Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 197
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Ne vitet 91 kur ra diktatura , ne shtepi me kishte ardhe djai tezes nga Austarlia e ju luta te me bente nje garanci dhe per te mos e bezdise ate i thashe e se te zbrisja ne Singapur.Ai ishte nje njeri shume i ditur dhe me tha .kurr ne Singapur.Ai eshte nje shtet policor dhe do te trajtohesh keq.
    Por ne nje emision per singaporin, pashe nje krujozitet.Nje investitore qe kishte ndertuar atje nje ndertese shume kateshe si karabina, kur u ktye pas nje viti, pa se e gjithe ndrtesa ishte mbushe me dallendyshe.Atehere ai tha se ajo ndertese nuk i perkiste me atij! Pas kesaj ka ndertuar dhe dy nedretesa te tjera per zogj dhe ka punesuar aty mjaft punonjes ne sherbim te zogjeve. Keto punonjese vete banonin ne shtepi te vjeteruara dhe ne nje vaferi te plote.
    Nuk mendoj se ne Singapor ka pak shqipetare.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Anesti_55 : 29-09-2009 më 19:02

  2. #42
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga Ervisa Lexo Postimin
    Or ti çuni malsori unë kur pyeta vertikalisht apo horizontalisht , e kisha se si do kesh ti më të lehtë për me m'kalu mu ne aeroport Ku të shkon mendja ty ee
    Faji jem! Gjeometria nuk asht ken landa jeme ma e fort! ahahaahaha.


    P.s vec njiher me e kalu aeroportin te un, nuk te lshojn "ethet" per 1 vjet!
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  3. #43
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga Bamba Lexo Postimin
    Kush e di se per ca e ke kuptu ti Evushe!
    Miss Bamba, si e kam than un,,,, si e ka kuptu ajo.... mendjet tona celebrojn imagjianta vetvevetiu ! Dhe faji i keqkuptimit ...ehhh faji ka met gjithmon jetim ahahaha

    p.s prej ka jeni vajza...? if i may ask
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 30-09-2009 më 14:14
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  4. #44
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Ne vitet 91 kur ra diktatura , ne shtepi me kishte ardhe djai tezes nga Austarlia e ju luta te me bente nje garanci dhe per te mos e bezdise ate i thashe e se te zbrisja ne Singapur.Ai ishte nje njeri shume i ditur dhe me tha .kurr ne Singapur.Ai eshte nje shtet policor dhe do te trajtohesh keq.
    Por ne nje emision per singaporin, pashe nje krujozitet.Nje investitore qe kishte ndertuar atje nje ndertese shume kateshe si karabina, kur u ktye pas nje viti, pa se e gjithe ndrtesa ishte mbushe me dallendyshe.Atehere ai tha se ajo ndertese nuk i perkiste me atij! Pas kesaj ka ndertuar dhe dy nedretesa te tjera per zogj dhe ka punesuar aty mjaft punonjes ne sherbim te zogjeve. Keto punonjese vete banonin ne shtepi te vjeteruara dhe ne nje vaferi te plote.
    Nuk mendoj se ne Singapor ka pak shqipetare.
    Ne pergjigje te opinioneve te masiperme rreth realiteteve Egzekutive dhe HDB (House Development Board) te Republikes se Singaporit, un dua te pergenjeshtroj komentet missleading te djalit te tezes tane.

    Singapori asht Republike Parlamentare dhe funksionon ne baze te principeve te Demokracise Liberale. Singapori konsideron lirite natyrore dhe civile te individit dhe mirqenjen e tij te shenjta. Sigurimi i tyre asht prioritet i punes se dedikume t' 4 Pushteteve! Legjislativit, Egzekutivit, Juridikut dhe Medias.

    Per sa i perket paraqitjes piktorseske te baneses, Bordi i Zhvillimit te Banesave (HDB) te Republikes se Singaporit ne bashkpunim me LTA (Land Transport Authority) te Republikes se SIngaporit, nuk e lejon degradimin e banesave apo ndertesave ne gjendjen e pershkruar. Keto dy autoritete organizojne kontrolle te frekuente ne sigurimin e ruajtjes te standarteve t'nalta banesave qe e kan kualifiku Singaporin ne shtetin ma te Paster ne Bote!

    Un kisha dasht me ba thirrje opinionit publik te verifikojne infomacionet e tyre ne burime te besushme informacioni sic eshte siti i Qeverise se Singaporit, ose siti i Forcave te Policise se Singaporit, ne menyre evitimin e konfuzioneve te panevojshme.
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 30-09-2009 më 14:07
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e spy_baby
    Anëtarësuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Everywhere
    Postime
    15

    Thumbs up

    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Ne pergjigje te opinioneve te masiperme rreth realiteteve Egzekutive dhe HDB (House Development Board) te Republikes se Singaporit, un dua te pergenjeshtroj komentet missleading te djalit te tezes tane.

    Singapori asht Republike Parlamentare dhe funksionon ne baze te principeve te Demokracise Liberale. Singapori konsideron lirite natyrore dhe civile te individit dhe mirqenjen e tij te shenjta. Sigurimi i tyre asht prioritet i punes se dedikume t' 4 Pushteteve! Legjislativit, Egzekutivit, Juridikut dhe Medias.

    Per sa i perket paraqitjes piktorseske te baneses, Bordi i Zhvillimit te Banesave (HDB) te Republikes se Singaporit ne bashkpunim me LTA (Land Transport Authority) te Republikes se SIngaporit, nuk e lejon degradimin e banesave apo ndertesave ne gjendjen e pershkruar. Keto dy autoritete organizojne kontrolle te frekuente ne sigurimin e ruajtjes te standarteve t'nalta banesave qe e kan kualifiku Singaporin ne shtetin ma te Paster ne Bote!

    Un kisha dasht me ba thirrje opinionit publik te verifikojne infomacionet e tyre ne burime te besushme informacioni sic eshte siti i Qeverise se Singaporit, ose siti i Forcave te Policise se Singaporit, ne menyre evitimin e konfuzioneve te panevojshme.
    Jam plotesisht dakort me ty GANGO dhe me habiti ky shkrim i Anesti_55.Une kam 11 vjet qe vij rregullisht ne Singapor aty kam blere shtepi dhe eshte i vetmi shtet qe ndjej kenaqesi te vij te kaloj pushimet.Eshte nje shtet i paster,i rregullt dhe sigurisht me ligje te forta,gje qe e ben te jete nje vend kaq i bukur.Njerezit jane te edukuar dhe te respektojne ne cdo kohe.
    Ndryshuar për herë të fundit nga spy_baby : 04-10-2009 më 03:20

  6. #46
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Baby interresi me te takua asht avaliable dhe terhjeks . Nese je rikthy ne Singapore sigurisht. Spy baby ka te patem o vajz e re?
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 05-10-2009 më 13:53
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e spy_baby
    Anëtarësuar
    07-03-2007
    Vendndodhja
    Everywhere
    Postime
    15
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Baby interresi me te takua asht avaliable dhe terhjeks . Nese je rikthy ne Singapore sigurisht. Spy baby ka te patem o vajz e re?
    Aktualisht jam ne Stamboll per arsye te punes,ne Singapore vijme rregullisht me burrin dhe djalin 3vjecar.Ne dhjetor serisht do te vijme. Nese do te krijohet mundesia sigurisht qe mund te takohemi ne Orchard rd.

  8. #48
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Per hajer ardhshi, po en rrug me u taku nuk asht ken zakoni ... T'mocmit buk e kryp e zemer te bardh na e kan lan me i dhan en sofer... Bujrum moter se en shpi tane je tu shkua.
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 06-10-2009 më 13:59
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  9. #49
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Due to popular demand ne privat...
    Ketu jam me nje patriote (shqiptarja njihet ne sy ahaha) me nje shoqe dhe me te dashuren teme.

    http://img19.imageshack.us/i/hotkx.jpg/
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 11-10-2009 më 12:12
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  10. #50
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 11-10-2009 më 12:24
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  11. #51
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    *vendosem* NO DISTURB, sign! wahaha.
    http://img5.imageshack.us/i/mybabygal.png/

    p.s spy baby ketu na ke e je mirpritun.
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 11-10-2009 më 13:22
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  12. #52
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Kortezi nga patriotia jeme!!! Goooo SHQIPTART E SINGAPORIT Gooooo!! ahahah!

    http://img126.imageshack.us/i/cidkelmendi.jpg/



    Departamenti i hetimit te krimeve zbarkon ne plazh ahahahah
    http://img101.imageshack.us/i/beachciddepartmentwahah.jpg/

    "Subjekte e dyshimt" ne cadren perbri. Moj e mira gjeracin mos ma shto ma shum lakmin wahahahah!
    http://img517.imageshack.us/i/tropical.jpg/

    Msyj pash besen dil ne ket ane ahaha! Kolege dhe shoqe jemja!
    http://img525.imageshack.us/i/peshkaqeniwahaha.jpg/

    Diamanti i vogel por kushton shum! Nje nder shoqet e mija ma te ngushta!!!!
    http://img394.imageshack.us/i/withmytaisistaaaa.jpg/

    Oficers!!!!!
    http://img70.imageshack.us/i/2cid.jpg/
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 12-10-2009 më 12:28
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  13. #53
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    spy baby, where art thou woman?
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e Bart_Forever
    Anëtarësuar
    24-08-2009
    Postime
    59
    He mor pershendetje andej edhe ne singapur keni ngul-hahaha

    he mor ka ndonje biznis ndonje teknik te avancuar se kam ndegjuar qe jan gjerat shum lir andej esht e vertet?

  15. #55
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Kam me e rrah personin tjeter qe shkrun i surpizum per prezencen e shqiptarve ne Singapore ahahaha.
    Dhe brat Singapore asht qendra e bisnesit ne Azi, dhe teknologjia asht shum e avancume, por do kishe pas goditjen e par te atakut kardiak sikur te shifshe cmimet super t'shtrejta. Jo momenti ma krenar per ty. Ahahahaha
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 18-10-2009 më 15:49
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Bart_Forever
    Anëtarësuar
    24-08-2009
    Postime
    59
    Gongo po ti ngadal aman nuk kam argumete qe te bind andej qe jan gjerat lir por ne disa website saher kerkoj diq te bley P.sh www.ebay.de jan shum gjera si tel mp3 mp4 memory chip etj,gjera te vogla teknike,,,,te gjitha kan prejardhje nga Singapur,dhe qmimet jan shum me te lira se sa ne vendet evropiana

    me qmime qe kemi ktu nuk ka njeri qe esht krenar ktej nuk flitet gje tjeter vetem kriz kriz,,: )
    Shpresoj qe andej ja kalon mir edhe pa ndonje kriz,,,por te pakten jo kriz per shpirt

  17. #57
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Koprrac!!! Edhe en mikrocipsa, gjana tvogla don me kursy lek!! ncnc
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  18. #58
    Cilat jane destinacionet me te mira ne Singapor?! Mqs nuk kam qene kurre atje, si per here te pare qe do e kem, cfare do keshilloje qe te shikoja?

  19. #59
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    E dashur Infinity,
    On behalf of the people of Singapore, i would like to extend my heartfelt thanks to you for your interest in visiting our country.

    Please click in this link http://app.stb.gov.sg/asp/index.asp for accesing the Singapore Tourism Board website for a detailed information.
    If eventually you need further assistance, please do not hesitate to contact me in pvt.
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 20-10-2009 më 15:27
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  20. #60
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    E dashur Infinity,
    On behalf of the people of Singapore, i would like to extend my heartfelt thanks to you for your interest in visiting our country.

    Please click in this link http://app.stb.gov.sg/asp/index.asp for accesing the Singapore Tourism Board website for a detailed information.
    If eventally you need further assistance, please do not hesitate to contact me in pvt.
    Hahahahahhaha sa kam qeshur

    O gango, po te pyeta ty si vendas mor cun se te jete per websites apo per libra, ka ketu qe nuk mbarohen.

    Thx anyway

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Rregullorja e Forumit Shqiptar
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 28-09-2021, 01:20
  2. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
  3. Ç'mendim keni për nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  4. Partia Islamike Shqiptare
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •