Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 168 prej 168
  1. #161

    Pėr: Si tė ushqehemi ??

    A eshte e demshme buka e thekur ?

    Une e thek cdo vakt buken.
    Revolution 1848

  2. #162
    human Maska e LAINA
    Anėtarėsuar
    13-03-2007
    Vendndodhja
    waiting...
    Postime
    348

    Pėr: Si tė ushqehemi ??

    Pershendetje Dardajan. Do te te ishia shume mirenjohese nese do kishe mundesi te flisje persa i perket menyres sesi e trajton mjekesia homeopatike intolerancen ndaj laktozes dhe nje seri problemesh te tjera shendetesore qe e shoqerojne kete intolerance. Faleminderit paraprakisht, Laina!
    ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

  3. #163
    Gentle Creature Maska e starbright
    Anėtarėsuar
    17-07-2007
    Postime
    884

    Pėr: Si tė ushqehemi ??

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    A eshte e demshme buka e thekur ?

    Une e thek cdo vakt buken.
    Nuk eshte aspak e demshme, ne fakt eshte me mire ta hash te thekur buken ose te djeshmen se te hash buke te gatuar sot. Majaja qe perdoret per fermentimin dhe ardhjen e brumit eshte e demshme per stomakun.

  4. #164
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Si tė ushqehemi ??

    Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin
    Nuk eshte aspak e demshme, ne fakt eshte me mire ta hash te thekur buken ose te djeshmen se te hash buke te gatuar sot. Majaja qe perdoret per fermentimin dhe ardhjen e brumit eshte e demshme per stomakun.
    buka e thekur mund te jete e demshme vetem ne rastin kur je me diete....dhe kur ke marsella ne goje e se pertyp dot.....
    sa per punen e majase buka nuk mund te behet pa maja, ndryshe quhet pite apo petulla....por asnjeanesohet me sheqerin qe hidhet ne buke, 24 oreshi qe duhet ta lesh te lidhet brumi, kjo gjithnje ne rastin kur e ben vete. po e bleve as buka e thekur s'hyn ne pune se diten tjeter ta garantoj une qe del llastik.
    p.s. flas per buken e prodhuar ne shqiperi
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  5. #165
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    26-03-2013
    Postime
    22

    Pėr: Si tė ushqehemi ??

    Dieta e limonit pėr tė humbur peshė dhe pėr tė pastruar organizmin

    Ndonjėra nga ne, duke pare femrat e famshme pyet veten si ja bėjnė pėr te qene gjithmonė kaq te bukura, te holla dhe perfekte. Pėrgjigja e pyetjes tuaj, ja dieta me limon! Do te ishte mire para se gjithash te kuptoni se sa e rėndėsishme ėshtė me te vėrtet te jesh e bukur si Jennifer Aniston, sepse asnjė femėr e bukur pėr njė mije arsye nuk dėshiron te jete ” e bukur si…”. Duke u nisur nga krahasimet nuk i bėn mire shėndetit dhe mendjes. Ėshtė mire te pėrpiqeni te zbuloni kėtė mode te re te dietės me limon. Limoni ėshtė prezent ne tavolinat tona, ne fakt moda e re qe ka pėrfshirė te gjithė si njė diete, vjen drejte nga Hollywood-i.

    Filozofi dhe principe baze te dietės me limon

    PEr me shume nga dieta me limon http://www.lajm-shqip.com/2014/01/di...l-www-ikub-al/

    si dhe recetat me te mira per gjithe amvisat i gjeni ketu : http://www.lajm-shqip.com/kategoria/receta-gatimi/

  6. #166
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-11-2015
    Postime
    2
    pershendetje
    jam nje djal 22 vjec,
    problemi im qe po vuaj shume eshte stomaku,semundja gastrit ,kam bere sonden para ca vitesh dhe dola me gastrit,me dhan nje recete ilacesh por skam pasur permisime nga kjo kure.
    do te ta di shume per ndere qe te me ndimoje me ndonje kure ose djet ditore qe te me sheroje nga kjo semundje
    ju faleminderit

  7. #167
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Si tė ushqehemi ??

    Citim Postuar mė parė nga Aldo Hoxha Lexo Postimin
    pershendetje
    jam nje djal 22 vjec,
    problemi im qe po vuaj shume eshte stomaku,semundja gastrit ,kam bere sonden para ca vitesh dhe dola me gastrit,me dhan nje recete ilacesh por skam pasur permisime nga kjo kure.
    do te ta di shume per ndere qe te me ndimoje me ndonje kure ose djet ditore qe te me sheroje nga kjo semundje
    ju faleminderit
    testin per bakterin Helicobacter pylori e ke bere?

  8. #168
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Thumbs up Pėr: Si tė ushqehemi ??

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    testin per bakterin Helicobacter pylori e ke bere?
    Sa e ADHUROJ une KETE......BRILIANT WOMEN.
    Kane fat te tjeret.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema tė Ngjashme

  1. Si tė ushqehemi?
    Nga dardajan nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 133
    Postimi i Fundit: 05-10-2012, 06:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •