Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 172 prej 172
 1. #161
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  "Apaqi" futė 5 nė pranga
  Enjte, 20 Maj 2010 15:07
  Ekonomist
  Drejtoria Kundėr krimit tė Organizuar e PK-sė, me ndihmėn e njėsiteve tė tjera tė specializuara ka arrestuar sot nė Ferizaj pesė persona tė dyshuar pėr krim tė organizuar, shantazh dhe detyrim

  Drejtoria Kundėr Krimit tė Organizuar, muaj mė herėt kishte filluar procedurėn hetimore ndaj njė grupi personash tė dyshuar pėr krim tė organizuar, vrasje nė tentativė, shantazh dhe detyrim. Me urdhėresė tė Gjykatės sė Qarkut nė Prishtinė, sot ėshtė realizuar kontrolli nė pesė lokacione tė ndryshme nė Ferizaj. Ky kontroll kishte pėr qėllim arrestimin e personave tė dyshuar si dhe konfiskimin e sendeve qė do tė mund tė pėrdoren si dėshmi gjatė procedurės penale tė mėtutjeshme. Operacioni policor i koduar me emrin “Apaqi” ka filluar sot nė orėt e hershme tė mėngjesit nga Drejtoria Kundėr Krimit tė Organizuar qė ishin tė pėrkrahur edhe nga Njėsiti Special Intervenues, Njėsiti Special Operativ, Forensika e teknologjisė informative etj. Gjatė kontrollimit njėsitet policore kanė konfiskuar njė granatė dore, Revole, njė pushkė gjuetie e kalibrit 12 mm, dy predha, tre karikator tė revoles, njė sasi tė municionit, mjete komunikuese,maska, dylbi pėr pushkė tė gjatė, pajisje kompjuteri,thika ushtarake, dy vetura, katėr telefona , dokumente tė ndryshme etj. Policia pėr veprat penale tė cekura mė lart ka arrestuar pesė tė dyshuar qė tė gjithė shtetas tė Republikės sė Kosovės, Genc S, Fatmir G, Sefedin K, Hysen K dhe Imer H. Personave tė arrestuar u ėshtė caktuar fillimisht masa e ndalimit policor deri nė vazhdimin e procedurave tė tjera gjyqėsore.

 2. #162
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Arrestohet edhe njė tė dyshimtė pėr rastin Selimaj

  Pejė, 13 qershor

  M. I., 33-vjeēar nga Podujeva, ėshtė personi i dytė i arrestuar si i dyshimt pėr vrasjen e Demė Selimajt nga fshati Lluga e Osdrimit, mė 13 maj tė kėtij viti. Pėr kėtė tė arrestuar thuhet se se ėshtė nga Podujeva, dhe besohet tė ketė marrė pjesė nė vrasjen e Selimajt bashkė me tė arrestuarin e parė, J. H. nga Klina, i cili 3 ditė pas kėsaj vrasjeje kishte rėnė nė prangat e policisė dhe prej atėherė mbahet nė paraburgim. Arrestimi i podujevasit M. I. si i dyshimtė pėr kėtė vrasje ėshtė bėrė nė vendlindjen e tij, nė Podujevė, ditėn e shtunė. Kėtė e ka konfirmuar zyrtari pėr shtyp i Policisė nė Pejė, Zeqir Kelmendi, tė dielėn paradite. “Me kėrkesė tė Drejtorisė sė Policisė sė Pejės Drejtoria e Policisė nė Podujevė ka arrestuar tė dyshimtin M. I. 33-vjeēar. Prej dje pasdite ky i dyshuar me urdhėr tė prokurorit ėshtė nė paraburgim”, ka thėnė Kelmendi. Vrasja e Demė Selimajt (46) kishte ndodhur mė 13 maj nė Pejė, nė afėrsi tė “Peja City”, lokal hotelier midis Stacionit tė Autobusėve dhe atij tė trenit. Bashkė me tė ndjerin Selimaj, sipas policisė, ishin edhe 3 persona tė tjerė tė cilėt kishin shpėtuar nga breshėria e plumbave tė drejtuar nė veturėn e tij. Demė Selimaj qė nga paslufta thuhet se ka rėnė disa herė nė prita personash qė tentonin ta vrisnin. Nė njė rast nė drejtim tė veturės sė tij tė shtėnat nga automatiku kishin lėnė tė vdekur bashkudhėtarėt e Selimajt, gruan e axhės dhe njė kushėririn e tij. Deri tashti policia nuk ka arritur ta zbardhė kėtė rast, ndėrkohė qė thuhet se bėhet fjalė pėr qėrim hesapesh tė grupeve rivale tė luftės sė fundit./b.s.

 3. #163
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Arrestohet pėr kontrabandė

  Nga Express mė 16.06.2010 nė ora 16:43

  Njėsiti i Hetimeve tė Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit nė Pejė ka arrestuar njė person, i dyshuar pėr kontrabandė me derivate tė naftės.

  K Haliti nga Peja ėshtė ndaluar derisa po voziste kamionin e tij, tė tipit IVECO mė targa "KS". Gjatė kontrollimit nė brendi tė kamionit, njėsiti policor ka gjetur fuqi (bure) tė plastikės tė mbushura me naftė, pėr tė cilat i dyshuari nuk posedonte dokumentacionin e nevojshėm pėr prejardhjen dhe transportimin e kėtij derivati.

  Lidhur me kėtė rast janė njoftuar edhe Administrata Tatimore e Kosovės pėr veprime dhe procedurė te mėtutjeshme. Malli i konfiskuar pėrkohėsisht, sė bashku mė kamionin, janė dorėzuar nė terminalin doganor nė Pejė.

  Sasia e mallit tė kontrabanduar ėshtė mbi dy mijė litra dhe vlera e pėrafėrt llogaritet nė rreth 2000 euro. Ne konsultim me prokurorin tė dyshuarit i ėshtė caktuar masa ndalimit policor.

 4. #164
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Zbulohet municion dhe naftė e kontrabanduar
  Enjte, 17 Qrshor 2010 15:55
  Ekonomisti
  Dogana e Kosovės ka konfiskuar municion dhe naftė kontrabandė nė dy raste tė ndara. Njėsitet e Doganės sė Kosovės janė duke ndėrmarre aksione tė vazhdueshėm pėr kontrollin kufirit si dhe tė tregut tė brendshėm, kėto kontrolle kanė pėr qėllim mallrat e ndaluara dhe ato kontrabandė.

  Nė orėt e para tė mėngjesit tw sotėm nga doganierėt e Kosovės janė ndėrmarrė kontrolle tė organizuara nė rajonin e Gjakovės, respektivisht nė pikė-kalimin kufitar tė Qafės sė Morinės. Rreth orės 07:30 njėsitet anti-kontrabandė gjatė kontrollit nė njė furgon tė tipit VW, me targa tė Kosovės kanė gjetur njė sasi tė municionit, pas pėrfundimit tė kontrollit ėshtė konstatuar se aty kishte fishek tė kalibrit 7.62, nė njė sasi prej 540 copė. Municioni ishte i fshehur nė pjesėn e pasme tė furgonit. Pas procedimit tė rastit nga Dogana rasti ėshtė referuar nė Policinė e Kosovės pėr masat e mėtejme. Nė rastin tjetėr njėsitet anti-kontrabandė nė orėt e para tė mėngjesit tė sotėm saktėsisht 02:15 nė regjionin e Mitrovicės kanė ndaluar njė furgon nė tė cilin u zbulua 1040 litra naftė tė kontrabanduar. Kundėr vozitėsit (shtetas kosovar) ka filluar procedura kundėrvajtjes doganore konform Kodit Doganore dhe tė Akcizave kurse mallrat e kontrabanduara (nafta) menjėherė i ėshtė nėnshtruar konfiskimit si dhe pėrkohėsisht ėshtė bėrė ndalimi i automjetit.

 5. #165
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Nė Mitrovicė, arrestohet njė shqiptar i akuzuar pėr terrorizėm
  Enjte, 17 Qrshor 2010 11:08
  Ekonomisti
  Njėsia Anti-Terrorizėm e Policisė sė Kosovės, nėn mbikėqyrjen e prokurorit tė Eulex-it nga Prokuroria Speciale e Kosovės, e ka arrestuar njė shqiptar tė Kosovės nė rajonin e Mitrovicės, pas kėrkesės sė bėrė pėr ekstradim nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.


  Lajmin e ka bėrė tė ditur misioni evropian pėr sundimin e ligjit, Eulex. “Prokurori publik i Shteteve tė Bashkuara, pėr Qarkun Lindor tė Karolinės sė Veriut, e ka akuzuar tė pandehurin pėr dy vepra: sigurimi i pėrkrahjes ose resurseve materiale pėr terroristė, pėrkrahje pėr terrorizėm dhe planifikim tė vrasjes, rrėmbimit, gjymtimit, ose lėndimit tė personave apo dėmtimit tė pronės nė ndonjė shtet tė huaj”, thuhet nė njė komunikatė tė lėshuar nga Eulex-i. Urdhėr-arresti dhe bastisja e shtėpisė janė autorizuar nga gjykatėsi i procedurės paraprake i EULEX-it, nė Gjykatėn e Qarkut nė Mitrovicė.

 6. #166
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009

  Pėr: Lufta ndaj krimit te organizuar

  ka fillu 2013 mbare shume.ne cdo qytet vrasje e plagosje
  ca bahet keshtu
  JO SEKS PARA MARTESE

 7. #167
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-02-2013
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  11

  Pėr: Lufta ndaj krimit te organizuar

  Krimit te organizuar apo politikes se semure duhet ti hapet shteg,sepse problemi i tyre jane qente e terbuar qe marin me vete dhe sa here qe luftohet qente pa sherim hyjne ne mitra dhe familje qytetaresh kuptohet teamortizuar dhe po rriten. Kuptohet qe eshte marrezi te ngresh zerin po meqe jemi te demtuar prej tyre

 8. #168
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: Lufta ndaj krimit te organizuar

  popull,

  ti,

  ben,

  kaq
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 9. #169
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,286

  Pėr: Lufta ndaj krimit te organizuar

  Vrasja nė vitin 1998, Apeli shpall tė pafajshėm Ilir Xhakjan


  DURRĖS- Gjykata e Apelit nė Durrės ka shpallur tė pafajshėm Ilir Xhakja, i akuzuar pėr vrasjen e Qerim Malokut nė vitin 1998.

  I njėjti vendim qė ėshtė dhėnė dhe nė vitin 2011 nga gjykatėsi Neritan Tabaku, i cili sot pėrballet me akuzėn 'pėr shpėrdorim detyre'. Ka qenė ankimimi i Prokurorisė sė Durrėsit qė ktheu cėshtjen nė Apel.

  Trupi gjyqėsor ka dhėnė tė njėjtin vendim si Gjykata e Shkallės sė Parė nė Durrės. Akuza ishte mbėshtetur nė njė gjurmė gishti tė gjetur nė njė arsenal armėsh pas vrasjes sė Qerim Malokut.

  Xhakja po pėrballet dhe me njė tjetėr proces gjyqėsor, pasi akuzohet edhe se qėlloi pėr vdekje shefin e komisariatit tė Shijakut, Adem Tahiraj, i cili kishte urdhėruar tė bllokohej makina e nipit, Ledio Krasnaj. Ish-kreu i komisariatit tė Shijakut, Adem Tahiraj, u ekzekutua mė 13 shtator, nė fshatin Katund Sukth, gjatė njė kontrolli rutinė tė automjetit tė nipit tė tij. Fillimisht, "i forti i Shijakut" ėshtė konfliktuar me Tahirajn dhe mė pas e ka qėlluar me pesė plumba pistolete, duke e lėnė tė vdekur nė vend. Arrestimi i Xhakjes u bė pak orė mė vonė, nė fshatin Shėn Vlash.
  (e.m/BalkanWeb)

 10. #170
  i/e regjistruar Maska e qaz
  Anėtarėsuar
  06-05-2017
  Postime
  22

  Pėr: Lufta ndaj krimit te organizuar

  Krimi i organizuar dhe korrupsioni ende mbeten problemet me te medha te shqiptareve fatkeqesisht.

 11. #171
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  992

  Pėr: Lufta ndaj krimit te organizuar

  Krimi kur arrin faza te larta evolutive dhe gjen klime perendimore kthehet ne Rrufe vrasese dhe mund ta gjeje te keqen apo diku aty afer Cernobilit!

 12. #172
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Postime
  235

  Pėr: Lufta ndaj krimit te organizuar

  Nuk e kuptoj e pse disa rrace arrixhinj si furxhi ballauret perpiqen te na bejne me zor nje komb kriminel ? Kush i financon keta arrixhinj?


Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 09-03-2007, 06:12
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-11-2005, 10:33
 3. E verteta per MAFIA-n ne Shqiperi !!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-10-2004, 21:44
 4. Krimi i organizuar, karakteristikat e tij.
  Nga Enri nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-10-2003, 23:19
 5. Lufta ndaj krimit te organizuar
  Nga Albo nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 19-06-2002, 21:23

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •