela Sulejman, Rr. “Ali Demi”, 216, Shk.1, Ap.2
    Fotir Cocoli, Rr. “Konferenca e Pezz”-ish-Makazine e SK-ut
    Festime Prensi, Rr. “Aleksandr Moisu”, Pll.66. Shk.11
    Fitnete Lagji, Rr. “K. Gega”, Pll.1, Shk.1, Ap.15
    Gentiana Aga Vishaj, “Vaqarr”
    Gentiana Dushku, “Qytet Studenti”, God.18 Dhoma.10
    Gleda Qirja, Rr, “Mihal Grameno”, Pll.62, SHk.2, AP.23
    Gzim Sheme Canaj, Rr, “Gani Domi”, Pll.4, Shk.7, Ap.73, Lagja 1
    Ibrahim Kaja, Rr “Karl Gege”, Nr.13, Minimarket Xheni
    Ilir Gjini Mustafa & Astrit Gjon Palaj, Rr, “S. Frashri”, Pll. Vega, Shk.2
    Iris Dari, Rr “Barrikadave”, Pll.129, Shk.1. Ap.5
    Jeta Parllaku, Rr. “Frederik Shiroka”, Pll.1, Shk.2, Ap.5
    Jonida Xhaferri, Rr, “H. Cenoymeri”, Nr.17
    Kanan Hysi, Rr “P. Dardha”, Pll.40, Shk.2, Ap.23
    Kastriot Muharremi, Rr “A. Kasemi”, Pll.1/1, Shk.3, Ap.54
    Kimet Hasa & Petrit Reshla, Rr “Fush Preili”, Paskuqan, Babrru.
    Kreshik Marku, Rr, “Todi Shkurti”, Shk.4. Ap.12
    Klodian Dautaj, Rr, “Pes Maji”, Pll.3 Sek. 1, Ap.1
    Laureta Gegprifti, Rr, “Don Bosko”, Kulla.7, Kati.8-9
    Luljeta Hogu, Rr, “Qemal Stafa”, Pll.11, Shk.3, Ap.28
    Ludmilla Papa, Rr. “M. Gjollesha”, Bul “Vasil Shanto”, Pll.10, Ap.14
    Luiana Hameti, Rr “Sadik Petrela”, Porcelani
    Lulzim Gani Metani, “Sauk”
    Manjola Tozlluku, Rr, “A. Sinani”, Pll.40/1, Ap.5
    Marjana Rexhepi, RR, “A.Moisiu”, Pll.18/.6, Ap.1
    Marte Doda, Rr “Don Bosko”, Kull, Huai, Pll.6, AP.3
    Marin Janxo, K.P.1703
    Mirdash Keci, Rr. “Qemal Stafa” Nr.216
    Marjeta Konomi Rr. “A.frasheri” P.9 Sh.2.ap.20
    Majlinda Hafezi, P. 575/3 sh.1, Ap.10 Tiran
    Majlinda Gjoka Rr. “D.Bosko”, Sh.Private P.326
    Mirela Quka Rr.”Artan Lenja”
    Mimoza Q. Peqini Gjevari, Rr “Asim Vokshi”, Pll.33.2 Ap.15
    Natasha Vangjel Kamberi, Rr “K. Lushnjes”, Pll.32, Shk.3, Ap.30
    Nazine ekrezi, Ministria Mbrojtjes Tiran
    Nevina Hidri, Dobresh, Komuna Brzhit Tiran
    Natasha Meci Poradeci, Kombinat Tiran
    Nazmi Hoxha, Galeria Kombtare e Arteve Bul. Dshmort e Kombit
    Pashke Dushaj. Kodra e Kuqe. 0682922071 Babrru. Tiran
    Petrit Garri, Rr “Grigor Heba”, Pll.30 Shk.1 Ap.1
    Prparim Bici, Rr “Jordan Misja” Njsia 4, Lagja.9
    Ramir Kolicci, Rr “M.Gjollesha”
    Rozeta Gjyli, Rr “Durrsit”,
    Sabri Bilbili, Rr “I.Baxhiqi”, Nr.79/1
    Suzana Fusja, Rr “Gani Domi”, P.1, Shk.1, Ap.1
    Suela Sami, Rr “D.Alla”, Nr.505
    Suzana Ballka & A. Ballka Rr. “Kavajs” P.71 Sh.1 Ap.21
    Shyqyri Xhiherri, Rr “Bardhyl”, P.5, Shk.3, Ap.14
    Suzana Xhabafti & Suzana Pupe, Rr. “Ali Demi”, P.255. Shk.3, Ap.32
    Tasim Sejko, Rr. “Muhamet Gjollesha” P. 59, Shk.3
    Tonin Lela, Rr. “Th. Ziko”, P. 653, Ah. 1 Ap. 20
    Ulvije Plaku, Rr. “M.Grameno”, Sheshi i Ri, Nr.18
    Vigina Huxhi, Rr “R.Xhajko”, Ap.19, P.61/4/ Lagja.4
    Xhane Bardhi, L.4, Kamz

    GJIROKASTR
    Armand Pasha & Arjan Ligu L. “18 Shtatori”
    Illement Veizaj & Arjan Ligu L. “18 Shkurti”
    Leone Rexhaj & Arjan Ligu. L. “18 shtatori”

    KRUJ
    Ani Beraj L. Varosh P. 68, Shk. 2
    Liria Meta, Nikl
    Sknder Blushi L. 4 Pengilej

    ELBASAN
    Artur Koiaj, L. E re, Rr. “V. Xhuavani” Nr. 3
    Bujar Musta, Gjykata e Rrethit Gjyqsor, L “5 Maji”
    Drita Taromani, L. “Partizani” P. 650
    Drita Qosja, L. “Haxhias” P. 588/1 Nr. 14
    Elidon Xhani L. “Haxhias”, P. 645/5, H/B, Ap. 13
    Ledia Veshi, Rr. “L. Gurakuqi”, P. 54, H.C. Ap. 2
    Marja Bebei L. “Shnkoll”, Rr. “Th. Llafeli”
    Mehmet Gurra, L “Partizani”, Nr. 11
    Veli Tosku, L. “Sknderbej”, Autostrada Pran Kaletos

    GRAMSH
    Adelina Zajmi, L. “Holta” P. 52
    Lorenc Papri Ceruj
    Valbona Bita, Lagja, “Blloku Nr. 5”

    ERSEK
    Donika Dilo, Blloku Nr. 1 Kolonj
    Lindita Hoxha, Fshati Miras
    Teuta Telo, Blloku Nr.3

    FIER
    Adriano Mina Sinani, L. “Liri” Rr. “J. Xoxa” P. 122
    Adriana Miti Nuraj, L. “15 Tetori” Rr. “T. Shkurti”
    Artur Oreshkovi, Rruga “Th. Kopae” Posta Fier L. “8 Shkurti”
    Altina Ramiz Isufaj L. “15 Tetori” Tek Sigurimet Shoqrore
    iljeta Mikail Sulo, Rruga “Tomorr Dizdari” Parafabrikat 5
    Dhimitraq Nikoll Naka, L “Kastrioti i Ri”, Rr. “N.Aliu”
    Enkelejda Plepi, L. “16 Prilli”, Rr. “J. Cakrani” P.2, Ap.1
    Ervin Sabri Hasa, L. “K. Pezeza”, Rr. “J. Xaxa”, P.145
    Etfiqi Sknder Gjini, L. 1 Maji Rr. “P. Filka”
    Eriselda Seneu, L. “Apollonia”, Rr. “Mustaj”, Shtpia 17
    Enkelejd Prift, L. “1maj”, Rr. “J.Bakalli”, P.m.p.8
    Fatmir Harizaj, Rr. “Tasi Dema”, L. “1 Maji”
    Fatbardha Sabri Saliaj, L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “Dinjo Kafenja”, P. 15
    Fredi Proko, Mbrostar, Nr.24
    Florent Bari Dervishi, Rr. “Mujo Ulqinaku” P.15, L. “15 Tetori”
    Gentian Miti Profka, L.”29 Nntori”, Rr.”D.Hekali”, P.39
    Gentian Todi & Thamo Grecalli, Komuna Qendr.
    Irma Bajram Agushi, L. 28, Marsi Patos
    Luftav Isa Nurka, L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “R. Aranitasi”, Ap. 149, Sh.4
    Mervhert Brahim Ymeraj, L. “Afrimi i Ri”
    Miljana Tasi Profka, Fshati Marinz Komuna Kuman
    Mikel Miti Nao
    Mirka Abedin Daria, L. “8 Shkurti”, Rr. “Th. Kopae”, P. 12
    Nikoll Pali Profka Rr. “M.Agolli”
    Olsi Verxhin Lino, Rr. “Todi Shkurti”, L. “15 Tetori”, Nr.9
    Pllumb Nishat Aliaj, L. “1 Maji” Rr. “A. Culi”
    Pranvera Xhaferr Iliazi, L. “11 Janari”, P. 13 “Liri Gero”
    Rudina Miti Fico, Rr. “Semanit” L. “Apollonia”
    Roberta Pilo Shyte, L. “Shesh i Madh”
    Silvana Muharremi, L. “8 Shkurti” Rr. “Th. Kopoe” P. 115/1
    Shpresa Ali Shehu, L. “16 Prilli”, Rr. “S. Kala”, pran Stadiumit
    Teuta Hajdari & Neki Hajdari, Rr. “Ramiz Aranitasi”, L. “Kastrioti”
    Vasillaq Thoma Mife, L. “15 Tetor”, Rr. “X. Ardani”, P. 1
    Ylber Myftar Becolli, Posta Fier, L. “8 Shkurti”, Blloku i Pjeshkave 3.

    LUSHNJE
    Afrim Loci P.20. L.Kongresi
    Arjola Manohosa, Me Qera L. “S.Libohova”
    Blerina Rustem Qosja, “Raiffaisen Bank Branch”
    Enualada Zerdella L. “S. Libohova”, P. 94
    Ergent Meco & Engjell Meca L. “lirim”, P. 10
    Liza Tashi & Llamber Tashi, L. “1”, Divjak
    Llambri Liko, L. “G.muo”
    Juxhin Fadil Haxhi, L. “Gafurr Muo”, P. 208
    Matilda Kurti & Beshir Kurti, L. “G.muo”, P.6/H
    Ofsian Karjani & N. Karjani L. “K. Qystri”

    PATOS
    Agush Hasan Hoda, L. “29 Marsi”
    Ervin Fiqiri Darraj, L. “1 Maji”
    Endri Elmaz Shprdheja, Griz Lenginas
    Entela Agim Lamaj, L.”1 maji”, Rr. “K.Marku”

    BALLSH
    Merjeme Nazeraj, L. “8 Shkurti”

    BERAT
    Albert Llukan Monka, L. “10 Korriku”
    Anesti Todi Lloceli, L. “Barridada”, P. 27, Ap. 5
    Basmije Tajar Arapi, Rr. “P.lulo”, Lgj. “28 Nntori”
    Eglantina Ylvi Merdani, L. “lirim”
    Kreshnik Bedri Toska, Velabisht
    Luljeta Musa Karaj, L. “J.Vraka”
    Mario Haki Veleshnja, L. “30 Vjetori”
    Natasha Lefter Vasilia, L. “30 Vjetori”
    Nertila Nova, L. “30 Vjetori” P. 73, Shk. 1, Ap. 6
    Silvana Flamur Lloka, L. “Jani Vrusha”, P.21, Ap.20
    Sonila Vangjel Bitri, L. “Dshmort e Kombit”, P. Konuda, Shk.2
    Shptim Qerim Caushaj, Uznov
    Valbona Valter Plaku & Valter Plaku, L. “Kushtrimi”, P. 268, Sh.1, A.4
    Vexhi Sherif Macaka, L. “Donika Kastrioti”
    Xhemal Adem Hima, Dshnik

    Ura Vajgurore
    Marjeta Tahir Ziu, L. “4 Shtatori”

    POGRADEC
    Artur Kllamollari, L. “1”, Zona Industriale
    Arjan Kokoneshi, L. “5”, Rr. “K. Karafili”, P. 50
    Armonda ollaku, Rr. “R. ollaku”, L. 2. P. 56
    Andon Shkurti, Rr. “Naim Frsashri” L. 13
    Bashkim Mukollari, Rr. “Islam Dani”, Nr. 191, L. 5
    Besime Brahaj, Piskupat
    Brikena Mingo, Rr. “Industriale”, L. 1
    Blerina Xhenga, L. “4”, Rr. “Kala”
    Edison Musollari, L. 2, Rr. “Unaza e Re”
    Edri Luan Ismail, L.4, Rr. “Ceta e Mokrrs”
    Elvira Tasha, Buinas
    Erjon Osmanaj, L. 4, “Kala”, P. i Spitalit
    Erjon Llazi, Rr. “G. Butka”, P.64, L. 2
    Erjon Kerthi, L. 3. Rr. “N. Frashri”
    Elona Hafizllari, Vrdov
    Flutur Dervishllari, Rr. “Kors”, Lagj. 1, Shtpi Private
    Julian Pera, Memlisht
    Kasem Agastra, Rr. “10 Dshmort e Pojsks”
    Kristina Todalli, L. 3, Rr. “K. Karafili”
    Luan Seitllari, Gshtenjas
    Manjola Begollari, P. 196, L. 4, Rr. “eta e Mokrrs”
    Nardi Abeshi, L. 2, Rr. “Rinia”
    Neritan Boi, L. 2, Rr. “Rinia”
    Nersila Rustemi, Gshtenjas
    Olsi Agolli, L. 3, Rr. “K. Karafili”
    Ornela Cela, L. 1, Rr. “R. ollaku”
    Prparim Seitllari, Memelisht
    Renato Spirollari, Rr. “Rinia”, L. 2, P. 148
    Reimonda Spirollari, L.1, Rr.”R. ollaku”, Tek Kisha,
    Servet Rapce, L. 5, Rr. “C. Mane”
    Sokol Lushllari, Lir
    Sokol Manellari, L. 4, Rr. “G. Honcani”
    Stefan Bardha, Grabovic
    Vangjole Como, Rr. “L.como”, L.4

    VLOR
    Altin Selman Skndo, Rr. “Ismet akerri” Nr.62
    Blerta Haxhiaj, Rr. “P. Leskaj” L. “Pavarsia”
    Dorjan Thoma Hudhra, Adr. Posta Fier Poro Vlor
    Eliona Sheraj, Rr. “Demokracia”, P.1282, Shk.8, Ap.50 Vlor
    Liljana Muo, L. “Pavarsia”
    Mirela Mystehali Derraj & Losmer Haxhiu P.595 Vlor
    Pandeli Duni & Gjergji Spaho, L. “O. Haxhiu” Rr. “Demokracia” Nr.1063 Vlor
    Save Spiropali, L. “I. Boletini”, Rr.”S. Zotaj”

    LEZH
    Bernardin Turkja, Shtpia e Turkajve Shn Koll
    Fran Dode Kala, L. Spitalit
    Landi Prek Markaj, Gocaj, Balldren
    Lek Pjetri, Fshati Rrile, Kom. Shnkoll
    Kujtim Stali Ndoja, L. Beslidhja
    Mrike Gjoka, Shngjin
    Rajmond Pali, Kodr Marlekaj

    PRRENJAS
    Ingert Samedin Llosa, L.2 P.52
    Illodian Polisi, L.1, P.12
    Viktor Balla

    DEVOLL
    Arben Sotir Malolli, Bilisht
    Albana Kastriot Dui, Kapshtic
    Danjel Niko Zeka, Bilisht
    Eda Avdi Sina, Miras
    Erigerti Danglli
    Lindita Hoxha, Miras
    Sonila Kope, Tren

    KAVAJ
    Diana Gugashi, L. 2
    Elvira Koci Saliasi, L. 2 “Sallbeg”

    DIBR
    Gazmir Zeneli, Bllac Shupenz

    PEQIN
    Nexhan Cokja, L. “ezm”

    KOR
    Agim Dushi, L. 6, Rr. “28 Nntori”, Nr. 10
    Albana Taqo Damo, Liqenas
    Bruno Cino, L. 8, Rr. “7 Shkurti”, Nr. 13
    Bledar Dervishi, Mborje
    Evelina Licenji, L. 7, Rr. “S. Coli”, Nr.10
    Enis Pema, L. 9, Rr. “K. Grego”, P. 10/5
    Eriselda Alfred Braho, L. 2, Rr. “P. Cale”, Nr.24
    Erjon Fasho, Kaka
    Fatos Cenolli, L. 15, Rr. “K. Drenova”, P. 30/4
    Flora Pllumbi, L. 4, rr. “S. Shkurti”
    Gani Jani, L. 16, Rr. “V. Eftimiu”, Pll. 52
    Gerta Dhimitri, Goskoz, Kor
    Gjergji Koruni, L.9, Rr “M. Kostani”,P. 5, Ap. 3
    Gjergj Polena, L.. 1, Rr. “J. Duro”, Nr.11
    Ilir Ngjela, L. 18, Rr. “P. Shomo”, Pll. 1 A/9
    Ilia Agolli, Lumalas
    Julian Floriri, L. 11, Rr. “P. Rexhepi”, Nr.29
    Josif Qako, L. 18, Rr. “P. Shamo”, Pll. 21, Ap.10
    Klarita Qyli, Dishnic
    Kostiko Deko, Blloku 1, Maliq
    Lojala Malallari, L. 9, Rr. “Gj. Kastrioti”, Pll.3, Shka.11
    Mariglen Pandi Leka, Kreshpanj
    Mariglen Mullaj, L. 17, Rr. “M. Afezolli”
    Mimoza Thoma Dhmbi, Rr. “S. Shkurti”, Blloku i Qelqit
    Migena Pane, L. 5, Rr. “Rr. Telhaj”, Pll. 11/13
    Nurie Etem Shaholli, Voskopoj
    Nesti Thomaq Kinolli, L. 16, Rr. “R. Telhaj”, Pll.8, H.14,
    Olsa Sotir, Rmbec
    Qazim Pinderi, L. 4, Rr. “K. Tupo”, Pll. 47
    Ranela Reshat Zeqo, L. 7, Rr. “A. Koprencka”, Nr.21
    Rozeta Taipllari & Venedik Taipllari, Lozhan
    Stavri Pandeli, Blloku i ri i sportit, Lagj. 10
    Shqiponja Shkmbi, Lagj. 6, Rr. “B. Kadia” Nr.17
    Shklqim Maliq, Lagj. 15, Rr. “K. Drenova”, Pll. 33, H.15
    Viran Lera, Lagj. 12, Rr. “V. Tromara”, Nr. 60

    KUOV
    Mirjana Sabri Dragoti, Rr. “11 Shkurti”
    Mirjeta Kasem Teneqexhiu, Lagj. “Ll. Prifti”

    DURRS
    Artur Muka, L.18, Rr “A. Goga”, P. 999
    Bledar Tasho, Rr. “K.Kazanxhi”, L. 12, Pll. 6/4, Shk.1
    Paulin Kavaja, L. 11, “Rruga e Dshmorve”, P. 259, Ap. 3
    Rakip Veshi, Xhafzotaj, Barbullush
    Sonila Demir Zajmi, Lagj. 9, Rr.”A. Goga”, Nr. 155
    Viola opani, Lagj. 7, Rr. “P. Foto”, Shtpia, Nr. 12
    MALIQ
    Vasilika Kollari, Blloku Nr. 2, Maliq

    SHKODR
    Fitnete elepija, Lagj. “A. Haxhija”, Rr. “S. Golemi”
    Merxhan Qerimaj, Lagj. “V. Shanto”, Rr. “13 Dhjetori”
    Rodolf Gjushi, Daj, Bregu i Buns
    Rudina Alikokaj, Lagj. “A. Haxhija”, Rr. “M. Ulqinaku”, Pll.11

    KUKS
    Ermira Tusha, L. 6, Pll. 8, Shk. 2, Ap. 5
    Ilirjana Duraku & Gazmend Duraku L. 6, Pll. 68, Shk. 1, Ap. 1

    PESHKOPI
    Altin Tomini, Lagj, “Gj. Doi”
    Dali Kamberi, Zimur Tomin
    LIBRAZHD
    Shklqim Roci, Hotolisht
    BAJRAM CURRI
    Din Hysenukaj, Lagj. “Dardania”


    Lista III

    TIRAN
    Arben Ahmetaj Rr. “S. Brahaj”
    Arjan Hazisaj Rr. “Gj. Kuqali” P. 2 Shk. 6 Ap. 60
    Afrim Hasani Rr. “Q. Stafa” P. 17 Shk. 2 Ap. 19
    Bardhyl Zeneli Rr. “V. Noti” Laprak
    Bujar ela Reparti Ushtarak 1102
    Edmir Bilal Dalipaj Rr. “N. Mjeda” P. 2 Shk. 2 Ap. 224
    Elena Irfan Metko Rr. “K. Qipro” Ish-kopshti 26
    Elton Llukani Rr. “Dibr” P.330 Shk. 1 Ap. 6
    Engjellush Sejdia, Ferit Mici Rr. “R. Petrela”
    Erjuz Mezini Rr. “Ll. Miho” Ap. 11 L. 6
    Eriselda Gjata Rr. “Sh. Ishmi” P. 52 Shk. 2 Ap. 19
    Fatmir Thomoraj Rr. “Q. Stafa” P. 2 Shk. 6 Ap. 60
    Granit Hoxha Universiteti Bujqsor Kamz
    Ingrit Kurti & Dilaver Kurti Rr. “N. Mjeda” P. 2 Shk. 3 Ap. 24
    Irena Meta Rr. “5 Maji” Kullat Binjake
    Laureta Hasko Rr. “K. Topia” P. 2 Shk. 3 Ap. 7
    Lorenc Hysen Mestani & Edmond Topi Rr. “Sami Frashri” P. 20/2 Ap. 7
    Luan Duka Rr. “Budi” Ap. 41/1
    Luljeta Zini Shpuza & Arzen Shpuza Rr. “S. Zorba” Lgj. 10 Nr. 234
    Mehmet Memaga Lgj. 5 Rr. “S. Cico” P. 4/1 Shk. 1 Ap. 20
    Merita Collaku Fark e Vogl, Sauk
    Pelivan Prengji Rr. “D. Bosko” P. Al-Mark
    Roland Kondili & Yllson Ceci Rr. “Njazi Meka” P. 5 Shk. 1 Ap. 2
    Sadik Topalli P. 28 Shk.2 Ap.22 Kamz
    Sonila Dervish Rr. “Riza Cuka” P. 6 Shk. 3 Ap. 28
    Sonila Pojani Rr. “P. Rexhepi” P. jeshil A. 1/2
    Silvana Dema Rr. “I. Tomini” P. Firma ani Ap. 40 Shk.2
    Shpresa Hozhalli Rr. “B. Curri” P13/A Shk. 1 Ap. 6

    FIER
    Agron Miti Lako Pojan
    Arjan Niko L. “K. Prmeti” Rr. “ J. Xoxa”
    Anisa Sabaudin Saliaj L. “Apollonia”
    Bledar Pllumb Shehu L. “29 Nntori” Rr. “P. Pirro”
    Edmond Leksi Kostandini L. “Mbrostar”
    Enerjeta Konstandin Veizaj L. “Kastriot” Rr. “Brigada e VI”
    Enver Tetem Lamaj L. “Konferenca e Pezs”
    Enerik Papa, Shnpjetr Seman
    Frida Shahin Bejda L. “Konferenca e Pezs”
    Gjinovefa Merko Cani Fshati Havaleas
    Manuela Petrit Shahaj L. “Kastriot”
    Marjola Pllumb Shehu Lako Pojan
    Miranda Cumani L. “11 Janari” Rr. “Dino Kalenja”
    Renato Enver epele Re. “E Spitalit” Roskovec
    Safet Heqimaj L. “Kryengritja e Fierit” Rr. “Ramiz Aranitasi” P. 117 Ap. 9
    Sonila Agim Hila, Vajkan Komuna Mbrostra Dermenas
    Vera Lamaj Drejtoria rajonale e Sigurimeve Shoqrore
    Xhezmi Merkaj L. “15 Tetori” Rr. “H. Dishnica”
    Zhaneta Sheqi L. “Posta Fier”

    KOR
    Admirim Bidillari Lumalas
    Ahdinaj Olger Rr. “Mio Shkodrani” L. “6” Nr. 24
    Arben Andoni L. “11” Rr. “Vojo Kushi” Nr.13
    Artur Shembitraku & Shefqet Shembitraku Rovonik
    Asim Liso Romonik
    Berti Beqo Rr. “Likonik”
    Distoleta Repa L. “9” Rr. “Kio Greco” P. 7/15
    Dorela Guraj Rr. “Ajet Gjindolli” L. “17” P. 16
    Eduart Kadi L. “6” Rr. “29 Nntori” ish parku i Industris
    Evelina Dhamo Rr. “Kio Drenova”
    Emiljan Sheperi L. “4” Rr. “V. Dushku”
    Engjellush Adem Zade Rr. “A. Gjindolli” P. 6/7
    Enkelejda Plasari Rr. “P. Shamo” p. 22
    Gjergji Zane L. “18” Rr. “Sh. Denari” Ap. 1/2
    Lizjan Feim Brahimllari Zvirino
    Liljana Demir Liso Blloku i Ri i Sportit L. “10”
    Luljeta Korari Bulgarea
    Llazi Gjika L. “1” Nr. 26
    Majlinda Jorgji Rr. “Partizani” L. “14”
    Roland Mane Rr. “Th. Martiri” L. “4” P. 27
    Shpresa Terziu L. “5” Rr. Ballkomeni” P.3 Nr.15
    Tatjana Koce L. “18” Rr. “Petraq Shamo” P. 23/12
    Tomi Mile Rr. “Veteranve” Nr. 61
    Valentina Demeniku Rr. “Koli Tupa” L. “1” Nr. 14
    Zamira Muslli L. “Rrexhep Telhaj” Vial 5
    Zenel Dunolli Vashtni

    PATOS
    Shqiponja Avdulla Toska L. “E Re”
    Vjoleta Ruaj, Rrrs
    Zamir Hajdar Rucaj

    LEZHE
    Bledar Hoxha L. “Beslidhja” P. 76
    Eduart Nikolli Qendr
    Pashke Lazri Dragushe

    SHKODER
    Anton Sokoli L. “Ndoc Mazi” Rr. “Marin Barleti” P. 83/2
    Angjelin Vinens Filiali i Patosit
    Emiljan Zadrima Bregu i Buns
    Mirsida Isufi L. “V. Kushi” Rr. “Nazmi Kryeziu”
    Nevila Nui Filiali i Patosit
    Nora Rroku Gajtan Guri i Zi
    Gjovalin Xhaja Hot i Ri
    Zef Franja, Rrenc-Guri i Zi

    POGRADEC
    Brisilda Kroi Rr. “10 Dshmort e Pojsks” L. “10”
    Entela Kuqo Rmenj
    Ervis Misliu Rr. “Rinia” L. “2” P. 14
    Mimoza Diko Lumi i Trehanit
    Petrit Diko Lumi i Trehanit
    Vjosa Mimini Memelisht
    Vlefta Shegani L. “1” Rr. “1 Maji”
    Zilije Dulellari Bucimas

    KUKES
    Elvana Hysen Biba L. “5” P. 5 Sh.3
    Lorena Nuhi Guri L. 4 P. 15 Shk. 3 Ap. 12
    Majlinda Rahman Shahu L. “6” P. 6 Shk. 2 Ap. 12

    RRESHEN
    Mira Doda P. 51 Shk. 2 Ap.6

    VLORE
    Majlinda Xhava L. “28 Nntori” Rr. “Dshmoret” nr. 1
    Suela Durmishi L. “29 Nntori” Rr. “Sadik Zotaj”

    GRAMSH
    Eglantina Hoxha L. “Xhile Lici” P. 106
    Genc Ajazi L. “Sportit” P. 173
    Klodi Kishta L. “Xhile Leci” P. 106

    LAC
    Ilda Spahiu L. “3” P. 46 Shk. 1

    PERMET
    Piro Kole L. “Sede”

    TEPELEN
    Enver Refat Memushi Levan

    DEVOLL
    Abidin Paja Sul
    Vera Meka Rr. “1 Maji” Bilisht
    DURRES
    Ardian Zoto L. “Popullore”
    Berti Sinani Sukth
    Ermion Ibrahim Arapi L. “1” P. A. Moisiu”
    Sherif Kola Rrushkull

    BERAT
    Agim Mustafa Sena L. “Uznon”
    Denis Sami Qahalli L. “Muzakaj”
    Eva Papa L. “Jani Vruho”
    Jetnor Refat Sheti Vajkan
    Julinda Dogani L. “10 Korriku”
    Lili Jorgi Xoxi L. “10 Korriku”

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Dreamer
    Antarsuar
    15-04-2004
    Vendndodhja
    TO
    Postime
    21
    Pyetje

    Ata qe jane jashte dhe kane aplikuar si shqiptare por duke vene adresen e jashtme nqf fitojne nuk do te figuronin ne ket liste?

    Pra kjo liste nuk eshte e marre nga departamenti zyrtar ne amerike per te gjithe personat me nenshtetesi shqiptare qe fituan llotarine? Thjesht nje liste e bere nga zyra e postes ku cdo leter qe vjen nga adresa e departamentit te llotarive, emri i personit shtohet ne liste dhe publikohet ne gazete, apo jo?

  15. #15
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    torino, itali
    Postime
    21
    a e ke njeri iden se ku mund ti gjejme, ne qe jemi jashte shqiperise, emrat tane dhe qe kemi vene adresa te huaja, dhe sa per te ditur e kemi fituar apo jo dhe mos te presim me ankth na vjen apo jo kjo leter nga ambasada amerikane?

  16. #16
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    25,187
    Postimet n Bllog
    3
    LISTA E FITUESVE TE LLOTARISE AMERIKANE


    TIRANE
    ARJAN VANGJUSH POPLI, Rruga “Komuna e Parisit”
    JULIAN NAKUCI & KITA NAKUCI, Rruga “Nikolla Lena” Nr.37
    MYZEJEN RAMIZ QELIKU, Rruga “Mihal Grameno” Nr.74/1
    EUGEN SEFER ZHEGA, Rruga “Irfan Tomini”, Vila Nr.12
    ZAMIRA KALLFA, Rruga “A.Visha”, Pallati Nr.13, Shkalla 5, Apartamenti 85
    BLERINA ZYBA & ASTRIT ZYBA, Kamz, Pallati Nr.88, Ap.11
    IMELDA KOKA, Rruga “Ferit Xhejko”, Pallati Nr. 59/6, Shkalla 1, Ap.17
    ARJETA DAUTI, Rruga “Qemal Stafa” Nr.184
    MALVIN LLESH SIMONI, Rruga e “Elbasanit”
    FATMIRA NURELLARI, Rruga “Jordan Misja”, Banesa Nr.1, Shkolla “Harry Fultz”
    FATIME DELILAJ, Rruga “Bedri Karapici”
    ARDIT SHPETIM ALIKA, Rruga “Sitki io”, Ap.9, Pallati 1
    ASIME CECI, Rruga “Don Bosko”, Kullat “Hawai”, Kulla 4, Ap.3/6
    LULJETA CENAJ, Rruga “Ali Demi”, Pallati 216/2, Shk.1, Ap.2
    ILIR NGJELA, Rruga “Muhamet Gjollesha”, Pallati 58, Shk.2, Ap.26
    MANUELA MAMAQI & N.PRIFTI, Rruga “Shyqyri Ishmi”, Pallati 43, Ap.18
    ARTA GUMA, Laprak, Rruga “Riza Cuka”, Pallati 1, Shk.1, Ap.12
    ANILA PAPAVANGJELI, Rruga “Beqir Luga” Nr.1/1
    FRAN CARA, Rruga e “Dibrs”, Lagjja 10, Pallati 400/4
    ARGJIRO KOSTAQ PANGO, Sheshi “Avni Rustemi” Nr.22
    GLADJOLA ALIMEHMETI, Rruga “Hoxh Vokrri” Nr.10
    BLEDAR HOXHA, Frutikultur, Kamz
    ERIS KARRECI, Rruga “Don Bosko”, Pallati “Al-Mak”, Shk.6, Ap.8
    ELHAME DOMI, Rruga “Todi Shkurti”, Kompleksi “Zenaj”
    PRANVERA TAGANI & SKIFTER TAGANI, Bulevardi “Zogu i Par”, Pallati i ri pran Cirkut
    MARIANA KOKERI, Bulevardi “Bajram Curri”, Pallati 25, Shk.3, Ap.2
    ILIAN XHOVALIN KURAJ, Rruga “Kongresi i Lushnjs”, Pallati 39, Shk.2, Ap.2
    LUBJANA VEBI RUSI, Frutikultur, Kamz
    ARBEN BEDO, Rruga “Ali Demi”, Pallati 122, Shk.2, Ap.6
    MENTOR LALA, Komuna Paskuqan, Lagja “Fush Krcik”
    GZIM SHNKOLLI, Kodr-Kamz
    DHIMTRI CICO, “Ali Pash Gucia”, 76/1, Ap. 7
    MRIK PRENDI, Rr. “Mrik Prendi”, Laprak
    ERIS QATA, Rr “Ali Demi”, Lagja 1, P 4, Ap. 8, Sh. 1
    SHYRETE VATOCI, Lagja “Collak”, Fark e vogl
    SKNDER CUFO, Rr. “Gjin Bue Shpata”, P “Moskat”, Sh 6, Ap. 48/1
    ERJON DARDABELLA, Rr. “Imer Kurti”, P. 6, Sh 2, Ap. 12/3
    MIGENA JENIERI, Rr. “Gjergj Legisi”, P. 1, Sh.1, Ap. 1, Laprak
    VASIL DOKO, Rr “Margarita Tutulani”, P 13/4, Ap. 2
    ROZETA CALI, Fshati Pinet, Komuna Ndroq
    ERIONA MNIKA, Rr. “Hasim Vokshi”, P. 119, Sh. 3, Ap. 52
    NEXHMI KURRILA & SEIFI HOXHA, Rr. “Riza Cerova”, P. 164/1, Ap. 10

    POGRADEC
    ENKELEDA DOKO, Lagja 1, ish-zona industriale
    ALBAN FEZOLLARI, Kaliva
    ANDI QYRKU, Bishnic
    DHURATA GORA, Buimas
    DALLNDYSHE AMETLLARI, Lagja 3, Rr. “K. Karafili”, p 109
    DONIKA BLACERI, Lagja 4, Rr. “Gani Hamcani”
    MONDI TOROLLARI, Hudenisht
    VERA LAKA, Lagja 1, Rr. “R. ollaku”, Pallati “Fidos”
    HAXHIJE BERBERI, Lagja 2, Rr. “Fan Noli”, P 174
    ELTONA DIKELLARI, Lagja 1, Rruga e Voloreks
    SERIJE HAMOLLI, Lagja 5, Rr. “Et’hem Haxhija”, P 90
    JORIDA PALLA, Lagja 2, Rr. “Rinia”, P 40
    JOVAN AMBO, Lagja “Kala”, P “Guri i Kuq”
    FITRET LAME, Lagja 2, Rr. “R. ollaku”, P 56
    AFRIM DAUTLLARI, Lagja 5, Rr. “C. Mane”, P 193

    GRAMSH
    VANGJEL TRUSHI, Lagja “Xh. Lici”, P 136
    FLORIAN TAFA, Lagja “18 gushti”, P 87
    JONIDA ILMI ZANI, Kushov

    LIBRAZHD
    ULIKS FAIK SHEBEKU, Lagja 1, P 79

    BAJRAM CURRI
    FATMIRA NEZAJ, Lagja “Ll. Kolgegaj”

    RRSHEN
    EDMOND BECI & BARDHOK BECI, Zajs, Kurbnesh

    BERAT
    PALUSH KOSTAQ KRDHICKA, Lagja “Donika Kastrioti”, P 251
    VJOLLCA KASM HOXHA, Lagja “Murat epele”
    PETRIT SHUAIP ZYLYFTARI, Lagja “Jani Vruho”
    MIMOZA AVNI SALILLARI, Fush-Peshtan
    DERVISH HILMI VELAGOSHTI, Lagja “Donika Kastrioti” P 256/1, Ap. 14

    GJIROKASTR
    MIHAL HARALLAMB ZUMA, Lagja “Blloku i Furrave”
    RITVAN BAXHA & ARJAN LIGU, Lagja “18 shtatori”
    SHKLQIM HAXHOLLI & ARJAN LIGU, Lagja
    “18 Shtatori”

    FIER
    MIMOZA RAZI LILAJ, lagja “15 Tetori”
    ERVIS AGIM ALIBEAJ, Varibob, Cakran
    VALENTIN SHAQIR GJINO, Celigrad
    VIOLETA NEXHAT DAKO, lagja “Liri Gega”
    VALBONA NIKO KOLA, lagja “Sheq i madh”
    JAHO JAKUP TARE, lagja “Kastriot”
    NEIM RAMADAN REXHEPAJ, lagja “Konferenca
    e Pezs”
    REDJAN QEMAL LULALAJ, lagja “Kastriot”
    ANTONETA STAVRI PRIFTI, lagja “15 Tetori”
    AGUSH HASAN HODAJ, lagja “Kastriot”
    ALMARIN AGRON REXHEPI, lagja “29 Nntori”
    LEDION HAXHI DAKA, lagja “Kryengritja e Fierit”
    ERFAEL LUTO HOXHA, lagja “15 Tetori”
    LORENA VANGJEL BARE, lagja “11 Janari”
    ARBEN NUHAJ, lagja “1 Maji”
    ELONA GJINI, lagja “Sheq i vogl”

    VLOR
    LEJDO ALIAJ, lagja “Partizani”, rruga “Ali Demi”
    BAFTIAR ALIAJ, lagja “Partizani”, rruga “Ali Demi”

    KORE
    MAJLINDA JACO Rr. “s, Shkurti” L. “e re”
    PJERIN PANO Rr. “Midhi Kostani” P. 2C/12
    ZREZDA KACE Kallamas
    TEUTA Bardhushi L. “8” Rr. “s. Kacidhja” Nr. 19/1
    ILIR RRAPO L. 9 Rr. “1 Maj” P. 17/9
    YLLI QELEMANI L. 14 Rr. “Partizani” P. 38
    TRENDAFILE MEOLLARI Rr. “Ramadan Isaku” L. 17 Nr. 9
    ALEKSANDER MILO Rr. “F. S. Noli” Nr. 4 L. 2
    DORINA ARMATA Mbroje
    JANI REXHOLLARI Plase
    GRIGOR LAJKO L.11 Rr. “K. Gace” Nr. 3
    BORILA MICO Rr. “Dh. Luarasi” Nr. 25 L. 12
    MAQO SIMONA Blloku Rinia P. 2 Shk. 2/12
    NDERIM HOXHA Rr. “kico Drenova” P. 33 Sh. A/10
    LLUMBI MADHI L. 12 Rr. “Veteranve” Nr. 52
    ANDREA LULO Voskopoj
    MARINELA BICOLLARI Merove, Pojan
    ALKETA CENKO Rr. “V. Eftimiu” L. 16 P. 38
    ERMAL SHEHI L. 9 Rr. “1 Maj” P. 13 A/17
    ELVIS KOTHERIA L. 12 Rr. “N. Dodona” Nr. 14
    MANJIOLA GRAZHDANI Goric e Madhe
    PETRAQ BUXHAKU L. 4 RR “Nacionale”
    GENCI YMERLLI LIPO Rr. “Nacionale”

    MALIQ
    ALKETA MBROCI Blloku Nr 1 Rr. “1 Maj”

    LUSHNJE
    FATJON KORRESHI, SEFEDIN KORRESHI L. “ K. Qystri”
    AGIM NAKO, MITER NAKO Budullime
    SONILA TYRKU, AGIM TYRKU L. “L. Dhamo” P. 17

    KUKES
    ALKETA QEMAL BRAHAJ L. 1 P. 18
    BILBIL OMURI DKSH Paresor

    VLORE
    SILVANA MEHMET TELAJ, Lagja “Pavarsia”, Rr. “Sadik Lotaj”
    ALIDA DERVISH LUSHAJ, Kanin

    KAVAJE
    XHEMILE MULKURTI, Prokuroria e Rrethit

    BALLSH
    SAIMIR HETEM DERVISHAJ, Komuna Kute, Fshati Corrush
    TEFTA LLANE METAJ, Lagja “16 Prilli”
    PETRIT SAFET SHEHU, Lagja “5 Shkurti”

    PATOS
    SUVAROV HETEM KAPLLANI, Lagja “1 Maji”

    DEVOLL
    ERINDI ARBEN SPAHO, Pilur
    MELSI BECOLLI, Bilisht, Vranisht
    ARDIT KODRA, Bilisht, Arz
    MARTE MARK BORO, Bilisht, Polosk

    KUOVE
    JONUZ MYRTO DAJKO, Lagja “11 Janari”
    ALTED STAVRI GJONI, Lagja “1 Maji”

    DURRES
    JUNILDA DINOLLARI, Lagja Nr.1 Rruga Taulantia, mbrapa Kirurgjis
    ARBEN SINANI, Lagja Nr.3 Rr, “Migjeni”, Pall “Arvi”
    BLERINA MOLLA, Lagja 14, Shkozet
    RITA GJERGJI, Lagja Nr.5 Rr, “M. Ulqinaku” Pall 779
    PIRRO MATO, Lagja Nr.1 Rr.”Shtitorja” Ap 112

    SHKODER
    KASTRIOT KRUJA, Lagja “Fahri Ramadani”, Rr Bashkimi.

    SKRAPAR
    ISILDA KOPRENCKA, Lagja “5 Shtatori”

    PRRENJAS
    ALBANA AGIM SULA, Lagja Nr. 7, Rruga e Kromit

    LIBRAZHD
    SHPRESA MAKSUT KOKOLI, Pall 76, Lagja Nr.2

    RRROGOZHINE
    ASTRIT KANAN KALEMAJ, Lagja Nr.1

    BULQIZE
    FADIL KETA, Lagja “Gjeologu”

    ELBASAN
    MIRANDA TABAKU, Lagja “Emin Matraxhiu”, Pall 64/2
    MIRILDA BARDHOK PRENDI, Lagja “11 Nwntori”, Rruga “Ibrahim Dinci”, Pall 575
    DALLANDYSHE DISHA, Lagja “5 maj”, Rruga “Vasil Kokoneshi” Nr.32
    ARBEN XHAFA, Lagja “Luigj Gurakuqi”, Pall 73 H/B Ap11
    HERTI IZETI, Lagja “Vullnetari”, Pall 648/2

  17. #17
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    13-02-2007
    Postime
    1

    Thumbs up Info

    Ju lutem nese keni mundesi ti publikoni edhe emrat e fitusve te Shqipetarve na Maqedonija ose te na tregoni ku ti gjejme.

    Me respekt

  18. #18
    pergjigjet e dyta te llotarisedv-2008

  19. #19
    a kane dale pergjjgjet e dyta te llotarise DV - 2008 dhe ku mund ti gjej?

  20. #20
    Intervistat per llotarin 2008 nuk jane bere akoma, keshtu qe asnjeri nuk eshte i sigurt.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

  1. A sht krcnim Amerika pr paqen botrore?
    Nga ORIONI n forumin Problemet ndrkombtare
    Prgjigje: 212
    Postimi i Fundit: 09-05-2011, 09:49
  2. Programi i Llotaris Amerikane viti 2010
    Nga [LoTi] n forumin Emigracioni
    Prgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 02-07-2009, 08:36
  3. Prgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 17-01-2007, 10:58
  4. Llotaria Amerikane, skualifikohen mashtruesit
    Nga ALBA n forumin Emigracioni
    Prgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 16-06-2004, 08:17
  5. Politika e SHBA-se karshi Shqiperise
    Nga Brari n forumin shtja kombtare
    Prgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-10-2002, 22:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •