Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 174 prej 174
 1. #161
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  25
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime n 58 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers


  Bah kjo videoja. Kte video mendoj sa her me hipen vetja ne qejf(sidomos kur me hipen vetja ne qejf) apo kur me kapin problemet apo kur ndjehem i merzitur apo ne ankth. Me kujton se jane aq te parendesishme shqetesimet, apo sa i parendesishem eshte njeriu (une) krahasuar me dicka te nje madhesie te tille. Eshte stres-cliruese. Me duket sikur te qeteson. Por te ben mire sidomos per EGOn.
  Hah ja ca jemi ne , vetem nje elektron i nje therrmije rere ne nje det te pafund.

 2. #162
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Pak i gjat si dokumentar, por pamjet dhe shpjegimi nuk duhen humbur as edhe nj second.

  Shikim t kndshm !


  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 3. #163
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Per te kuptuar me mire se sa e vogel eshte Toka ne sistemin tone diellor, ja disa fotografi qe na ben te kuptojme me mire:

  Po te vendosnim SHBA ne Hene:

  Emri: shba ne hene.jpg

Shikime: 274

Madhsia: 49.1 KB

 4. #164
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Amerika e Veriut ne Mars

  Emri: Size-of-Mars.0.jpg

Shikime: 263

Madhsia: 44.3 KB

 5. #165
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  dhe Amerika e Veriut ne Jupiter

  Emri: Jupiter.NAmerica.0.jpg

Shikime: 294

Madhsia: 25.6 KB

 6. #166
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  ..ne jemi 100 here me te vegjel se Univeres por shumica e orbitave te tij jane halucinacione apo genjeshtra! Universi eshte material special, qe nuk fut uje, drite apo ajer nga jashte dhe eshte si nje shpelle 200 metra afersisht i larte! ne pjesen gri te tij, ne kanionin e uraleve, shiko greqi, apo ne gryken e tij te jashtem, shiko angli, ka gunga shkembore ku perplaset koka shpesh por nuk shkakton cmenduri,shiko oscilacion per shkak te nje trupi tjeter, por stres dhe merzi te nje lloji te vecante! Shumica e banoreve te tij jane holograme por rreth 100 veta jane te vertete dhe nuk zhduken papritur, pa shenja, dhe thuhet se jane gjermane apo i njejti material si univeresi!

 7. #167
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Sa vjeare eshte Toka ? Kush e krijoi Token ? Pse ndryshoi Teora se; Krejt ka figuron poshte mbi relinfin e Tokes te njajtat figura jan te shperndara edhe ne qiell !
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 8. #168
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Kush do ta besonte kete nje dite se: Toka jone eshte e vjeter vetem se 14 000 vjeare ? Askush ? Kush isotermo ky njeri i cili pati guximin te japi kete Deklarat ? Ishte Feliks Antonio Kastrioti i pari qe krijoi grupin shkencor ne Lisbon ne vitin 1789 i cili jep fakte se Toka qe ne sot e shofim si ni form sferike i krijuar ng nje intervenim hyjnor. ..Ta quajmi e krijuar nga mendja sipas planit preciz me doren e tije ?!
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 9. #169
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Si ka mundesi kjo ? Kastrioti jo vetem se dha kete Deklarat te papritshme dri atehere per Shkencen por edhe kritikoj ashper Enciklopedit franceze e britanike ne krye me Gibon se; tuj iu thene se' jane te pa verteta shkrimet e Tyre !
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 10. #170
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Mirepo, ky Kastrioti kishte prova me iu pergjigj shkences ? Jo, s'kishte. ..njesoj si ato hartat e Piri Reis qe mbeten nigme. ..dri ne ditet e sotshme sepse ende s'ishin pjekur kushtet e dihura si zhvillimi i teknologjis e informatikes tuj e prit per me se 200 vite kete procs per tu bindur me ne fund shkenca me pamjet e reja te imazheve satelitore ku shifen me s'y edhe reliefi nenujor i Beringut me formen e nje vazes etruske nje vorbes gjigante si dhe Japonia me formen e nje kalit tuj nga, njesoj e njejta form vrehet edhe larte ne qiell konstellacioni me emrin ^^Kali vogel^^ qe ne harten e Piri Reis Japonia quhet Cipango qe eshte e ngjajshme me Kuben por imazhi mund te kuptohet vetem se kur prehet me gerrshen harta e Japonis dhe e Kubes dhe te ngjiten mbrapshte njana mbi tjetren ....kuptojmi se jane d'y ura n 'deti ...large njana tjetres. ...
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 11. #171
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Askush s'do ta besonte se krejt siperfaqja e Tokes eshte e prere me gerrshenet sikur nje krijues apo rrobaqepes qe pren shtofin apo bezin para se ta qepi pastaj me gjilpere dhe penin e arte nje Kostm. ...
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 12. #172
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Kastrioti ne kete Simpozium shkencor drejtuar njerezimit me 38 faqe shkaktoj buj ne mjediset e geologjise para 200 vite. ...eshte dashur te pritej dri ne fillim te vitit 2008 qe kjo teora e ketij te panjohurit Hyjniut apo *Melaes* te vertetoht nga studiues te afte. ...poaty ku kishte fillua ne Lisbon !
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 13. #173
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Per dhjete vite studiuesi portugez si dhe studiues nderkombetar jane ulur krye me krye tuj i analizuar te dhenat e *Melaes* ...dhe mbeten te befasuar ma ne fund; Si dhe nga kush i paska ditur keto fsheftesi te perberjes dhe krijimit te Tokes ky Kastrioti ? Ketu s'eshte tema t'ju njoftojmi se kush ishte ky njeri me emrin e zgjedhur *Kastrioto* si tek ai i famshmi. ..Stefan Kastrioto edhe se datat e lindes mos ti marrimim te sakta. ..Se ai ka vdekur e ringjallur prape disa here..si Jezusi!
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 14. #174
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime

  Pr: Sa t vegjl jemi n Univers

  Darius, je ketu apo sje, pergezime per kete Dokumentar, knaqemi tuj lexu.
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema t Ngjashme

 1. gjithesia ne univers
  Nga olimpiadisti n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 06:44
 2. gjithesia ne univers
  Nga olimpiadisti n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 06:39
 3. Kur ishim te vegjel, na mernin per dore.........
  Nga LediAA n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 05-07-2007, 19:41
 4. Kur ishin t vegjl
  Nga Davius n forumin Futbolli
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 20-04-2007, 16:08
 5. A mendoni se ne per prinderit mbetemi gjithmone te vegjel?
  Nga INDRITI n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 13-01-2005, 03:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •