Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 40
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Anita07
  Antarsuar
  02-05-2007
  Vendndodhja
  Po jetoj ketu
  Postime
  114

  E krkoni dashurin?

  A mendoni qe romanca duhet kerkuar,apo lind ajo ne menyr spontane..........!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Anita07 : 03-05-2007 m 11:25 Arsyeja: titullin e shkova gabim

 2. #2
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Antarsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Postime
  895
  Un kur e kom kerku se kom gjet. Kur se kom kerku mka gjet

 3. #3
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Antarsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,300
  Besoj qe cdonjeri nga ne ka periudha ne te cilat ndihet me vulnerabel ndaj nje ndjenje te re(jo forcerisht ndaj dashurise).
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 4. #4
  M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
  Antarsuar
  27-03-2007
  Vendndodhja
  BrEnDa NjE mIsTeRi
  Postime
  487
  Citim Postuar m par nga Anita07
  A mendoni qe romanca duhet kerkuar,apo lind ajo ne menyr spontane..........!
  Kerkojne njera tjetren
  GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

 5. #5
  .:: Garda e VjeTeR ::. Maska e engjulli_peje^
  Antarsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Jetoj ne Hen Ne Boten E Dashuris ,Larg Fierit Tim Te Dashur Larg Miqeve TE Mi Edhe Shqiperis.
  Postime
  430
  Pershendetje!

  Dashurin ai qe e kerkon
  sHum Shpejt nga
  Dashuria e Peson.

  Nese Dashurin
  E pret TE vij vete
  Kjo do te thot
  Qe Eshte Dashura E Vertet .

  Pra Kjo eshte
  Dashuria qe kerkon
  Pra nuk duhet me
  Kerku
  Vec Duhet me
  Prit
  Kur Zoti
  Ka me Ta
  Dhuru
  FieRaK

 6. #6
  normale qe e le te rrjedh cdo gje ne menyren e vet natyrale !!! eshte gjeja me e mire ne cdo lidhje qe mos imponosh asgje !!! edhe nje boterisht dihe qe natyralia eshte gjithmone me mire se artificialia !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 7. #7
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Duhet Dashurin Ta Presesh E Jo Ta Kerkosh Mendimi Im

 8. #8
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,049
  jane te lidhura te dyja ne mes veti dhe e gjejne njera tjetren
  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,240
  te dyja kerkojne njera tjetren
  #VamosArgentina

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Anita07
  Antarsuar
  02-05-2007
  Vendndodhja
  Po jetoj ketu
  Postime
  114
  Natyrisht SAS qe gjdo gje shkon me mir nese nuk impnohet, Duhet dashurin ta preses...........!Jo .... duhet pritur njeriun qe e dashuron,dhe nuk kerkoj vetem mendimin tend Rapsull por mendimin e te gjithe formit shqiptar...une veq desha ta di qe a jeni me mendimin tim qe Romanca lind ne menyr spontane kurse ta kerkosh duhet njeriun qe e dashuron ( nuk mundesh ta kalosh nje nat romantike me dike ndoshta qe ti e she e pelqen,por nje her duhet kerkuar njeriu i duher pastaj net te tilla romantike lindin) faleminderit per mendimin e te gjithe juve

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Thon qe dashuria asht e verber , ather si te me gjen ajo mu ? duhet me kerku por skam durim te kerkoj ....shumica than vjen vet po pres qe te vije, e shjelle dikush pasi qenka e verber
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 12. #12
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,750
  Lutem qe mos te jete edhe e qale se ateher s'do me zen kurr!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 13. #13
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,874
  Dashurine kerkoje dhe mundohu ta gjesh,
  dashurine ti mbroje dhe me endrra te flesh,
  dashurine ti gjeje dhe fute brenda teje,
  dashurine ti jep dhe mos u tremb prej meje!

  Kerkova dashurine ne cdo cep te botes,
  kerkoj une ndricimin ne cdo drite te tokes,
  kerkoj une sherimin per shpirtin e vrare,
  kerkoj dhe kerkoj dhe lotet jane thare...

  Dashurine kerko dhe kurre mos ndalo,
  jepi force ti vetes dhe larg fluturo,
  fluturo me zogjte qe me kenge te velin,
  kendo dashurine dhe frutat ti vjelim.........
  "Carpe Diem"

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-04-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  154
  ka shume kohe qe nuk e kerkoj me.
  por ne fakt as ajo nuk me kerkon

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,599
  Nuk e kerkon dashurine vjen ajo tek ty ne qoftese do te jesh i lumtur.

 16. #16
  kerkova per vajzen qe mendoja se e dashuroja !!! edhe ate qe dashuroja e kisha nje hap larg !!! kur e kuptova qe e dashuroja ajo tashme kishte humbur, kishte ikur !!! pak a shume kjo eshte kur mendon te kerkosh dashurine !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Dashuria asht nji rufe
  te quan me gue dhe ne vend te le
  po qelloi atu adriana Carembeaux
  mashjujt me ndihmen e par ajo i ndohom

  po ne na duhet supermeni
  por pune ka i shkreti se tepermi
  spo din ka me u qu femnat tona
  mashkujt kam marr gurbetin ne su
  kanunin e Lekes e kan zhgenjy....

  ..........
  merrni te huaj se edhe ata jan te shkret
  femnat e tyre shqiptart jau kan marr krejt
  veshtir veshtir me se miri ne shku ne det
  aty ka diell ... gjallni dhe Jet.....

  benu gati per pushime ...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 18. #18
  Wilma Maska e xhuliana
  Antarsuar
  15-12-2006
  Vendndodhja
  Emilia-Romagna
  Postime
  824
  skemi pse ta kerkojme dashurine....ajo duhet te vije ne menyre spontane, se ne momentin qe ne i vejme detyre vetes se duhet ta kerkojme atehere kthehet ne fiksim....
  La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

 19. #19
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Se di e kerkova une apo erdhi vet ,ndodhi aq natyrshem dhe shpejt sa se mora vesh
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Antarsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,214
  Dashurine e kemi midis nesh ...nganjehere e kuptojme e nganjiher jo.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Veprat dhe cilesite e besimtarit te vertete te Zotit
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-07-2012, 10:39
 2. Cilat jane meritat kombetare te Nene Terezes?
  Nga altruisti_ek84 n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 26-12-2010, 15:49
 3. Mbi dashurine
  Nga ani-ani80 n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2006, 12:05
 4. Koncepti i Dashuris Kristiane
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 5. Mos kerko dashurine time!
  Nga elda n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 08-07-2003, 02:35

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •