Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 168 prej 168
 1. #161
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,400

  Pr: Si t ushqehemi ??

  A eshte e demshme buka e thekur ?

  Une e thek cdo vakt buken.

 2. #162
  human Maska e LAINA
  Antarsuar
  13-03-2007
  Vendndodhja
  waiting...
  Mosha
  41
  Postime
  349

  Pr: Si t ushqehemi ??

  Pershendetje Dardajan. Do te te ishia shume mirenjohese nese do kishe mundesi te flisje persa i perket menyres sesi e trajton mjekesia homeopatike intolerancen ndaj laktozes dhe nje seri problemesh te tjera shendetesore qe e shoqerojne kete intolerance. Faleminderit paraprakisht, Laina!
  ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

 3. #163

  Pr: Si t ushqehemi ??

  Citim Postuar m par nga EuroStar1 Lexo Postimin
  A eshte e demshme buka e thekur ?

  Une e thek cdo vakt buken.
  Nuk eshte aspak e demshme, ne fakt eshte me mire ta hash te thekur buken ose te djeshmen se te hash buke te gatuar sot. Majaja qe perdoret per fermentimin dhe ardhjen e brumit eshte e demshme per stomakun.

 4. #164
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,938

  Pr: Si t ushqehemi ??

  Citim Postuar m par nga starbright Lexo Postimin
  Nuk eshte aspak e demshme, ne fakt eshte me mire ta hash te thekur buken ose te djeshmen se te hash buke te gatuar sot. Majaja qe perdoret per fermentimin dhe ardhjen e brumit eshte e demshme per stomakun.
  buka e thekur mund te jete e demshme vetem ne rastin kur je me diete....dhe kur ke marsella ne goje e se pertyp dot.....
  sa per punen e majase buka nuk mund te behet pa maja, ndryshe quhet pite apo petulla....por asnjeanesohet me sheqerin qe hidhet ne buke, 24 oreshi qe duhet ta lesh te lidhet brumi, kjo gjithnje ne rastin kur e ben vete. po e bleve as buka e thekur s'hyn ne pune se diten tjeter ta garantoj une qe del llastik.
  p.s. flas per buken e prodhuar ne shqiperi
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 5. #165
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-03-2013
  Postime
  22

  Pr: Si t ushqehemi ??

  Dieta e limonit pr t humbur pesh dhe pr t pastruar organizmin

  Ndonjra nga ne, duke pare femrat e famshme pyet veten si ja bjn pr te qene gjithmon kaq te bukura, te holla dhe perfekte. Prgjigja e pyetjes tuaj, ja dieta me limon! Do te ishte mire para se gjithash te kuptoni se sa e rndsishme sht me te vrtet te jesh e bukur si Jennifer Aniston, sepse asnj femr e bukur pr nj mije arsye nuk dshiron te jete e bukur si. Duke u nisur nga krahasimet nuk i bn mire shndetit dhe mendjes. sht mire te prpiqeni te zbuloni kt mode te re te diets me limon. Limoni sht prezent ne tavolinat tona, ne fakt moda e re qe ka prfshir te gjith si nj diete, vjen drejte nga Hollywood-i.

  Filozofi dhe principe baze te diets me limon

  PEr me shume nga dieta me limon http://www.lajm-shqip.com/2014/01/di...l-www-ikub-al/

  si dhe recetat me te mira per gjithe amvisat i gjeni ketu : http://www.lajm-shqip.com/kategoria/receta-gatimi/

 6. #166
  pershendetje
  jam nje djal 22 vjec,
  problemi im qe po vuaj shume eshte stomaku,semundja gastrit ,kam bere sonden para ca vitesh dhe dola me gastrit,me dhan nje recete ilacesh por skam pasur permisime nga kjo kure.
  do te ta di shume per ndere qe te me ndimoje me ndonje kure ose djet ditore qe te me sheroje nga kjo semundje
  ju faleminderit

 7. #167
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095

  Pr: Si t ushqehemi ??

  Citim Postuar m par nga Aldo Hoxha Lexo Postimin
  pershendetje
  jam nje djal 22 vjec,
  problemi im qe po vuaj shume eshte stomaku,semundja gastrit ,kam bere sonden para ca vitesh dhe dola me gastrit,me dhan nje recete ilacesh por skam pasur permisime nga kjo kure.
  do te ta di shume per ndere qe te me ndimoje me ndonje kure ose djet ditore qe te me sheroje nga kjo semundje
  ju faleminderit
  testin per bakterin Helicobacter pylori e ke bere?

 8. #168
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Thumbs up Pr: Si t ushqehemi ??

  Citim Postuar m par nga broken_smile Lexo Postimin
  testin per bakterin Helicobacter pylori e ke bere?
  Sa e ADHUROJ une KETE......BRILIANT WOMEN.
  Kane fat te tjeret.

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema t Ngjashme

 1. Si t ushqehemi?
  Nga dardajan n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 133
  Postimi i Fundit: 05-10-2012, 06:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •